Problemy po przesiadce z Win 8 na Win 10

+
Cześć,
proszę Was o poradę. Zmieniłem system z 8 na 10. Wiedźmina miałem zainstalowanego na dysku zewnętrznym, ale po zmianie systemu nie udało się uruchomić gry. Postanowiłem od nowa ściągnąć grę z GOG. Po pobraniu, gra się odpaliła z panelu GOG, w międzyczasie ukazały się 2 okna, jakby z Windows, informujące o możliwości nagrywania gry i coś jeszcze. Odpalam nową grę - zacina, odpalam zapis gry który zachowałem po poprzedniej rozgrywce - zacina. Sprzęt nie jest jakiś super, ale na poprzednim systemie na minimalnych ustawieniach, tj: Nvidia 840M, i5 4000, 8 GB RAM, dobrze się grało. Zmieniałem ustawienia grafiki, rozdzielczości itd na te które miałem wczesniej na Windowsie 8 ale nic to nie dało. Poradźcie coś proszę.
 
Cześć,
proszę Was o poradę. Zmieniłem system z 8 na 10. Wiedźmina miałem zainstalowanego na dysku zewnętrznym, ale po zmianie systemu nie udało się uruchomić gry. Postanowiłem od nowa ściągnąć grę z GOG. Po pobraniu, gra się odpaliła z panelu GOG, w międzyczasie ukazały się 2 okna, jakby z Windows, informujące o możliwości nagrywania gry i coś jeszcze. Odpalam nową grę - zacina, odpalam zapis gry który zachowałem po poprzedniej rozgrywce - zacina. Sprzęt nie jest jakiś super, ale na poprzednim systemie na minimalnych ustawieniach, tj: Nvidia 840M, i5 4000, 8 GB RAM, dobrze się grało. Zmieniałem ustawienia grafiki, rozdzielczości itd na te które miałem wczesniej na Windowsie 8 ale nic to nie dało. Poradźcie coś proszę.
W Win10 wyłącz Tryb Gry w ustawieniach
 
W Win10 wyłącz Tryb Gry w ustawieniach

niestety ani trochę nie poprawiło to działania gry. Jakieś inne sugestie?
Dodam że w ustawieniach karty włączyłem kartę tylko dedykowaną, nie zintegrowaną. Gra jako taka wydaje się chodzić w miarę płynnie, lecz problem pojawia się jakby na poziomie sprzętowym, nie wiem jak to opisać. Ruch kamery jest skokowy, nie płynny, ale jakby nie z winy ustawień gry, czy słabej karty, tylko z jakiegoś zewnętrznego powodu. Co ciekawe podczas np biegu, zacinanie występuje prawie tylko od połowy ekranu w dół. Od połowy w górę również, ale w mniejszym stopniu.

Edit:
Temat do zamknięcia, problemem okazała się synchronizacja pionowa V sync wyłączona z poziomy gry. Po włączeniu problem ustąpił.
 
Last edited:
Top Bottom