Problemy z grą - dźwięk

+
Status
Not open for further replies.
Hit477 said:
Ja mam jakiś dziwny problem z intrem, który pojawił się niedawno_Otóż wszystko niby gra, ale podczas walki ze strzygą dźwięk następuje o jakieś pół sekundy szybciej od obrazu, a gdy Geralt rzuca znak, dźwięk na chwilę się urywa i gra dalej, już niby dobrze, ale gdy Adda go chlasta pazurami, to jest ten problem szybszego dźwięku.Ma ktoś podobnie?
Pisałem już o tym pół roku temu (3. Lutego, dokładnie rzecz ujmując), kiedy wypuścili łatkę "mającą" zażegnać problemy z EAXem i rozmyciem grafiki. Oczywiście, jak widać, gów.. zrobili, aby rozwiązać tę kwestię w patchu 1.5 - pewnie nawet zawiera on identyczne poprawki w tym zakresie, co jego poprzednik. Gratuluję ekipie podejścia do sprawy. Szkoda słów.
 
upi00r said:
Pisałem już o tym pół roku temu (3. Lutego, dokładnie rzecz ujmując), kiedy wypuścili łatkę "mającą" zażegnać problemy z EAXem i rozmyciem grafiki. Oczywiście, jak widać, gów.. zrobili, aby rozwiązać tę kwestię w patchu 1.5 - pewnie nawet zawiera on identyczne poprawki w tym zakresie, co jego poprzednik. Gratuluję ekipie podejścia do sprawy. Szkoda słów.
Hmmm, ale to było przed wydaniem patcha 1.5, czyli w wersji 1.4 miałeś takie problemy, ja mam takie coś dopiero w 1.5, wcześniej działało dobrze. A łatka mająca eliminować to rozjeżdżanie dźwięku była bez nazwy i nie pomogła? Rozmycie grafiki mam (i miałem w 1.4) tylko w filmach, czyli dobrze. Ja już nie wiem. Czekamy na patch 1.6?
 
Hit477 said:
Hmmm, ale to było przed wydaniem patcha 1.5, czyli w wersji 1.4 miałeś takie problemy, ja mam takie coś dopiero w 1.5, wcześniej działało dobrze. A łatka mająca eliminować to rozjeżdżanie dźwięku była bez nazwy i nie pomogła? Rozmycie grafiki mam (i miałem w 1.4) tylko w filmach, czyli dobrze. Ja już nie wiem. Czekamy na patch 1.6?
Nie. 1.4 to była ta cała ER i tam były inne problemy - gra się wywalała przy uruchamianiu, jeśli był włączony EAX. Ktoś zrobił nieoficjalnego patcha (wziął chyba część plików z CoDa 4) i to załatwiało sprawę. Wszystko mykało. Potem chyba oni wypuścili coś podobnego, co też działało. W końcu zapodali patcha mającego "naprawić" jednocześnie kłopoty z EAXem i rozmyciem grafiki. I właśnie on tak "upiększał" sprawę. Jak widać w 1.5 tego nie poprawili, a znając życie przenieśli tak jak było beż żadnej ingerencji.
 
Witam,Otóż zainstalowałem ponownie wiedźmina standardową edycję, no to mysląc iż edycja rozszerzona przyniesie dużo dobra, zainstalowałem prędko ją oraz patch 1.5. No i problem mam taki, nie ma w ogóle kwestii mówionych, to jest tekst się wyswietla i buzie się ruszają ale tekstu nima. Wplywa to na klimat bo przez to takze w czasie walki nie slychac niektorych odglosow. No i jeszcze czasem gra przyspiesza, to jest najczęsciej w walce lub jak wiedźmin wykańcza przeciwnika.Mam nadzieję że problem da się rozwiązać, bo granie w Wiedźmina bez głosu to lekko mówiąc do bani :)[size=10pt]Scalam z właściwym tematem, którego lekturę polecam.I.I witam na forum :)[/size]
 
vITAM WSZYSTKICH :) MIALEM PROBLEM Z DIALOGAMI TAK JAK WIEKSZOSC, OCZYWISCIE NIE WIEM CO MNIE ZADZUMILO WAZNE ZE ODKRYLEM TO ZANIM ZACZOLEM NAZEKAC NA CHLOPAKOW Z CDPROJEKT. SPRAWA JEST BANALNA. PO INSTALACJI POPRAWKI 1.4 TRZEBA ZAINSTALOWAC POLSKI PAKIET JEZYKOWY MACIE TU ADRES- http://www.sciagnij.pl/programy/p/Gry-Fabularne-RPG-Wiedzmin__Edycja_rozszerzona/4407 DA SIE GO ZAINSTALOWAC NAWET PO WGRANIU PATCHA 1.05 I WSZYSTKO DZIALA OKI. SĄ DIALOGI, A EAX U MNIE NADAL NIE DZIALA, ALE TO PRZEZYJE. POZDRAWIAM ;) MILEGO SLUCHANIA :d
 
WitamNiestety nie udało mi się znaleźć rozwiązania dla mojego problemu ani w FAQ ani na tymże forum ani na żadnym innym forum.Problem wg mnie dotyczy dźwięku ale nie na nim poprzestaje.Niedawno ponownie zainstalowałem sobie gre po czym:1. Pomyślnie zainstalowałem łatkę z Edycją Rozszerzoną (1.4)2. Pomyślnie zainstalowałem łatkę 1.5Gra szybko się uruchamia ale nie ma ani podczas logo C-Project ani w intro dźwięku. Po intro pokazuje sie logo gry dalej czarny ekran z kursorem gry i na tym koniec. Żadne czekanie nie pomaga. Posprawdzałem czy czegoś mi nie brakuje i:1. SP2 + SP3 - JEST2. Najnowsze sterowniki karty graficznej - SĄ3. DirectX - JEST 4. Sterowniki do Chipsetu płyty głównej - SĄ5. Framework, OFFICE, PDF, etc - SĄ6. Przyspieszenie sprzętowe dźwięku - PEŁNE7. Wirusów - BRAKDodam tylko że poza tym przypadkiem dźwięk jest w każdej innej grze czy odtwarzaczu dźwięku. Dźwięki w systemie też są. Bez łatek gra chodziła bez zarzutów. Dane PC:System - Windows XPProcek - AMD Athlon 64 3500+ 2.21 GHzRAM - 1GBGrafika - GeForce 7600 GS
 
WitamMam problem.Po zainstalowaniu wiedźmina dźwięk chodził w misjach normalnie i słychac było dialogi.Kiedy zainstalowałem ER i zpeczowałem do wersji 1.5 to dźwięk w dialogach przestał działac.Nie wiem dlaczego.Prosiłbym o pomoc....Scalam z odpowiednim tematem, witam na forum i proszę korzystać z opcji SZUKAJ.Dziękuję.I.
 
Witam.Mogę prosić o pliki Sound00 ?? Ostatnio płytka mi wypadła i okazało się że te pliki mam uszkodzone . Jak widać mam ZAREJESTROWANĄ GRĘ . Pozdrawiam.Bardzo proszę o te pliki .EDIT@@Aha. Pliki znajdują się w Data3 więc jak znam życie to się z tym mogę pożegnać ^^ :DWitaj na forum :)Scalam z odpowiednim tematem.I.
 
Vedymin Lipiec 13, 2009Ja mam jakiś dziwny problem z intrem, który pojawił się niedawno_Otóż wszystko niby gra, ale podczas walki ze strzygą dźwięk następuje o jakieś pół sekundy szybciej od obrazu, a gdy Geralt rzuca znak, dźwięk na chwilę się urywa i gra dalej, już niby dobrze, ale gdy Adda go chlasta pazurami, to jest ten problem szybszego dźwięku.Ma ktoś podobnie?
U mnie na wersji 1.5 jest podobnie dźwięk w czasie filmiku zawsze się na chwile urywa, raz lub nawet kilka razy, czasem także pojawia się brak synchronizacji dzwieku z obrazem. Jak grałem kiedyś na zwykłej edycji nie miałem tego problemu, Jak zywkle kilka błędów naprawili i kilka nowych dodali :( . Naszczęscie problem występuje tylko z intrem i outrem, podczasm samej gry podobnego problemu nie miałem. Mimo wszystko jest to denerwujące i mam nadzieje że problem poprawią, wkońcu patche miały wychodzić dopuki będa potrzebne xD
 
Witam. Śledziłem wasze posty, lecz w końcu też chcę się podzielić moim nieszczęściem :/ Otóż też mam problem z dialogami ale tylko w ER w głównej fabule wszystkie dźwięki są ok. Są napisy Ruszają ustami lecz nie chcą gadać :S może macie racje że nie ma podłożonego głosu do dialogów z przygód wymyślonych przez graczy...pobrałem ten eax fix lecz to nic nie pomogło lecz troche zmuliło mi grę:/ miałem szczęście że zrobiłem folder zapasowy.Dodatkowo podzielę się z wami że mam problem z mimiką postaci w przygodzie "Cena Neutralności" dodatkowe postacie są czarno-białe i nie są "wygładzone" nie umiem tego opisać tak czy siak będę szukać sposobu na te dialogi Moja Karta dźwiękowa to Realtek HD Audio czy coś takiego...Oprócz tych 2 bledów wszystko ok:) Moja konfiguracja sprzętowaamd athlon x2 2.9ghzATI radeon HD4670Windows XP SP3GoodRam 2GBDodam że WSZYSTKIE STERY mam z orginalnej płytki w pudełku od kompa Z wyjątkiem tego że zaktualizowałem karte dźwiękową ale to i tak nic nie dało.(stery pobrałem z neta)Directx jestwszystko jest zaktualizowane, a wirusów chyba brak^^
 
Ten FIX rozwiązuje problem wywalania się edycji EE (1.4.5) po włączeniu EAX w grze. Jeśli nie jesteś w stanie w ogóle włączyć EAX, to już inna kwestia...
 
Ponieważ zbliża się premiera Wiedźmina 2, postanowiłem jeszcze raz przypomnieć sobie część pierwszą.Od pierwszego przejścia gry zdążyła już wyjść edycja rozszerzona i kolejny patch, więc zainstalowałem ową łatkę z rozszerzeniem i patchem 1.4 oraz wrzuciłem na to patch 1.5. Wszystko przebiegło bez problemów.Po włączeniu gry w intrze muzyka jest przerywana, natomiast głos lektora jest odtwarzany bez zarzutu. Również w samej grze nie mam problemów z dźwiękiem za wyjątkiem filmów, gdy Geralt podróżuje np. z Kaer Morhen do podgrodzia Wyzimy.Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?System Win XP Home + SP3. Karta zintegrowana Realtek ac'97 (chip ALC655), zaktualizowane sterowniki.Zmniejszanie przyspieszenia sprzętowego w dxdiag nic nie dało (a całkowite wyłączenie owocuje wysypaniem się gry).Na próbę wrzuciłem pliki z patcha EAX_fix, ale wygląda na to, że problem jest jakoś związany z odtwarzaniem filmów bink, bo podmiana plików w katalogu Miles nie wpływa ani negatywnie, ani pozytywnie na odtwarzany dźwięk. Natomiast podmiana plików binkw32.dll i mss32.dll powoduje brak obrazu podczas odtwarzania intra, ale za to dźwięk jest prawidłowy, bez pauz w odtwarzaniu.EDIT: Już zrobione. Jak się okazało winna jest wersja pliku binkw32.dll, który przychodzi z wersją rozszerzoną i patchem 1.4 (1.9.8.0). Procesory jednordzeniowe (jak mój) słabo sobie radzą wydajnościowo, jeśli idzie akurat o tę wersję pliku. Trzeba podmienić ten plik na wersję 1.9.1.0 (jeden z użytkowników w anglojęzycznym podforum ustalił to metodą prób i błędów). Trudna do znalezienia w Internecie, ale ja ściągnąłem stąd http://www.filefront.com/15120447/Witcher-Bink-Audo-Fix.zip/. I rzeczywiście wszystko działa idealnie.Szkoda, że twórcy patcha tak słabo przetestowali łatę.
 
Co by nie zakładać nowego wątku piszę tu wszak problem dźwięku dotyczy.Zainstalowałem ostatnio ER z empiku i dodatkowo patch 1.5 ale w opcjach gry nie mam możliwości zaznaczenia EAX i tu się nasuwa pytanie porke?
 
też mam problem z dialogami, w ogóle ich nie słychać, czy ktoś może powiedzieć dlaczego? problem tylko w rozszerzonej, w normalnej grze jest ok :]
 
Mam problem z dialogami - po zainstalowaniu patcha 1.2 bylo wszystko git, a tu po 20 minutach po alt+tab mi zniknal glos z dialogow, restart gry - nie pomaga, reinstal patcha, nie pomaga, w intro także nie ma głosu, normalnie jest glos wszedzie a dialogow z postaciami nie ma - same napisy i ruch ust... co zrobic?@edit: kilka reinstalek na nic, różne patche na nic, nadal nie działa na wszystkich wersjach...
 
Ja mam coś podobnego ale mam dźwięk w intrze i MUZYKĘ ale dialogów nie ma chyba że z głośnikami na full :( HELP!!!
 
Spatchowałem Wiedżmina do ER, później do wersji 1.5.Nie ma dźwięku dialogów.W temacie, nie ma odpowiedzi. W każdym razie - dajacej skutek.Instalowałem Eax - zdaje się, dobrze, zgodnie z dołączoną instrukcją, przekleiłem pliki - i wersję 1.5.Nie pomogło.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom