Problemy z grą - grafika

+
sexilova said:
sexilova said:
Witam - mam problem po instalacji patcha 1.4 próbując grać w Cenę Neutralności. Pomijając, że nie mam dźwięku dialogów oczywiście to połowa postaci (kluczowych) ma czarne trójkąty na ciele i się nie "animuje" np podczas rozmowy. Nie ruszają się po prostu, ani żadnej mimiki twarzy. Stery zainstalował nowe od grafiki - nic nie pomogło. Szukałem na forum ale jest tu tyle tego, że trudno coś znaleźć szczerze mówiąc. To samo tyczy się dźwięku - nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązania - o ile istnieje. Widzę, że niektórym po prostu DZIAŁAPonawiam pytanie kolegi zeby nie smiecic. Czy ktos moze udzielic jakiejs sensownej odpowiedzi? Czy firma CD Project ma problemy z kompetencja.
Intel core 2 quad 2.40ghz 2gb ram gefoorce 8600gtWczesniej było ok.
 
WitamPo zainstalowaniu patcha do edycji rozszerzonej na dolnej i prawej krawędzi ekranu pojawiły się widoczne zniekształcenia. W wersji 1.3 nic takiego nie miałem. Szukałem informacji o czymś podobnym na forum, ale nie potrafiłem znaleźć.Ściągnąłem najnowsze sterowniki i ATI CCC ale nie pomogło. Czy ktoś może orientuje się, co może być tego przyczyną, lub jak ten problem naprawić/usunąć?
 
LCD. Wydaje mi się, że nie jest to raczej kwestia monitora, ponieważ jak pisałem w wersji 1.3 nic takiego nie zachodziło, a sprzętu nie zmianiałem. Poza tym zniekształcenia widać na zrzucie ekranu, a zakładam, że gdyby był to tylko błąd wyświetlania, nie powinno to być widoczne.
 
Miałem takie same zniekształcenia, gdy próbując pozbyć się blura po cut-scenkach zaznaczałem w Catalyst Control Center opcję Alternate Pixel Center (chyba tak, pisze te słowa z innego kompa i nie mogę sprawdzić CCC). Oczywiście na blura nie pomogło, ale gdy wyłączyłem tę opcję z powrotem, problem z kolorkami na krawędzi ekranu zniknął. Mam nadzieję że to Ci pomoże :)PS. Patch podobno będzie "soon". Oby, bo już mnie odrzuca, po każdej cut-scence F5/F9 i czekanie. Dramat...
 
butz666 said:
Miałem takie same zniekształcenia, gdy próbując pozbyć się blura po cut-scenkach zaznaczałem w Catalyst Control Center opcję Alternate Pixel Center (chyba tak, pisze te słowa z innego kompa i nie mogę sprawdzić CCC). Oczywiście na blura nie pomogło, ale gdy wyłączyłem tę opcję z powrotem, problem z kolorkami na krawędzi ekranu zniknął. Mam nadzieję że to Ci pomoże :)
Dzięki wielkie pomogło: Graphics setting - 3D - Direct3D settings - Alternate pixel centerSwoją drogą jak pamiętam, zaznaczyłem ta opcję zaraz po instalacji patcha 1.4 bo przeczytałem w FAQ, że musi być włączona, żeby nie było blura po cut-scenkach...Odrzucało mnie to na tyle, że nie grałem, zaraz zobacze co z blurem...
 
Witam.Mam ten sam problem jak kolega wyżej lecz na karcie Nvidii. Niestety nie znalazłem w tym dziale ani innym odpowiedzi, a już próbowałem robić wiele rzeczy.Mój sprzęt:AMD Athlon 64 x2 5000+Asus CrosshairZotac GF 8800 GTX 768mb OC2x2GB DDR 2 Corsair OC 800mhzWindows XP SP 2Jakieś rady?
 
SHM said:
Odrzucało mnie to na tyle, że nie grałem, zaraz zobacze co z blurem...
Mnie włączanie tej opcji na blura nie pomogło. A nawet gdyby pomogło, to byłby wybór między dżumą a cholerą, bo te kolorowe paski walą po oczach i nie znikają po loadingu (a blur tak, tylko dzięki temu gram, inaczej ER stałaby na półce jako ozdobnik za 80 PLN :().
 
Tymczasowe rozwiązanie na blur po cut-scenkach:Przenieście plik \system\scripts\fullscreenfx.luc w jakieś inne (bezpieczne) miejsce.Wyłącza to również HDR, co mi osobiście nie przeszkadza.
 
MichaWWMadej said:
Tymczasowe rozwiązanie na blur po cut-scenkach:Przenieście plik \system\scripts\fullscreenfx.luc w jakieś inne (bezpieczne) miejsce.Wyłącza to również HDR, co mi osobiście nie przeszkadza.
Dzięki, wypróbuję wieczorem. U mnie było lepiej, gdy ustawiłem AA i AF z poziomu CCC, a wyłączyłem w grze i zjechałem z oświetleniem na medium. Blur nie walił już po oczach, dało się grać, a co więcej po kilku (-nastu) save/load całkowicie przestawał się pojawiać. No ale nie po to czekałem z kupnem W. na zmianę kompa, żeby teraz grać na niższych ustawieniach grafiki... Natomiast przy świetle na maxa nic nie pomaga, blur jest ohydny i tylko save/load ratuje sprawę.
 
pansatyros said:
Wracam do kwestii przebijających przez obiekty świateł. Na najnowszych sterach Nvidi sprawa wygląda następująco.działa sposób z zmianą ust w sterownikach, wystarczy wybrać w panelu kontrolnym Nvidi ustawienia dla Witchera i w : Tryb wydajności wielu procesorów graficznych wybrać "Wymuś renderowanie metodą klatek przemiennych 2"Wtedy nie przebijają, ale wydaje mi się że nie przebija ale przy tym nieprawidłowo generuje ogólnie światła.Screen z błędemhttp://img48.imageshack.us/my.php?image=27698744xz5.jpgScreen po zmianie ust.http://img78.imageshack.us/img78/9787/93023985ar6.jpgBardzo proszę posiadaczy edycji rozszerzonej, którzy tego problemu nigdy nie mieli, by sprawdzili który z screenów odpowiada prawdziwemu wglądowi dziedzińca. Czy naprawdę te słońce jest takie blade ?
Bardzo proszę o odpowiedź.Gram w 1 akcie i dalej słońce jakieś dziwne jest, nie wiem czy tak to powinno wyglądać...
 
Witam.Nie wiem czy to kwalifikuje się pod nowy temat ale przynajmniej nigdzie nie znalazłem odpowiedzi więc zakładam.Otóż mam problem z cutscenkami większość z nich chodzi w wyraźnie niższej rozdzielczości niż gra(przynajmniej tak to wygląda). Co ciekawe czasami ta sama cutscenka uruchamia się w rozdzielczości w jakie chodzi gra a czasami w niższej, wygląda to na rozdziałke 320na240. A pytanie moje jest następujące : czy też macie to samo i czy da się jakoś zrobić żeby każda cutscenka była odtwarzana w rozdzielczości w jakiej chodzi gra?Witaj ;) Pozwoliłem sobie scalić z problemami z grafiką.Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko :peace:gbf
 
Witam, mam ogromy problem z Lodowym pustkowiem - grafika szaleje niesamowicie(wersja gry rozszerzona).Dlatego mam ogromną prośbę, czy znajdzie się ktoś komu będzie się chciało ściągnąć sejwa stąd:http://www.wrzuta.pl/pliki/4d5jrMrGrJ(sejw jest przed wejściem do sali zakonu) wystarczy poczekać aż Jakub skończy gadkę i pojawiają się pustkowia)i po dojściu do lodowych pustkowi może mi ktoś powiedzieć czy ekran wygląda tak:[imghttp:// [/IMG]Do tego miejsca z grą nie było problemów, wszystko działało cacy. Gra wielokrotnie przeinstalowywana, a na dodatek dziś reinstalowałem całą windę. Będę bardzo wdzięczny bo nie wiem czy to z grą coś nie tak czy mi karta graficzna dogorywa.Dziękuję serdecznie. ps. nie podaję specyfikacji komputera bo do tej pory wszystko działało, poza tym ojciec kończył grę jakieś 2 tygodnie temu i skończył ten akt bez problemów.
 
Top Bottom