Problemy z dźwiękiem / obrazem

+
Status
Not open for further replies.
Problemy z dźwiękiem / obrazem

Zgodnie z naszą nową polityką dot. wątków Pomocy Technicznej (do przeczytania tutaj), w tym wątku można, co następuje:

Jeśli w twojej grze coś nie brzmi / wygląda tak jak powinno, w ogóle nie masz dźwięku / obrazu, tudzież występuje inny problem związany z wizją / fonią - pisz tutaj.

UWAGA! Problemy wydajnościowe zgłaszamy (nawet jeśli dotyczą np. wolno wczytujących się tekstur) >>>> TUTAJ
 
Last edited:
W prologu (w więzieniu), gdy Vernon nalewa trunek do kubków - dźwięk brzmi tak, jakby... oddawał mocz na posadzkę (brak charakterystycznej zmiany wysokości dźwięku podczas zapełniania naczynia). Razi mnie to od dnia premiery... ;)
 
Witam.

Od razu piszę, że wszystko może być napisane z lekka chaotycznie i niedbale, ale męczę się z tym problemem od premiery Wieśka, kiedy to graczom Edycji Kolekcjonerskich udostępniono rozgrywkę.


Więc tak...

W grze miałem dziwne rwania obrazu, tak jakby nasz Geralt przeskakiwał zamiast iść ładnie animacją. Co się okazuje, podczas gry na takim sprzęcie w rozdzielczości 1280x960...
AMD Phenom 955
AMD Radeon HD4890 1GB 850/975Mhz
2x2GB 1333Mhz GoodRam
Reszty nie będę wymieniał, bo jest zbędna, bo nie w tym leżał problem.

...Podczas sterowania klawiaturą+myszką, były takie skoki, a w dodatku gra chodziła w okolicach 40 kl/s.

Przeszukując dziś Google, znalazłem, że pewna osoba miała podobny problem i nadal go ma. Napisał, że właśnie próbował w pewnej grze sterować padem od konsoli Xbox360 i problem trochę znikł, na tyle aby było można grać.

Postanowiłem zrobić to samo, szybko po pada, podłączamy i co się okazuje:

Gra oscyluje w 45-47 kl/s
BRAK RWANIA OBRAZU.

Tak, dokładnie, w grę można grać przyjemnie. W końcu przejdę Wiedźmina bez problemów. Drogie CDP moglibyście to naprawić w następnym Patchu.
 
Po ściągnięciu i zainstalowaniu EE, nie wyświetla się obraz przy komentarzach Jaskra po aktach, jest natomiast dźwięk. Co zrobić?
 
Problemy z ER zgłaszaj tu: http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/29162-edycja-rozszerzona-problemy-z-instalacja-problemy-w-grze-po-instalacji/page__pid__802523__st__120#entry802523
 
Zauważył ktoś, że niebo w prologu nie jest animowane ? To cena optymalizacji, czy jakiś inny powód ? Spotkałem się z tym jeszcze przed wydaniem Edycji Rozszerzonej.
 
W Wiedźminie pierwszym też zastosowano Skybox'a ? Bo widać, że chmury są wyraźnie animowane.
 
Nie wiem jakie jest Twoje odczucie, ale dla mnie chmury w Wiedźminie I wyglądały bardziej realistycznie, mimo że w gorszej jakości, ale jednak ta ich ruchomość miała coś w sobie.
 
W samouczku u mnie brakuje dialogów, tzn. podczas 'rozmowy' z pierwsza napotkaną postacią Geralt jedynie gestykuluje, nawet nie otwiera ust :< Dodam, że we właściwej kampanii wszystko działa jak należy.
proc. Phenom II x4 955
gpu Radeon HD5850
 
Fajnie... myślę sobie 11GB patch EE/ER itd... to może wkońcu zrobią coś z tymi cieniami (niczym druk starej gazety/plakatu) i brakiem AA a tutaj nic :/
Mam radka HD577, najnowszego catalysta i profil dedykowany do W2... kombinowałem już ustawieniem recznym AA i wymuszonym przez aplikacje, profilerami...
Grać się nie da bo oczy się od tego męczą strasznie:(


Juz w Wieśku I miałem płynniejszą grafikę :/
 
Ja mam natomiast pewien hmm... no może nie problem, ale jest to dość dziwne. A mianowicie: w czasie wstawek 2D (np. monolog Vernona o śmierci Geralta) dźwięk się jakby "zacina" (nie wiem jak to można nazwać).
 
Helghast9 said:
Ja mam natomiast pewien hmm... no może nie problem, ale jest to dość dziwne. A mianowicie: w czasie wstawek 2D (np. monolog Vernona o śmierci Geralta) dźwięk się jakby "zacina" (nie wiem jak to można nazwać).

Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki karty dźwiękowej.
 
Tak jak w temacie. Po formacie laptopa nagle pojawiły mi się artefakty graficzne. Sprawdziłem wszystkie sterowniki i odczyty karty, sa w normie. Nie wiem co robić, proszę o pomoc.

http://img502.imageshack.us/img502/9813/screenig.png

Scaliłam z właściwym tematem. Proszę się zapoznać z tym wątkiem i używać wyszukiwarki przed założeniem nowego tematu.
zi3lona
 
Sterowniki wgrywałeś te najnowsze, czy te z płyty, którą się dostawało w komplecie z kartą graficzną?
 
Instalowałem najnowsze, czyli te same, które były jeszcze przed formatem.

Zrobiłem testy przeciazenia ATItoolem i też nic nie pokazuje, żadnych artefaktów przy wyższej temperaturze. A tylko gdy włączam gre, to po paru sekundach wszystko się krzaczy. Reinstal nie pomógł.
 
Jeszcze jedna sprawa odnośnie dźwięku. Podczas rozmowy Foltesta, Vernona i Geralta w świątyni król pyta się wiedźmina, czy da radę wytresować smoka. Geralt zamiast odpowiedzieć: "Pierwsze słyszę", mówi: "Tacy ludzie lubią robić głupie/dziwne rzeczy". Nie żeby mi to jakoś specjalnie przeszkadzało, po prostu jestem ciekaw czy tylko ja mam ten dość nietypowy "bug". :)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom