Problemy sprzętowe, z wydajnością / pytania o upgrade sprzętu - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
thantor said:
System to chyba 32 bitowa Vista. Karta to chyba 4850... A pomiar FPS? Mam zgadywać? ;)

PS Podaj szczegóły sterownika.
Dam ci stronę z której ściągałem sterowniki
http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_vista-32.aspx
I dobrze myślałeś system 32 bitowy Vista
Natomiast FPS, waha się miedzy 26-17
 
Etaus said:
Dam ci stronę z której ściągałem sterowniki
http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_vista-32.aspx
I dobrze myślałeś system 32 bitowy Vista
Natomiast FPS, waha się miedzy 26-17
Dodane. BTW. nie dawajcie obrazków na forum bezpośrednio bo temat robi się lekko nieczytelny. ;)
 
Ja wcześniej chciałem podlinkować swoje ustawienia, ale nie wiem czemu na podglądzie posta link działał, a po dodaniu go stawał się nie klikalny o_O

PS. Fajnie by było jak by była możliwość ustawienia posta pierwszego jako "sztywny" czyli nie ważne na jakiej stronie by się było pierwszy post był by zawsze widoczny :) Z racji tego że jest postem zbiorczym.
 
Istnieje taka możliwość, posiadają ja niestety tylko moderatorzy.

PS Temat nie jest zbiorczy tylko konfiguracji vide W2. Piszcie o wszystkich problemach z komputerem!
 
Cześć Elesshar! Dodam wpis, tylko jeszcze napisz jaką wersje sterownika posiadasz. No i widzę kupiłeś nowy sprzęt AMD! Jak ogólny feeling wydajności? Cena adekwatna do niej? Na marginesie egzotyczne konfiguracje takie jak Xeony i A8 mają dużą szansę w becie D3.
 
Wersja 275.33 :) Sorka, zapomniałem dopisać ;)
Wydajność bardzo dobra, z czego się bardzo cieszę. Cicho chodzi, temperatura nie przekracza 55 stopni w stresie, więc jest dobrze. Do takiej temperatury tylko GTA IV podniosło :p Ale wiadomo, GTA IV = słaba optymalizacja :) Cena bardzo dobra, bo i wyniki zintegrowanego GPU w procku są dobre, więc nie narzekam :)
 
Elesshar said:
Wersja 275.33 :) Sorka, zapomniałem dopisać ;)
Wydajność bardzo dobra, z czego się bardzo cieszę. Cicho chodzi, temperatura nie przekracza 55 stopni w stresie, więc jest dobrze. Do takiej temperatury tylko GTA IV podniosło :p Ale wiadomo, GTA IV = słaba optymalizacja :) Cena bardzo dobra, bo i wyniki zintegrowanego GPU w procku są dobre, więc nie narzekam :)
Dodane!
A żeby nie pisać tak krótkiego postu: http://bit.ly/kKXLzJ - ostatnio było o tym głośno. :) (W końcu to wątek IT, szkoda że wszyscy userzy zakładają nowe tematy zamiast pisać zbiorowo tutaj)
 
***UPDATE***
Niedługo pojawi się opis instalacji HotFixa 1.35.
[UAKTUALNIONE, HOTFIX 1.35 DODANY]

***UPDATE***
Wyszła nowa wersja sterowników ForceWare 280.26 WHQL, jednak nie zostanie dodana ponieważ, patrz niżej.

***UWAGA***
NAJNOWSZE STEROWNIKI FORCEWARE NVIDIA POSIADAJĄ BŁĘDY KRYTYCZNE KTÓRE MOGĄ SPOWODOWAĆ PRZEGRZANIE KARTY GRAFICZNEJ, CO ZA TYM IDZIE - USZKODZENIE JEJ. NIE POLECAM/-Y INSTALACJI NAJNOWSZEGO STEROWNIKA ORAZ REKOMENDUJĘ/-MY CZEKAĆ DO NAJNOWSZEGO FIXA KTÓRY TO NAPRAWI.

Problem dotyczy sterowników w wersji: 280.26 z certyfikatem WHQL.
Zainteresowani, proszę TUTAJ
 
Laptop HP Pavilion dv7-4030ew:

i7-720M 1,60 GHz, 4GB DDR3, ATI Mobility Radeon HD 5650

Po przycięciu rozdzielczości chodzi całkiem przyzwoicie - @27 (przy namiocie) - 20 FPS (walka przy wieży oblężniczej)





EDIT: a jakby ktoś potrafił doradzić, co tu pokręcić, żeby chodziło gładziej bez utraty wizualnych walorów, które są dla mnie ważne, to bym się nie obraził.
 
Napisz jeszcze jakiej wersji sterownika używasz i dodamy.
http://bit.ly/nj1a5i - tutaj nabazgrałem (mam nadzieję że czytelnie) co i jak powyłączać by chodziło lepiej.

***UPDATE***
Została wydana nowa wersja sterownika firmy AMD oznaczona numerem 11.8. Wszystkie informacje i link w pierwszym poście. Download z serwerów-mirror onet.pl.
 
Płytka ASUS P5B
Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz
Gigabyte Geforce 9800GT 512 VRAM 256bit
Zasilacz 400 w chieftec
4GB RAm Geil 800MHz
Windows XP 32-bit:(


samemu w to nie wierze ale na wysokich brykało ok 15 fps:)
gram i tak na niskich, bo gra i tak wyglada przednio, a nie zalezy mi na zajeżdżaniu mojego staruszka (proc ma ponad 3 lata) ani na wodotryskach graficznych tylko na wydajności :D
 
Napisz proszę jeszcze jaką wersję sterownika posiadasz oraz przetestuj liczbę klatek według instrukcji w pierwszym poście.
 
Nie chcę się czepiać ale :

1) Po wyjściu z namiotu Triss stoimy nieruchomo przez minutę
2) Po wyjściu z wieży oblężniczej walczymy przez minutę
Podajemy obie (uśrednione) wartości - wyliczy nam je program.

To jest kieprawo miarodajne.
Akurat te dwie lokacje są dosyć zgrabnie zaprojektowane i mało komu nawet na szrocie spadają drastycznie, natomiast już takie
oblężenie Vergen po stronie Iorwetha
potrafi nawet całkiem mocny rig zajechać na 15-20 fps.


No ale ok, jak to ma komus ułatwić życie :

Intel C2D E8400 4.0 Ghz, GTX 260 EVGA Superclocked 65nm, RAM 4GB DDR2 800mhz, Win XP SP3, 280.26, USTAWIENIA
@ 36 + 35 FPS - Pietro87
 
Pietro87 said:
Nie chcę się czepiać ale :

1) Po wyjściu z namiotu Triss stoimy nieruchomo przez minutę
2) Po wyjściu z wieży oblężniczej walczymy przez minutę
Podajemy obie (uśrednione) wartości - wyliczy nam je program.

To jest kieprawo miarodajne.
Akurat te dwie lokacje są dosyć zgrabnie zaprojektowane i mało komu nawet na szrocie spadają drastycznie, natomiast już takie [...]
Są miarodajne, według ustawień, i przyszło Ci kiedyś do głowy że nie każdy ma zapisy z Aktu drugiego czy co gorsza trzeciego? Prolog jest najlepszy do takich testów gdyż większe grono może w nich uczestniczyć.

Pietro87 said:
SPOILER : [...] : SPOILER
Do spoilerów używaj zamienników BBCode - odpowiednio [spoiler ] ... [/spoiler ]

Dzięki za config i testy, zaraz dodam.
 
Ostatnio mi bbc na nowym forum nie banglało, dlatego zapobiegawczo zarzuciłem wołami spoiler alert, ale skoro już wszystko trybi spoko.

Btw nie wiem czy chcesz też tego użyć : http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=152851&n=4

Zrobiłem ten "mini faq" niewiele po premierze, dla kilku osób okazał się pomocny bo i w temacie o Wiesku na gramie i na nieoficjalnym fan-sice w pokocy technicznej niektórym te porady sporo rozjaśniały i pomagały w configu, więc w razie co bierz śmiało.
 
Wygląda apetycznie! Jeżeli tylko znajdę jakiś czas to poprawię parę rzeczy w pierwszym poście i wrzucę twoje FAQ (może dorobisz jeszcze parę pytań? [ew. ja mogę to zrobić]) Dzięki!
Config który podałeś i wyżej opisane dodam gdy tylko dzisiaj rano.

Zapomniałbym... Zapraszam do dyskusji. :)
 
Jak chcesz uzupełniać te pytanka, żaden problem. Mógł bym coś tam pewnie dodać, ale generalnie większość rzeczy była już pokryta tu i ówdzie, wystarczy to tylko raczej zebrać do kupy.


Niżej jeszcze takie bardzie proste i przejrzyste wyjaśnienie pliku konfiguracyjnego



AllowAntialias=0 / Wygładzanie krawędzi./ Wartości : 0-1

AllowBloom=0 /Bloom, czyli zaawansowane efekty świetlne / Wartości : 0-1

AllowBlur=0 /Rozmycie obrazu podczas walki./ Wartości : 0-1

AllowCutsceneDOF=0 /Depth of Field, głębia pola czyli filmowe rozmycie obrazu podczas dialogów/scenek./ Wartości : 0-1

AllowDOF=0 /Depth of Feild dla obrazu w czasie gry, czyli rozmycie drugiego planu i elementów w oddali./ Wartości : 0-1

AllowDecals=0.0 /Opcja odpowiedzialna za zabrudzenia, plamy krwi, kurz./ Wartości : 0.0-1.0

AllowMotionBlur=0 /Rozmycie ekrany podczas poruszania i rozglądania się./ Wartości : 0-1

AllowRain=0 /Efekty deszczu i mokrych powierzchni./ Wartości : 0-1

AllowSSAO=0 /Screen Space Ambient Occlusion, zaawansowany rendering pełnych scen [realistyczne shadery słońca, miękka woda etc]./ Wartości : 0-1

AllowScatterDOF=0 /Dodatkowy zaawansowany filmowy efekt DOF./ Wartości : 0-1

AllowShafts=0 /Efekt odpowiedzialny za jakość promieni światła./ Wartości : 0-1

AllowSharpen=0 /Filtr ostrości tekstur./ Wartości : 0-1

AllowVignette=0 /Efekt winietowania wokół ekranu./ Wartości : 0-1

AtlasTextureDownscale=0 /Zmniejszenie jakości tekstur otoczenia i środowiska./ Wartości : 0-2

DanglesLimiter=0 /Limit elementów fizycznych, limituje ilość animowanych realistycznie elementów jak włosy, ubrania

DetailTextureDownscale=0 /Opcja odpowiedzialna za zmniejszenia jakości drobnych detali na teksturach./ Wartości : 0-1

Fullscreen=0 /Pełny ekran./ Wartości : 0-1

MaxAtlasTextureSize=1024
/Maksymalny rozmiar tekstur otoczenia./ Wartości : 1024-4096

MaxCubeShadowCount=0 /Opcja odpowiedzialna za złożoność mapy cieni./ Wartości : 0-1

MaxCubeShadowSize=512 / Rozmiar mapy cienia./ Wartości : 0-512

MaxSpotShadowCount=0 /Opcja odpowiedzialna za złożoność rucianych cieni na dany punkt terenu./ Wartości : 0-3

MaxSpotShadowSize=1024 /rozmiar mapy rzucanego cienia./ Wartości : 0-1024

MaxTextureSize=1024 /Maksymalny rozmiar tekstur modeli, npc itp[i innych oprócz tekstur otoczenia i środowiska]./ Wartości : 1024-4096

MeshDistanceScale=0.5 /Zasięg renderowania elementów./ Wartości : 0.5-1.2

ShadowQuality=0 /Jakość cieni./ Wartości : 0-3

ShadowedLights=0 /Liczba świateł rzucających cień./ Wartości : 0-3

TextureDownscale=0 /Zmniejszenie jakości tekstur modeli, npc i innych [oprócz tekstur środowiska]./ Wartości : 0-2

TextureMemoryBudget=100 /Budżet pamięci na tekstury./ Wartości : 100-600

UberSampling=0 /Ubbersampling./ Wartości : 0-1

VSync=0 /Synchronizacja pionowa./ Wartości : 0-1



UWAGI :

Z reguły dla wszystkich opcji pozycje 0 oznaczają wyłączona, pozycje 1 oznaczają włączona, pozycje 2-3 w wartościach regulują wyższą jakość danego ustawienia ale jest kilka wyjątków wartych dodatkowego wyjaśnienia :

AtlasTextureDownscale=0
DetailTextureDownscale=0
TextureDownscale=0


Pozycja zero sprawia, że tekstury nie są zmniejszane i są w pełnej jakości, pozycje 1-2 odpowiadają za poziom zmniejszenia jakości tekstur.



DanglesLimiter=0
Pozycja zero jest tu odpowiedzialna za wyłączenie limitu, jest to pozycja domyślna.



MaxAtlasTextureSize=2048
MaxTextureSize=2048


Generalnie tutaj warto eksperymentować z wartościami 1024/2048/4096.
Ustawianie niższych może dać na bardzo słabym sprzęcie kopa w wydajności, ale jakość obrazu będzie wtedy wyjątkowo kiepska.



MaxSpotShadowSize=1024
MaxCubeShadowSize=512


Te opcje w ustawieniach niskich czyli dla spot 512 i dla cube 256 są bardziej obciążające wydajnościowo niż wartości wyższe czyli 1024 i 512 [tutaj panuje zasada im niższe tym lepsze, czemu - o to trzeba pytać redów]
Dlatego dla słabszych kompów, zostawiamy ustawienia j/w.


AllowAntialias=0
AllowSharpen=0


W konfiguratorze nie wiedzieć czemu REDzi połączyli te dwie opcje, wyłączenia AA [wygładzania] powoduje jednoczesne wyłączenie filtru ostrości tekstur. Taki zabieg jest dla mnie osobiście zagdaka, bo te opcje mają ze sobą niewiele wspólnego, regulują dwa odmienne ustawienia. Pewnie sami REDzi tez za bardzo nie wiedza czemu taka nie inaczej te opcje powiązali. Efekt jest taki, że osoba która chce wyłączyć sobie AA bo gra np w wysokiej rozdzielczości gdzie schodkowania krawędzi praktycznie nie da się dostrzec, więc dodatkowe wygładzanie jest zbędnym zabijaczem wydajności, wyłączy sobie jednocześnie maskę ostrości i tekstury staną się blade jak dupsko niedźwiedzia polarnego. Dlatego AA najlepiej wyłączyć ręcznie w pliku ini, jednocześnie zostawiając opcję sharpen na 1
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom