Problemy z grą - wydajność

+
Słusznie zauważyłeś że u innych chodzi na słabszych ustawieniach.U mnie również, o takim klocku jak masz ty mogę pomażyć.Błąd tkwi u ciebie a nie w grze nie umiem ci pomóc i pewnie nikt nie będzie umiał.Nie sądzisz chyba że CD złośliwie sprzedał ci g........ kopie gry.
 
Mam mały problem z "Wiedźminem" :/ Niezależnie od wybranych detali gra się przycina mimo iż mam ~50 fps'ów. Nie wiem czym jest to spowodowane. Proszę o pomoc.To mój sprzęt: AMD Athlon X2 4400+Radeon PowerColor X1950 PRO2 x 1 GB RAM GoodRam 800MhzWD Caviar 250GB (16MB Cache)AmacroX 400W
 
swietliczki3 said:
Słusznie zauważyłeś że u innych chodzi na słabszych ustawieniach.U mnie również, o takim klocku jak masz ty mogę pomażyć.Błąd tkwi u ciebie a nie w grze nie umiem ci pomóc i pewnie nikt nie będzie umiał.Nie sądzisz chyba że CD złośliwie sprzedał ci g........ kopie gry.
przepraszam ta wypowiedź tyczy się mej osoby?
 
przepraszam ta wypowiedź tyczy się mej osoby?[/QUOTE]Nie zrozum mnie żle, chodziło o to że jaśli u innych z gorszym sprzętem gra działa(a przecież wzsyscy mamy ta samą grę), to może błąd tkwi u ciebie i zamiast się irytować warto go poszukać.
 
yestri said:
(...)dzisiaj kupilem sobie tą grę, mówię sobie święta idą to pogram, DUPA! notorycznie co 3-4 cutscenka/dialog zacina mi kompa i słychać tylko : drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrreeeeeeeeeeeyyyyyyy - z głośników raz nawet wyskoczył mi niebieski ekran (death screen??) i komp sie zrestartował, mam patcha 1.2 najnowsze stery do grafiki i nic - szlag mnie trafia nie co dzien wywala sie 80 dych w błoto :[ - macie na to jakąs koncepcję?? Sprzęt: core 2 duo 1.8 2 GB ram GeForce 8500 GT 512 - z raportu dxdiag gram na wys. detalach bez wygładzania krawędzi i trawy
Moja koncepcja to "wolne miejsce na twardym dysku" - zarówno w partycji systemowej, jak i tam, gdzie masz zainstalowaną grę. Może masz za mało wolnej przestrzeni? 2-3 GB zawsze warto trzymać.Ewentualnie pobierz najnowsze aktualizacje dla systemu i karty graficznej.PS Ja mam gorszy sprzęt i odkąd używam patcha 1.1a (a teraz 1.2), nie wywaliło mnie do systemu ani razu. ;)
 
yestri said:
(...)DUPA! notorycznie co 3-4 cutscenka/dialog zacina mi kompa i słychać tylko : drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrreeeeeeeeeeeyyyyyyy - z głośników raz nawet wyskoczył mi niebieski ekran (death screen??) i komp sie zrestartował, mam patcha 1.2 najnowsze stery do grafiki i nic - szlag mnie trafia nie co dzien wywala sie 80 dych w błoto :[ - macie na to jakąs koncepcję?? Sprzęt: core 2 duo 1.8 2 GB ram GeForce 8500 GT 512 - z raportu dxdiag gram na wys. detalach bez wygładzania krawędzi i trawymoże i karta za słaba ale UT3 chodzi na tym na full 1400x900 35 klatek, (...)a gdy cudem uda mu sie wybrnąc z zawieszki przy wyjsciu z gry na pulpit ścina sie na amen po resecie "komputer wyszedł z poważnego błędu" :/
Sądzę, że winę za to może ponosić karta dźwiękowa, objawy zwłaszcza towarzyszące im "zwiechy" dźwięku mogą na to wskazywać. Moja rada to na początek przeprowadzenie standardowej procedury w przypadku kłopotów z aplikacjami/grami, czyli:przeprowadź test DirectSound przy pomocy narzędzia w DxDiag, Wypróbuj w ustawieniach gry jej uruchomienie z EAX i bez EAX'a, zainstaluj aktualne/najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej, przeanalizuj zainstalowane w systemie kodeki i procesy uruchamiane wraz ze startem systemu a mające związek z przetwarzaniem dźwięku. Oczywiście na początek, (jeśli tego nie robiłeś) przeinstalować grę.W moim przypadku ongiś w niektórych grach z winy zintegrowanego układu dźwiękowego podczas gier występowały BSOD'y, problem ustąpił, gdy...kupiłem nową płytę. oczywiście to nie jest rozwiązanie, lecz chcę tym zwrócić uwagę, iż "całe zło" nie musi być wyłącznie powodowane przez "Grafikę". Być może moja "wskazówka" pozwoli Ci znaleźć kogoś, kto napotkał podobny problem i być może zna rozwiązanie.
 
Właśnie dorzuciłem drugi gigabajt ramu do kompa, i dalej mam ten sam lekko irytujący problem, gdy np. włączam mapę lub Dziennik albo inne coś, co wyświetla wielką bitmapę na ekranie, że gra się zatrzymuje na sekundy. Średnio freeze jest na 1-2 sek... ludzie, wyrzucenie na ekran obrazka z pamięci (wcześniej podejrzewałem, że wyswapowuje go, gdy jest długo nie używany, więc musi sobie doczytać z dysku) naprawdę nie trwa 1-2 sekundy...Może to mało istotny problem, ale przydałoby się go naprawić.Takie "doczytki" czy co to jest zdarzają sie też po prostu podczas grania, ewidentnie widać, że gra doczytuje z dysku coś. A to powinno być juz w ramie, którego jest w nadmiarze.Gram na wszystkich ustawieniach na Niskie, a konfiguracja to:Athlon 64 3000+,2 GB ram @ 400MHzGF 6800GTNie narzekam, że na średnich tnie, ale na niskich?...(jak ja lubię dodawać takie teksty...) Dodam, że np. demko nowego UT na średnio-niskich śmiga aż miło :)
 
patrzac na Wasze posty nie wiem jak to mozliwe, ze mi wiedzmin chodzi bez problemu i tnie sie tylko w Wyzimie Handlowej (nawet na bagnach mam plynnie :D), co jest zorzumiale patrzac na moj psrzet, jednak niezrozumiale jest dlaczego chodzi plynnie wszedzie indiej :)amd sempron 2500+ 1.8 ghz768 mb ram ddrgeforce 7600 gs
 
Trochę dziwne, gra widocznie nie lubi niektórych konfiguracji... Dodam, że Crysis chodzi u mnie bardzo dobrze na medium-high, a grafika jest nieporównywalna :( No cóż chyba muszę przymknąć oko na te przycinki.
 
Ja mam AMD Athlon64 3200+, 1 GB DDR I 400MHz i Ati Radeon 9600 Pro 256MB i chodzi na maksa płynnie przy 1024x764. Ale ja działan na Windows XP Professional Edition :)
 
Jak widzę jak niektórzy na dosyć słabym sprzęcie grają na full detalach i im sie nic nie tnie to nie chcę mi się wierzyć.Sam mam słaby sprzęt ale czy ustawie na średnie detale w rozdzielczości 1024x768 czy najniższe w 800x600 efekt jest podobny - tnie się. Athlon 64 3000+1GB RAMu (2x512)Geforce 6600Na pudełku wiedźmina jak i najnowszego COD4 wymienione wymagania są zbliżone, jednak gram w COD4 na średnich detalach i większego problemu z płynnością nie widziałem. Moje sterowniki: NVIDIA ForceWARE 81.98Da się coś z tym zrobić:)?
 
keid said:
Jak widzę jak niektórzy na dosyć słabym sprzęcie grają na full detalach i im sie nic nie tnie to nie chcę mi się wierzyć.Sam mam słaby sprzęt ale czy ustawie na średnie detale w rozdzielczości 1024x768 czy najniższe w 800x600 efekt jest podobny - tnie się. Athlon 64 3000+1GB RAMu (2x512)Geforce 6600
Tutaj jest odpowiedni wątek: Zestawienie rozwiązań które mogą, acz nie muszą usprawnić pracę gry.Cóż, to jest gra cRPG, dosyć rozbudowana i przez to wymaga sporo pamięci RAM. Sprzęt mielibyśmy podobny, gdyby nie to, że mam 6600GT oraz 3GB RAMu. Mimo to czasami, ale naprawdę czasami gra się tnie, zwłaszcza w Wyzimie Handlowej - wtedy zmieniam tylko szczegółowość tekstur na średnie, ograniczam zasięg widoku i już chodzi płynnie.
Na pudełku wiedźmina jak i najnowszego COD4 wymienione wymagania są zbliżone, jednak gram w COD4 na średnich detalach i większego problemu z płynnością nie widziałem.
Takie porównywanie nie ma sensu, ponieważ, jak już wcześniej pisałem, Wiedźmin to gra cRPG, a nie oskryptowany CoD4. W ogóle najlepiej porównywać działanie tej samej gry na różnych konfiguracjach sprzętowych, a nie to, jak działają dwie całkiem inne gry na jednym komputerze. Twoja konfiguracja jest niemal tożsama z minimalną zalecaną przez REDsów, więc ja bym tak bardzo się nie dziwił, że gra może przyciąć, tylko dodałbym np. więcej RAMu.
 
Ento, wiem, że mój komputer to już rewelacja ale w tym poście MarcinTobolewski twierdzi, że nie ma cięć przy maks deltalach.
MarcinTobolewski said:
Ja mam AMD Athlon64 3200+, 1 GB DDR I 400MHz i Ati Radeon 9600 Pro 256MB i chodzi na maksa płynnie przy 1024x764. Ale ja działan na Windows XP Professional Edition :)
A sprzęt ma BARDZO porównywalny.To mnie dziwi.
 
Nie martw sie... :D mnie tez to dziwi... :(Mam Sempron 3000+1GB RAM DDR1 (2x 512)Radeon 9550 128/128...Troche slabszy ale tnie niemilosiernie na mini-mini detalach... :(Albo to ja mam tak slaby sprzet ze w ogole nie uciagnie... albo oni klamia :D
 
Nie zrozum mnie żle, chodziło o to że jaśli u innych z gorszym sprzętem gra działa(a przecież wzsyscy mamy ta samą grę), to może błąd tkwi u ciebie i zamiast się irytować warto go poszukać.
Niezrozumiałem Cię źle, po prostu nie wiedziałem czy to do mnie - dzięki za uwagę :)
Moja koncepcja to "wolne miejsce na twardym dysku" - zarówno w partycji systemowej, jak i tam, gdzie masz zainstalowaną grę. Może masz za mało wolnej przestrzeni? 2-3 GB zawsze warto trzymać.Ewentualnie pobierz najnowsze aktualizacje dla systemu i karty graficznej.PS Ja mam gorszy sprzęt i odkąd używam patcha 1.1a (a teraz 1.2), nie wywaliło mnie do systemu ani razu
Na D(tam gdzie jest Wiedźmin - mam jescze 51 GB)Na C(windows (30 GB) - więc chyba to nie to ale dzięki za odpowiedź
Sądzę, że winę za to może ponosić karta dźwiękowa, objawy zwłaszcza towarzyszące im "zwiechy" dźwięku mogą na to wskazywać. Moja rada to na początek przeprowadzenie standardowej procedury w przypadku kłopotów z aplikacjami/grami, czyli:przeprowadź test DirectSound przy pomocy narzędzia w DxDiag, Wypróbuj w ustawieniach gry jej uruchomienie z EAX i bez EAX'a, zainstaluj aktualne/najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej, przeanalizuj zainstalowane w systemie kodeki i procesy uruchamiane wraz ze startem systemu a mające związek z przetwarzaniem dźwięku. Oczywiście na początek, (jeśli tego nie robiłeś) przeinstalować grę.W moim przypadku ongiś w niektórych grach z winy zintegrowanego układu dźwiękowego podczas gier występowały BSOD'y, problem ustąpił, gdy...kupiłem nową płytę. oczywiście to nie jest rozwiązanie, lecz chcę tym zwrócić uwagę, iż "całe zło" nie musi być wyłącznie powodowane przez "Grafikę". Być może moja "wskazówka" pozwoli Ci znaleźć kogoś, kto napotkał podobny problem i być może zna rozwiązanie
interesująca teoria - sprawdze to - dzięki
 
Jeszcze wczoraj jak byłem w lokacji zamkniętej to dało się jakoś grać mimo, że już gra się cięła. Teraz na zewnątrz jest katastrofa :DSzkoda, że twórcy nie napisali w wymaganiach, że te minimalne pozwalają jedynie wejść w menu bo nawet na najsłabszej grafice i rozdzielczości przy sprzęcie spełniającym te wymagania grać się nie da.
 
Mellygion said:
Sądzę, że winę za to może ponosić karta dźwiękowa, objawy zwłaszcza towarzyszące im "zwiechy" dźwięku mogą na to wskazywać. Moja rada to na początek przeprowadzenie standardowej procedury w przypadku kłopotów z aplikacjami/grami, czyli:przeprowadź test DirectSound przy pomocy narzędzia w DxDiag, Wypróbuj w ustawieniach gry jej uruchomienie z EAX i bez EAX'a, zainstaluj aktualne/najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej, przeanalizuj zainstalowane w systemie kodeki i procesy uruchamiane wraz ze startem systemu a mające związek z przetwarzaniem dźwięku. Oczywiście na początek, (jeśli tego nie robiłeś) przeinstalować grę.W moim przypadku ongiś w niektórych grach z winy zintegrowanego układu dźwiękowego podczas gier występowały BSOD'y, problem ustąpił, gdy...kupiłem nową płytę. oczywiście to nie jest rozwiązanie, lecz chcę tym zwrócić uwagę, iż "całe zło" nie musi być wyłącznie powodowane przez "Grafikę". Być może moja "wskazówka" pozwoli Ci znaleźć kogoś, kto napotkał podobny problem i być może zna rozwiązanie.
sprawdziłem wszystkie możliwości a nawet pokusiłem się o format dysku i nic a co do ścinki to najpierw ścina się obraz tekst leci i jak juz Święty Boże nie pomoże to wtedy zacina się dzwięk..... ehhh
 
Top Bottom