Problem ze zdobyciem sefiry Keth'aar

+
Jeśli Raymond udał się na bagna, to sefiry już nie dostaniesz. Edytor save'ów wg instrukcji wyżej, to chyba jedyne rozwiązanie. Ale przeszukaj jeszcze raz dobrze ekwipunek, bo jeśli udał się na bagna, to opcja otrzymania sefiry powinna pojawić się w rozmowie. A ponieważ sefiry w ekwipunku nie pojawiają się obok siebie łatwo którąś przeoczyć.
 
Witam!
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że grą którą opisuje jest oryginalna pierwsza część z serii. Tu dla osób które go nie przeszły może nastąpić spoiler więc proszę o czytanie na własną odpowiedzialność. Jestem w lesie na bagnach(Rozdział chyba drugi), znalazłem i włożyłem wszystkie sefiry poza jednym którego powinienem dostać po rozmowie z detektywem. Wyczytałem na forum, że nie otrzymałem go gdyż nie zapłaciłem od razu podczas rozmowy, a chwilę później(tak też było). Brak ostatniego sefira załatwia całą grę gdyż nie mogę otworzyć wieży maga. Próbowałem użyć jakiegoś programu do naprawy save'ów, ale wyskakuje błąd że nie może znaleźć lokalizacji Wieśka(prawdopodobnie przez to, że jest zainstalowany w folderze steama). Proszę o szybką pomoc ;_ ;. Z góry dziękuje, pozdrawiam i życzę wesołych świąt.
PS przepraszam za zły dział... nie wiem jak go przenieść, a nie będę go usuwać więc pozostawiam moje życie w waszych rękach
 
Dokładnie nie ten dział, ale ponieważ są święta :). Tutaj masz o tym cały temat, poczytaj sobie. Ale generalnie nikt chyba nie wymyślił nic mądrzejszego jak wczytanie save'a sprzed rozmowy z Raymondem, albo użycie edytora save'ów (można go znaleźć tutaj w dziale narzędzia). W edytorze z tego co się orientuję można wskazać ścieżkę do save'ów, ale nie wiem gdzie one się zapisują w przypadku wersji Steam.
 
Scalam z właściwym wątkiem. Z postu wynika, że i tak go przeczytałeś, więc mogłeś się w sumie tutaj dopisać.

Spróbuj użyć podanego przez Yakina edytora save'ów i wskazać ścieżkę.
X:\Program Files\SteamLibrary\SteamApps\common\
Mniej więcej tak ona powinna wyglądać, tam będzie folder z Wiedźminem. Jeżeli nadal edytor save'ów nie będzie chciał zaskoczyć, to zawsze możesz wstawić save i poprosić kogoś, kto ma inną wersję Wiedźmina (którą edytor da radę znaleźć), żeby go zedytował dla Ciebie.

Powodzenia ;)
 
Bardzo dziękuje za pomoc i wyrozumiałość. Ściągnąłem ten program do naprawy save'ów, wypakowałem go:jest plik .ini i .jar i ten txt. Po uruchomieniu któregoś z tych(nie licząc .txt) wyskakuje taki oto komunikat: [media]https://imageshack.com/i/596p49p[/media] Nie wiem co robić :
 
Save Editor trzeba chyba umieścić w głównym folderze gry. Czy w tym pliku tekstowym nie ma instrukcji instalacji?
 
Wrzuciłem do głównego folderu i nadal ta sama śpiewka :|. Myślę że najłatwiej będzie jak mi powiecie gdzie jest save, ja wam go podeśle i ktoś mi go naprawi. Co uważacie?
 
Save znajdziesz w:
Code:
Moje Dokumenty/The Witcher/saves
albo coś podobnego, nie mam teraz zainstalowanego W1.

Edit:
Kto szuka, nie błądzi:
http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/22629-prosby-o-savey/
Elwer said:
Savy znajdują się w:
Dla Windows 7
Code:
C:\Users\[nazwa użytkownika]\Documents\The Witcher\saves
Dla Windows XP
Code:
C:\Documents and Settings\[nazwa użytkownika]\Moje dokumenty\The Witcher\saves
W tamtym wątku można się też dopisać i poprosić o przejście fragmentu gry, czy zedytowanie save'a.
 
Witam wszystkich :)
Jestem nowa, ale dopiero w ostatnich dniach zrobiłam prezent sobie i narzeczonemu i kupiłam wszystkie gry Wiedźmina :)
Otóż chciałam odświeżyć wątek z bugiem od Reymonda. U mnie niestety jest ten problem, że właśnie ze względu na granie na jednym komputerze, razem z moim N mamy każdy po jednym zapisie aby nie mieszała nam się gra. I tutaj jest problem, że mam jednego save'a z moją grą i nie mogę wrócić do wcześniejszego aby naprawić buga z tym głupim Reymondem. Czy ktoś by mógł mi pomóc?
Bardzo proszę o pomoc, bo powiem szczerze, że przechodzenie od nowa gry... no nie za bardzo mi się widzi :(
 
Witaj. Granie w tę grę na jednym zapisie jest nierozsądne, między innymi ze względu na właśnie ten bug. Niestety, jedynym rozwiązaniem tego problemu jest wczytanie poprzedniego zapisu. Wygląda na to, że będziesz musiała grać razem ze swoim ukochanym. Pozdrawiam.
 
Przykra to dla mnie wiadomość :( Taka informacja trochę sprawia, że człowiekowi się odechciało grać na jakiś czas :( No trudno. Pewnie wrócę do grania po jakimś czasie :( Dzięki za informacje i pozdrawiam


Edit: No chyba, że ktoś z Was ma save'a chociaż z początku rozdziału 2 to by było fajnie XD
 
Last edited:
Czy moglby mi ktos rowniez naprawic save'a? Od momentu gdy bylam zlotowa dla Raymonda i nie dałam mu 200 orenow zrobilam bardzo duzo misji, typu zabicie Golema, ogolnie duzo na bagnach i duzo gry w kosci. Jakies 3-5godzin gry.
 
Czy moglby mi ktos rowniez naprawic save'a? Od momentu gdy bylam zlotowa dla Raymonda i nie dałam mu 200 orenow zrobilam bardzo duzo misji, typu zabicie Golema, ogolnie duzo na bagnach i duzo gry w kosci. Jakies 3-5godzin gry.

Zapisu nie da się naprawić. Musisz niestety się cofnąć wpisując wcześniejszy save.
 
Top Bottom