Problemy z dźwiękiem / obrazem

+
Status
Not open for further replies.
WillowHMX said:
Głupie pytanie: gdzie znajdują się katalogi "textures" i "meshes"? Zarówno "na sucho", jak i poprzez wyszukiwanie, znajduję takie foldery jedynie w pierwszym Wieśku, w katalogach dwójki nie ma śladu takowych.

Powininny być katalogu /Data/ Wiedźmina 2. Jeśli ich nie ma to nie szkodzi oznacza to tylko, że żaden mod nie wprowadzał w ten sposób zmian.

Edit: Grę już uruchamiałeś po wyłączeniu modów? Błąd nadal występuje?
 
Dobra, sprawa wyjaśniona. Po wyłączeniu FCR2 Filippa odzyskuje twarz :)D), po ponownym włączeniu znów ją traci :)D).
 
Edycja Rozszerzona problem z filmikiem przejściowym między prologiem a aktem 1.

Witam,
na dniach zakupiłem poprzez Steam Wiedźmina 2 Edycje Rozszerzoną i jak w tytule mam problem z przejściem do aktu 1. Problem ten jest spowodowany nowym filmikiem z edycji rozszerzonej (tym w którym na mapie widzimy płynący statek oraz komentarz Dandeliona). Mój problem polega iż w pewnym momencie filmiku gra się zacina i nie pozostaje mi nic innego niż ją wyłączyć. Nie pomaga nic, czekanie 15 minut, aktualizacje do najnowszego patcha, zmiana na ustawienia minimalne, format obrazu mam ustawiony na 16:9. Filmik jest też nie do ominięcia za pomocą żadnego klawisza.

scalam tematy
proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Wsparcia Tech., ale korzystać z istniejących --- Regulamin, lista tematów
zachęcam też do korzystania z wyszukiwarki przed założeniem tematu
szypek
 
Last edited by a moderator:
Witam serdecznie, ostatnio naszła mnie chęć na ponowne przejście Wiedźmina 2, nowy sprzęt, będzie ładnie( gra chodzi płynnie na ustawieniach ultra)
Jednakże mam pewien problem, który raczej wynika z gry, ale nie wybaczyłbym sobie gdybym i tutaj nie spróbował.

Otóż na moim monitorze( LG29EA93-P ) Nie mogę uzyskać pełnego obrazu w grze, nie działa rozdzielczość 2560x1080, przez co mam dwa ohydne czarne paski po bokach. Próbowałem różnymi programami narzucić format obrazu na 21:9 ale bezskutecznie.
Nie działa nawet narzucenie proporcji w opcjach monitora.
Nie jest to może problem który uniemożliwia mi grę, ale nawet taki Gothic 3 z 2006 roku, który jest niezoptymalizowany,bez problemowo działa na pełnym ekranie.

Dziękuje za pomoc.
 
Może się mylę, ale W2 chyba nie oferuje wsparcia dla formatu 21:9. Maksymalne to chyba 16:10 i 16:9. Więc obawiam się, że twoje próby nie przyniosą rezultatu.
 
Eh, oby chociaż W3 miało wsparcie, bo jak nie to będzie naprawdę kiepsko.

Chociaż i tak dziwi mnie brak wsparcia dla 21:9 w tych czasach, są możliwości, są, 5:4 ma wsparcie a 21:9 nie.
 
A mnie specjalnie nie dziwi ten brak wsparcia w W2. 21:9 to bardzo mało popularny format nawet obecnie wśród przeciętnych użytkowników komputerów, a 3 lata temu była to wręcz super rzadkość. I raczej wątpię, czy znajdzie się wsparcie dla tego formatu również w W3. Jak pewnie sam wiesz monitory tego typu są wykorzystywane głównie przez profesjonalistów, którzy pracują jednocześnie na wielu aplikacjach i do tej pory musieli wykorzystywać do tego dwa monitory (lub więcej). A teraz mieszczą to sobie na jednym ekranie. Wśród normalnych użytkowników posiada je pewnie ułamek procenta. Wydaje się, że nakład środków potrzebny do opracowania takiego wsparcia będzie nieadekwatny do zysków. Ale jak będzie faktycznie to się okaże.
 
Witam. Moze mi ktos powiedziec dlaczego nagle tekstury zaczely mi tak scinac ? (na filmiku widoczne takie biale flesze jakby, oprocz tego czasem efekt takiego szybkiego znieksztalcenia otoczenia (w 19 sekundzie np).


[video]http://www.videobam.com/GRrFV[/video]

Kilka uwag:

1) oczywiscie material chcialem zgrac frapsem ale co sie okazuje - gdy nagrywam to wtedy tego problemu nie ma, dlatego sory za jakosc video ale nagrywalem tosterem
2) gra nie pierwszy raz instalowana, zawsze instaluje wersje steamowa najnowsza z GOGa (3.4 bodajze), i wczesniej takich problemow nie bylo
3) postanowilem zainstalowac na czysto jeszcze raz gdyz chcialem pograc bez FCRa a balem sie ze samo odwdziankowanie moda z launchera nie do konca da efekt bo poodbno zostaja jakies wpisy , w kazdym razie czysta instalka.
4) do tej pory gralem wlasnie z FCR + better texure env i jakies pierdoly jeszcze, teraz faktycznie nie dawalem FCR ale wrzucilem kilka innych modow, zaczalem je po kolei usuwac (lub zastepowac pliki oryginalnymi) ale nic to nie dalo (nie usuwalem oczywiscie modow tymu xml zmieniajacych staty, damage itd)
5) grafika zawsze ustawiona na full procz uberpróbkowania, zawsze tak ustawialem i nie bylo problemow.

oczywiscie jesli nikt nie bedzie wiedzial jak mi pomoc, to trza bedzie od nowa instalowac na czysto i sprawdzac dzialanie po dodaniu kazdego moda. Ale moze mam szczescie i ktos zna problem...
 
Last edited:
Ze stuprocentową pewnością to ciężko będzie powiedzieć. Ale mogę pozgadywać :p

1) Usuń niepotrzebne save'y (ich nadmiarowa ilość czasem powoduje, że gra wariuje), sprawdź i przeinstaluj sterowniki graficzne (do karty + DX).
2) Problem może też leżeć w systemie / programach. Jeśli grę da się uruchomić w trybie awaryjnym (F8 po starcie systemu), warto sprawdzić, jak tam będzie się zachowywać.
3) Czy po przestawieniu opcji "budżet na tekstury" na minimum problem dalej pozostaje?
Jak rozumiem, problemu z innymi grami nie ma?

Btw, wersja steamowa =/= wersja z GOG.
 
1) wszystkie savey były usuniete
2) raczej nie przez to - w jeden dzień grę usunąłem i zainstalowałem świeżą
3) musze sprawdzic, ustawilem na duzy (strzelam ze ma to zwiazek z iloscia pamieci na grafice ( u mnie 3GB )

sory, wersja GOG
gratuluje 9000 posta

podejrzewam moze jeszcze jedno, savey usunalem ale zostalem w dokumentach/user.. pliku typu *user*.ini z poprzedniej instalki, moze to to..
 
Last edited:
ad1 - a co ze sterownikami?
ad2 - reinstalowałeś grę, spoko, ale może to na grę wpływają jakieś zewnętrzne programy, np. antywirus, czy tam jakiś inny program? sprawdź tryb awaryjny, nie zaszkodzi - przy czym nie wiem, czy gra się w nim w ogóle uruchomi
ad3 - tak, to ma związek z pamięcią na grafice - 3 giga to sporo i nie powinno być żadnych problemych, ale nigdy nie wiadomo

fakt, że problem nie pojawia się przy włączonym frapsie powinien nam coś mówić... ale nie jestem w stanie dojść, co konkretnie :D

co z innymi grami?
user.ini to wszystkie ustawienia gry, jeśli je pozostawiłeś przy poprzedniej instalce to wtedy nie była w 100% czysta instalka...
 
Właśnie postanowiłem przejść po raz drugi Wiedźmina drugiego. Wszystko działa sprawnie oprócz małych białych plamek po prawej stronie monitora. Problem jest o tyle dziwny, że występuje tylko i wyłącznie podczas cutscenek i nie trwa cały czas tylko od czasu do czasu pojawia się i znika. Miał ktoś już podobny problem? Z góry dziękuje za pomoc.
 
Artefakty podczas cutscenek osobiście kojarzą mi się z przepełnieniem pamięci karty graficznej (=ustawienie "budżet na tekstury" jest za wysokie), chociaż białe kropki to raczej niekanoniczny objaw, więc mogę być w błędzie. Możesz też spróbować generalnie obniżyć ustawienia graficzne i sprawdzić, czy problem dalej występuje. Trzecia opcja - aktualizacja sterowników / reinstalacja gry.
 
Witam
Mam dość nietypowy problem z dźwiękiem. Gdy rozpoczyna się III akt pojawia się przerywnik filmowy (obie ścieżki) i podczas gdy toczy się akcja, postacie rozmawiają ze sobą w tle usłyszeć można męski głos mówiący coś o dzikim gonie. Z racji, że głośniejsze są dialogi w przerywniku, nie da się usłyszeć o czym gada ten koleś. Pytanie, skąd to się bierze i jak można naprawić ten błąd?
 
Problem z wyświetlaniem nieba, kolorystyką gry i innymi pierdołami.

Hejos!

Ostatnio zauważyłem, że mam problem z grafiką w grze. Nie ma w ogóle tekstury nieba (jest fioletowe), a kolorystyka gry jest zbyt ciepła i razi w oczy. Problem widać dopiero w drugim akcie. W pierwszym nie zauważyłem nic problematycznego, poza nieco poszarpanymi cieniami i oświetleniem na krawędziach obiektów. Próbowałem bawić się w opcjach i panelu sterowania karty graficznej, ale to nie pomogło. Zarzucam kilka zdjęć do Waszej oceny. Z góry dziękuję za pomoc.









@HuntersCall
scalam tematy
proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Wsparcia Tech., ale korzystać z istniejących --- Regulamin, lista tematów
zachęcam też do korzystania z wyszukiwarki przed założeniem tematu
szypek


Przepraszam :<
 
Last edited:
@HuntersCall - Wiedźmin 2 po prostu już tak ma. Co najwyżej możesz inaczej skalibrować monitor - ustaw wyższą temperaturę barwową (wbrew pozorom obraz stanie się trochę "zimniejszy").

A to fioletowe niebo na ostatnim screenie... no cóż, jest po prostu takie nierzeczywiste, nienaturalne, bo i miejsce wydarzeń do pospolitych nie należy. To miejsce "ma moc".
 
Last edited:
@Wroobelek

Niestety, ale nie tak ma być. U mojego kolegi oraz na kilku materiałach na YT (sprawdzałem z 4-5) niebo wygląda normalnie. Kolorystyka w grze zwykle jest normalna, ale tylko w tej scenie jest taka udziwniona - chyba właśnie przez to zepsute niebo.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom