Problemy sprzętowe, z wydajnością / pytania o upgrade sprzętu - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
Tak,w edycje rozszerzoną. Zarówno wtedy jak i teraz była ta sama wersja. A co do ustawień to to próbuje różnych ustawień i na wszystkich jest podobnie.
 
Dla porównania Skyrim chodzi lepiej aczkolwiek czasem zdarza się przyciąć co wczęśniej również nie miało miejsca.
 
Są szanse na jakieś bardziej rozbudowane informacje? Bo z jednej gry z opisem "chodzi lepiej, ale gorzej" trudno jest mi wyciągnąć konstruktywne wnioski :p Może grasz jeszcze w kilka innych?
 
Skyrim na wysokich ustawieiach działa w 30 fpsach (tak jak działał mi zawsze) lecz czasem to spada do 20. Potestuję trochę gier tylko muszę je ze steama pościągać bo jakiś czas temu pousuwałem ;p więc jak to zrobie to dam info jak jest w innych. Natomiast Wiedźmin chodzi płynnie (30 fps) dopiero gdy ustawiłem minimalne ustawienia i rozdzielczość 1280x600.
 
Okropny performance po ulepszeniu komputera.

Napotkałem bardzo dziwną rzecz. W wakacje, kiedy jeszcze działałem na karcie Palit GT440 1GB mogłem grać w W2 na minimalnych ustawieniach graficznych i osiągać te ~30FPS. Miesiąc temu przerzuciłem się na MSI GTX750Ti OC Gaming (wersję z 2GB pamięci). Od razu po zainstalowaniu karty chciałem sprawdzić jak mój nowy GPU polepszy rozgrywkę w Wieśka 2 - nic z tego. Po wykryciu optymalnych ustawień graficznych - ZONK: zalecane to minimalne (dodam, że zalecane z poprzednią kartą podchodziły pod średnie...). uruchamiam grę na wysokich,myśląc, że to pomyłka: nie, nie jest. Ilość FPSów jest obrzydliwa, nawet na minimalnych. I tu moje pytanie: co mam zrobić i o co chodzi?
Czy gra wykrywa moje CPU jako GPU i działa na jednym procku? Czy moja karta graficzna jest po prostu niekompatybilna z tą jedną grą (dodam, że Dragon Age 3 śmiga dość dobrze)?
Nie napisałem tego wcześniej, bo myślałem, że to jedynie kwestia przeinstalowania gry po zainstalowaniu nowego GPU (a jest jedynie pożyczona od kumpla - może to jest kwestią problemową?). Nie, to nie to - właśnie ją od niego znowu pożyczyłem, przeinstalowałem, wgrałem wszystkie update'y - nadal to samo.
Byłbym wdzięczny za pomoc! :)

Specyfikacja mojego komputera:
- GPU: MSI Nvidia GTX750Ti OC Gaming 2GB RAM (ALE podłączona do złącza PCI-E 2.0 x16, nie 3.0!),
- CPU: AMD Athlon II X4 640 @ 3.0 GHz,
- RAM: 4 GB @ 667 MHz,
- OS: Windows 7 64bit.
 
Last edited:
Ilość FPSów jest obrzydliwa, nawet na minimalnych.
Czyli jaka?
Zmieniałeś rozdzielczość pomiędzy przesiadką z jednej karty na drugą?

Czy gra wykrywa moje CPU jako GPU i działa na jednym procku?
Twój proces nie ma zintegrowanej karty graficznej, więc taka sytuacja jest niemożliwa. Jedyna podobna sytuacja byłaby możliwa, gdybyś miał płytę główną ze zintegrowaną kartą graficzną właśnie w płycie - czy masz takową?

(ALE podłączona do złącza PCI-E 2.0 x16, nie 3.0!),
To nie problem.
 
@szypek26
Rozdzielczości nie zmieniałem, nadal działam na 1280x1024.
Fraps wskazuje 11/12 FPSów w menu, w grze, podczas filmów... Totalna masakra.
Co do zintegrowanego GPU to tak, mam go na płycie głównej. Tu siedzi mój problem?
 
Last edited:
Co do zintegrowanego GPU to tak, mam go w płycie głównej. Tu siedzi mój problem?
Nie wydaje mi się, ale nigdy nie wiadomo.
Do którego wyjścia graficznego masz podpięty monitor? Do tego w płycie głównej, czy do tego w karcie graficznej?
Jak masz w biosie ustawioną kartą graficzną? - Zintegrowaną, czy dedykowaną?
 
Monitor podpięty mam do GPU. Co do ustawień w BIOS'ie.. cóż, szczerze to nigdy nie wchodziłem do menu BIOS'a, ale na chłopski rozum: skoro mogę uruchomić DA3 na sensownych ustawieniach, jak pisałem w poprzednim poście, to raczej nie jest to ta zintegrowana.
 
Na chłopski rozum masz rację. Aczkolwiek moim zdaniem warto byłoby podnieść poziom pewności z 99 do 100% :p

Żeby wejść do biosu, tuż przy starcie komputera (jak tylko wyświetlą się białe literki na monitorze), naparzaj w klawisz DEL, dopóki się nie wyświetlą białe literki na niebieskim tle. Potem musisz odnaleźć odpowiednią zakładkę (np. "integrated peripherals"), wejść do niej (nawiguj strzałkami na klawiaturze, po czym naciśnij enter), następnie odnajdź wpis w stylu "primary video controller" i sprawdź, co w nim jest napisane.

Jak mi podasz model swojej płyty głównej, to będę mógł podać ci dokładniejszą instrukcję (o ile będzie potrzebna), ponieważ te zakładki mogą się różnie nazywać :p
 
Nie znalazłem niczego, co by mogło się odnosić do GPU oprócz advanced/chipset/opcja wyboru używanego złącza PCI/PCI-E (jest na PCI-E, ofc, czyli tam gdzie siedzi karta). I jeśli to jakkolwiek pomoże, to moja płyta główna to Asrock 960GC-GS FX.
 
Nie znalazłem niczego, co by mogło się odnosić do GPU oprócz advanced/chipset/opcja wyboru używanego złącza PCI/PCI-E (jest na PCI-E, ofc, czyli tam gdzie siedzi karta). I jeśli to jakkolwiek pomoże, to moja płyta główna to Asrock 960GC-GS FX

http://www.asrock.com/mb/AMD/960GC-GS FX/?cat=Manual
Advanced - chipset settings - primary graphics adapter
This item will switch the PCI Bus scanning order while searching for video
card. It allows you to select the type of Primary VGA in case of multiple
video controllers. The default value of this feature is [PCI]. Coniguration
options: [Onboard], [PCI] and [PCI Express].
(instrukcja, strona 40)
 
To jak mówiłem, jest ustawione na PCI-E. A "onboard" nawet nie mam... Czyli jednak nie mam tej zintegrowanej grafiki, co czyni mój przypadek jeszcze bardziej dziwnym. Zastanawiam się, dlaczego takie rzeczy zawsze mi się muszą zdarzać?... >.<
 
Płyta główna wg strony producenta ma zintegrowaną grafikę. Jeśli masz z tyłu płyty głównej wyjście wideo (wg opisu producenta powinno być to jedno wyjście DVI), to tym bardziej na pewno jest tam taka karta graficzna.

Dobra, odpal DXDiag http://pomoc.cdp.pl/entries/21789756-Raport-diagnostyczny-czym-jest-jak-go-stworzyć Nie rób żadnego raportu, po prostu daj screen z zakładki "ekran".
Pobierz też GPU-Z http://www.techpowerup.com/downloads/2418/techpowerup-gpu-z-v0-8-0/start?server=13, odpal, porób screeny ze wszystkich zakładek, wrzuć na forum.

Odpal Wiedźmina, wczytaj sobie jakiegoś save'a, zminimalizuj grę, powtórz powyższe dwie operacje.
 
OK. Jeszcze zapomniałem powiedzieć, że od początku włączenia gry, ta się tnie - dźwięk też. O dziwo po włączeniu areny dialogi są odtwarzane normalnie. To info może w czymś pomóc?
View attachment 9136
 

Attachments

  • wiedzmin2 problem 1.png
    wiedzmin2 problem 1.png
    112.7 KB · Views: 63
Status
Not open for further replies.
Top Bottom