Problemy z launcherem - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
@Homiczyl
Nie masz przypadkiem powłączanych jakichś antywirusów, programów emulujących itp.? Jeśli tak, to wyłącz całkowicie i spróbuj wtedy uruchomić.
 
@Yakin
Hej, korzystam z Symantec Endpoint Protection lecz wyłączenie go jak i zapory windows nic nie dało, nadal luncher niema połączenia z siecią.
Postanowiłem wyczyścić biblioteke .Net i zainstalowałem tylko wersje 3,5 i 4,5 lecz nadal nic.
W deamon tools i usunąłem wszystkie napendy. czy to moze być wina VM-Ware? pytam bo on także moze symulowac napędy.


Być moze nie jest mi pisane go włączyć ;]

Ps. czy istenieje jakieś małę narzędzie sprawdzające czy na danym komputerze spełnione są wszystkie wymagania związane z uruchomieniem gry?
 
Last edited:
Tutaj masz porady dot. twojego problemu: http://pl.cdprojektred.com/support/gra-sie-nie-uruchamia-i-wraca-z-powrotem-do-launchera-nie-steam/ Większość z nich już wykonałeś, ale wypełnij listę w 100%. Dodatkowo mam kilka uwag:
- zainstaluj / przeinstaluj również i .NET Framework 4.0, pamiętaj, żeby uprzednio użyć tego programu do pełnej deinstalacji poprzednich frameworków
- jeśli chodzi o DX, to możesz sobie pobrać instalator offline http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109

Zerknij też tutaj: http://pl.thewitcher.com/dotnet/ oraz spróbuj uruchomić witcher.exe bezpośrednio z katalogu gry.

Napędy wirtualne nie powinny w niczym przeszkadzać.
Nie ma oficjalnego narzędzia do sprawdzania wymagań gry.
I jeszcze jedno: "luncher" kojarzy się z obiadem, ty masz na myśli "launcher". To duża różnica.
 
the witcher 2 launcher application przestał działać

Witam !
Mam oryginalną wersję Wiedźmina 2. Po instalacji edycji rozszerzonej podczas próby uruchomienia launchera program przestaje działać. Próbowałem uruchamiać jako administrator, z folderu z grą i nic nie pomagało. Grę reinstalowałem 2 razy i dalej to samo.

@rowal111222
scalam tematy
proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Wsparcia Tech., ale korzystać z istniejących --- Regulamin, lista tematów
zachęcam też do korzystania z wyszukiwarki przed założeniem tematu
szypek
 
Last edited by a moderator:
A na pewno instalujesz ER do tego samego folderu co podstawka? Poza tym skoro dwa razy ściągałeś ER, to chyba masz szybki net. Prościej więc ściągnąć kompletną darmową kopię z gog.com.
 
A na pewno instalujesz ER do tego samego folderu co podstawka? Poza tym skoro dwa razy ściągałeś ER, to chyba masz szybki net. Prościej więc ściągnąć kompletną darmową kopię z gog.com.
Przeczytaj jeszcze raz jego post.
 
Witam,
Udało mi sie uruchomić. Posłuchałem twojej rady i odpinstalowałem wzszystkie .nety i zainstalowałem je od początku co w pierwszej chwili nic niedało. Dziś jednak zajrząłme jeszcze raz tutaj na forum i zainstalowąłem teog patcha do .NET 4. Być moze to jest jakiś błąd ze ścieżkami i po instalacji tego patcha ustawia wszystko tak jak powinno być.
Pozdrawiam Serdecznie i bardzo umililiście mi ten weekend ;]
 
Witam mam następujący problem.
Wyskakuje takie okienko.
Configuration summary:
Number of cores: 4,
System Memory: 4095 MB,
Video Memory: 4046 MB,
Mobile: 2.
Your configuration capabilities: PC_Medium
Następnie przy odpaleniu Wiedźmina 2 po standardowej instalacji, przechodzi się do instalacji patchów. Pobiera patche i nagle się wyłącza wszystko. Na dodatek trzeba odpalać jako administrator, bo inaczej w ogóle nie działa. Nie wiem o co chodzi, proszę o pomoc. Dodam, że mam Win8 wcześniej miałem Win7 i wszystko działało poprawnie.

@DÓŁ:
Nie zrozumiałeś widocznie albo ja nie rozumiem co napisałeś. Pobierają się patche i nagle benc wyłącza wszystko. Czasem nawet jak chciałem dojść do momentu pobierania patchy to przy wyborze języka instalacji już się wyłączyło. To jest problem. I od nowa trzeba kod wpisywać klikasz dalej i ciągle to samo.
 
Last edited:
Wyskakuje takie okienko.
Configuration summary:
Number of cores: 4,
System Memory: 4095 MB,
Video Memory: 4046 MB,
Mobile: 2.
Your configuration capabilities: PC_Medium
To normalne - gra wykrywa sobie twoją konfigurację sprzętową i wg niej dobiera ustawienia graficzne. Aczkolwiek jest to proces niezbyt wiarygodny, więc się nim nie przejmuj :p

Następnie przy odpaleniu Wiedźmina 2 po standardowej instalacji, przechodzi się do instalacji patchów. Pobiera patche i nagle się wyłącza wszystko.
Patche pobierają się do Moich Dokumentów, możesz stamtąd odpalić je ręcznie.

---------- Zaktualizowano 15:31 ----------

Nie zrozumiałeś widocznie albo ja nie rozumiem co napisałeś. Pobierają się patche i nagle benc wyłącza wszystko. Czasem nawet jak chciałem dojść do momentu pobierania patchy to przy wyborze języka instalacji już się wyłączyło. To jest problem. I od nowa trzeba kod wpisywać klikasz dalej i ciągle to samo.
Czy masz wersję premierową gry?

---------- Zaktualizowano 15:40 ----------

Nie wiem szczerze mówiąc, czy to jest premierowa, nie pamiętam. Mogę wysłać zdjęcie pudełka jeśli jest to potrzebne do ustalenia problemu.
Jeśli nie masz napisu "edycja rozszerzona" albo naklejki z napisem "edycja 2.0", to jest to edycja premierowa. Możesz też sprawdzić plik ReadMe w katalogu gry, będzie tam informacja o wersji.

Prosiłem cię już (na PW), żebyś nie używał edycji w ten sposób, bo ja nie dostaję żadnego powiadomienia o odpowiedzi, a nie mam zamiaru siedzieć w temacie i co chwila wciskać F5 na twoim poście. Odpisuj normalnie, nie kombinuj :p
 
Napisu brak, naklejki również brak. W pudełku znajduję się : poradnik, oficjalna ścieżka dźwiękowa, pudełko z grą, instrukcja, mapa i jakieś rzeczy inne, których nawet nie rozpakowywałem.
 

Attachments

  • wiedzmin-2-zabojcy-krolow-okladka_4b7c.jpg
    wiedzmin-2-zabojcy-krolow-okladka_4b7c.jpg
    160.2 KB · Views: 71
Napisu brak, naklejki również brak. W pudełku znajduję się : poradnik, oficjalna ścieżka dźwiękowa, pudełko z grą, instrukcja, mapa i jakieś rzeczy inne, których nawet nie rozpakowywałem.
Okej, w takim wypadku możemy bezpiecznie przyjąć, że jest to wydanie premierowe. Wg mnie najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie pobranie najnowszej wersji gry z serwisu GOG.com i jej zainstalowanie. Dlaczego? Już tłumaczę - cokolwiek dzieje się z twoją grą, najpierw trzeba będzie naprawić. A potem spatchować po kolei, czyli od wersji 1.0 aż do 3.4 (najnowszej obecnie), a to dużo roboty i dużo czasu. No i sporo miejsc, gdzie można coś zepsuć. Szkoda roboty :p

Wklep cd-key (masz go w pudełku z Wiedźminem, bodajże na tylnej stronie instrukcji do gry) tutaj: https://www.gog.com/witcher/backup (jeśli nie masz konta w tym serwisie, załóż je***), będziesz mógł pobrać instalator do najnowszej wersji gry. Wszystko jest legalne, a gra jest również w polskiej wersji językowej.

*** Sugeruję założyć konto na taką samą nazwę użytkownika oraz adres email, co twoje konto na naszym forum, ponieważ niedługo oba serwisy (forum + GOG) będą łączyć konta użytkowników - czyli wtedy kontem z forum będziesz mógł się zalogować na GOG i odwrotnie.
http://forums.cdprojektred.com/threads/33552-WAŻNA-INFORMACJA-o-nadchodzącym-połączeniu-kont-RED-GOG
 
Teraz znów wyskoczył problem, że Cd-key nie prawidłowy...
Masz dwa klucz, któryś powinien działać. Zobacz, czy wszystko dobrze wpisujesz, czy nie mylisz zera i litery "o" itd. Jeśli nic nie będzie działać, skorzystaj z tej strony: http://thewitcher.com/backup, dostaniesz nowy klucz, który na pewno zadziała.

Nie wiem też, czemu skasowałeś poprzednią zawartość posta (zdjęcie pudełka)? :p
 
Jak jeden tak i drugi piszę, że nieprawidłowy kod, więc spróbuję tej drugiej opcji. ;) A zdjęcie pudełka usunąłem, ponieważ pisałem nową wiadomość. ;)

@edit:
Wszystko działa poprawnie, dziękuję za pomoc. :)
 
Last edited:
Witam mój problem wygląda ta: instaluje grę w2 po zainstalowaniu próbuje włączyć wyskakuje mi okienko wprowadź klucz aktywacyjny - wprowadzam ten górny z instrukcji następnie okienko znika i nic sie nie dzieje. @ razy instalowałem nic to nie daje to samo. Kiedyś instalowałem już w2 na starym komputerze (win7) i było wszystko ok teraz instaluje na win8 i nie działa.
Z góry dziękuje za pomoc
 
Witam mój problem wygląda ta: instaluje grę w2 po zainstalowaniu próbuje włączyć wyskakuje mi okienko wprowadź klucz aktywacyjny - wprowadzam ten górny z instrukcji następnie okienko znika i nic sie nie dzieje. @ razy instalowałem nic to nie daje to samo. Kiedyś instalowałem już w2 na starym komputerze (win7) i było wszystko ok teraz instaluje na win8 i nie działa.
Z góry dziękuje za pomoc
Klucz nie ma w tej chwili najmniejszego znaczenia - aktywacja została wyłączona krótko po premierze. Jeśli instalujesz wersję premierową, to żeby odpalić grę, musisz zainstalować grę + zainstalować dowolnego patcha (co najmniej wersję 1.35).

Jeśli masz taką właśnie sytuację (gra w wersji premierowej), a chcesz sobie grać w najnowszej obecnie wersji (numerek 3.4), czeka cię bardzo długie patchowanie. Osobiście polecałbym w takim wypadku w ogóle nie instalować gry z płyty, tylko wklepać kod z pudełka tutaj: http://www.gog.com/witcher/backup, po czym pobrać instalator już spatchowany do najnowszej wersji i zwyczajnie zainstalować grę. Mniej z tym roboty i eliminujesz ryzyko, że coś się schrzani podczas patchowania, które by cię czekało przy instalacji gry z płytki. Całość jest oczywiście legalna, ale w/w instalator dostępny jest również po polsku.
 
Wszedłem na tą stronę którą podajesz i na niej też muszę podać kod wpisałem i jeden i drugi z instrukcji, i strona odrzuca oba.
 
Wszedłem na tą stronę którą podajesz i na niej też muszę podać kod wpisałem i jeden i drugi z instrukcji, i strona odrzuca oba.
Nie pamiętam, który kod należy wpisać - tzn. jeden z tych dwóch :D Jeśli jesteś pewny, że wpisujesz dobrze kod (nie mylisz zera oraz litery "o" itp.), a strona dalej go odrzuca, skorzystaj z tej strony, a otrzymasz nowy kod, który na pewno zadziała: http://en.thewitcher.com/backup
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom