Problem ze zrzutami ekranu

+
Status
Not open for further replies.
Problem ze zrzutami ekranu

Nie mogę wykonać zrzutów ekranu. W2 jest jedyną grą, na której zrzuty mi nie działają. Moja karta grafiki to Gf 9800 (o dziwo na radku wszystko działa). Gram na rozdzielczości pulpitu 1600:900.
 
To prawda a wiedźminie zrzuty nie działają... Ale wymyśliłem taką sztuczkę... ctrl alt delete... klik na byle co w tym okienku, przesuń w jakiś róg ,żeby jak najwięcej było widać, click i masz screena ;P W samej grze się nie da... bynajmniej mi ;p
 

Jimp

Forum veteran
Print screen o ile pamiętam nie działa zbyt dobrze z Wiedźminem. Proponuję to co kolega na górze ( XFIRE )
 
Zrzuty robię Print screenem i niestety działają tylko w trybie okienkowym. Miałem nadzieję, że skoro w patchu 1.3 jest opcja ukrycia Hud to problem będzie rozwiązany. Poza tym dzięki za pomoc.
 
Robię programem Fraps zrzuty przy rozdzielczości 1920x1080 i screeny pięknie wychodzą. A filmów nie robię, więc nie wypowiadam się w tym temacie.
 
Jimp said:
Fraps ma jeden minus, jest płatny.

Owszem, ale darmowa wersja trial umożliwia robienie screenów i nagrywanie filmików do 30 s długości. Polecam. Sam używam i jak na moje potrzeby wystarcza w zupełności. Jeden programik i koniec problemów ze screenami w dowolnej grze.
 
W xFire masz zarówno robienie screenów pełnoekranowych jak i nagrywanie filmów ingame, także możliwość publikowania ich automatycznie wraz z Twoim opisem na profilu, wszystko nielimitowane, no filmy mają limit 15 minut dla tych które chcesz przesłać na serwer, dla własnego użytku jak długie chcesz, dodatkowo program zlicza ci czas jaki poświęcasz na daną grę, możesz sobie wyświetlić licznik klatek i zegarek, gry rozpoznaje i dodaje do biblioteki automatycznie, sam po nagraniu kompresuje, koduje i wysyła, więc bawienie się printscreenem i paintem, mając tak dobre narzędzie do obsługi gier całkowicie za darmo to chyba lekka przesada :)
Chcesz zobaczyć jak to wygląda, kliknij moją sygnaturę, przeniesie cię do mojego xF, możesz sobie zobaczyć jak robi screeny filmy itd.
 
Włączcie nakładkę Steam (menu Gry -> opcja "Dodaj gry spoza Steam do mojej biblioteki") - wtedy będziecie mieli dostęp w czasie gry do Społeczności Steam (Shift+Tab). Screenshoty zazwyczaj zrzucane są klawiszem F12, ale można go indywidualnie zdefiniować. Screenshoty są zrzucane do podkatalogu \Steam\Userdata\.... Działa pięknie.
 

Jimp

Forum veteran
Vojtasass said:
Włączcie nakładkę Steam (menu Gry -> opcja "Dodaj gry spoza Steam do mojej biblioteki") - wtedy będziecie mieli dostęp w czasie gry do Społeczności Steam (Shift+Tab). Screenshoty zazwyczaj zrzucane są klawiszem F12, ale można go indywidualnie zdefiniować. Screenshoty są zrzucane do podkatalogu \Steam\Userdata\.... Działa pięknie.
Pomysłowe, praktyczne. Świetny pomysł ;) Od razu podczas zagrywania się w Wiedźmina można uruchomić przeglądarkę. Aha i Steam ma teraz galerię screenów więc są automatycznie wyświetlane w programie nie trzeba się zbytnio grzebać w plikach.
 
Jimp said:
Pomysłowe, praktyczne. Świetny pomysł ;) Od razu podczas zagrywania się w Wiedźmina można uruchomić przeglądarkę. Aha i Steam ma teraz galerię screenów więc są automatycznie wyświetlane w programie nie trzeba się zbytnio grzebać w plikach.
Tak. Podałem na wypadek, gdyby ktoś chciał się screenami dodatkowo pobawić np.w GIMPie. ;) Chwalę sobie tę opcję w Steamie, aczkolwiek brakuje mi dodatkowych ustawień np. wyboru formatu pliku, stopnia kompresji itd. Do tej pory używałem modułu screenshotów w IrfanView, ale on też nie zawsze działa - ma natomiast fajny patent, który pozwala ustawić automatyczne zrzucanie screenshotów co określony interwał czasu - przydaje się w czasie wciągającej walki, kiedy nie ma jak wciskać F12. Jeszcze kiedyś testowałem HyperSnap DX - to już jest rozbudowany program, nie próbowałem najnowszej wersji (która jest płatna rzecz jasna).
 
@ Vojtasass
No, to już trochę dla hardkorowców, o ile STEAM czy xFire działają praktycznie same z siebie i to w tle, do STEAMA tylko grę dodać, xFire samo znajduje i działa, to już takie programy to lepsza szkoła jazdy i często gęsto jednak płatne.
Acha jest jeszcze jedna kwestia której nie poruszyliśmy, zarówno Fraps jak i xFire daje ciała na grach z dx11, zauważyłem to niedawno a dziwiło mnie to już od jakiegoś czasu, dlaczego inni mogą robić screeny i filmy in-game w np. DA2 a ja nie, wyszło mi to przy Crysisie 2, dopóki gra była portem konsoli wszystko było ok, jak wyszedł patch 1,9 i można było dodatkowo dossać i zainstalować tekstury hi-res i Ultra DX11 robiąc z dennego portu prawdziwą grę dla PC, wszystko zdechło poza zliczaniem czasu i statusem gry. O to samo chodziło w DA2 po prostu ci co mogli robić screeny i filmy mieli słabe kompy i grali w dx9 ci co w dx11 już nie.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom