Problem z wydajnoscia po patchu 1.2 i 1.3

+
Status
Not open for further replies.
Problem z wydajnoscia po patchu 1.2 i 1.3

Witam!

Nie wiem dlaczego, ale po patchu 1.3 wydajnosc TW2 strasznie mi spadla.
Szczgolowosc grafiki dziwnie "laduje sie" gra co chwile delikatnie przycina co jednak jest bardzo irytujace ze wzgledu na czestotliwosc i generalnie chodzi nie tak jak powinna.

Ustawienia mam identyczne do tych, na ktorych przeszedlem gre 2 razy. Komputer ten sam bez zadnych zmian, niepotrzebnych procesow w tle itd.

Gdzie innym 1.2 i 1.3 mial poprawic wydajnosc mi obnizyly - drastycznie.

Komp to:
Gigabyte HD 6850 OC
intel i5-760
4gb Ram 1333

Wczesniej mi smigalo jak marzenie, a teraz jest to tak irytujace to lekkie przeskakiwanie grafy i ladowanie, ze po prostu wylaczam gre.

EDIT: zmiana na "po 1.3", poniewaz okazuje sie, ze na 1.2 mi smiga prawie* perfect.

*na 1.0 i 1.1 bylo bezproblemowo w 1.2 nieco czasem zdarza sie zaciecie, a 1.3 to jakas masakra jest.
 
miałem to samo... spróbuj ściągnąć najnowsze sterowniki do karty graficznej a jak nie pomoże reinstal...
 
"Rwanie" gameplayu jest spowodowane ciągłym doczytywaniem z dysku. Jeżeli masz włączony UberSampling lub VSync, lepiej wyłącz te opcje. Poza tym przeinstaluj grę i uaktualnij sterownik graficzny.
 
thantor said:
"Rwanie" gameplayu jest spowodowane ciągłym doczytywaniem z dysku. Jeżeli masz włączony UberSampling lub VSync, lepiej wyłącz te opcje. Poza tym przeinstaluj grę i uaktualnij sterownik graficzny.

1) Wczesniej nic mi nie rwalo, tak jak pisalem chodzilo absolutnie plynnie
2) mam dokladnie te same ustawienia co mialem tzn wszystko na max, ale ubersampling wylaczony [to dziadostwo za bardzo muli]

Wiec to nie jest na bank doczytywanie z dysku, czy ustawienia. I pojawilo sie wczoraj jak zainstalowalem 1.3 .
 
Miałem to samo, co więcej gra wywalała do pulpitu. Znalazłem na jakimś zagranicznym forum, że na systemach 32bitowych może pomóc ustawienie czegoś z RAMem za pomocą linii komend (że niby jest go 3 giga a nie 4), oczywiście tlyko na systemach 32-bitowych. Nie pamiętam jak to zrobić, może bardziej doświadczony forumowicz pomoże :]
 
Jeżeli co chwila doczytują ci się tekstury, to zwiększ budżet pamięci przeznaczony na nie. Poza uberpróbkowaniem, są jeszcze 2 pożeracze klatek: SSAO i "filmowy efekt głębi ostrości". U mnie po wyłączeniu tych opcji diametralna różnica. ;)
 
dodam, ze jade na win7 64 bit ^^

Bartek, mam oba wlaczone [ssao i depth], ale wczesniej nie mialem tego problemu co teraz wiec zakladam,ze patch cos schromolil.
 
Dalej lipa. Trudno. Usuwam gre i zainstaluje na nowo ale do patcha 1.2 [od razu przeskok z 1.1 zrobilem na 1.2 i od razu 1.3 wkrotce potem wiec nie wiem jak na 1.2 pojdzie dokladnie, ale to sie okaze]
 
Zauwazylem, ze po instalacji zaraz musze wprowadzic kod aktywacyjny i zasysac patcha ~115 MB. kiedy daje anuluj i chce wgrac patche 1.1 1.2 to niby zla wersja. I problem taki, ze pamietam iz TW2 mial aktywacyjne ~50mb a nit 115 i nie chce, zeby wgralo i patcha 1.3 bo jest syfiasty.
 
Killyox said:
Zauwazylem, ze po instalacji zaraz musze wprowadzic kod aktywacyjny i zasysac patcha ~115 MB. kiedy daje anuluj i chce wgrac patche 1.1 1.2 to niby zla wersja. I problem taki, ze pamietam iz TW2 mial aktywacyjne ~50mb a nit 115 i nie chce, zeby wgralo i patcha 1.3 bo jest syfiasty.
Posiadam patch0 ten aktywacyjny wyślij maila na pm. być może zadziała instalowanie patch poklei Patch0 -> Patch 1.1 Patch 1.2, u mnie bynajmniej tak działa :)

PS. Jeśli dziś nie podasz maila wysłać będę mógł dopiero po 11.08.2011 bo do tego czasu będę bez kompa :)
 
LOL, przecież Patch0 można pobrać bezpośrednio z serwerów CDP.

http://wpc.420c.edgecastcdn.net/00420C/files/Patch0/Patcher.exe LUB
http://wpc.420c.edgecastcdn.net/00420C/files/Patch0/Patcher_PL.exe (zależnie od wersji)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom