Problemy z grą - inne

+
Status
Not open for further replies.
Witam wszystkich serdecznie jestem nowy na forum ale mam straszny problem :( ! otóż mam Windows 8 i wiedźmin edycja rozszerzona mi nie działa :( Wiedźmin 2 hula elegancko ale jedynka nie chce działać :( jakieś porady :( Proszę o pomoc :(
 
Witam to mój pierwszy post na forum. Zainstalowałem W1 wersję premierową, oczywiście pobrałem patche 1.4 i 1.5 aby mieć wersję rozszerzoną. Gra działa ale zauważyłem coś dziwnego. Podczasz zapisywania stanów gry zamiast screena mam czarny obrazek, oczywiście mogę wczytać grę i nie ma z tym problemów. Druga sprawa podczas rozmów w dźwięku słychać coś jakby trzaski, pisski które są ciche ale słyszalne. Proszę o odpowiedź.
 
goszczu1402 said:
Witam wszystkich serdecznie jestem nowy na forum ale mam straszny problem :(/> ! otóż mam Windows 8 i wiedźmin edycja rozszerzona mi nie działa :(/> Wiedźmin 2 hula elegancko ale jedynka nie chce działać :(/> jakieś porady :(/> Proszę o pomoc :(/>

Wiedźmin 1 nigdy nie był optymalizowany pod Win8 i niestety nie u wszystkich chce działać bezproblemowo. Spróbuj ją uruchomić w trybie zgodności z XP.


goszczu1402 said:
Witam to mój pierwszy post na forum. Zainstalowałem W1 wersję premierową, oczywiście pobrałem patche 1.4 i 1.5 aby mieć wersję rozszerzoną. Gra działa ale zauważyłem coś dziwnego. Podczas zapisywania stanów gry zamiast screena mam czarny obrazek, oczywiście mogę wczytać grę i nie ma z tym problemów. Druga sprawa podczas rozmów w dźwięku słychać coś jakby trzaski, piski które są ciche ale słyszalne. Proszę o odpowiedź.

Te czarne obrazki są spowodowane błędem w plikach gry. Ale jeśli skutkuje to tylko tym i ci nie przeszkadza, to nie warto sobie zawracać głowy próbami naprawy. Natomiast trzaski i piski mogą być spowodowane przez tak wiele rzeczy, że tu chyba nikt ci nie pomoże zbytnio. Zacznij od posprawdzania głośników, kabelków itd. choć równie dobrze może to być tylko twoje subiektywne odczucie i tak po prostu ma być :).
 
Yakin said:
Te czarne obrazki są spowodowane błędem w plikach gry. Ale jeśli skutkuje to tylko tym i ci nie przeszkadza, to nie warto sobie zawracać głowy próbami naprawy. Natomiast trzaski i piski mogą być spowodowane przez tak wiele rzeczy, że tu chyba nikt ci nie pomoże zbytnio. Zacznij od posprawdzania głośników, kabelków itd. choć równie dobrze może to być tylko twoje subiektywne odczucie i tak po prostu ma być :)/>/>.
Dziekuję za odpowiedź choć wczoraj miałem dwa wyloty z gry i to w karczmie po rozmowie z jednym z pięściarzy gdy chciałem po skończonej rozmowie odejsć. Wczytałem ponownie grę i tym razem obyło się bez wylotu.
 
Crashe do pulpitu się zdarzają. Raczej nie ma to powiązania z brakiem obrazków przy save'ach.
 
Witam
Ja mam problem z wczytaniem się gry po wejściu do Wnętrz Kaer Morhen.. Nie czytałem wszystkich 75 stron więc nie wiem czy już ktoś miał taki problem. jak by ktoś mógł to niech skopiuje i mi podeśle prosze (mam laptopa win 8 64bit spokojnie spełniający wymagania)
UPDATE: Wystarczy ustawić grafike na LOW i tyle ;)
teraz mam bład przy niektórych przejściach obraz freezuje a słychać głosy i jak zrobie alt-tab to mam czarny ekran
 
Last edited:
Zainstalowałem Wiedźmina wraz z Flash Mod wersja 1.01, Full Combat Rebalance wersja 1.6a i Scabbard Mod wersja 1.04 i po ładowaniu się pierwszej lokacji tj. Kaer Morhen gra zwyczajnie przestaje działać i sypie się do pulpitu. Aktualnie ściągam jeszcze patch 1.4 i 1.5, ale wątpię aby to na coś wpłynęło. Szperałem w dziale wsparcia technicznego, ale rozwiązania nie znalazłem, w tym wątku sprawdziłem kilka pierwszych i ostatnich stron również bez rezultatu . Win 7 64bity.

E. Ściągnę i po instaluje 1.4 i 1.5, także never mind.
pospieszyłem się niepotrzebnie, jeśli się z tym nie uporam do wrzucę post jeszcze raz, można skasować.
 
Last edited:
Nie, wszystko będzie ok ;) Zalecam usunąć plik geralt_h1.dds, gdyż czyni on Geraltowe włosy kwadratowymi na końcach.
 
Szczerze mówiąc to nie wiedziałem do jakiego tematu to najlepiej wcisnąć, a już nie zakładam nowego, więc zdecydowałem się napisać tutaj.
Czy wiecie może, gdzie i czy można kupić wydanie premierowe z 2007 roku lub Edycję Rozszerzoną (nie gamebook, nie reedycja, nie platynowa kolekcja, np. taka jak TU) gry "Wiedźmin"?

---------- Zaktualizowano 22:50 ----------

I jeszcze jedno - jeśli ktoś kupił reedycję, to czy jest ona tak jak poprzednie wydania w etui (kilka pudełek), czy może jest to pojedyncze pudełko z grą?
 
Od dziś (17.05.2015) w działach wsparcia technicznego obowiązuje nowa polityka. Prosimy zapoznać się z nią oraz stosować się do niej.
Ten temat zostaje zamknięty. Jeśli byłaby potrzeba kontynuowania jakiegoś wątku, wznowienia jakiejś sprawy, prosimy o kontakt z moderatorem.

LINK DO NOWEJ POLITYKI: http://forums.cdprojektred.com/threads/36258-Regulamin-działów-technicznych-obowiązuje-od-17-05-2015
JAK SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z MODERATOREM: http://forums.cdprojektred.com/thre...bowiązuje-od-17-05-2015?p=1664486#post1664486
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom