Problemy z dźwiękiem / obrazem

+
Status
Not open for further replies.
witam mam problem z grą a mianowicie po uruchomienu ekran zaczyna migotac gra chodzi płynnie tylko obraz cały czas miga czy to roblem z graficzną czy moze directx?
Bez szerszej diagnozy to można tylko zgadywać. Zacznij od przeinstalowania sterowników do karty graficznej oraz DirectX, o którym wspominałeś. Sprawdź temperatury podzespołów, w razie potrzeby odkurz wnętrze komputera i nałóż nową pastę termoprzewodzącą. Dociśnij kabel sygnałowy do monitora i wyjścia na karcie graficznej, w razie potrzeby sprawdź inny.
Czy problem pojawia się tylko w Wiedźminie? Jeśli tak, możesz również spróbować reinstalacji gry i ewentualnej aktualizacji jej do najnowszej wersji, tj. 3.3 lub 3.4 (to samo, co 3.3 + obsługa modów).
 
Witam, znowu mam problem z przejściem z drugiego na trzeci akt. Po opowiadaniu Jaskra ekran robi się czarny i nic się nie dzieje. Przedtem nic nie pomogło, jeden z forumowiczów aby mi pomóc musiał sam przejść ten kawałek gry. http://www47.zippyshare.com/v/CHuHH2KB/file.html Oto save, jeśli nie da się inaczej, to bardzo proszę o przejście na trzeci akt (oszczędzając henselta) i zapisanie gry w pierwszym możliwym momencie
 
Witam, znowu mam problem z przejściem z drugiego na trzeci akt. Po opowiadaniu Jaskra ekran robi się czarny i nic się nie dzieje. Przedtem nic nie pomogło, jeden z forumowiczów aby mi pomóc musiał sam przejść ten kawałek gry. http://www47.zippyshare.com/v/CHuHH2KB/file.html Oto save, jeśli nie da się inaczej, to bardzo proszę o przejście na trzeci akt (oszczędzając henselta) i zapisanie gry w pierwszym możliwym momencie
To ja przechodziłem ci grę (http://forums.cdprojektred.com/thre...kiem-obrazem?p=1409971&viewfull=1#post1409971). Proponuję, żebyś jednak zaczął od próby naprawienia swojej instalacji, bo problem ewidentnie będzie się powtarzał za każdym razem, kiedy dochodzisz do tego etapu.
 
Mam nadzieję, że ktoś szybko mi pomoże, bo zaraz wyjdę z siebie. Jak poradzić sobie z płaskimi teksturami/brakiem tekstur w grze? W launcherze włączyłam sobie dział 'opcje', żeby z ciekawości pooglądać co dokładnie mam poustawiane, nawet dzisiaj włączałam grę wcześniej i hulała - gram na wysokich/ultra - a po samym zajrzeniu do opcji po załadowaniu save'a nie mam tekstur, albo są płaskie, wszystko wygląda jak z plasteliny, jest rozmazane, pojęcia nie mam jak sobie z tym poradzić :/
 
Mam nadzieję, że ktoś szybko mi pomoże, bo zaraz wyjdę z siebie. Jak poradzić sobie z płaskimi teksturami/brakiem tekstur w grze? W launcherze włączyłam sobie dział 'opcje', żeby z ciekawości pooglądać co dokładnie mam poustawiane, nawet dzisiaj włączałam grę wcześniej i hulała - gram na wysokich/ultra - a po samym zajrzeniu do opcji po załadowaniu save'a nie mam tekstur, albo są płaskie, wszystko wygląda jak z plasteliny, jest rozmazane, pojęcia nie mam jak sobie z tym poradzić :/
Podaj swoją konfigurację sprzętową, pokaż ustawienia graficzne. Daj screena, który obrazuje twój problem.
W ciemno strzelałbym, że to problem z budżetem na tekstury. Aczkolwiek wiadomo, jak to ze strzałami w ciemno bywa :p
 
Alarm odwołany, naprawione - pogrzebałam według sugestii gdzieś wygrzebanej w pliku user i już wszystko ślicznie śmiga :)
 
Grafika w Wiedźminie 2

Mam taki mały problem. W grze mam rozmazany obraz.mam ustwienia na full i przedwczoraj miałem normalną grafike a teraz mam rozmazany obraz. i to sie dzieje już nie pierwszy raz. za każdym włączeniem gry znowu to samo.

może mi ktoś pomóc? Prosze od koładnie porady bo w sprawach systemowych jestem jakby zielony
 
Last edited:
Mam taki mały problem. W grze mam rozmazany obraz.mam ustwienia na full i przedwczoraj miałem normalną grafike a teraz mam rozmazany obraz. i to sie dzieje już nie pierwszy raz. za każdym włączeniem gry znowu to samo.

może mi ktoś pomóc? Prosze od koładnie porady bo w sprawach systemowych jestem jakby zielony
Czy rozmazany jest absolutnie cały obraz, czy może np. tylko tło za Geraltem?
 
taki że na daleko nie renduje efektów a nawet jak renduje to nie widać ich. czytałem że to sie nazywa efekt 3D vision
 
taki że na daleko nie renduje efektów a nawet jak renduje to nie widać ich. czytałem że to sie nazywa efekt 3D vision
Nie za bardzo rozumiem, co konkretnie opisujesz. Skoro renderuje, to je widać... Ale ich nie widać? :p W każdym razie - daj screena, będzie prościej.

Na ślepo mogę ci polecić zmniejszenie budżetu na tekstury i / lub odinstalowanie sterowników do 3D właśnie.
 
Witam, mam problem z Wiedźminem 2. Jako że jestem fanem Andrzeja Spakowskiego postanowiłem przed Dzikim Gonem pograc w Zabójcow Królów. I tu pojawił sie problem mianowicie po odpaleniu gry na jakichkolwiek detalach gra mi sie potwornie ścina klatkuje nwm, mój komputer do najlepszych nie należy ale takie gry jak np BF3 chodzą na średnich/wysokich w miare znośnie. Prosze o pomoc w tej sprawie i z góry dzikuje.
Podaje specyfikacje sprzętu:
Procesor: intel core i5 650 4 rdzenie
Karta Graficzna: ATI Radeon HD 5570 2811MB
RAM: 4GB
Dysk Twardy 500GB
ps. Moja wersja wiedźmina 2 jest wersją cyfrową pobraną ze steama.
 
Last edited:
Witam, mam problem z Wiedźminem 2. Jako że jestem fanem Andrzeja Spakowskiego postanowiłem przed Dzikim Gonem pograc w Zabójcow Królów. I tu pojawił sie problem mianowicie po odpaleniu gry na jakichkolwiek detalach gra mi sie potwornie ścina klatkuje nwm, mój komputer do najlepszych nie należy ale takie gry jak np BF3 chodzą na średnich/wysokich w miare znośnie. Prosze o pomoc w tej sprawie i z góry dzikuje.
Podaje specyfikacje sprzętu:
Procesor: intel core i5 650 4 rdzenie
Karta Graficzna: ATI Radeon HD 5570 2811MB
RAM: 4GB
Dysk Twardy 500GB
ps. Moja wersja wiedźmina 2 jest wersją cyfrową pobraną ze steama.
Nie wiem, jakie dokładnie osiągasz wyniki - być może da się je poprawić przez wyczyszczenie systemu, wyłączanie niepotrzebnych procesów, reinstalację sterowników itd. Natomiast niezależnie od tego, to cudów tutaj nie będzie - twoja karta graficzna jest bardzo słaba:



Wymagania minimalne to właśnie 4 karty na samym dole - w tym twoja.
 
Od dziś (17.05.2015) w działach wsparcia technicznego obowiązuje nowa polityka. Prosimy zapoznać się z nią oraz stosować się do niej.
Ten temat zostaje zamknięty. Jeśli byłaby potrzeba kontynuowania jakiegoś wątku, wznowienia jakiejś sprawy, prosimy o kontakt z moderatorem.

LINK DO NOWEJ POLITYKI: http://forums.cdprojektred.com/threads/36259-Regulamin-działów-technicznych-obowiązuje-od-17-05-2015
JAK SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z MODERATOREM: http://forums.cdprojektred.com/thre...d-17-05-2015?p=1664477&viewfull=1#post1664477
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom