Problemy z launcherem - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
Problemy z launcherem - temat zbiorczy

Zgodnie z naszą nową polityką dot. wątków Pomocy Technicznej (do przeczytania tutaj), w tym wątku można, co następuje:

Jeśli Twój launcher nie chce połączyć się z internetem, odmawia uruchomienia Twojej gry, ale złośliwie wyłącza Ci komputer (takiego przypadku chyba jeszcze nie było, prawda? :) ), ten temat jest dla Ciebie.
 
Witam otóż mam problem chciałem sobie pograć w wiedźmina uruchomiłem Lautcher gra zaktualizowała się do wersji 2.1 następnie instalator p[obrał Net framework 4 i jak chciałem uruchomić grę to spowodowało to restart komputera i komunikat że system odzyskał sprawność ppo poważnymm błędzie.
próbowałem odinstalować net Framework zainstalować ponownie czyli zastosoqwałem kroki opisane przez jednego ze specjalistówm CD Projekt Nie zmieniłem tylko ustawień w opcjach bo nie wiedziałem o które chodzi jednak przy uruchomieniu gry komputer dalej się resartuje pytanie DLACZEGO?
Proszę o pomoc iradę pozdrawiam Raf

Proszę korzystać z dostępnych wątków Pomocy Technicznej wg tego poradnika.
Scalam.
Szypek
 
Po pierwsze -> wyłącz automatyczny restart po krytycznym błędzie. W win7: Start->Komputer->Właściwości, tam "zaawansowane ustawienia systemu"->Uruchamianie i odzyskiwanie i w ramce "Awaria systemu" wyłącz ptaszka przy "Automatycznie uruchom ponownie". W XP było podobnie, troszkę nazwy mogą być inne.

Wtedy taka awaria zakończy się bluescreenem, na którym bedziesz miał informacje o tym który moduł się wykrzaczył, z jakiego powodu i pod którym adresem. W dużej części przypadków wpisanie tych informacji w google pomaga znaleźć rozwiazanie.

Taką awarię powoduje najczęściej nieprawidłowy sterownik bądź jakaś awaria sprzętowa (niewydalający zasilacz, uszkodzona pamięć itp)
 
Oto kod błędu ujęty w preent screenie proszę o pomoc Raf
dodam że wcześnioej gra chodziła bez zarzutu (Nowa karta graficzna płyta głowna i zasilacz )
 
Mam problem, po zainstalowaniu patcha 2.0 i odinstalowaniu wiedźmina 1, nie uruchamia mi się launcher, próbowałem i jako administrator i uruchamiałem w xpsp3 itp. Grę uruchomiłem bezpośrednio z katalogu bin, ruszyła, ale już w języku angielskim i bez dialogów, da się coś zrobić bez ponownej instalacji, gdyż obecnie nie mam dostępu do mojej płyty... Dodam, że nic mi się nie pokazuje kiedy normalnie chcę grę uruchomić, w procesach nic się nie uruchamia. (mam win7)
 
Witam, zainstalowalem gre, pobraly sie patche(ostatni 2.1) wszystko pieknie chodzi tylko ze bez neta nie moge właczyc gry. Co jest??
 
Spróbuj tak:
folder z grą -> bin -> witcher2.exe

Niestety bez internetu nie da się włączyć gry przez launcher (nie wiem czy wszyscy tak mają, ale na pewno sporo osób ).
 
U siebie zauważyłem 2 możliwości:

1. Jeżeli w momencie zalogowania do systemu Windows komputer był podpięty do sieci, a później został odłączony - to nie da się odpalić W2 z launchera

2. Jeżeli komputer w momencie włączenia nie był podpięty do Internetu - W2 uruchamia się z launchera bez problemu.

Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. Tak jak napisała Renfri24, jeżeli nie chce się uruchomić przez launcher, to trzeba przez witcher2.exe (najprościej zrobić sobie skrót na pulpicie).
 
Mam pewny problem z launcherem . Chodzi o to że nie mogę wejść na stronę klikając ,,dla zarejestrowanych ,, oraz ,, www.thewitcher.com,,wyskakuje napis ,, wystąpił problem z uruchomieniem domyślnej przeglądarki www ,,Być może to banał ale mnie szczerze to denerwuje . Jeśli był już zamieszczany taki problem to przepraszam
 
wisla9393 said:
Mam pewny problem z launcherem . Chodzi o to że nie mogę wejść na stronę klikając ,,dla zarejestrowanych ,, oraz ,, www.thewitcher.com,,wyskakuje napis ,, wystąpił problem z uruchomieniem domyślnej przeglądarki www ,,Być może to banał ale mnie szczerze to denerwuje . Jeśli był już zamieszczany taki problem to przepraszam
Mogłeś chociaż spróbować poszukać, czy temat nie istnieje.
Polecam na przyszłość:
http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/18638-mapa-dzialu-znajdz-odpowiedni-watek-aby-zadac-pytanie/
http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/27964-zasady-korzystania-z-dzialu-pomocy-technicznej-uwaga-zmiany/

A w ramach lektury dodatkowej:
http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/27219-samouczek-czyli-krotki-tutorial-jak-uzywac-forum/

Scalam z tematem zbiorczym, drugi identyczny wątek usunąłem.
 
Kliknięcie "dla zarejestrowanych" i "thewitcher.com" powinno otwierać ci przeglądarkę. Jak sam komunikat błędu wskazuje, jest z tym problem. Sprawdź, czy masz w ogóle odpowiednie przypisania (czy Windows wie, że któraś z twoich przeglądarek jest domyślna; czy masz jakąś ustawioną jakąś domyślną - zapewne nie masz).
 
Mam ten sam problem z luncherem... Wiedźmina dodałem do wyjątków w zaporze windows, mój antiwirus nic się nie kłuci, a przeglądarką domyślną była mozila, widząc że wiedźmin nie chce odpalić przeglądarki zmieniłem na Google chrome i nadal nic... (windows XP)

Problem zaczął się pojawiać dopiero na najnowszym patchu
 
Witam mam ciekawą sytuacje właśnie z launcherem zwyczajnie się nie uruchamia :D. Nigdy wcześniej nie miałem żadnych z grą problemów... aktualizował się bez problemów. Na stronie CD PROJEKT wyczytałem, że może to mieć coś wspólnego z pierwszą wersją wiedźmina, i faktycznie teraz sobie przypominam, że miałem zainstalowaną pierwszą cześć którą, aby się pozbyć modów odinstalowałem i zainstalowałem podobne i od tego czasu launcher wiedźmina 2 po prostu się nie uruchamia... natomiast część pierwsza działa bez zarzutów... Macie jakiś pomysł jak to naprawić ? Sama gra przez Watcher.exe uruchamia się bez problemu co ciekawe w wersji angielskiej, próba zmiany języka przez konfigurator jest nie możliwa... z powodu komunikatu błędu: "Could not find valid The Watcher 2 installation, please reinstall the game." Czy reinstal to jedyny sposób naprawy tego błędu?

Edit: Reinstalacja gry przywraca ją do prawidłowego działania. Co nie znaczy bynajmniej dla mnie, że problemu ma, bardzo łatwo można go wywołać ponownie wystarczy zainstalować najpierw wiedźmina 2 a potem wiedźmina 1 i powyższy problem powraca dosłownie jak bumerang. To nie jest normalne :p.
 
serafin1209 said:

Mam to samo. Przed reinstalem W1, W2 działał bez problemu. Teraz jest ta sama sytuacja. A to wg. mnie znaczy, że launchery z W1 i W2 nie są rozdzielone w rejestrze i się gryzą gdy instalujemy starszego launchera (z W1) bo W2 potrzebuje jego nowszą wersję.
 

spróbuj wejść w rejestr
HKEY_LOCAL_MACHINE -> Software ->w zależności od systemu ja mam windows7)( Wow6432Node -> CD Projekt Red -> wiedźmin i wiedźmin 2 i pozmieniaj wartości jezykowe na PL oraz ustaw ścieżkę InstallFolder na właściwą
 
n3k said:
spróbuj wejść w rejestr
HKEY_LOCAL_MACHINE -> Software ->w zależności od systemu ja mam windows7)( Wow6432Node -> CD Projekt Red -> wiedźmin i wiedźmin 2 i pozmieniaj wartości jezykowe na PL oraz ustaw ścieżkę InstallFolder na właściwą

Mam Vistę.
1. Podpunkt CD Project Red jest od razu w "folderze" Software.
2. W CDPR jest tylko "podfolder" W1, więc nie da się poprawić tych duperel...
3. Damn It... :(
Any ideas?
 
Akinori666 said:
Widze że temat został olany -.-

Ustaw domyślną IE i sprawdź czy problem się powtórzy.

Akinori666 said:
Mam Vistę.
1. Podpunkt CD Project Red jest od razu w "folderze" Software.
2. W CDPR jest tylko "podfolder" W1, więc nie da się poprawić tych duperel...
3. Damn It... :(
Any ideas?

Kliknij na HKEY_LOCAL_MACHINE i Użyj funkcji znajdź (CTRL+F) i wpisz the witcher 2 :)

Ja metody zabawy z rejestrze nie próbuje, bo już zanim uzyskałem odpowiedz zdążyłem ja przeinstalować... Na przyszłość dla REDów wypadało by zwrócić na to uwagę, aby uniknąć coś takiego w przyszłości.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom