Problemy z grą - grafika

+
Może zaktualizuj stery do GPU, a jeśli to nie pomorze to zobacz temperaturę rdzenia na GPU. (za pomocą programu GPU-Z)Są to artefakty, głównie wynikają z przegrania się karty/wadliwe sterowniki.
 
witam!na najwyższych ustawieniach - cutscenki dialogowe mam "pixelowate" - na średnich i niskich tego 'efektu' nie widać.Gdzieś wcześniej o tym czytałem, ale teraz nie potrafię odnaleźć tych postów - chociaż wtedy nie było tam rozwiązania.Moja karta graficzna to GF9600 512 mb + najnowsze stery - system Vista 64
 
Mam wielki problem z grą Wiedźmin: Edycja Rozszerzona a mianowicie zUptade.Po aktualizacji i zainstalowaniu poprawek zawartych w UPTADEwłączam grę i wybieram pierwszą z dwóch dodatkowych przygód pt. CenaNeutralności. Zaczynam grę i wówczas podczas prowadzenia rozmów niewiem dlaczego , ale nie ma dubbingu są tylko i wyłącznie napisy a pozatym na wszystkich postaciach pojawiaja się jakies dziwne czarne piksele na postaciachPierwszy raz się z tym spotkałem, wnormalnej wersji Wiedźmina nie miałem takiego problemu. Nowa instalacjasterowników do karty graf. nie pomogła i ponowna instalacja również . Niewiem co z tym zrobić. PROSZE O POMOC :( . Na wszelki wypadek podaje mojakonfiguracje: Core 2 duo E7200 (2.53 GHz), 2GB RAM (1066 MHZ) GeForce 9800GT, Windows XP SP2. POZDRAWIAM.
 
Ja mam taki problem ze nie wyswietla mi animacji pdoczas walki.. Mianowice gdy szybko klikam w lewy przycisk zadaje obrazniea przeciwnikowi, ale Wiedzmin dalej trzyma miecz w gore i nic nie robi... Gdy trzymam dopiero lewy przycisk myszy to jest okreslona animacja... Ale co mam zrobic, zeby byla animacja podczas szybkiego naciskania przycisku ataku? Prosze o pomoc. Moja konfiguracja:Athlon 4800+ X22 GB RAMGf8600GT Stterowniki instalowalem...
 
kopytek13 said:
Ja mam taki problem ze nie wyswietla mi animacji pdoczas walki.. Mianowice gdy szybko klikam w lewy przycisk zadaje obrazniea przeciwnikowi, ale Wiedzmin dalej trzyma miecz w gore i nic nie robi... Gdy trzymam dopiero lewy przycisk myszy to jest okreslona animacja... Ale co mam zrobic, zeby byla animacja podczas szybkiego naciskania przycisku ataku? Prosze o pomoc. Moja konfiguracja:Athlon 4800+ X22 GB RAMGf8600GT Stterowniki instalowalem...
Bo walka nie polega na szybkim klikaniu, tylko na klikaniu w odpowiednim momencie. Jeżeli nie będziesz klikał w odpowiednim momencie, tymsamym wiedźmin nie będzie wykonywał ataków, czyli nie będzie animacji ;) Zresztą jak zaczynałeś grę, to pokazywały Ci się tutoriale, jeżeli je czytałeś to powinieneś wiedzieć.
 
geraltus26 said:
Witam.Nie wiem czy to kwalifikuje się pod nowy temat ale przynajmniej nigdzie nie znalazłem odpowiedzi więc zakładam.Otóż mam problem z cutscenkami większość z nich chodzi w wyraźnie niższej rozdzielczości niż gra(przynajmniej tak to wygląda). Co ciekawe czasami ta sama cutscenka uruchamia się w rozdzielczości w jakie chodzi gra a czasami w niższej, wygląda to na rozdziałke 320na240. A pytanie moje jest następujące : czy też macie to samo i czy da się jakoś zrobić żeby każda cutscenka była odtwarzana w rozdzielczości w jakiej chodzi gra?
320 x 240 to byłby pasztet, a nie gra (takie rozdzielczości mają teraz komórki). Chodzi Ci pewnie o to, że widać rozpikselowane postacie? To chyba wina tego, że masz niższą rozdziałkę w grze, niż rozdzielczość monitora, ewentualnie można włączyć wygładzanie, myślę, że to załatwi sprawę... (oczywiście gra straci na płynności).
geraltus26 said:
Karta daje rade na max det z aax4 w 1024na768 chodzi płynnie. Radek x1950pro więc to chyba nie to.
Ta karta do najnowszych nie należy tak przy okazji...
 
Witam, po zainstalowaniu patcha 1.4 grafika w grze mi się rozmyła. Nie mam pojęcia o co chodzi, próbowałem już zmieniać różne opcje grafiki ale nie pomogło. Kontury postaci i budynków straciły ostrość, wygląda to tak jakby zrobić zdjęcie niedostrojonym aparatem. Przed instalacją było wszystko ok. Pomóżcie proszę bo nie moge tak grać ;)
 
RFTN said:
Witam, po zainstalowaniu patcha 1.4 grafika w grze mi się rozmyła. Nie mam pojęcia o co chodzi, próbowałem już zmieniać różne opcje grafiki ale nie pomogło. Kontury postaci i budynków straciły ostrość, wygląda to tak jakby zrobić zdjęcie niedostrojonym aparatem. Przed instalacją było wszystko ok. Pomóżcie proszę bo nie moge tak grać ;)
Może to wina sterów... Zmień na najnowsze/trochę starsze.(chodzi o grafike)
 
RFTN said:
Witam, po zainstalowaniu patcha 1.4 grafika w grze mi się rozmyła. Nie mam pojęcia o co chodzi, próbowałem już zmieniać różne opcje grafiki ale nie pomogło. Kontury postaci i budynków straciły ostrość, wygląda to tak jakby zrobić zdjęcie niedostrojonym aparatem. Przed instalacją było wszystko ok. Pomóżcie proszę bo nie moge tak grać ;)
W ustawieniach graficznych jest opcja rozmycie tła i ona jest odpowiedzialna za tą "nieostrość". Spróbuj ją wyłączyć może pomoże. EDIT:A co do mojego problemu to wygładzanie krawędzi nie pomaga a gra działa w rozdzielczości natywnej monitora.
 
Rozmycie tła dotyczy tła a nie obiektów przy których się stoi, poza tym to czasami działa normalnie, a czasami nie. Najgorzej było w misiu kudłaczu, to wyglądało jak rozmyte zdjęcie. Musze zrobić i tak formata więc zobacze jak będzie po reinstalacji systemu i sterowników.
 
Maxraj said:
Maxraj said:
procesor 10 GHz, 4gb ram i chodzi jak złoto
:eek: Jesteś Wielki :eek:Chłodzisz rozumiem ciekłym tlenem ??? :teeth:pS.To raczej odpowiedniejszy wątek na tę dyskusję:Wiedźmin - wymagania, a Wasze konfiguracje. Czyli jak u Was działa gra ;)
wybacz ze tak pozno odpowiadam, ale mialem bana (ktorego mi na szczescie zdjeto i przeproszono)jak zauwazyles, sa problemy z chlodzeniem takiego sprzetu, ale jakos daje rade ;) w kazdym razie nie zwracam uwagi na zadne wymagania gier, poprostu ustawiam max detale na 24 calowym monitorze i smigam :)
 
WilkVreid said:
WilkVreid said:
WilkVreid said:
procesor 10 GHz, 4gb ram i chodzi jak złoto
:eek: Jesteś Wielki :eek:Chłodzisz rozumiem ciekłym tlenem ??? :teeth:pS.To raczej odpowiedniejszy wątek na tę dyskusję:Wiedźmin - wymagania, a Wasze konfiguracje. Czyli jak u Was działa gra ;)
wybacz ze tak pozno odpowiadam, ale mialem bana (ktorego mi na szczescie zdjeto i przeproszono)jak zauwazyles, sa problemy z chlodzeniem takiego sprzetu, ale jakos daje rade ;) w kazdym razie nie zwracam uwagi na zadne wymagania gier, poprostu ustawiam max detale na 24 calowym monitorze i smigam :)
Z tego co się orientuje to rekord GHz należy do P4 od Intela i jest to 7GHz. Więc za twoje 10 powinieneś dostać jakąś nagrodę.. nobla może ;DAaa... 10GHz mają procesory na pokładzie F-22 (taka ciekawostka)
 
geraltus26 said:
Z tego co się orientuje to rekord GHz należy do P4 od Intela i jest to 7GHz. Więc za twoje 10 powinieneś dostać jakąś nagrodę.. nobla może ;DAaa... 10GHz mają procesory na pokładzie F-22 (taka ciekawostka)
Stąd moje dociekania :teeth:
 
wybaczvcie ze pisze z innego kontachodzi mi o 4x2.5 gHz, procesor 4 rdzeniowy. wiem że tego sie nie sumuje oficjalnie, ale faktycznie stwarza doskonale osiągi
 
Niestety się mylisz. Cztery rdzenie po 2,5 to nie to samo co 10GHz, a zwłaszcza w przypadku wiedźmina który to wykorzystuje tylko jeden rdzeń. Wjęc równie dobrze mógłbyś mieć jedno rdzeniowca, Wiesiek chodził by tak samo. A jakbyś miał 10GHz to nawet stara wyzima pewnie by nie cięła ;D
 
ale podczas gry ani razu Wiesiek mi sie nie zaciął... doslownie ani razu, dlatego nie rozumialem wypowiedzi innych gaczy, a ladowal sie max 15 sekund
 
A ja mam takie "Śmieszne Kwiatki" I teraz zanim ktoś napisze że grafa za słaba, proc za słaby.. darujcie ale odpada.Info o moim pc :Grafika: GeForce GTX 260Proc: Intel Core 2 Duo E8400 3.0ghzRam: 4 giga [3.25 wykorzystywane bo system to xp]System: XP ProfessionalWszystko było normalnie do patcha 1.4, nigdy mi witcher takich cudów nie zaprezentował.1szy raz zauważyłem że cos jest nie tak w podstawce na bagnach - pojawiały sie takie drobne błedy na dłoniach komanda elfów, teraz stoję na wyzimie handlowej bo od czasu instalacji ER postanowiłem skończyć wieśka 2gi raz.Te screeny są z modułu cena neutralności [niestety przed ER nie odpalałem go więc nie wiem czy aż takie glitche graficzne są spowodowane v1.4 czy samym błędem w module]Ma ktoś pojęcie o "co chodzi jakby" ^^ ?A zapomniał bym - gra w ustawieniach na max, światła minimum [blur przy max światłach mi wskakuje po 1.4, nie mniej przełączałem już oświetlenie na maxy tylko do testu, dalej mam te błędy w grafie]P.S.Przeglądałem watek o tym problemie na forum - nikt go nie rozwiązał [ostatnie posty bodajże na stronie 41 albo 42 sa i dotyczą tego problemu co mój], fakt faktem mam najnowsze sterowniki, ale brat mój posiada identyko cfg sprzętowy jak ja - tylko procesor słabszy -bodajże model 7200 jak się nie mylę ale grafa ta sama tylko sterowniki właśnie starsze i ma te same błędy w grafice.W podstawce jak na razie tylko te "dłonie" comanda elfów czasem wyglądają nieco dziwnie [nie mniej nie przeszkadza to wcale.. ale te braki animacji postaci w dodatku, brak dźwięku, i te glitche już nieco utrudniają rozgrywkę -.-"]
 
Top Bottom