Problemy z grą - wydajność

+
Pacemaker said:
1GB RAM, Sempron64 2800+ GF7600GS 256MB - 1280x1024 - detale oczko nizej niz najwyższe - chodzi płynnie w każdej sytuacji.
Trudno mi cos wierzyc...bo mam bardzo podobna konfiguracje a gra dziala...co najwyzej calkiem dobrze... ale zeby na oczko nizej niz najwysze smigala na 1 GB ramu hmmmmm
 
WitamDla dopełnienia formalności mój sprżęt:płyta główna Asus P5B GreenProcesor Intel Core2Duo E6550 2,33 GHzPamięć RAM 4GB PatriotKarta grafiki Sapphire Radeon X1950 PRO 256MB, najnowsze sterowniki prosto z www.ati.comDyski HDD 2x160GB podzielone na partycje 80MB (gra siedzi na systemowej)Plik wymiany ustawiony w okolicach 5GBSystem Win XP 32bitowyGra się przycina na Wyzimie Handlowej, pomimo ustawień średnich, AA=10, bez wygładzania krawędzi, trawa też przycięta. Na innych lokacjach zresztą też jest problem z płynnością, ale w Handlowej - największy. Crash do windy też na porządku dziennym, osobliwie przy przejściach z lokacji do lokacji.Jutro pokombinuję z procesami (chociaż nie bardzo jest z czym, ja z zasady w sposób ciągły kontroluję msconfig i wyłączam niepotrzebne), a także ustawię na noc defragmentację i zobaczymy.Ma ktoś podobne problemy na zbliżonej konfiguracji?Pozdrawiam
 
KrzychBaggins said:
WitamDla dopełnienia formalności mój sprżęt:płyta główna Asus P5B GreenProcesor Intel Core2Duo E6550 2,33 GHzPamięć RAM 4GB PatriotKarta grafiki Sapphire Radeon X1950 PRO 256MB, najnowsze sterowniki prosto z www.ati.comDyski HDD 2x160GB podzielone na partycje 80MB (gra siedzi na systemowej)Plik wymiany ustawiony w okolicach 5GBSystem Win XP 32bitowyGra się przycina na Wyzimie Handlowej, pomimo ustawień średnich, AA=10, bez wygładzania krawędzi, trawa też przycięta. Na innych lokacjach zresztą też jest problem z płynnością, ale w Handlowej - największy. Crash do windy też na porządku dziennym, osobliwie przy przejściach z lokacji do lokacji.
Rozumiem, że patch jest. U mnie wiel problemów zostało przez jego instalację rozwiązanych między innymi z szybkością gry.
 
KrzychBaggins said:
WitamDla dopełnienia formalności mój sprżęt:płyta główna Asus P5B GreenProcesor Intel Core2Duo E6550 2,33 GHzPamięć RAM 4GB PatriotKarta grafiki Sapphire Radeon X1950 PRO 256MB, najnowsze sterowniki prosto z www.ati.comDyski HDD 2x160GB podzielone na partycje 80MB (gra siedzi na systemowej)Plik wymiany ustawiony w okolicach 5GBSystem Win XP 32bitowyGra się przycina na Wyzimie Handlowej, pomimo ustawień średnich, AA=10, bez wygładzania krawędzi, trawa też przycięta. Na innych lokacjach zresztą też jest problem z płynnością, ale w Handlowej - największy. Crash do windy też na porządku dziennym, osobliwie przy przejściach z lokacji do lokacji.Jutro pokombinuję z procesami (chociaż nie bardzo jest z czym, ja z zasady w sposób ciągły kontroluję msconfig i wyłączam niepotrzebne), a także ustawię na noc defragmentację i zobaczymy.Ma ktoś podobne problemy na zbliżonej konfiguracji?Pozdrawiam
sądze że włąsnie ta karta jest problemem....bo było nie było troche mało pamieci ma....i wcale sie nie dziwię, że nie wyrabia w Wyzimie Handlowej, gdzie jest ogromna ilosc poruszających się postaci....
 
oktoffel said:
sądze że włąsnie ta karta jest problemem....bo było nie było troche mało pamieci ma....i wcale sie nie dziwię, że nie wyrabia w Wyzimie Handlowej, gdzie jest ogromna ilosc poruszających się postaci....
mam dokładnie tą samą kartę, u mnie nic nigdzie mi się nie tnie, więc problem chyba leży w innej kwestii.
 
A ja jak to przeczytałem to myślałem że pęknę ze śmiechu :DKoleś ma takiego potwora a mu gra się scina ? no bez kitu !Winde ma zasyfioną albo nie wiem co ? Może nie graj naraz w Crysisa ,Gothica3 i Wieśka bo ci będzie ścinac zawsze !P.s też mam tą kartę i gra hula jak ta lala ;)
 
Psyhe said:
A ja jak to przeczytałem to myślałem że pęknę ze śmiechu :DKoleś ma takiego potwora a mu gra się scina ? no bez kitu !Winde ma zasyfioną albo nie wiem co ? Może nie graj naraz w Crysisa ,Gothica3 i Wieśka bo ci będzie ścinac zawsze !P.s też mam tą kartę i gra hula jak ta lala ;)
Mnie też jest bardzo miło i cieszę się, że kolegę rozbawiłem do łez ;DW trzy gry naraz nigdy nie miałem zwczaju grać. Co do windy - jeszcze popatrzę.W każdym razie dziękuję za rzeczową wypowiedź...Pozdrawiam
 
Defragmentacja dysku generalnie pomaga. Jednak w dalszym ciągu występuje zabawne przycinanie się jak się wychodzi np. z domu na ulicę.Pozdrawiam
 
Może nie jestem informatykiem i sama sytuacja ma inne wyjaśnienie, ale:moja konfiguracja to AMD Athlon 64 300+2x512 DDR2 RAMGeeforce 6600oczywiście gra pozwalała na średnie detale ledwo w 800x600, ale wynagradzała to fabułą, zadaniami itd. Skończyło się to wszystko wraz z Wyzimą Handlową, gdzie stałe 3-4 FPS po prostu zabijały jakąkolwiek przyjemność, zwłaszcza ze nawet zmiana detali na najniższe możliwe (nawet anizo do 1) też nie pomagała. Zacząłem podejrzewać, że mam jakiegoś wira albo rootkita, mimo że kompa czyszczę regularnie i ciągle optymalizuję TuneUpem 2008. W momencie, kiedy po kilku godzinach grania wraz z patrzeniem w określoną stronę cała grafika sie zupełnie sypała (nic się nie wyświetlało, tylko szaro-bure płaszczyzny, a jeśli wchodziłem do jakiegoś dialogu, to postacie nie miały tekstur, wyglądały jak kukiełki) wystarczyło tylko spojrzeć w inną stronę i już powrót normalnej grafiki. Mocno zirytowany przez tydzień szukałem wirów, naprawiałem rejestr, defragmentowałem rejestr, defragmentowałem dyski, zwalniałem więcej miejsca na C, wyłączałem wszystkie programy przed włączeniem gry, zainstalowałem 5stargame tunning, podkręcałem lekko procka itd. I co? I NIC! Artefakty jak były, tak były. Zdesperowany zrobiłem w końcu ostatnią najmniej racjonalną decyzję jaka mi pozostała, czyli zerwałem plombę serwisowa, rozkręciłem kompa i odkurzyłem wszystkie części, złożyłem go z powrotem i .... DZIAŁA!! Nawet Wyzima Handlowa na średnich (ale 800x600) zalicza dropy 1 sek góra co kilkaset metrów lub plac. A na Polach w dzień włączam nawet wysokie detale (ale w 800x600)czy to możliwe, że kurz osiadły na częściach daje aż taki negatywny efekt? No i jeszcze mój prywatny ranking najbardziej przycinających lokalizacji:1. Wyzina Handlowa bezapelacyjnie2. Brzeg nocą (w dzień śmiga)3. Stara Wyzima w czasie walk4. Pola nocą (w dzień ok)
 
Mam nastepujace komponenty w kompie AMD Athlon 64x2 4200 , MSI GeForce NX 8500GT 256 MB , 2GB Ram jak i windows xp z SP2 mimo to gra sie zacina lub calkiem blokuje juz wszystko nastawilem na sredni odbior i mimo to wciaz problemy raz po godzinie a czesto juz po paru min czy to normalne?Mysle ze poprostu ta gra jest z bledem jakims poniewaz nawet w opisie na plytce nie ma zadnego systemu ktory by na najwyzszym poziomie graficznym dzialal wszystkie ustawienia sa na srednich obijetnie co za procesory czy karty graficzne ????dziwne
 
Modyfikacja procesów uruchamianych automatycznie ze startem xp wpływa na jakość gry!!! Mimo dobrej karty ATI x1650 512 MB crashe i inne wkurzające zawiasy przydarzały mi się jak najbardziej - aż przywróciłem autostart i procesy do wartości domyślnych - hula że aż strach
 
Ja mam Intel Core 2 Quad (4Cpus) 2,40Ghz 2GB Ramu Radeona HD 2600 Pro 512 mb Vista Home Premium i gra przy średnich ustawieniach na rozdzielczości 1024x768 również sie tnie, podejrzewam że to wina karty ale nie jestem do konca pewien czy to jej wina
 
Witam ponownie,wczoraj wykonałem jeszcze jeden eksperyment - przełożyłem z drugiego kompa napęd DVD. Model LG GSA H66N, podłączany do magistrali SATAII (poprzednio używany był na magistrali IDE).Jest zdecydowanie lepiej ne przejsciach z lokacji do lokacji - już nie ma takich zacięć, jak poprzednio, gdy zaraz po wyściu z domu lub przy przejściu przez bramę obraz się zacinał i dopiero po kilku sekundach robił się płynny.Wniosek jaki się nasuwa - słabym punktem może być napęd, z którego gra sobie doładowuje dane. Jak będzie miał długi czas dostępu do DVD oczywiście. Bo nie jestem pewien, czy w przypadku napędów optycznych ma znaczenie, czy podłączony jest do MB przez SATA, czy też przez IDE. Może jednak ma???Pozdrawiam
 
ja Panowie i Panie chce sie tylko pochwalic, ze przeszedlem Wiedzmaka na laptopie o nastepujacej konfiguracji:celeron 1,46Ghz, 512 (a od II aktu 1536 mega ramu;) ), atiXpress200m rozszerzalna do 256mbOczywiscie na najnizszych detalach i przy najnizszej rozdzielczosci;) Ale dziekuje wszechswiatowej mocy, ze w ogole mi Wiedzmak poszedl!!!:DGeneralnie rzecz biorac naprawde dalo sie grac, jedynie oslawiona wyzima handlowa byla tragiczna, no i na bagnach walk unikalem jak moglem;)) pozdrawiam wszystkich fanow - tworcow i odbiorcow gry- jest cudna, jakoż i proza AS(S)-a!
 
AM2 4000+, 3GB DDR2, x1950@ pro ciezko podkrecony... Czy nie ma chocby cienia szansy zeby RED Studio zrobilo cos z tym zebem plywajacym w zupie? Jak mozna zoptymalizowac gre, ktora chodzi tak cudnie w wiekszosci lokacji na full 1440/900 i jest niegrywalna 800/600 low podczas walk w plonacej wyzimie? Handlowa przemilcze bo jeszcze jakos ujdzie ale ludzie do cholery dajcie chociaz mozliwosc wy...ania tych walk i wszedobylskiego ognia, tych durnych skryptow ktore UNIEMOZLIWILY mi ukonczenie gry! :mad:
 
MarekK said:
Ja mam Intel Core 2 Quad (4Cpus) 2,40Ghz 2GB Ramu Radeona HD 2600 Pro 512 mb Vista Home Premium i gra przy średnich ustawieniach na rozdzielczości 1024x768 również sie tnie, podejrzewam że to wina karty ale nie jestem do konca pewien czy to jej wina
Akurat ta karciocha t ogniot, więc po części także jest winna. Niestety..pozdrawiam
 
goros said:
goros said:
Ja mam Intel Core 2 Quad (4Cpus) 2,40Ghz 2GB Ramu Radeona HD 2600 Pro 512 mb Vista Home Premium i gra przy średnich ustawieniach na rozdzielczości 1024x768 również sie tnie, podejrzewam że to wina karty ale nie jestem do konca pewien czy to jej wina
Akurat ta karciocha t ogniot, więc po części także jest winna. Niestety..pozdrawiam
Czyli tak jak myślałem, no nic i tak miałem ją wymienić, dzięki za odpowiedź
 
Nie zauważyłem też, że masz Vistę, do niej jednak przydałoby się minimum te 3gb, ale jak już wspomniałem ten radeon do najwydajniejszych nie należy, więc takżę to po części jego wina (bije go chociażby stary wysłużony 7900GS, a i w niektórych tytułach 7600 GT)pozdrawiam
 
mam athlona 2500+xp 2gb ramu radka 9800pro i wszystko śmiga ładnie (wyżej niż średnie nie sprawdzałem), ale mam jeden problem, coprawda nie był taki przeszkadzający i już troche pograłem, ale napewno będę chciał do gry wrócić, więc przydałoby się go rozwiązać. problem polega na tym że w każdej lokalizacji, nawet w domach gdzie liczba klatek jest bardzo duża co jakieś 5s jest ścinka na jakieś 0,2saha dla tych co mają problem w kupieckiej, to ja sprawę rozwiązywałem tak ze jak już zaczynało wieszać strasznie, to zapisywałem grę i wyłączałem, potem włączałem ponownie i wszystko hulało jak trza
 
Top Bottom