Problemy z launcherem - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
Witam, ja również mam problem z launcherem. Poprzednio grałem na Win XP Home miałem również ESET NOD 32, teraz mam Win 7 Ultimate x64, ten sam antywirus, tylko firewall się różni bo wcześniej korzystałem z tego windowsowego, teraz mam jakiś Comodo. Po zainstalowaniu W2 nie pobierają mi się żadne aktualizacje, launcher nie ma połączenia z internetem, nie mogę odpalić z niego opcji, nic nie mogę zrobić z jego pomocą, chciałbym wiedzieć co jest grane? Czytałem coś o Visual C ++, właśnie przeinstalowuję wszystkie wersje.
Pobranie wersji z gog to dla mnie gówniane rozwiązanie, bo nie chce mi się ściągać 15 GB czy ile tam to waży.
 
Jeśli to nie jest kwestia firewalla (wyłącz testowo), to warto przeinstalować NET Framework 4
 
Teraz to już w ogóle kino, odinstalowałem grę, potem przeinstalowałem Visual C++ 2005, 2008 i 2010. Uruchomiłem ponownie komputer i teraz nawet z płyty nie chce mi odpalić instalacja... Error: Nie można uruchomić pliku w folderze tymczasowym. Napęd działa uprzedzam, bo 15 min temu normalnie zainstalowałem grę.
Logicznie wychodzi na to, że skopałem coś z tymi C++ skoro teraz nawet płyty nie chce odpalić, tylko co Visual ma do odczytywania płyt...
 
Może to nie problem ale postanowiłem nie zakładać od razu tematu tylko spróbować poszukać pomocy/odpowiedzi na swoje pytanie tutaj.

Mam wiedźmina z Edycji Kolekcjonerskiej więc to normalne, że aktualizacji będzie bardzo dużo + Edycja Rozszerzona=ogrom aktualizacji. Po zainstalowaniu gry z płyty, chcąc włączyć Wiedźmina nie pojawia mi się standardowy launcher tylko od razu okno pobierania (załącznik). Dziś rano do pobrania miałem 12 GB - załamałem się. Pobierało się ze 4h godziny a z moim internetem który od tygodnia jest strasznie badziewny a usterkę usuną po niedzieli pobrało się około 2,5GB... Wiedziałem, że nie pobiorę tego dziś dlatego postanowiłem spróbować przerwać po skończeniu pobierania któregoś tam z rzędu pliku i sprawdzić czy się to zapisuje. Wychodzi na to, że TAK bowiem po zrestartowaniu pobierania nie wyskoczyło mi już nie 10,54 GB tylko 8 z haczykiem. Było wszystko okej, wyłączyłem komputer. Po godzinie włączyłem z powrotem pobieranie i wyskoczyło mi nie 8 a bodajże 16 GB - załamania ciąg dalszy. Po ponownym włączeniu launchera znów mam 8 GB o co tutaj chodzi, ile w końcu będę musiał pobrać patchy i czemu nie mam normalnego launchera tylko takie oto okienko, które załączam w załączniku (może muszę pierw pobrać ten wielki patch?) :)

View attachment 3760

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam
Tymek
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    20.2 KB · Views: 46
Last edited:
Generalnie zabawa polega na tym, że twoja wersja gry to 1.0, która do uruchomienia WYMAGA patcha. Inaczej się nie uruchomi. Więc przy pierwszym odpaleniu gry, launcher pobiera ci patcha i akurat jest tak, że wybiera najlepszego (najnowszego z nich), tj. Edycję Rozszerzoną (oznaczenie wersji to 3.0). Jeśli nie chcesz pobierać tyle danych, możesz zainstalować patcha 1.35 - to 118 megabajtów: http://pl.cdprojektred.com/download/hotfix-1-35/. Przy czym warto jednak pobrać ER, bo daje dużo nowych rzeczy. Jeśli nie chcesz bawić się z pobieraniem takiej ilości danych przez launcher (który, nie ma co ukrywać, potrafi być zawodny), możesz pobrać te pliki ręcznie o tutaj: http://thewitcher.com/patch/ee_manual/ albo (najlepsza opcja) z GOG.com pobrać już spatchowaną instalkę, wystarczy wklepać cd-key z pudełka: http://www.gog.com/witcher/backup

Temat jak najbardziej odpowiedni.
 
Dzięki Wielkie za szybką pomoc ;) Oczywiście, że Edycja Rozszerzona musi być. Już wszystko wiem, jeszcze raz wielkie dzięki!
 
Patcha 3.0 (Edycję Rozszerzoną) możesz zawsze pobrać ręcznie stąd: http://thewitcher.com/patch/ee_manual/, choć jak już pobierasz tyle danych, to prościej będzie pobrać już zaktualizowaną instalkę (nie trzeba patchować - to długotrwały i problemogenny proces - wystarczy tylko zainstalować) z GOG.com: http://www.gog.com/witcher/backup.

Co do rejestracji - jako taka jest wyłączona. Na starym forum, tj. do stycznia (lutego?) tego roku można natomiast było przypisać swoją kopię gry do konta na forum w celu wysyłania wyników z Areny, tj. jednego z trybów gry. Jak jest teraz - nie wiem, nie mam też zainstalowanej kopii gry, żeby sprawdzić u siebie.
Generalnie - do grania nie jest ci to potrzebne.
 
Za to ja mam takie pytanie. Mam PC w pokoju z TV, odpalam go w trybie BigPicture steam'owym. Czy da się jakoś ominąć launcher i od razu uruchomić grę? Nie musiałbym trzymać podłączonej myszki w pokoju, ułatwiłoby to sprawę. :p

Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy, to ustawienie ścieżki do pliku exe innego niż launcher na steam, ale wtedy gra jest pokazywana jako gra poza steam, nie nalicza osiągnięć, statystyk. Jakieś pomysły jak to zrobić?
 
Last edited:
Raczej nie ma obejścia, jeśli chcesz mieć możliwość zdobywania osiągnięć. BTW. Skoro TV i PC jest w jednym pokoju to w czym problem daleko przecież nie trzeba biegać ? :p
 
Tak, ale PC jest bokiem pod TV, stylizowany na konsole, wygodniej jest mieć wszystko gotowe. :p
@edit

Jak się okazało CDP RED pomyślał o graczach takich jak ja w przeciwieństwie do twórców serii TES, pad działa w launcherze jeśli włączamy grę w big picture, wystarczy wcisnąć "A" na kontrolerze, że tez wcześniej na to nie wpadłem. :p
 
Od jakiegoś czasu na rynku bywają w sprzedaży również bezprzewodowe klawiatury i myszy. Naprawdę, sam widziałem.
 
Przecież nie kupię bezprzewodowej myszki tylko po to, że komuś się nie chciało pomyśleć o trybie BigPicture na platformie, gdzie wydaje grę. Na przykład taki Skyrim, mimo że kontrolki w grze wyglądają jak wyjęte z X360, to launchera nie da się ominąć, w Wieśku launcher da się obsługiwać padem, także jak pisałem, nie kupię bezprzewodowej myszy dla jednej gry.
 
Przecież nie kupię bezprzewodowej myszki tylko po to, że komuś się nie chciało pomyśleć o trybie BigPicture [...]

Jak sobie tam chcesz.
Ja jednak (oprócz okazjonalnego grania na PC przed TV) czasami lubię sobie poprzeglądać internet w pokoju jeszcze leżąc w łóżku leniwym, niedzielnym porankiem, lub - zamiast łykać polityczną papkę z TV - puścić sobie "VOD" z Youtube. I jakoś nie wyobrażam sobie skakania po Internetach przy pomocy pada i klawiatury ekranowej.
 
Wie ktoś jak ten błąd naprawić?
Nie znaleziono punktu wejścia procedury
?getDriverCaps@System@FMOD@@QAG?AW4FMOD_RESULT@@HPAI
PAH1PAW4FMOD_SPEAKERMODE@@@Z w bibliotece fmodex.dll
 
Własna inicjatywa nie pomogła, przeinstalowywałem całą grę, ściągnąłem program instalujący pliki .dll, (fmodex.dll), zainstalował ten plik i dopiero wtedy pojawił się nowy błąd, próbowałem robić to co napisał Vinthir lecz nie pomogło. :)
 
Instalowanie tej DLL-ki to nie jest rozwiązanie. Zresztą skoro dopiero po jej zainstalowaniu pojawił się błąd, to co było wcześniej?

Vinthir to kobieta.
 
Skasowałem tamtą dll, zrobiłem tak jak tutaj
Link powyżej nie działa, a kolega Faransis od pół roku nie pojawił się na forum. Wrzucam więc biblioteki jeszcze raz, gdyby był jakiś problem z pobieraniem, proszę o zaraportowanie posta. JEDNOCZEŚNIE PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ, ŻE ZABAWA Z BIBLIOTEKAMI NIE JEST POLECANYM ROZWIĄZANIEM - patrz dopisek Vinthir na górze tego posta + jej post poniżej.

Serwer do wyboru, na wszystkich jest to samo.
ZippyShare + PutLocker + SpeedyShare

09/11/2013, szypek

Gra śmiga do pewnego momentu, po czym automatycznie się wyłącza do pulpitu. :C

Nie wiedziałem, że Vinthir to kobieta. przepraszam
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom