Problemy z launcherem - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
yovitans said:
Witam,
Po ciężkim dniu na uczelni zapragnęłam odchamić się włączając grę. Otóż nie wiedzieć dlaczego, nie udało mi się to, jak to bywało setki razy wcześniej.

W launcherze nacisnęłam URUCHOM GRĘ, po czym usłyszałam dźwięk błędu, jednak nie pojawił się żaden komunikat. Pojawiła się głowa wilka i nic...
Wyłączyłam mój antywirus (AVG), restartowałam, ustawiłam minimalne konfiguracje... Już brak mi pomysłów ;/

Próbowałeś tego?

yovitans said:
Spróbuj postępować według punktów nr. 17 oraz 19 tego FAQ. Powinno pomóc.



Poza tym punkt 19 z FAQ rozwiązuje problem z obecnym w tym temacie problemem dot. rejestru gry w systemie gdy zainstalujemy W1 a W2 jest już zainstalowany (opisane kilka postów wcześniej).
Gra uruchamia się normalnie ale jest problem z głosami. Opiszę go wraz z rozwiązaniem w odpowiednim wątku
 
Czytałam, ale nie wiem do czego dopasować mój problem, ponieważ nie wyświetla się żaden komunikat po dźwięku błędu. Wcześniej gra śmigała normalnie. Teraz, po Critical Rebuild się włączyła, ale po aktualizacji znów się tak samo dzieje jak wcześniej.
 
yovitans said:
Czytałam, ale nie wiem do czego dopasować mój problem, ponieważ nie wyświetla się żaden komunikat po dźwięku błędu. Wcześniej gra śmigała normalnie. Teraz, po Critical Rebuild się włączyła, ale po aktualizacji znów się tak samo dzieje jak wcześniej.

Najsampierw wybacz mi "eś" w moim poprzednim poście... zagadali mnie :(
U mnie też nie było żadnego błędu, nic.
Ściągnij pliczek, który naprawia rejestr i zobacz czy działa.
 
yovitans said:
Wtedy to mi się demonstruje:

Na ten problem sama znalazłam następujące rozwiązanie: podczas włączania komputera naciśnij przy bootowaniu F8 i uruchom komputer w trybie awaryjnym jako administrator. W ustawieniach profili utwórz dla administratora hasło, zatwierdź, po czym uruchom ponownie komputer już w normalny sposób. Kiedy znowu włączysz "uruchom jako... administrator" wpisz hasło jakie ustawiłaś i wszystko powinno być w porządku :)

Przy czym ja musiałam reinstalować grę i instalowałam patch 2.0 ręcznie (nie przez luncher) właśnie na prawach administratora i to naprawiło problem z uruchamianiem.
 
yovitans said:
Wtedy to mi się demonstruje:


yovitans said:
Na ten problem sama znalazłam następujące rozwiązanie: podczas włączania komputera naciśnij przy bootowaniu F8 i uruchom komputer w trybie awaryjnym jako administrator. W ustawieniach profili utwórz dla administratora hasło, zatwierdź, po czym uruchom ponownie komputer już w normalny sposób. Kiedy znowu włączysz "uruchom jako... administrator" wpisz hasło jakie ustawiłaś i wszystko powinno być w porządku :)

Przy czym ja musiałam reinstalować grę i instalowałam patch 2.0 ręcznie (nie przez luncher) właśnie na prawach administratora i to naprawiło problem z uruchamianiem.

No i znalazło się jakieś rozwiązanie ;) Ale może po prostu yovitans loguje się na konto, które nie ma uprawnień Administratora? Hm?

@yovitans czy, oprócz Twojego konta w systemie, jest jakieś inne?
 
erwins said:
No i znalazło się jakieś rozwiązanie ;) Ale może po prostu yovitans loguje się na konto, które nie ma uprawnień Administratora? Hm?

Tak, na początku źle zrozumiałam całą ideę instalowania JAKO administrator zamiast na koncie które ma uprawnienia administratora. Okazało się, że miałam dwa konta z tymi uprawnieniami (swoje własne konto i osobne docelowo nazwane administrator). Yovitans ewidentnie napotkała ten sam problem co ja mając Windows XP. Można na zwykłym koncie (bez uprawnień admina) zainstalować coś jako admin, ale trzeba podać hasło. Niestety XP nie akceptuje "pustych haseł" więc trzeba najpierw utworzyć hasło dla administratora. Dopiero wtedy już na zwyczajnym koncie przy "uruchom jako" i po podaniu hasła nie wyświetla się komunikat który yovitans podała :)
 
Dzielę komputer z bratem i stąd 2 konta. Dziwne, że wcześniej chodziło bez zarzutu a teraz nagle mu odbiło... Już założyłam hasło na koncie administratora, ale to nic nie daje, więc muszę przeinstalować grę. Dam znać jaki był efekt :)

Jakieś jeszcze uwagi? Nie chcę popełnić kolejnej gafy :p
 
yovitans said:
Jakieś jeszcze uwagi? Nie chcę popełnić kolejnej gafy :p

Wyłączyć antywirusa, odinstalować programy emulujące. Ściągnąć patche przed uruchomieniem launchera. Update'ować ręcznie po jednym.

Uruchomić jako admin, ale to już wiesz. ;)

^^
 
yovitans said:
Dzielę komputer z bratem i stąd 2 konta. Dziwne, że wcześniej chodziło bez zarzutu a teraz nagle mu odbiło... Już założyłam hasło na koncie administratora, ale to nic nie daje, więc muszę przeinstalować grę. Dam znać jaki był efekt :)

Jakieś jeszcze uwagi? Nie chcę popełnić kolejnej gafy :p

Wg. mnie, to czy hasło jest czy nie, nie powinno mieć znaczenia. Chodzi o to, by Twoje konto na którym instalujesz Wieśka miało uprawnienia Admina (najlepiej przemianować domyślne konto na Twoje, tj. zmiana nazwy). Ja mam właśnie tak zrobione. Do tego, jeśli masz Vistę/7, to po pierwsze WYŁĄCZ "Kontrolę konta użytkownika" bo to badziewie jest, a po drugie instaluj grę na INNĄ partycję niż systemowa. Póki co tyle mi przychodzi do głowy. ;)
 
Mam Windows XP.
Póki co chodzi... ale boję się instalować patcha 2.1 bo to on mi nabruździł :/ Lecę na 2.0 i śmiga normalnie.
 
erwins said:
Wg. mnie, to czy hasło jest czy nie, nie powinno mieć znaczenia.

Ale faktycznie jest coś z tym pustym hasłem admina. Lepiej mieć nawet amdmin1, niż nic. Nie wiem dlaczego.

Z partycją przesadzasz trochę. U mnie (7/64/ult) Wiesław jest na systemowej i nawet przed pierwszym patchem i na znacznie słabszym sprzęcie chodził bez zarzutu. Nie mam też żadnych widocznych oznak choroby popatchowej powodowanej przez bakterię 2.1 ;) Nie wiem, dlaczego u niektórych patch wydaje się pogarszać poziom współpracy W2 ze sprzętem... stawiałabym jednak na jakąś nieświadomą winę userów raczej, niż samej łatki.

@yovitans
Jeszcze sobie pomyślałam, że skoro to komputer dzielony z bratem i możesz nie do końca wiedzieć, co imć poinstalował; sprawdź sobie w panelu sterowania, czy nie masz np dwóch antywirusów. I może wyłącz firewall'a, bo to cholerstwo jeszcze nigdy nikomu nie pomogło, a tylko przeszkadza.
 
bassiunia said:
Ale faktycznie jest coś z tym pustym hasłem admina. Lepiej mieć nawet amdmin1, niż nic. Nie wiem dlaczego.

Z partycją przesadzasz trochę. U mnie (7/64/ult) Wiesław jest na systemowej i nawet przed pierwszym patchem i na znacznie słabszym sprzęcie chodził bez zarzutu. Nie mam też żadnych widocznych oznak choroby popatchowej powodowanej przez bakterię 2.1 ;) Nie wiem, dlaczego u niektórych patch wydaje się pogarszać poziom współpracy W2 ze sprzętem... stawiałabym jednak na jakąś nieświadomą winę userów raczej, niż samej łatki.

@yovitans
Jeszcze sobie pomyślałam, że skoro to komputer dzielony z bratem i możesz nie do końca wiedzieć, co imć poinstalował; sprawdź sobie w panelu sterowania, czy nie masz np dwóch antywirusów. I może wyłącz firewall'a, bo to cholerstwo jeszcze nigdy nikomu nie pomogło, a tylko przeszkadza.

Z tym hasłem i kontami jest jest jak z obiadem. Niby każdy ma swój talerz ale i tak jedzenie idzie z tego samego garnka... Dlatego w domowych komputerach wg. mnie te rozdzielanie kompa na konta to porażka. Ja przez wiele lat dzieliłem kompa z braćmi/rodzicami i nigdy nie było tego typu działań, bo zwyczajnie szanujemy czyjąś prywatność. ;)
Jeśli chodzi o partycje i gry. Właśnie w Win 7, u mojego brata na lapku, mieliśmy wielokrotnie problem by zaktualizować gry (np. HOMM 5), bo z rozpędu były instalowane na systemowej partycji. Po reinstalce na "drugi dysk" wsio działa. Wieśka drugiego nie próbowaliśmy, gdyż lapek zwyczajnie by nie dał rady ;)
 
Witam Koldedzy i Koleżanki ;). Chciałbym poruszyć temat związany z patchem 2.1, gdyż większość użytkowników ma problem po jego instalacji z uruchomieniem gry (ja również). Mianowicie pojawia się łeb wilka i gra się nie włącza... Pytanie do RED-ów: czy macie zamiar to poprawić w najbliższym czasie lub może wypuścić jakąś łatkę ? Podaję link do forum gdzie został poruszony ten problem i zachęcam do lektury osoby zainteresowane (sądzę, iż takich nie będzie brakować). Uprzedzam,że temat nie jest długi. Osobiście chciałbym zagrać w sprawną ,,Edycję Rozszerzoną" ;]. Serdecznie pozdrawiam :)

Edit:
Wpadka, oto link: http://forum.wiedzmin2.net/t-problem-glowa-wilka :D
 
dawid1916 said:
Witam Koldedzy i Koleżanki ;). Chciałbym poruszyć temat związany z patchem 2.1, gdyż większość użytkowników ma problem po jego instalacji z uruchomieniem gry (ja również). Mianowicie pojawia się łeb wilka i gra się nie włącza... Pytanie do RED-ów: czy macie zamiar to poprawić w najbliższym czasie lub może wypuścić jakąś łatkę ? Podaję link do forum gdzie został poruszony ten problem i zachęcam do lektury osoby zainteresowane (sądzę, iż takich nie będzie brakować). Uprzedzam,że temat nie jest długi. Osobiście chciałbym zagrać w sprawną ,,Edycję Rozszerzoną" ;]. Serdecznie pozdrawiam :)

Edit:
Wpadka, oto link: http://forum.wiedzmin2.net/t-problem-glowa-wilka :D
Raczej teraz Ci nikt nie odpowie poczekaj te kilka dni zainstalujesz Edycje Rozszerzoną i sam się przekonasz, na sucho nie ma co gdybać ani zapewniać, że wszystko będzie działać jak należy, bo bywa różnie :)
 
szypek26 said:
Ohoho, kolega nam daleko zawędrował, bo aż do Społeczności Graczy :p Nie patrzyłeś w ogóle, czy może uznałeś, że "Wsparcie Techniczne" to złe miejsce, żeby zadać takie pytanie?
Mniejsza, scalam do odpowiedniego wątku.

Na przyszłość - przeczytaj sobie regulamin forum oraz zasady korzystania z wątków Pomocy Technicznej, postępowanie wg ich zaleceń jest bardzo mile widziane :)

Aj..., sorki, jestem na forum nie od dziś a nie chciało mi się nawet poszukać, nieładnie... Przepraszam :). Co do kolegi wyżej to masz racje, trzeba poczekać jeszcze kilka dni i się okarze. Ale RED-zi mogliby napisać czy to poprawili... hehe ;)
 
dawid1916 said:
Aj..., sorki, jestem na forum nie od dziś a nie chciało mi się nawet poszukać, nieładnie... Przepraszam :). Co do kolegi wyżej to masz racje, trzeba poczekać jeszcze kilka dni i się okarze. Ale RED-zi mogliby napisać czy to poprawili... hehe ;)
Na pewno nie zostawili tego ślepemu losowi, a poprawek wszystkich które wchodzą w Edycje Rozszerzoną nie znamy do dziś ;). Być może będzie znana w ostatnie dni przed premierą ;). Sam czekam na pełną listę zmian i poprawek :). I zapewne nie tylko Ja. :D
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom