Problemy z grą - inne

+
Status
Not open for further replies.
Witam jestem tutaj pierwszy raz i dziadkowie kupili mi grę Wiedźmina lecz niestety mam RAM tylko 512 (wymagane jest 1024MB) jak włączam grę to wyświetla się błąd że brak pliku KERNEL32.dll i tu jest moje pytanie. Czy ja mam za mało pamięci RAM czy rzeczywiście brakuje mi jakiegoś pliku?Pozdrawiam i czekam na szybkie odpowiedzi.
 
oki to przperaszam że zły dział naprawde jeszcze troche niemoge ogarnąć tego forum :] CZekam na odpowiedzi :]
 
Ja tez mam problem z Wiedzminem -.-Mam orginalny Windows Vista i orginalnego Wiedzmina , zainstalowalem gre , chce ja wlaczyc a tu wyskakuje komunikat ze mam za male wymagana sprzetowe ... :( Sciagalem aktualizacje do karty i do gry ale pisze ze nie sa one dla mojego systemu =xprosze o pomoc zalaczam parametry swojego kompa :Windows Vista 32 bit (TM) Home Premium* Intel(R) 82945G Express Chipset Family2 gb ram
 
q1q1q1 said:
dziex. A powiesz mi u kogo sefiry wszystkie moge zdobyc? Pliss zamieszczam screena:http://img.eftik.net/out.php/i2238_screen.JPG
zdobywanie sefir to główny wątek drugiego aktu. Nie będę tutaj przytaczał całego rozwiązania, bo to nieodpowiedni temat ;) poczytaj w poradniku, skoro nie możesz dać rady
 
Ściągnij sobie brakujący plik (np. stąd) i potem sprawdź.Ale według mnie sprawa wygląda następująco - brakuje Ci biblioteki kernela (pytanie do kogoś, kto się zna - jak mu w takim razie komp w ogóle wstaje?), względnie gra jej z bliżej niepojętych powodów nie widzi (znacznie bardziej prawdopodobne, reinstalacja gry powinna pomóc). Naprawisz to, to gra ruszy. Ale to Ci i tak niewiele pomoże, bo ze względu na brak odpowiedniej ilości RAMu będzie totalnie niegrywalna.
 
oj człowieku... z 512 ci winda chodzi :p 1. miałeś wirusa jakiegoś ostatnio2. jeśli nie to przeskanuj kilkakrotnie (przed virami, robakami, trojanami, rootkitami - ważne)(gdata.pl masz szczepionki do zassania)3. jaki masz system 98, 98SE, XP czy może Me (kernel32.dll jest na płytce instalacyjnej tak btw. - a przynajmniej powinien)4. zalecam korzystania z google ;]5. czy kernel32.dll wywala tylko przy wiedźminie czy przy innych grach tez?6. jeśli masz XP to w folderze "%systemroot%\system32" (wpisz z % bez ") masz kernel32.dll zastąp go plikiem który pobierasz -->TUALE TYLKO JAK MASZ XP bo to kernel z xp, jeśli nie podziała to ramów za mało... a jeśli nie będzie chciało zastąpić to konsola odzyskiwania...TU masz instrukcje
 
Mam Windowsa Xp jak kopiuje Kernela to mi pisze że niemożna skopiować bo plik jest używany i że proszę wyłączyć wszelkie programy. Tego odzyskiwania systemu boje się zrobić. Jeszcze przeskanuje dyski. Oki będę dalej próbował. Wywala kernela tylko przy Wiedźminie.PS. Wiecie jak tego Kernela wkleić?
 
Witam,Właśnie zainstalowałem w Wiedźmina, zacząłem grać i mam następujący problem:Nie działa mi coś/coś robie nie tak/jestem za głupi, by grać w tę grę/jakiś bug*.Dokładniej, chodzi o walkę z bandytami Salamandry na początku gry. Pomimo że klikam (z rozsądkiem i nie metodą crash'n'slash), nad bandytą pojawia się informacja że odparował cios, nawet wtedy, gdy zajęty był walką z innym wiedźminem. Męczyłem się walką ok. pół godziny i nie pokonałem nikogo. Co mam zrobić żeby przynajmniej nabić siniaka jednemu z przeciwników i nie udałoby mu się tego sparować :-\.___________________*) Nie potrzebne skreślić. :)
 
To i ja zarzuce info, ktore mnie bardzo martwi.Gra spatchowana do 1.1a. W ktoryms momencie dorzucilem sobie dodatkowe 1gb ramu, tak ze w sumie mam 2gb.System to A64 3000+, 4x512 kingston hyperx (2 zestawy dualne) PC 3200, GF 7600GT. Stoi to to na Windows XP PL z SP2. Drivery do grafiki najnowsze jakie sa dostepne na nvidia.com.Wtedy tez Wiedzmin zaczal zachowywac sie dosdc mocno niestabilnie, powodujac albo wyrzucanie bluescreena oraz informacji o nieprawidlowej operacji w nv4disp.dll (stosunkowo rzadko) albo po prostu zamkniecie Wiedzmina, bo program wykonal nieprawidlowa operacje ble ble ble.Jako ze zjawisko bylo dosc nieregularne, ale mimo wszytko bylo to sprobowalem to namierzyc i wyszlo mi, ze w momencie gdy ilosc zajetej fizycznej pamieci ram dochodzila do makimum, to nastepowala zwiecha Wiedzmina.Sprawdzalem cala pamiec memtestem i nie wykryl zadnych bledow.Nawet jeszcze dzisiaj stwierdzilem, ze poodpalam rozne gry, w celu sprawdzenia, czy przypadkiem pamiec fizyczna tutaj nie rzutuje, i obecnie mam odpalone odpowiednio: Civ4, Stalker, NWN2, Combat Mission (2 czesci) oraz sporo innych programow w tle. Zajetosc ramu jest juz ponad te 2gb fizycznej pamieci i zadna z wymienionych rzeczy nie sprawia problemu.Przypatrzcie sie wiedzminowi, co sie dzieje z nim, gdy zaczyna pracowac na wiekszej ilosci pamieci niz 1,5-1,7gb ramu.
 
A to są gotowe stery czy próbne?I spróbuj zainstalować trochę starsze.(wg. mnie , ale poczekaj na kogoś z RED-a xP )
 
arth47 said:
Najsampierw zarejestruj grę... ;) wtedy Wspólnota życzliwie spojrzy na Twój problem.
Dobrze, zarejestrowałem się.Jakby teraz był ktoś w stanie mi pomóc, byłbym wdzięczny.
 
Na samym początku rozgrywki Geralt jest bardzo słaby jako rpgowa postać.. spróbuj zmienić styl walki na szybki bo bywa że przeciwnicy paruja ciosy na silnym :)
 
arturooo3 said:
A to są gotowe stery czy próbne?I spróbuj zainstalować trochę starsze.(wg. mnie , ale poczekaj na kogoś z RED-a xP )
Nie bede nic przeinstalowywac, bo po pierwsze co jak co ale nowa gra na najnowszych sterach to powinna smigac. Dwa - nie gram tylko w wiedzmina, ale i inne gry i czasem takie wlasnie nowe sterowniki sa mi potrzebne :) Trzy - nie mam ochoty ryzykowac, ze cos przy takich czynnosciach skopie sobie w systemie. Cztery - nie chce mi sie, mam zbyt malo czasu zeby sie z czyms takim barowac.Po prostu daje informacje, niech Redzi uzyja jej na wlasny uzytek.
 
Głupio pytać... Wcięło mi save'a z Wiedżmina. Jest ktoś może w 3 akcie albo na samym poszątku 4 i może tego save'a przesłać? Nie chce mi się iść jeszcze raz zwłaszcza, że wyborów bym nie zmieniał ( jakby co mogę je podać).
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom