Problemy z save POMOCY!

+
Problemy z save POMOCY!

Dzisiaj próbowałem włączyć Wiedźmina 3 poprzez ikonkę na pulpicie. Zazwyczaj uruchamiałem grę poprzez GOG. (Warto dodać, że niedawno zmieniałem profil na komputerze.) Po włączeniu pokazało mi, że nie mam żadnych zapisów i że mogę rozpocząć nową grę. Nie powiem jak bardzo mnie to zdenerwowało, bo dużo czasu poświęciłem na Wiedźmina, a w ułamku sekundy wszystkie save'y znikają... Chciałem sprawdzić folder z zapisami, pokazuje, że jest pusty, a data modyfikacji jest wtedy, kiedy własnie próbowałem włączyć grę. Proszę o szybka pomoc. Nie chce mi się wierzyć w to, że wszystkie save'y zniknęły w tajemniczy sposób i nie da się ich znaleźć.

PS: Warto też dodać, że pliki (załączniki) dotyczące odinstalowywania zmieniła im się data modyfikacji własnie na 10:24 kiedy to próbowałem włączyć grę.
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    179.1 KB · Views: 336
Last edited:
Save gry są w podfolderze gry w Moje Dokumenty i tam ich szukaj, jeśli nie skasowałeś tego folderu…

Zapoznaj się także z tym tematem: http://forums.cdprojektred.com/threads/62387-save-POMOCY
Nawiasem mówiąc nie od rzeczy jest używanie wyszukiwarki przed przedstawieniem problemu, często rozwiązania tak uzyskane są już dostępne od ręki i nie trzeba wyczekiwać na odpowiedź na forum…
 
Przecież nie pisałbym na forum, gdybym wcześniej nie poczytał innych tematów. Sprawdzałem to już kilka razy. Ja mam pusty folder z sejwami a data modyfikacji pokazuje datę, kiedy włączyłem Wiedźmina i pokazało brak zapisów...
 
Jedyna nadzieja, że osunęło przez Kosz, a ten nie był opróżniany… Dalej to już pozostaje zabawa z odzyskiwaniem danych po przepięciu dysku pod inny komputer.
(Warto dodać, że niedawno zmieniałem profil na komputerze.)
Nie jest do końca jasne dla mnie to stwierdzenie, co dokładnie zrobiłeś? Jeśli grasz spod innego użytkownika, to mogą oni mieć w/w folder zdefiniowany w innych miejscach per konto i wystarczy przekopiować, stąd wzmianka o innej dyskusji…
 
Kosz sprawdzałem, nic tam nie ma. Chodzi o to, że miałem problem z nowym Windowsem 10 i okazało się, że wystarczy zrobić na nowo profil. Przeniosłem wszystkie pliki z pulpitu (bo tylko takie miały się usunąć) na nowy profil, a Wiedźmin działał jak należy.

---------- Zaktualizowano 17:59 ----------

@Migacz13 Sprawdź to: http://forums.cdprojektred.com/threads/61865-Kasujące-się-zapisy?p=1964129&viewfull=1#post1964129

---------- Zaktualizowano 17:28 ----------

Próbowałem to zrobić, nie znajduje mi nawet folderu z Wiedźmina z różnych dat, nie wiem dlaczego.
 
@Migacz13 - Twoje sejwy są w folderze "Moje dokumenty" użytkownika profilu (konta w komputerze) na którym zostały utworzone. Jeśli przedtem grałeś logując się do komputera jako - powiedzmy - "Adam", a teraz logujesz się na konto "Paweł", to Twoje sejwy i ustawienia są w folderze "C:\Users\Adam\Documents\The Witcher 3" (ścieżka właściwa dla Windows 10). Musisz zawartość tego folderu przekopiować (lub przenieść) do folderu "C:\Users\Paweł\Documents\The Witcher 3" - oczywiście w miejsce "Paweł" wstaw swoją nazwę użytkownika komputera. Operację tą musisz przeprowadzić z konta z uprawnieniami administratora. W przypadku problemów napisz jakiego systemu operacyjnego używasz.
 
@Migacz13 - Twoje sejwy są w folderze "Moje dokumenty" użytkownika profilu (konta w komputerze) na którym zostały utworzone. Jeśli przedtem grałeś logując się do komputera jako - powiedzmy - "Adam", a teraz logujesz się na konto "Paweł", to Twoje sejwy i ustawienia są w folderze "C:\Users\Adam\Documents\The Witcher 3" (ścieżka właściwa dla Windows 10). Musisz zawartość tego folderu przekopiować (lub przenieść) do folderu "C:\Users\Paweł\Documents\The Witcher 3" - oczywiście w miejsce "Paweł" wstaw swoją nazwę użytkownika komputera. Operację tą musisz przeprowadzić z konta z uprawnieniami administratora. W przypadku problemów napisz jakiego systemu operacyjnego używasz.

To chyba nie jestem w zbyt dobrej sytuacji, bo po zrobieniu nowego konta i przeniesieniu (teoretycznie) wszystkich plików, które powinno się przenieść usunałem stare konto, chociaż dziwne jest to, że po usunięciu tamtego konta w Wiedźmina grałem. Sejwy były.
 
@Migacz13 - Gdy usuwałeś konto, to usunąłeś również folder usuwanego użytkownika z "Moich dokumentów"?

---------- Zaktualizowano 20:42 ----------

Mozesz spróbować ekstrakcji danych z plików przywracania systemu, ale ja w tym temacie niewiele ci pomogę. Jak to robić było opisane niedawno gdzieś na tym forum, ale w tej chwili niestety raczej Ci tego nie znajdę.
 
Last edited:
@Migacz13 - Gdy usuwałeś konto, to usunąłeś również folder usuwanego użytkownika z "Moich dokumentów"?

---------- Zaktualizowano 20:42 ----------

Mozesz spróbować ekstrakcji danych z plików przywracania systemu, ale ja w tym temacie niewiele ci pomogę. Jak to robić było opisane niedawno gdzieś na tym forum, ale w tej chwili niestety raczej Ci tego nie znajdę.

Nie wie szczerze mówiąc, czy mi się wtedy pliki usunęły, ale skoro Wiedźmin mi działał to znaczy, że nie. Inne tematy z problemami z sejwami przeglądałem na forum, próbowałem wszystkiego, co było opisane, ale nic nie pomogło. Najgorsze jest to, że nie potrafię znaleźć przyczyny. Po prostu przy uruchamianiu gry tak jakby pliki nagle się usuneły.
 
@Migacz13 - sprawdź więc, czy w folderze "Dokumenty" (wchodząc poprzez eksploratora, czyli "Komputer -> C: ->Users -> "Nazwa_użytkownika_usuniętego_konta -> Documents") nie ma folderu "The Witcher 3". Jeśli nie, to chyba kiszka.
 
Top Bottom