Problemy sprzętowe, z wydajnością / pytania o upgrade sprzętu - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
OK, zaraz dopnę, dzięki, na razie wkleiłem i zredagowałem FAQ które wykonałeś i wstawiłem config. Zobaczy czy dobrze i napisz jeżeli masz ewentualne uwagi.

EDIT: Dodałem, mam nadzieję że jest przejrzyście i wielu osobom pomoże.
 
Drobniutka korekta :


MaxSpotShadowSize=1024 /Rozmiar mapy rzucanego cienia | Wartości: 0-1024

oraz

MaxCubeShadowSize=512 /Rozmiar mapy cienia | Wartości: 0-512

Bo pisząc to podałem z rozmachu złe zakresy wartości i nie zdążyłem się poprawić zanim podkleiłeś i zredagowałeś całą rozpiskę :)

Oprócz tego wszystko gra i buczy.
 
***UPDATE***
Nowa wersja sterowników ForceWare dla kart Geforce nVidia - 285.27 BETA

Download - pierwszy post, serwery nVidii.

Changelog:
GeForce GTX 580 Performance Improvements

Up to 5% in Call Of Duty: Black Ops
Up to 7% in Civilization V with SLI
Up to 5% in Crysis 2 DX11 with SLI
Up to 7% in F1 2010 with SLI
Up to 5% in Lost Planet 2 with SLI
Up to 5% in Mafia 2 with SLI
Up to 13% in Metro 2033 with SLI
Up to 8% in STALKER: Call of Pripyat with SLI
Up to 5% in StarCraft II (Check out the finals of the GeForce StarCraft II Pro/Am Tournament)

GeForce GTX 560 Performance Improvements

Up to 4% in Bulletstorm
Up to 5% in Battlefield: Bad Company 2 with SLI
Up to 6% in Call Of Duty: Black Ops
Up to 5% in Crysis 2 DX11 with SLI
Up to 7% in Dragon Age II with SLI
Up to 7% in F1 2010 with SLI
Up to 5% in Just Cause 2 with SLI
Up to 5% in Lost Planet 2 with SLI
Up to 4% in Mafia 2 with SLI
Up to 7% in Metro 2033 with SLI
Up to 11% in STALKER: Call of Pripyat with SLI
Up to 7% in StarCraft II

New 3D Vision Profiles

Aion
Diablo 3
Dead Rising 2: Off The Record
Defense of the Ancients (DOTA) 2
From Dust
Harry Potter and the Deathly Hollows Part 2
Last Remnant Benchmark
Men of War: Assault Squad
Stock Car

Updated 3D Vision Profiles

DIRT 3 – updated rating to Excellent

Resolved Single GPU Issues

Battle Realms: The mini-map is blank.
GeForce 400 series, 3D Vision: Stereoscopic 3D cannot be disabled using the IR emitter button.
GeForce 400 Series: Company of Heroes – there are thin yellow lines of corruption when played in DirectX 10 mode with Transparency AA enabled.
GeForce 500 series: Battlefield: Bad Company 2 – the game stutters in certain maps after several minutes of gameplay.
GeForce 500 series: GPU power levels appear to fluctuate unnecessarily while navigating the Firefox browser.
GeForce 500 Series: Stereoscopic 3D does not work in windowed mode if Aero is enabled after enabling 3D Stereo.
GeForce 500/400 Series: After changing the brightness and color settings using the NVIDIA Control Panel, the settings do not take effect.
GeForce GTX 560 Ti: Battlefield: Bad Company 2 – there is corruption on the edges of some objects when Transparency AA is enabled.
NVIDIA Control Panel: Changes made on the Adjust Desktop Color Settings page are not preserved across a system reboot.
NVIDIA Update: Clicking the new driver notification balloon does not open a browser to the NVIDIA driver download page. Instead, the NVIDIA Update window appears.
NVIDIA Update: Error message occurs when applying changes made to the NVIDIA Update preferences.

Resolved Multi-GPU Issues

Adobe Flash: Blue-screen crash occurs when playing Adobe flash content at HD resolutions and then switching to full-screen mode.
GeForce 400 series: Aion – the game performs poorly when SLI is enabled.
The Witcher – the game performs poorly when SLI is enabled.
 
veradrixpl said:
Płytka ASUS P5B
Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz
Gigabyte Geforce 9800GT 512 VRAM 256bit
Zasilacz 400 w chieftec
4GB RAm Geil 800MHz
Windows XP 32-bit:(


samemu w to nie wierze ale na wysokich brykało ok 15 fps:)
gram i tak na niskich, bo gra i tak wyglada przednio, a nie zalezy mi na zajeżdżaniu mojego staruszka (proc ma ponad 3 lata) ani na wodotryskach graficznych tylko na wydajności :D

Ja mam ciut lepszy nowszy proc, E7200, 450 GTS nvidie i 2gb ram i na WinXP Home Edition i na Win7 Ultimate chodzi mi gra bardzo dobrze na wysokich ustawieniach, przy rozdzielczości 1600x1000 gdzie mój monitor jest domyślnie ciut większy. Ale wtedy łapie buga i mam w negatywie wiedźmina :D Więc myślę, że mógłbyś podnieść nieco ustawienia wyłączając zbędne i drażniące rozmycia ekranu.
 
***UPDATE***
Nowe sterowniki Nvidia - 285.38. Na razie nie ma sensu ich dodawać, ponieważ są one przygotowane specjalnie pod wersje BETA gry Battlefield 3 i nie poprawiają zauważalnie wydajności innych grach/programach.

DO POBRANIA: TUTAJ

Dzięki mwarfare za poprawienie literówki przy numerze sterowników!

To samo tylko AMD:
DO POBRANIA: TUTAJ
 
Chciałem poprosić o optymalne ustawienia, żeby komputer między minimalnymi, a średnimi pociągnął bez zwiechy, a i żeby brzydko nie wyglądało.
 
Mnie nikt nie pobije. Skończyłem grę dwa razy na sprzęcie: XP sp3, ram 1 GB, pentium 4 3,06 gHz, karta radeon hd4670 512. :) Żadnej gry się nie boję na moim sprzęcie xD
 
NapoleonPL said:
Chciałem poprosić o optymalne ustawienia, żeby komputer między minimalnymi, a średnimi pociągnął bez zwiechy, a i żeby brzydko nie wyglądało.

Polecam artykuł The Witcher 2 Tweak Guide zamiszczony na stronie GeForce.com. Zawiera on szczególowe omówienie wszystkich opcji graficznych ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na wydajność gry. Zawiera także zdjęcia porównawcze, więc będziesz mógł zdecydować, co wyłączyć, nie zaburzając jednocześnie wyglądu gry.

Artykuł jest w języku angielskim - ufam jednak, że sobie poradzisz. Nieznającym mowy Szekspira mogę powiedzieć, że warto wyłączyć:
  • Ubersampling
  • SSAO
  • Antialiasing
  • Rozmycie przy ruchu kamery
  • Filmowy efekt głębi ostrości

Na pewno nie warto ruszać cieni i świateł - mają praktycznie zerowy wpływ na wydajność.
 
W dodatku wszystko jest uszczegółowione i rozwinięte.

NapoleonPL said:
Chciałem poprosić o optymalne ustawienia, żeby komputer między minimalnymi, a średnimi pociągnął bez zwiechy, a i żeby brzydko nie wyglądało.

Jeżeli podasz konfigurację komputera będzie łatwiej.

PS Zaraz dodam opis instalacji Patcha 2.0.
 
Witam. Będę kupował nowego laptopa który ma kartę graficzną NVIDIA GeForce GT 330M czy Wiedźmin 2 na niej zadziała bez większych ścin/klatek? Z góry dziękuje
 
Karta którą podałeś jest kartą mobilną, ponadto - bardzo słabą. Wątpię by granie w W2 na low przy 15fpsach było komfortowe (ale i tak się da). Lepiej kup komputer stacjonarny o ile masz taką możliwość.
 
thantor said:
Karta którą podałeś jest kartą mobilną, ponadto - bardzo słabą. Wątpię by granie w W2 na low przy 15fpsach było komfortowe (ale i tak się da). Lepiej kup komputer stacjonarny o ile masz taką możliwość.
No właśnie nie mogę :/ a mógłby mi ktoś podać jakieś laptopy na których gra odbierałaby dobrze bo ja za bardzo w tych kartach graficznych i procesorach nie jestem zorientowany :/
 
Mógłby mi ktoś podać sprzęt komputera (procesor, karta graficzna itp.) na, którym Wiedźmin poszedłby na wysokich detalach ?. Zamierzam sobie kupić nowy komputer, a na sprzęcie za bardzo się nie znam, więc proszę o pomoc ; ). Z góry dzięki...przepraszam za zboczenie z tematu.
 
karol3741 said:
No właśnie nie mogę :/ a mógłby mi ktoś podać jakieś laptopy na których gra odbierałaby dobrze bo ja za bardzo w tych kartach graficznych i procesorach nie jestem zorientowany :/
Pisz TUTAJ.

karol3741 said:
Mógłby mi ktoś podać sprzęt komputera (procesor, karta graficzna itp.) na, którym Wiedźmin poszedłby na wysokich detalach ?. Zamierzam sobie kupić nowy komputer, a na sprzęcie za bardzo się nie znam, więc proszę o pomoc ; ). Z góry dzięki...przepraszam za zboczenie z tematu.
To zależy od tego ile możesz przeznaczyć na to pieniędzy.
 
thantor said:
Szczerze? To zależy od budżetu.

No tak, ale chodzi mi głównie o takie części na, których Wiesiek poszedłby na wysokich jak już wspomniałem. Chce dowiedzieć się tylko nazwy tego sprzętu oraz przypuszczalnej ceny...

Edit.

To co pomoże ktoś ? :confused:
 
i5-2500K @ 3.3, HD6970 2GB, RAM 4GB 1333, W7 x64, 8.850, USTAWIENIA @ 21 +20

Pomiar dla całkowitego ultra. :)
Przy wyłączonym uber fps zmienia się odpowiednio o 10 i 8 wg Frapsa, ale szczerze mówiąc, ja tej różnicy gołym okiem nie widzę.

Thantor, widzę że Ty mądry człowiek jesteś. Czy potwierdzisz moje nieśmiałe podejrzenia, że lekkie przycięcia przy przechodzeniu z lokacji do lokacji mają najwięcej wspólnego z dyskiem? I jeśli tak, to czy zainwestować w SSD? Jak widać, poskąpiłam ostatnio na procesor i mogłabym przy okazji dokupić też dysk. Ale jeśli miałby to być SSD... to mam dylemat, bo obu rzeczy nie kupię. ;)

@PunkFan: Serio, musisz mu napisać, ile możesz wydać. Chociaż podaj jakieś widełki. Bo szczerze mówiąc, komputer do Wieśka 2 możesz złożyć za 3-4 tysiące (jak mój), albo za 14 tysięcy. Albo za dowolną inną kwotę, którą wymienisz. ;)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom