Problemy sprzętowe, z wydajnością / pytania o upgrade sprzętu - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
Dodatkowo zauważyłem, że zużycie CPU, kiedy gra jest na 1. planie, spada dwukrotnie - z 63% na 30%, a nawet do 21% w niektórych momentach. Coś może zmuszać mój procesor do ograniczenia pracy
Trudno powiedzieć. Skoro mówimy już o DirectX, to weź go przeinstaluj: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109

---------- Zaktualizowano 20:11 ----------

Przejrzałem twoje logi i powiem tak - masz straszny syf na kompie. I to naprawdę straszny. W takim bałaganie ciężko się nurkuje. Proponuję, żebyś najpierw powyłączał wszystko, co się da. Instrukcja:
Kliknij na menu start, przejdź do "uruchom". Wpisz "msconfig", naciśnij enter. Przejdź do zakładki "uruchamianie". Zrób sobie screenshota, żeby potem ewentualnie powrócić do stanu pierwotnego. Odznacz absolutnie wszystko, kliknij "zastosuj", potem "ok". Zgódź się na restart maszyny.

Wygląda też na to, że twoja gra albo nie jest zaktualizowana, albo podczas aktualizacji wystąpił jakiś błąd - plik *exe ma oznaczenie "changelist 1", które po udanej aktualizacji powinno zniknąć. Proponuję zaktualizować grę do najnowszej wersji (obecnie: 3.4), kolejność instalacji patchy to 1.0 -> 3.0 -> 3.1 -> 3.2 -> 3.3 -> 3.4 (nie wiem, jaką wersję masz obecnie).

Możesz też pobawić się ustawieniami gry - zjedź ze wszystkim na minimalne, zobacz czy będzie jakiś skok wydajności. Znalazłem podobny do twojego problem (spadek zużycia procesora), natomiast on występował, kiedy gra zapychała się teksturami - czyli po jakichś 30 minutach grania. U ciebie występuje to od razu. No ale warto spróbować.
http://forums.evga.com/The-Witcher-2-problem-m1132132.aspx

Jeśli to nie pomoże, moim zdaniem należy wywalić wszystkie następujące programy, usługi i procesy (wszystkie poniższe pracują, kiedy ty grasz):
- nvidia driver helper service (tak jak pisałem wcześniej - wszystko od nvidii, co nie jest czystym sterownikiem, wywaliłbym w cholerę)
- nvidia user experience
- nvidia geforce experience
- nvidia stereo vision (to może powodować duże obniżenie wydajności)
- hp customer participation
- hp scheduler (te dwie usługi od drukarki bardzo radośnie sobie poczynają, podczas gry ty grasz)
- avast
- adobe acrobat update service
- bonjour
- gaming app
- nvidia network service
- nvidia streamer service
- alcohol 120
- windows live
- game scanner
- indeksowanie dysku przez system windows
- game booster
- java update service
- smart file advisor
- double twist

A potem kończą się moje pomysły i zaproponowałbym spalenie wszystkiego do gołej ziemi i postawienie od nowa. Czyli format. Bo gdzieś leży problem, jakiś konflikt, ale jeśli dotarłeś do tego punktu, to ja dalej pomysłów nie mam.

Albo napisz do pomocy technicznej - link u góry strony. Tam pracują lepsi ode mnie, być może będą w stanie ci pomóc. Tylko podaj im link do tej całej dyskusji, żeby przynajmniej wiedzieli, co już było zrobione.
 
Last edited:
Już po zainstalowaniu gry zupdate'owałem do wersji 3.4. I cały czas mówiłem o performance'ie na minimalnych.
Wyłączyłem wszystko co mogłem, odinstalowałem te dodatkowe rzeczy od nVidii, wyłączyłem antywira. Mam 14/15 FPS na 1. planie, w tle 100FPS. Zawsze coś.
No, to chyba zostało mi napisać do pomocy techniczej Czerwonych. Jak oni mi nie pomogą, to chyba zostanie już sam format.
Po uporaniu się z problemem, umieszczę tu rozwiązanie.
A ty, @szypek26, łap pointsa, za to, że tak długo wytrzymałeś ze mną. :v
 
Od dziś (17.05.2015) w działach wsparcia technicznego obowiązuje nowa polityka. Prosimy zapoznać się z nią oraz stosować się do niej.
Ten temat zostaje zamknięty. Jeśli byłaby potrzeba kontynuowania jakiegoś wątku, wznowienia jakiejś sprawy, prosimy o kontakt z moderatorem.

LINK DO NOWEJ POLITYKI: http://forums.cdprojektred.com/threads/36259-Regulamin-działów-technicznych-obowiązuje-od-17-05-2015
JAK SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z MODERATOREM: http://forums.cdprojektred.com/thre...d-17-05-2015?p=1664477&viewfull=1#post1664477
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom