Problemy z launcherem - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
Zrozum, wklejanie DLL-ek jest kiepskim rozwiązaniem i nikt nie gwarantuje ci, że nie będziesz miał po takiej operacji różnych przygód (vide: wyłączanie gry, acz rzeczone wyłączanie może być objawem zupełnie innego problemu, cholera wie).

Odinstaluj grę i wszystkie patche. Skasuj całość katalogu z grą. Zainstaluj od nowa w jakąś "czystą" lokalizację (do nowego folderu), pamiętaj żeby gra i patch były instalowane do tego samego folderu. Pamiętaj też, żeby ten folder nie miał polskich znaków w nazwie (np. nazwij go "witcher" zamiast "wiedźmin"). Zobacz, czy wtedy będziesz miał jakieś przygody. Jeśli tak, opisz je na forum.
 
W jakim dokładnie folderze ma być patch? U mnie wygląda to tak, folder Witcher 2, w którym są wszystkie pliki oraz patch, potem jak chce odpalić ściąga mi się ER w tym samym folderze też z nazwą Witcher 2, w którym jest wszystko to samo tylko więcej waży, patcha mam wrzucić w folderze do folderu z ER czy zostawić w podstawce? Folderocepcja, folder z podstawką w którym jest patch i folder z ER, w którym jest to samo, cały folder waży około 43 gb.
 
Do jakiego folderu pobierzesz patcha, to już twoja sprawa. Ważne jest, do jakiego folderu go zainstalujesz. A musi to być ten sam folder, co gra Wiedźmin 2. Przykładowo:

grę instalujesz do: D:\gry\witcher2
więc patcha też musisz zainstalować do D:\gry\witcher2

jeśli zainstalujesz go do D:\gry\witcher2\patch, to będzie to niepoprawna instalacja

i co to znaczy, że:
U mnie wygląda to tak, folder Witcher 2, w którym są wszystkie pliki
Po co ci pliki instalacyjne na dysku, jeśli instalujesz z płyty?
A jeśli instalujesz wersję z GOG / cdp.pl, to pobierasz już najnowszą wersję i żadne patche cię nie interesują...
 
Witam mam problem
Na steam w przecenie był Wiedzmin 2 Edycja Rozszerzona, no to kupiłem
Po pobraniu gry odpalam launchera > uruchom grę, i wyskakuje mi Błąd aplikacji - Aplikacja nie zostala wlasciwie uruchomiona (0xc0000142). Kliknij przycisk OK aby zakonczyc aplikacje, klikam OK i wywala mnie do launchera... Można się z tym pierdzielic do usranej śmierci...
Pomoże ktoś? Strasznie sie napaliłem na tego Wiedzmina :(
 
Witam wszystkich użytkowników forum :)

Na wstępie chciałbym przeprosić, jeśli niniejszego posta umieściłem w niewłaściwym miejscu, albo jeśli niniejsza kwestia już była omawiana. Przejrzałem jednak forum, jak również wszystkie 51 stron Tematu zbiorczego odnośnie launchera, lecz żaden z opisanych problemów nie był tym, z którym się borykam. Wybaczcie, jeśli coś jednak pominąłem.

Kilka dni temu kupiłem w Saturnie grę "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Edycja rozszerzona". Jest to wersja pudełkowa na PC, gdzie nie było żadnego "kodu aktywującego" - jedyny dołączony kod umożliwia pobranie kopii zapasowej ze strony GOG. Sama instalacja przebiegła bez problemów - szybko i sprawnie. Podczas instalacji nie pojawił się żaden komunikat, jakoby wymagane było pobranie plików czy patchy z Internetu. Po instalacji na pulpicie pojawiła się ikona gry, z niewielką tarczą (zapewne coś odnośnie praw administratora). Problem występuje, gdy chcę odpalić grę.

Mianowicie pojawia się okno z informacją - "Program The Witcher 2 Launcher Application przestał działać"; szczegóły problemu podaję poniżej:
Opis: Stopped working
Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Application Name: Launcher.exe
Application Version: 0.9.0.866
Application Timestamp: 5187d939
Fault Module Name: KERNELBASE.dll
Fault Module Version: 6.1.7600.16385
Fault Module Timestamp: 4a5bdaae
Exception Code: e0434f4d
Exception Offset: 00009617
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Kiedy wybieram opcję "Wyszukaj rozwiązanie w trybie online i zamknij program", okno się zamyka, bez podania jakiejkolwiek informacji.

Szczegółowe specyfikacje mojego sprzętu komputerowego są nastepujące:
- Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL,
- Płyta główna ASRock Fatal1ty H87 Performance,
- Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 OC,
- Pamięć Crucial Ballistix DDR3 8GB/1866 (2*4Gb),
- Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB,
- Dysk SSD Crucial M500 120GB,
- Zasilacz Corsair VS 550W,
- LG GH24NSB0 RBBB black,
- Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black.
Sprzęt jest nowy, kupiony zaledwie kilka miesięcy temu, zaś Internet został do niego podłączony zaledwie tydzień temu. Z tego powodu wątpię, by przyczyną problemu były wirusy, program antywirusowy czy też inne programy z Internetu.

Jako że nie jestem zbyt dobry ani obeznany w komputerach nie kombinowałem nadmiernie w kwestii Launchera. Sugerując się kilkoma postami na Waszym forum, jedyne co zrobiłem w tej kwestii to:
- kilkakrotnie reinstalowałem grę (w tym instalacja z podłączeniem do sieci, jak i bez niego oraz przed i po zainstalowaniu "Wiedźmina 1");
- zmieniałem nazwę pliku z Launcherem;
- sprawdzałem, czy nie ma polskich znaków w nazwach folderów;
- uruchamiałem grę jako administrator;
- próbowałem uruchomić grę poprzez aplikacje: Launcher w folderze gry w Program Files oraz "witcher2" w folderze bin (w pierwszym przypadku otwiera mi się to samo okno, co przy uruchamianiu gry z pulpitu, zaś w drugim gra co prawda się uruchamia, jednak wyłącznie w języku angielskim, bez możliwości zmiany na język polski).
Wszystkie powyższe działania nie odniosły pozytywnych rezultatów.

Pragnę jeszcze dodać, że przed pierwszym zainstalowaniem "Wiedźmina 2" odinstalowałem "WIedźmina 1", jako że już go przeszedłem. Potem jednak, jak wspomniałem powyżej, zainstalowałem "jedynkę" na nowo i znowu zainstalowałem "dwójkę".
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu powyższego problemu z Luncherem, ponieważ ekipa z CD Projekt RED jest nieosiągalna (nie odbierają w ogóle telefonów).
Z góry dziękuję za pomoc.
 
@up ta pomoc techniczna nie zagląda wcale na maila z tego co widzę.
W moim przypadku jest taki problem, że jak uruchamiam launcher i klikam uruchom grę pojawia się Wiedźmiński medalion i tak wisi aż do końca żywota -.-
 
No dobrze, a wykonałeś w ogóle kroki z porady, do której linkowałem?

Pamiętaj, że kiedy ty piszesz @ up, ja nie dostaję powiadomienia, dostaje je użytkownik o nazwie "up" :p
 
Dzięki za informację z tym up. Co do kroków z porady , którą linkowałeś mnie raczej nie dotyczy ponieważ mam wersje steam a nie gog'a. ( Tak dla pewności mam potrzebne wersje framework , C++ oraz XNA) Problem wisi chyba przez te patche powyżej 3.0. Wcześniej działało normalnie a teraz launcher świruję tak jak napisałem wcześniej :D
 
Witam , pisze , ponieważ mam taki problem kiedyś miałem słabszego kompa i wolny net , ale po 18H udało mi sie go zaktualizować i choć się lagował to jednak chodził , a teraz po zmianie kompa na lepszego (powinien chodzić na full) nie chciał sie zainstalować , to ściągłem recznie wszystkie 36 pathy oraz 5 dialogowych ale kiedy chce zainstalować to wyskakuje mi "bład d:/wiedźmin 2\lancher.exe , wystąpił błąd podczas próby odczytu pliku źródłowego Plik źródłowy jest uszkodzony". kiedy wciskam ignoruj to są dalej błędy. Próbowałem ponownie wyinstalować i zainstalować lauchera ale bez postępu Mam orginała z wersją 2.0. Prosił bym o jakąś rade albo pomoc czytałem na różnych forach ale nic nie ma. Może nie jestem orginalny z tym problemem ale to na prawde dla mnie frustrujące.
 
Dzięki za informację z tym up. Co do kroków z porady , którą linkowałeś mnie raczej nie dotyczy ponieważ mam wersje steam a nie gog'a. ( Tak dla pewności mam potrzebne wersje framework , C++ oraz XNA) Problem wisi chyba przez te patche powyżej 3.0. Wcześniej działało normalnie a teraz launcher świruję tak jak napisałem wcześniej :D
Nie ma znaczenia, czy grę masz ze Steama, czy z GOGa - gra korzysta z tych samych bibliotek przecież. Nieważne też, czy masz potrzebne wersje, czy nie - przeinstaluj tak czy siak.

ale kiedy chce zainstalować to wyskakuje mi "bład d:/wiedźmin 2\lancher.exe , wystąpił błąd podczas próby odczytu pliku źródłowego Plik źródłowy jest uszkodzony"..
Jak myślisz, co może oznaczać tajemniczy komunikat "plik jest uszkodzony"...? :p Podpowiem: plik jest uszkodzony. Przeczytaj tą poradę: http://pl.cdprojektred.com/support/uszkodzony-plik-przy-aktualizowaniu-do-edycji-rozszerzonej/, będzie cię ona przekierowywała tutaj: http://forums.cdprojektred.com/threads/11651-TW2EE-patch-MD5-checksums (link wewnątrz porady jest uszkodzony).
 
@szypek26 zrobiłem 3 raz reinstall Wiedźmina oraz skasowałem wszystkie frameworki oraz c++ i nadal mam problem z tym medalionem. Masz jeszcze jakieś pomysły?:p
 
Temat jak najbardziej ok.

Dla mnie 30 sekund szukania:
http://www.gog.com/support/the_witcher_2/kernelbasedll_error_crash

Co do kontaktowania się z Tech Supportem - siedzę na forum już kilka ładnych lat, a słyszałem tylko o pomocy mailowej :p Adres jest w zakładce "wsparcie techniczne" na dole strony.

Dziękuję za szybki odzew w sprawie mojej prośby o pomoc.
Zgodnie z radą podaną w GOG próbowałem zainstalować Net Framework 4, lecz niestety nie jestem w stanie tego zrobić. Instalacja kończy się niepowodzeniem i pojawia się komunikat o błędzie:
"Program NET Framework 4 nie został zainstalowany, ponieważ: HRESULT 0xc8000222".
Co to oznacza? Dlaczego nie mogę zainstalować powyższego programu?
Z góry dzięki za pomoc.
 
Dziękuję za szybki odzew w sprawie mojej prośby o pomoc.
Zgodnie z radą podaną w GOG próbowałem zainstalować Net Framework 4, lecz niestety nie jestem w stanie tego zrobić. Instalacja kończy się niepowodzeniem i pojawia się komunikat o błędzie:
"Program NET Framework 4 nie został zainstalowany, ponieważ: HRESULT 0xc8000222".
Co to oznacza? Dlaczego nie mogę zainstalować powyższego programu?
Z góry dzięki za pomoc.
Skoro masz dokładny kod błędu, to należy go wklepać w Google: https://www.google.pl/search?client...&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl i sobie poczytać, co z tym fantem zrobić. Jeśli znajdziesz jakieś sensowne porady, ale będzie potrzebował dalszej pomocy (nie odwalenia za ciebie wyszukiwania, bo wyszukiwać może każdy, kto opłacił abonament za Google), pisz śmiało.

@szypek26 zrobiłem 3 raz reinstall Wiedźmina oraz skasowałem wszystkie frameworki oraz c++ i nadal mam problem z tym medalionem. Masz jeszcze jakieś pomysły?:p
Spróbuj tego: http://forums.cdprojektred.com/threads/17955-FAQ-techniczne, punkt 17. Jest tam też fragment dot. instalacji / reinstalacji patcha 1.35, ale nie stosuje się tego do każdej wersji gry. Powiedz mi, jaką masz, to będę w stanie powiedzieć ci, co dalej.
 
@szypek26 dzięki za miłe chęci. Problemem był folder gry. Pobrałem jeszcze raz na inny folder i działa bez problemu chociaż nie wiem czemu. :)
 
Skoro masz dokładny kod błędu, to należy go wklepać w Google: https://www.google.pl/search?client...&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl i sobie poczytać, co z tym fantem zrobić. Jeśli znajdziesz jakieś sensowne porady, ale będzie potrzebował dalszej pomocy (nie odwalenia za ciebie wyszukiwania, bo wyszukiwać może każdy, kto opłacił abonament za Google), pisz śmiało.

Fakt - nie wykazałem się inicjatywą, tylko zwykłym lenistwem. Niemniej jednak skorzystałem z rady i znalazłem rozwiązanie mojego problemu z instalacją NET Framework 4. Poniżej podaję linka do filmiku z Youtube, gdzie krok po kroku pokazano co należy w takiej sytuacji czynić (może komuś się przyda):
https://www.youtube.com/watch?v=BAXVWPEYY0s
Po wszystkim udało mi się w końcu uruchomić Wiedźmina 2! Mam nadzieję, że już nie będę miał problemów z tą grą i teraz będę mógł się po prostu nią cieszyć :)
Wielkie dzięki @szypek26 za wsparcie i pomoc :D
 
Witcher2.exe - Błąd aplikacji

Witam, mam problem z odpaleniem Wiedźmina 2 edycja rozszerzona.
Wyskakuje błąd - witcher2.exe - Błąd aplikacji. Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc0000142). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację.
Grałem parę miesięcy temu i wszystko było ok, aż do tego czasu jak pobrałem i zainstalowałem. Gra się nie odpala ... Czemu świadczy ten błąd.
Proszę o pomoc.

@chubabuba123
scalam tematy
proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Wsparcia Tech., ale korzystać z istniejących --- Regulamin, lista tematów
zachęcam też do korzystania z wyszukiwarki przed założeniem tematu
szypek
 
Last edited by a moderator:
Witam, mam problem z odpaleniem Wiedźmina 2 edycja rozszerzona.
Wyskakuje błąd - witcher2.exe - Błąd aplikacji. Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc0000142). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację.
Grałem parę miesięcy temu i wszystko było ok, aż do tego czasu jak pobrałem i zainstalowałem. Gra się nie odpala ... Czemu świadczy ten błąd.
Proszę o pomoc.

To błąd związany z bibliotekami NET.Framework 4. Spróbuj je zainstalować od nowa, a jeśli to nie pomoże zajrzyj tutaj.
 
Witam,
Mam poważny problem z luncherem. zaraz po naciśnięciu na przycisk uruchom pojawia się symbol medalionu i luncher sie pojawia i tak w kółko. oto lista spraw które sprawdziłem:
- .Net 3,5 4 i 4,5 jest (podczas instalacji wyskakuje info że ta biblioteka już jest na systemie)
- vc redist 2010 i 2012 (w wersjach x86 i x64) Są
- direct x 9c jest 9.29 wywala błąd przy instalacji że niemoże sie połaczyć z siecią
- z lunchera niemogę zarejestrować bo nima połączenia z siecią (mam wersje GOG)
- UAC wyłączone
- Wiedźmaka przeinstalowałem z uprawineiami administracyjnymi
- Sprawdziłem rejstry i dodałem je za pomocą tego toola co jest w tech faq
- próbowąłem różnych ustawien (min/ max/ full screen/windowed różne jezyki)
- zainstalowałem na nowo patche 3.2 .3.3 3.4 3.4.1
- mój laptop to Fuitsu Celsius h710 (specyfikacja nanecie (i7, 8 gb ram, nv Quadro n1000)) win 7 x64 pro

ps niewiem już co mam robić.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom