Problemy z grą - inne

+
Status
Not open for further replies.
Elwer said:
Elwer said:
Nie ten dział, nie ten dział... A ja nie wiem jak ci pomóc.
To po co w ogóle piszesz posta?Wątek przeniesiony do odpowiedniego działu.
By powiedzieć, że to nie ten dział i nabić pościka ;) Co do problemu. Jak miałeś stary sprzęt to żadnego patchu nie miałeś zainstalowanego, a jak miałeś to pewnie 1.1a? Przeinstaluj grę i zobacz jak będzie działać bez żadnych poprawek.Prawda jest taka, że z 1.2 miałem problemy. Po 1.1a wogóle nie wyrzucało mnie do Windowsa. Kiedy miałem najnowszego patcha przypłaciłem szybsze ładowanie tym bublem :/
 
jiti said:
Ja od jakiegoś tygodnia mam problem z działaniem gry. (wcześniej wszystko było cacy) Gra po godzinie (niekiedy nawet po pół lub paru minutach - nie ma reguły) się zawiesza. Ale nie jest to zwykłe zawieszanie - Pokazuje sie po prostu czarny ekran, w tle leci muzyka i pomaga tylko restart kompa (myślałem że to problem z monitorem ;) ale po sprawdzeniu wszystkich kabli i tak dalej odrzuciłem ten pomysł ;)). Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje - ma ktoś jakiesś pomysły?Edit: Ehh tak zapomniałem ;):procesor: AMD Atlon 64 3200+karta graficzna: Radeon X1950 PRO 256mb ramPamięć DDR2 1 GBMam nowego patcha 1.2 ale problem już zaczął się przy 1.1
Pare dni temu wysłałem tego posta 8) Dostałem odpowiedź następującą
jiti said:
Wiem co to za traumatyczne przeżycie, bo jak mi kiedyś zpadł wiatrak z GF 6600 to GPU miał 123 [sup]o[/sup] C ( :eek:) i nie zdechł ;D :beer:.Miałem na myśli:! zdejmij radiator (przynajmniej z CPU)Pozbaw go wiatrakazobacz ile syfu jest pod wiatrakiem :eek:.Dwa tygodnie temu sam tak miałem i teraz komp jest 90% cichszy i 80% stabilniejszy.
Oto co zrobiłem (dopiero wczoraj bo zamówiłem pastę termoprzewodzącą i czekałem aż przyjdzie): Zdjąłem wiatrak i radiator z procesora, zaaplikowałem nową pastę termoprzewodzącą, i wyczyściłem obydwa. Tak samo z północnym mostkiem i kartą graficzną (tu tylko powierzchownie oczyściłem bo boję sie ten cały mechanizm który jest na niej zamontowany ściągnąć). Wczoraj wieczorem hulał aż miło, ale dziś już zaczął się pocić i znowu przy grze (tym razem nie był to wiedźmin a Medieval II) pojawiły się objawy opisane na samym początku. Czy jest możliwe że winny jest zasilacz? I jeszcze jedno pytani: Czy wie ktoś co mogę jeszcze zrobić (przy najmniejszych kosztach – na razie nie stać mnie na wymianę czegokolwiek w komputerze).
 
Cieszę się, że pomogło ;D, szkoda, że tylko na chwilę :(.Istnieje takie prawdopodobieństwo. Spróbuj pożyczyć jakiś zasilacz (najlepiej nowszy/mocniejszy) od znajomych. Mi pozwoliło to wykluczyć taką awarię - podmianka nie dała rezultatu i wiedziałem, że zasilacz niewinny ]:->.
 
Sprawdzilem zaleznosc od patcha i nie ma roznicy.Konfiguracja sprzetowa tez jest poprawna - kazda inna gra chodzi bez najmniejszych zarzotow np (Call of Duty 4, NWN2, CS1.6, OverLord, TombRider Anniversary, UT3, W3, itp).Zeby uzupelnic opis dodam ze problem np. w czasie biegu postaci lub poruszania sie jej w dowolnym kierunku, kamera szarpie, tak jak by ktos co chwile ja szturchal animacja wszystkiego przeskakuje chwile dalej, ma sie wrazenie ze biega sie troche wolniej nagle jest wyrwa w czasie (0s) i skok o te chwile dalej. Szarpanie jest bardzo uciazliwe.. zauwazylem ze nawet podczas walki animacje sie poprawnie nie wykonuja np. walczac z utopcami na bagnach czesto ubywa zycie podczas wlasnie tych szarpniec podczas gdy utopiec nawet sie nie zamachiwal tylko przyjmowal ciosy.Dodam ze nie ma tu znaczenia poziom szczegolowosci bo nawet na najnizszych detelach wystepuja te problemy.O dziwo zdazylo sie ze po pierwszym powrocie z bagna w czasie nocy na Groble problem wyparowal na czas przebywania w tej lokacji - po wejsciu do miasta czy wroceniu na bagna znowu sie zaczelo. Rownierz na grobli...Zastanawiam sie rownierz czy moze miec to zwiazek z tym ze procesor ktory posiadam jest czterordzeniowy (czy sa jakies niedogodnosci zwiazene z Core Quad 6600?) lub czy nie ma to zwiazku z RAIDEM - system zainstalowany jest na dwoch dyskach spietych w RAID 0, Vista 64 Bitowa.Jezeli ktos spotkal sie z czyms podobnym lub ma jakies sugestie prosze o pomoc.
 

jiti

Forum veteran
Maxraj said:
Cieszę się, że pomogło ;D, szkoda, że tylko na chwilę :(.Istnieje takie prawdopodobieństwo. Spróbuj pożyczyć jakiś zasilacz (najlepiej nowszy/mocniejszy) od znajomych. Mi pozwoliło to wykluczyć taką awarię - podmianka nie dała rezultatu i wiedziałem, że zasilacz niewinny ]:->.
Ehh pożyczyłem zasilacz, nowy (dość ;)) i nadal to samo! Trzeba będzie chyba znaleźć pieniądze na wymianę. Wie ktoś chociaż co może być popsute?
 
Miałem problem z twardymi, notorycznymi zwieszkami w grze zaraz po załadowaniu gry. Problem występował bez względu na to czy miałem wgranego patcha 1.1 czy 1.2, reinstale gry nie pomagały.System win XP SP2, świerzo zainstalowany, oprócz Wiedźmina wgrane tylko updaty systemowe i antywir.(do tego zwykle odłączam kabel sieciowy co pozwala na odrobinę prywatności na tym systemie...chociaż na wysyłanie do M$ danych takich jak numer seryjny dysku twardego itd nie mogę nic poradzić jak chce updaty ściągać)komp:core2duo 2.2ghzPalit GF 8600GT (wgranie najnowszych sterów nvidii nie pomogło)Patriot2x1GB cl4 800Tagan U33 600Wpłyta główna Abit IP35komp na benchmarkach: futuremark 06, superPi i Sandrze nie miał żadnych problemówtemperatury HDD,proca i grafy były dobre(obserwowałem je pod Ubuntu, windy staram się nie włączać,ale na temp nie powinno mieć to dużego znaczenia pod jakim system się je mierzy)"rozwiązaniem" okazało się przestawienie jakości cieni na niskie(wszystko inne zostawiłem na wysokie). Mam nadzieję że komuś pomoże..mam jeszcze pytanie..nie wie może ktoś czemu postacie są rozpikselwoane podczas rozmów? na poprzednim kompie to lepiej wyglądało(ath3200 64,Gainward7800,1GBram) z tego co pamiętam..niby wiem że Palit mimo iż kupił Gainwarda to o jego jakości może tylko pomażyć,ale jednak jakoś HDR renderować w benchmarku dało radę...PS: do ludzi narzekającyc na problemy pod Vistąilość problemów pod tym systemem nie wynika ze złej woli programistów Cd Projekt Red, po prostu ten system dostarcza niesamowitej ilości problemów przy pisaniu wielu programów, nie tylko gier, możecie albo czekać na łatki Wiedźmina i Visty,albo wrócić na XP...
 
czesc, tak jak w temacie mam problem z ustawieniem w grze, aby boczne przyciski (mysz A4tech X-718F) wydobywaly miecze, a nie jak standardowo klawiatura. w opcjach sterowania gra kompletnie na te przyciski nie reaguje, a mam zainstalowane najnowsze sterowniki do mychy. moze mial ktos podobny problem? bede wdzieczna za pomoc.pozdrawiam
 
Wiedźmin chyba "nie umie" bocznych przycisków. Piszę "chyba" bo ktoś juz chciał ustawić. Z drugiej strony nie wiem, jak to się skończyło ;)
 
Jeżeli masz jakiś specjalny prosgram do tej myszki, tak jak jest do niektórych klawiatur, spróbuj tam pozmieniać opcje klawiszy. Tzn, klawisz Tab, czy co tam innego odpowiada na ten dodatkowy.A jeżeli nie masz, to chyba nie da rady.
 
A ja dzisiaj wczytuje sejva, ide na imprezę (III akt) i... nie mogę rozmawiać z ludzmi? ???/edi: nie mogę wyciągnąć miecza, wczytując sejv wiedzmin lezy przed karczmą i nie może wstać.../edit2: mam sejwa, gdzie geralt moze chodzic, schlałem go i jak na razie wszystko ok :beer:
 
Ja grę przeszedłem i nawet zdążyłem odpocząć. I znów zainstalowałem sobie wiedźmina żeby pograć. I teraz nie wiem dlaczego, wszystko smiga i nic się nie zawiesza ale nie widać ziół, znaczy są ale nie są "aktywne" książek się naczytałem ale nic to nie zmienia - po prostu choć są nie mogę ich zbierać , nie wyświetla ich nazw. Dziwne i bardzo irytujące. Wie ktoś mądry w czym problem?athlon64 2,3GHz, x800gto16pot, 2GBramu
 
Zielarstwo wykupiłeś? hmm Pytasz o książkę? Wykupiłem rośliny polne i podziemne. Jak grałem 2,5 miesiąca temu to w ogóle nie miałem takiego problemu, od razu jak dobrze pamiętam mogłem zbierać jaskółcze ziele a teraz nie. To trzeba przeczytać księgę zielarstwo - tak? A u kogo ja zakupić?
 
Nie :wall: Jakby to powiedzieć Żałość. Pomroczność jasna po prostu - nie wiem jak mogłem o tym zapomnieć - ale zapomniałem. Dzięki wielkie :)i ja już wiedźmina raz przeszedłem :) , ale skucha:)
 
Mam problem, otóż po jakichś 2 godzinach grania znika mi kursor myszki. Help!EDIT: Dodam, że jestem po wykonaniu questu "Kręgi na wodzie" w 4 akcie. Przepłynąłem właśnie łódką na brzeg i kursor znika.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom