Problem ze zdobyciem sefiry Keth'aar

+

whys

Forum regular
Problem ze zdobyciem sefiry Keth'aar

Przy rozmowie z detektywem Raymondem mam do wyboru albo odpoczynek, albo "Bywaj". Dowiodłem niewinności pozostałych poprzez odnalezienie ciała w krypcie, nikt nic więcej nie ma mi do powiedzenia. A runy jak nie było tak nie ma. Bug w grze?
 
whys said:
Przy rozmowie z detektywem Raymondem mam do wyboru albo odpoczynek, albo "Bywaj". Dowiodłem niewinności pozostałych poprzez odnalezienie ciała w krypcie, nikt nic więcej nie ma mi do powiedzenia. A runy jak nie było tak nie ma. Bug w grze?
Żaden bug. Sefirę od Raymonda otrzymasz pod koniec zadania "Tajemnice Wyzimy".
 
Mi to wygląda na bug. Zdarza się tak gdy Raymond chce od nas pieniędzy ale mu ich nie damy. A przy kolejnej wizycie jest już za późno.Musisz wczytać wcześniejszy save i tym razem zapłacić.
 

whys

Forum regular
Żaden bug. Sefirę od Raymonda otrzymasz pod koniec zadania "Tajemnice Wyzimy". [/QUOTE]Otóż już jest "pod koniec zadania". Nic innego nie mam do wykonania. W spisie zadań jest napisane, bym spotkał się z Raymondem. A jedyne co mogę mu powiedzieć to "Bywaj". Więc nie wiem co dalej i troszkę mnie to irytuje, bo chciałbym jednak pograć.[/QUOTE]Mi to wygląda na bug. Zdarza się tak gdy Raymond chce od nas pieniędzy ale mu ich nie damy. A przy kolejnej wizycie jest już za późno.Musisz wczytać wcześniejszy save i tym razem zapłacić. [/QUOTE]Tak właśnie było. Nie zapłaciłem od razu. Naprawdę nie ma innego sposobu niż wczytanie innego save`a? Dla mnie to oznacza cały dzień grania, bo mnóstwo czasu spędziłem na wykonywaniu zadań pobocznych.
 
Obawiam się, że innego wyjścia nie ma. Gra się zacięła i . Wczytuj wcześniejszy save a jak Ci się nie chce powtarzać to zadania poboczne olej. Expa za nie możesz sobie dodać w edytorze savów :)
 

whys

Forum regular
Garram said:
Obawiam się, że innego wyjścia nie ma. Gra się zacięła i . Wczytuj wcześniejszy save a jak Ci się nie chce powtarzać to zadania poboczne olej. Expa za nie możesz sobie dodać w edytorze savów :)
A czy to przypadkiem nie Ty Garram wypowiadałeś się w kwestii podobnego problemu na tym forum? Poprzednio prosiłeś aby Ci przysłać save bo wiesz jak to rozwiązać :>
 
whys said:
whys said:
Obawiam się, że innego wyjścia nie ma. Gra się zacięła i . Wczytuj wcześniejszy save a jak Ci się nie chce powtarzać to zadania poboczne olej. Expa za nie możesz sobie dodać w edytorze savów :)
A czy to przypadkiem nie Ty Garram wypowiadałeś się w kwestii podobnego problemu na tym forum? Poprzednio prosiłeś aby Ci przysłać save bo wiesz jak to rozwiązać :>
Ehh, sława. Dogania człowieka gdy najmniej tego potrzebuje ;). No dobra wysyłaj, ale dziś już nie dam rady. Jutro ewentualnie.:)
 

whys

Forum regular
Ehh, sława. Dogania człowieka gdy najmniej tego potrzebuje ;). No dobra wysyłaj, ale dziś już nie dam rady. Jutro ewentualnie.:)[/QUOTE]Wysłałem, zanim napisałem na forum ;) Nie było odzewu, więc postanowiłem stworzyć nowy wątek. Nic nie szkodzi, że na jutro... Poczekam. Daj znać na maila czy dostałeś mój save. Moja dozgonna wdzięczność jest więcej warta niż wdzięczność Zygfryda ;)
 

whys

Forum regular
Sprawdziłem, działa, dziękuję. Brawa dla tego Pana, problem rozwiązany ;) Dopisz sobie +500 do expa.Nie wiem jak to zrobiłeś, ale może warto wyjaśnić to na forum celem oszczędzenia nerwów innych graczy.
 
Mam ten sam problem Raymond albo pozwala medytować, albo "Bywaj", chętnie był wybył ale niech da Keth`aar bo bez tej sefiry nie da się skończyć zadania (wszystko pokończyłem, a rozmowę z nim zostawiłem na koniec a tu przykra niespodzianka i nawet kasy już nie chce).Garram Twoja sława jest coraz większa Pomożesz?
 
Mam dokładnie ten sam problem, jedyne co pojawia się u Raymonda to opcja "bywaj" i możliwość przenocowania. I pytanie, czy jest na to jakiś sposób? Stanu gry, w którym ten błąd nie występuje nie posiadam.Przy bugach tego kalibru mam co raz większą ochotę dać sobie spokój z tą grą jak i następną. :-\
 
Naprawiałem tego bug'a własną metodą ale zostałem uświadomiony (dzięki darhon!), że istnieje inny (podejrzewam) lepszy sposób. Oto on:1. Download "The Witcher Enhanced Save Editor" http://ronald.hoffman6.googlepages.com/TWEditorEnhanced.zip. Many thanks to the author!!2. Run editor (use .lnk file, not .jar), unpack the save into some folder (hope u will backup it ;)3. Copy file "q2101_thecase.qst" under "[TheWitcher dir]\Data" folder ("\Data\Quests" for example) and open it in the Djinni.4. Go to "report autopsy" phase, open "autopsy: azar" condition, then "busted"->"subquest 5"->"autopsy not needed". Here you should delete condition "quest phase is >= q2104_autopsy.Preparation". Save file, copy it back and repack save with editor.5. That's all, you can to continue.
 
Dzięki, spróbuję.Tylko jedno lamerskie pytanie, jak przeprowadzić: "and repack save with editor"? Bo z rozpakowaniem i edycją sobie poradziłem.edit:Ok, rozgryzłem i to ale jest następny problem. Podczas wczytywania zmodyfikowanego pliku gra się wywala, za każdym razem. To sobie pograłem. :(
 
Wielkie dzięki, wszystko działa i mogę wracać do gry. Będzie co importować do W2. :)Z autopsją nie problem bo i tak już miałem za sobą nocną wizytę na cmentarzu. Hmm, może to była przyczyna problemów?
 
Top Bottom