Problemy z dźwiękiem / obrazem

+
Status
Not open for further replies.
Może grałeś w wersję premierową? Z innych wpisów na forum wydaje się, że ER (a więc ta, która jest na GOG) zwiększa wymagania, choć teoretycznie nie powinno tak być. Jeśli moje przypuszczenie jest słuszne, to chyba musisz poszukać innej wersji gry niż ta z GOG, bo nie jesteś pierwszą osobą, która ma z tym problemy. A chyba niestety nikt nie znalazł innego rozwiązania poza tym wyżej i wymianą karty oczywiście.

Grałem od razu po premierze w wersję pudełkową, więc możliwe, że edycja rozszerzona ma większe wymagania. Choć bardziej spodziewałbym się spadku wydajności niż problemu z teksturami. Jak będę mieć dostęp do swojej wersji pudełkowej, to sprawdzę czy będzie lepiej działać, ale to dopiero za jakiś czas, ponieważ mieszkam w innym mieście. Dziękuję wszystkim za odpowiedź, jeżeli komuś przyjdzie jeszcze coś do głowy to proszę dajcie znać.
 
Czarny ekran po wyjściu z karczmy.

Witam, mam dziwny problem ponieważ podczas wykonywania zadania (akt 1) , gdy już uzystałem informacje od Zoltana na temat głowy trollicy podczas wychodzenia z karczmy pojawia mi sie czarny ekran, słyszę dźwięki ( panujące w karczmnie) no i niestety w procesach wyskakuje " brak odpowiedzi". Miał ktoś podobny problem ?
 
Wczytaj wcześniejszego save'a, dojdź do tego samego momentu w grze i sprawdź, czy problem się powtórzy / dalej będzie występował.
 
Spotkaliście się z czymś takim że przy wypowiadanych kwestiach dialogowych czy to przez Gerata czy Triss słychać w tle takie jakby echo, jakby to było nagrywane w jakimś pustym pomieszczeniu o dużych gabarytach.? Czasami słychać normalnie ale przez większość czasu jest właśnie takie echo. Trochę dziwnie to brzmi, myślałem że w dźwiękówce jest coś odpalone ale nie wszystko jest normalnie, poza tym takie coś jest tylko w W2.
 
Wiedźmin 2 - cienie i czcionka

Witam, chciałbym się was zapytać czy jest możliwość usunięcia, albo przynajmniej zminimalizowania cieni w grze? Pytam się ponieważ mój sprzęt nie jest z wysokiej półki, a te cienie na najniższych ustawieniach wyglądają po prostu obleśnie - przez nie tracę niepotrzebnie tylko klatki. Druga sprawa dotyczy czcionki w Wieśku, która przy rozdziałce 800 na 600 jest bardzo słabo czytelna. Słyszałem o pewnej modyfikacji, która - można powiedzieć - naprawia ten błąd, niestety nie mogę jej nigdzie znaleźć. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże, przynajmniej jednym z tych problemów.
 
Witam, chciałbym się was zapytać czy jest możliwość usunięcia, albo przynajmniej zminimalizowania cieni w grze? Pytam się ponieważ mój sprzęt nie jest z wysokiej półki, a te cienie na najniższych ustawieniach wyglądają po prostu obleśnie - przez nie tracę niepotrzebnie tylko klatki.
Osobiście nie znam sposobu na całkowite wyłączenie cieni w grze. Możesz co najwyżej pogrzebać w ustawieniach pliku user.ini - albo ręcznie, albo poprzez zautomatyzowany skrypt (np. tutaj http://online-source.net/tools/cfg-makers/the-witcher-2-cfg-maker/) - aczkolwiek efekty mogą być różne.

Druga sprawa dotyczy czcionki w Wieśku, która przy rozdziałce 800 na 600 jest bardzo słabo czytelna. Słyszałem o pewnej modyfikacji, która - można powiedzieć - naprawia ten błąd, niestety nie mogę jej nigdzie znaleźć.
"pewna modyfikacja" to trochę tak mało konkretnie, nie sądzisz? Być może chodzi o to: http://www.nexusmods.com/witcher2/mods/272/?, nie wiem. Przeszukaj zasoby Nexusa, a jeśli nie znajdziesz - use the Google, Luke
 
Po pierwsze to dzięki za odpowiedź, a po drugie to przepraszam za tą gafę z tematem. Sprawdziłem te linki do stron które mi podałeś, zwłaszcza to jedną z tym zautomatyzowanym skryptem i nie wiem, czy w ogóle jest sens sie z tym bawić. Zobaczę tą modyfikację, i dam ci znać. ;)
QUOTE=Wroobelek;1543946]Szacun :respect:. To się nazywa hardcore! :thumbup:[/QUOTE]
No ba, gdybym miał możliwość to grałbym w większej.

Edit: Sprawdziłem tego moda, i wydaje mi się że teksty jak i znaki, są lepiej czytelne. Sprawdziłbym też ten skrypt, ale przyznam szczerze że za bardzo nie wiem jak mam się za to zabrać. Niby jest opcja żeby ustawić wszystko na low... no ale kurczę, może nie trzeba aż tak oszpecać gry? Gdyby można było wyłączyć te cienie rodem z Diablo... ech... dlaczego twórcy nie dali możliwości wyłączenia ich? :(
 
Last edited:
Chciałem dopakować mojego Wieśka Drugiego modami, żeby przejść sobie jeszcze raz. Coś nie pykło i powstał dosyć denerwujący błąd - "lewitujące" kałuże i przezroczysty "cień" modelu postaci w pobliżu wody/ognisk. Miał to ktoś kiedyś? Która modyfikacja to mogła spowodować? Zainstalowałem modyfikację na włosy Geralta, na tekstury otoczenia i broni. Byłem pewien, że to przez te dwie ostatnie, ale usunięcie ich nic nie dało. Help?

EDZIT: http://i.imgur.com/6pCIvf7.jpg dokładnie tak.
 
Wielkie dzięki, ale już do tego doszedłem. :D

Swoją drogą zauważyłem pewną dziwną cechę modyfikacji, która ulepsza roślinność - z tym modem Geralt staje się prawdziwym rzeźnikiem i od Prologu zadaje obrażenia w wysokości ok. 50 pkt. Po wyłączeniu tego moda sytuacja się nie pojawia. Nie mam pojęcia,czemu tak jest, może tak oddziałowują ze sobą jakieś inne modyfikacje. Ale uważam to za całkiem ciekawe zjawisko. :)
 
To błąd folderu UserContent. By się go pozbyć musisz najpierw rozpocząć nową grę, a dopiero później aktywować moda.
 
Witam mam mały problem z grafiką w wiedzmin 2 edycja rozszerzona. Gdy włączę grę widzę takie dziwne paski jak tutaj na twarzy geralta: http://i.imgur.com/1NJTpow.jpg jak by coś może z antialiasingiem bylo nie tak.
Takie coś jest w wielu miejscach, najbardziej widać w jasnych miejscach gdzie słońce pada. Mam takie coś i na ultra i na minimalnych. Konfiguracja R9 290 + i5 4690k, zainstalowana na ssd, 8gb ramu, monitor ips led 24MP55
Może i to jakoś strasznie nie przeszkadza ale trochę mnie irytuje takie coś gdy ustawiam se gre na ultra i widzę takie coś. Gra ściągnieta z gog.
 
Kliknij żeby dać na full rozmiar to zobaczysz na twarzy i pod brodą. Nie jest ona taka jak powinna tylko taka troche paskowana.
 

Attachments

  • witcher2 2013-11-05 22-05-55-91.jpg
    witcher2 2013-11-05 22-05-55-91.jpg
    304.7 KB · Views: 31
  • witcher2 2013-11-05 22-02-47-63.jpg
    witcher2 2013-11-05 22-02-47-63.jpg
    303.3 KB · Views: 30
Zrobiłem lepsza fotke: http://i.imgur.com/tLoDqCu.jpg ( kliknąć zeby full rozmiar był i na twarz zobaczcie).
tutaj widać to bardzo wyraźnie więc nie ma mowy żeby ktoś tego nie widział. Chciał bym wiedzieć czy inni też tak mają bo taki silnik czy to u mnie coś się zrypało.
 
problem miegotanie ekranu

witam mam problem z grą a mianowicie po uruchomienu ekran zaczyna migotac gra chodzi płynnie tylko obraz cały czas miga czy to roblem z graficzną czy moze directx?
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom