Problemy z grą - wydajność

+
Eeeee.... Co znaczy "na komputery o bardzo dużych procesorach" myślałem że Intel czterordzeniowy to właśnie jest duży procesor, poztym z żadną inną grą nie mam problemu nawet w crisys sobie w miare pykam (ale tu już na pewno ustawienia nie na high, he,he.....)
 
Procesor masz bardzo duży, tylko ja tak powiedziałam w przenośni, że Vista nadaje się na komputery o bardzo dobrej wydajności.
 
Nie wiem, czy tutaj powinnam pisać tego posta, czy też w innym temacie. Otóż mam taki problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Gdy gram w Wiedźmina (V akt, wcześniej też mi się tak robiło, ale rzadko), i próbuję dojść do Szpitala polowego, po zabiciu mutanta muszę walczyć. Wtedy gra strasznie mi się tnie, zamyka i pisze Błąd witcher.exe, czy jakoś tak. Ma ktoś jakąś teorie na ten błąd? To jest irytujące, a na dodatek gry nie zapisałam...
 
Norinai said:
Ja już trochę do tej gry nie mam siły.... Dlaczego wszystkie nowe gry chodzą mi płynnie prawie na full detalach a Wiedźmin (szczególnie w Wyzimie handlowej przy ustawieniach 1152x8XX wszystko włączone na max, oprócz cieni i oświetlenia te na średnie) tnie straszliwie (ok. 20 fps), czy może być to wina Visty, którą mam zainstalowaną?Mój komp:procesor: Intel Core 2 Quad 2,4Płyta: Gigabyte GA-G31MX-S2Ram: 2x1GB 667MhzKarta: GeForce 8600gs
zgodzę się sprzęcik fajny (choc moim skromnym zdaniem 8600 są nieopłacalne w kategrii cena/wydajnośc) ale tak jak piszą wszyscy wróc do XPka... mi wiedzmin płynął na full detalach - teraz przeskoczyłem na Viste i mam podobny problem - moze nie 20fps, ale na głównym placyku w wyzimie handlowej gra mi się trochę cięła... nie wiem co Vista ma takiego w sobie, ale cóż ;) możliwe że niedługo będę miał okazję porównac wiedzmina z crysisem pod względem wydajności...
 
A ja mam pytanie do tworcow gry :)Czy bedzie przygotowywany kolejny patch usprawniajacy dzialanie gry pod wzgledem wydajnosci?pozdrawiamFizieQ
 
Mam nadzieję, że kolejny patch usprawni działanie gry, zwłaszcza w Wyzimie Handlowej, gdzie gra tnie mi chwilami ostro, mimo że mam dość dobry sprzęt - HD3850, pokręcony E2160, 2GB RAM. W innych lokacjach wszystko chodzi poprawnie i płynnie, czasem coś chrupnie ale da się z tym żyć.
 
Z Wyzimą Handlową jest tak, bo po prostu efektów jest bardzo dużo mieszczan, dużo dźwięków, często zmieniana ścieżka dźwiękowa... I zobacz jaka tam śliczna pogoda. Jasno, promiennie. W tej dzielnicy wszytko jest dopracowane i dlatego się tnie.
 
Witam,Widzielem ze pary razy poruszpny by; temat ktory mnie interesuje. Mianowicie gra dziala w miare plynnie, przycina sie sporadycznie ale co jest bardzo denerwujace to to ze gdy gra sie w widoku zapisanego pod klawiszem F1 obraz (otoczenie) trzesie sie. Probowalem instalowac gre na roznych systemach i roznych sterownikach oraz oczywiscie grac na roznych ustawieniach graficznych gry, niewstety afekt jest taki sam.Moj komputer to:inter core 2 Duo 2,66 GHzplyta gigabyte GA-P35-DS3pamiec 2 x1gb corsair twin2x/xmsgrafika Palit Geforce 8800 GTczy ktos moze ma pomysl co jest przyczyna takiego zachowania ?Z gory dzikujeHawk
 
Dziewczyny, nie chodzi mi o spadek FPS, bo to bym przeżył, gra po prostu zamiera na sekundę, dwie, tak jakby doczytywała dane. Wydawało mi się że 2GB RAM-u to duża ilość, chyba dla Wiedźmina to nadal mało. Właśnie chodzi mi o to, żeby to jakoś zoptymalizować. Być może są jakieś wycieki pamięci podobnie jak w Gothic 3, który zacina się nawet na mocarnych sprzętach z winy niedopracowania kodu gry.
 
Zebius said:
Dziewczyny, nie chodzi mi o spadek FPS, bo to bym przeżył, gra po prostu zamiera na sekundę, dwie, tak jakby doczytywała dane. Wydawało mi się że 2GB RAM-u to duża ilość, chyba dla Wiedźmina to nadal mało. Właśnie chodzi mi o to, żeby to jakoś zoptymalizować. Być może są jakieś wycieki pamięci podobnie jak w Gothic 3, który zacina się nawet na mocarnych sprzętach z winy niedopracowania kodu gry.
witaj, miałem to samo w handlowej... siedze na HD 3850 od sapphire, e6750 wykrecony na 3,2, 4gb ramu cl4 800Mhz... w pewnym momencie zacząłem mieć taką teorię, że być może ilość postaci i szczegółów w handlowej jest na tyle duża, że komp momentami nie jest w stanie tego doczytać... i jest to wina... zbyt małej przepustowości dysku... ? tak tak wiem... też mam SATA II, ale być może to wciąż zbyt mało...
 
RadziKk said:
[witaj, miałem to samo w handlowej... siedze na HD 3850 od sapphire, e6750 wykrecony na 3,2, 4gb ramu cl4 800Mhz... w pewnym momencie zacząłem mieć taką teorię, że być może ilość postaci i szczegółów w handlowej jest na tyle duża, że komp momentami nie jest w stanie tego doczytać... i jest to wina... zbyt małej przepustowości dysku... ? tak tak wiem... też mam SATA II, ale być może to wciąż zbyt mało...
No skoro na sprzęcie z 4GB i dużo szybszym od mojego procku się tnie, to znaczy że coś jest nie tak z kodem/optymalizacją gry. Taki Crysis chodzi mi na high i się nie tnie, więc Wiedźmin też chyba powinien spoko chodzić a tak nie jest. Stąd moja prośba do twórców, żeby popracowali jeszcze nad tą Handlową, bo nie wierzę, że nie da się tego ulepszyć.
 
Zebius said:
Zebius said:
[witaj, miałem to samo w handlowej... siedze na HD 3850 od sapphire, e6750 wykrecony na 3,2, 4gb ramu cl4 800Mhz... w pewnym momencie zacząłem mieć taką teorię, że być może ilość postaci i szczegółów w handlowej jest na tyle duża, że komp momentami nie jest w stanie tego doczytać... i jest to wina... zbyt małej przepustowości dysku... ? tak tak wiem... też mam SATA II, ale być może to wciąż zbyt mało...
No skoro na sprzęcie z 4GB i dużo szybszym od mojego procku się tnie, to znaczy że coś jest nie tak z kodem/optymalizacją gry. Taki Crysis chodzi mi na high i się nie tnie, więc Wiedźmin też chyba powinien spoko chodzić a tak nie jest. Stąd moja prośba do twórców, żeby popracowali jeszcze nad tą Handlową, bo nie wierzę, że nie da się tego ulepszyć.
przechodzę sobie właśnie grę na poziomie trudnym od nowa... trochę mi to zajmie, ponieważ nie mam za wiele czasu a przechodzę sobie teraz dokładnie, tak żeby wszystkie misje przejść, ale mam w planach po dojściu do dzielnicy handlowej podkręcić procesor na 3,6 i ram na 1000Mhz i sprawdzić, czy coś to zmieni...
 
RadziKk said:
mam w planach po dojściu do dzielnicy handlowej podkręcić procesor na 3,6 i ram na 1000Mhz i sprawdzić, czy coś to zmieni...
Wątpię, czy to pomoże, tu raczej potrzeba optymalizacji w kodzie gry, bądź polepszenia zarządzania pamięcią, ale spróbuj i pochwal się czy coś się zmieniło. ;)
 
A próbowaliście z defragmentacją dysku? Mnie to dużo pomogło, poza tym jednak w handlowej jest mnóstwo posataci i budynków, jakby nie patrzeć...pozdrawiam
 
Specjalnie dla Wieśka kupiłem nowy komp ;)No i tak: 2 G ramuPo wejściu do Handlowej przez jakieś 30 sek. muszę ruszac kamerką aby to wszystko się wczytało !Tak więc w tej sekcji gry najbardziej pożądany powinien byc ram!
 
Zebius said:
Zebius said:
mam w planach po dojściu do dzielnicy handlowej podkręcić procesor na 3,6 i ram na 1000Mhz i sprawdzić, czy coś to zmieni...
Wątpię, czy to pomoże, tu raczej potrzeba optymalizacji w kodzie gry, bądź polepszenia zarządzania pamięcią, ale spróbuj i pochwal się czy coś się zmieniło. ;)
argh... na trudnym widzę już spore komplikacje - dla przykładu przejście bestii to prawdziwa katorga, także chyba wczytam sobie jakiegos starego save'a z handlowej, bo w tym tempie zanim tam dojde to miną lata :D jak znajdę chwilkę czasu to spróbuje ;)
 
Kompik w takiej konfiguracji i w trakcie gry lub oglądania intro, zawiesza sięAMD Athlon X2 4000+Ram 2x1024GB 800MHzDysk 2 partycje po 80GBGrafika PCIE GF 7300GT 512MBWinda XP SP2 świeżutkiGra oryginalnaDlaczego się wiesza?
 
na wersji 1.1 jeszcze bagna chodzily jako-tako, cirka 18-30 fps. Po wprowadzeniu gloryfikowanego 1.2 spadły do 5-10 fps.Może to wina tego że wymieniłem procek z Athlon 3,2 64+ na Core Quad - ZONK. Grafika geFroce 7800 GT 256, Ramu 4 gb 800mzh (4x1) i naprawdę jest to dosyć irytujące. Dlatego prośba do twórców (btw. dzięki za fajną grę) żeby to co było dobrze w 1.1 a zwalili w 1.2 w 1.3 było lepsze niż w 1.2 (mam nadzieje, że jasno to napisalem ;) ). Ach, i zapomniałbym o zawieszających sie postaciach ^^. Echinops na hard przy takiej wydajności jest jak spotkanie z ciężarówką na autostradzie. Pozdr.
 
Top Bottom