Problem z zainstalowaniem/aktualizacją Wiedźmin 3 Gra Roku w wersji pudełkowej

+
Witam. Tak jak w tytule , mam problem z zainstalowaniem Wiedźmina 3 GOTY z płyt DVD i zaktualizowaniem go w GOG Galaxy.

Kiedy wrzucałam płyty (łącznie 6) wszystko poszło gładko, wyskoczyło szare okienko instalacji i nie było żadnych problemów. Wybrałam instalację na dysku D:. Na koniec, po szóstej płycie, pokazało okno z opcją uruchomienia GOG Galaxy więc je uruchomiłam i wpisałam kod do gry który był na kartce w pudełku.
Zaczęła pobierać się, jak sądzę, aktualizacja do gry (33.77GB), niestety w ślimaczym tempie (skakało od 0.1mb/s do może 1.6mb/s, czasami 5mb/s na pare sekund). Od południa do wieczora pobrało się 15%, wstrzymałam pobieranie i wyłączyłam komputer na noc przekonana, że wznowię pobieranie na drugi dzień. Dzisiaj ponownie włączam GOG Galaxy by wznowić pobieranie i przy pobieraniu aktualizacji pokazał się czerwony pasek a nad nim 'błąd instalacji' czy też 'błąd pobierania', ilość dotychczasowo pobranych plików oraz tych pozostałych wyzerowała się. W żaden sposób nie dało rady czegokolwiek z tym zrobić, jedynie kliknąć X obok by zniknęło powiadomienie o tym. Zamiast 'wznów pobieranie/instalację' pojawiła się opcja 'Zainstaluj' i po kliknięciu instaluje zupełnie od nowa (tyle, że tym razem nie 33.77GB a około 37GB). Ponownie wyłączyłam komputer by sprawdzić czy ta instalacja/to pobieranie zniknie/popsuje się i rzeczywiście tak się stało. Nie mogę nawet kliknąć opcji 'Zainstaluj', jest szara zamiast fioletowa i nie reaguje.

Nie wiem już co robić. Internet mam przerażająco słaby i powolny, bardzo często się też na jakiś czas po prostu wyłącza i traci połączenie, może to on jest źródłem problemu? Czy może coś innego robię źle? Powinnam wszystko odinstalować i spróbować instalować od nowa? Jeśli tak, to z płytami czy próbować pobierać wszystko od zera przez GOG Galaxy? Tylko czy wtedy musiałabym zostawić komputer włączony na pare dni i nocy aż się do końca zainstaluje?

W czym może dokładnie leżeć problem? Co zrobić by w takim przypadku gra się do końca zainstalowała/pobrała? W innych zakątkach internetu nie znalazłam rozwiązania mojego problemu. Proszę o pomoc.

Dane na temat komputera (nie wiem czy w tym wypadku się przydadzą, ale piszę w razie czego):
-system operacyjny: Windows 10
-karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
-procesor: Intel Core i5-8500 CPU 3.00GHz
-RAM: 16,0 GB
(Do instalacji gry wybrałam dysk D:, GOG Galaxy jest zainstalowany w C:.)
 
Last edited:
U mnie zainstalowany i zaktualizowany Wiedźmin 3 w wersji GotYE zajmuje 49,6 GB. O ile to możliwe, to chyba najszybszą możliwością zaktualizowania gry przy kiepskim necie jest skopiowanie na dysk przenośny folderu zainstalowanej gry od kogoś, kto tą grę posiada (również na GOG i w wersji GotYE) i przeniesienie jej na swój dysk, po czym zweryfikowanie plików instalacyjnych. Tylko pamiętaj, że wtedy skopiuje Ci się razem z modami - najlepiej byłoby "pozyskać" czystą instalację bez modów. W tym przypadku nie będzie to piractwo, ponieważ posiadasz prawa do użytkowania tej gry w tej samej wersji i na tej samej platformie.
A co do miejsca instalacji - nie ma znaczenia, na którym dysku. Ja gry przez Galaxy mam zainstalowane i na C:\, i na D:\.
 
O ile to możliwe, to chyba najszybszą możliwością zaktualizowania gry przy kiepskim necie jest skopiowanie na dysk przenośny folderu zainstalowanej gry od kogoś, kto tą grę posiada (również na GOG i w wersji GotYE) i przeniesienie jej na swój dysk, po czym zweryfikowanie plików instalacyjnych.
Niestety nie mam nikogo w moim otoczeniu kto mógłby mi pomóc w taki sposób.

Ale teraz próbuję zainstalować grę jeszcze raz. Płyty prawidłowo się zainstalowały, GOG zażądał aktualizacji, internet nieco przyspieszył w ostatnich dniach i szybciej pobiera, od wczoraj pobrało się już 40%, więc chyba wyjdzie, że po prostu był potrzebny lepszy internet. Dam znać jeśli wszystko się już pobierze i zobaczę czy gra odpali.

EDIT: Już się pobrało i wszystko działa. Nadal nie rozumiem czemu kompletnie usunęło mi wtedy postęp pobierania za pierwszym razem przy wstrzymaniu, ale mniejsza z tym. Ważne, że już mogę grać. :)
 
Last edited:
Top Bottom