Problemy z sefirami, sefiry

+
Problemy z sefirami, sefiry

dowiedzialem sie ze 9 sefira jest zdobywana z "golema" i zeby mozna bylo doprowadzic do "walki" z golemem nalezy miec odgromnnik, nalezy wywolac burze.. ale!! niestey nie wiem jak dojsc do tego aby "uruchomic watek z golemem z odgromnikiem i burza. podchodze do golema zero akcji dotykam pylonow tez... Alchemik K. ;p nie rozmawia o tym watku (nie mam mozliwosci rozmowy o tych tematach, jak poruszam podczas rozmowy z nim watek o salamandzrze i jego zwiazkach -> obraza sie. co robic??? i kolejna sprawa to problem z ostatania safira czyli straznikiem wiezy gdzie go znalesc???
 

zel

Senior user
Straznik wiezy to golem :) ostatniego sefira dostaniesz w miare robienia questu ;pCo do buga to pewnie zalozyles, ze Kalkstein jest podejrzany i sie focha. Sprobuj pojsc do krasnoludzkiego kowala/kowala zakonu (zalezy jakie stosunki masz z nieludzmi/zakonem) i popytaj o odgromnik. Jezeli masz wpis w dzienniku w ogole o tym quescie powinno ruszyc.
 
albo idz na cmentarz, tam udaj sie do krypty gdzie znajdziesz cialo, co skolei oczysci alchemika z podejrzen i bedziesz mogl dzieki temu z nim juz pogadac ;)
 
Niestety Krasnoludzki kowal nie chce ze mna gadac ( a kupowalem wczesniej u niego zbroje i mialem rekomendacje) . pobieglem do kowala zakonu i oni sa mili , ale niema mozliwosci skierowania rozmowy na "odgromnik" ciesze sie ze mozna isc wpierw na cmentarz i tak dojsc do tego zadania z golemem, ale prosze o pomoc jak jednek pzrekonac kowali do wyklucia odgromnikow??
 
kowal ci nie wykuje tylko ten z zakonu (a moze ja nie gadalem o tym z krasnalem no ale mniejsza tym nie pamietam juz jak to dokladnie bylo wazne ze odgromnik wykol mi ten klasztorny kowal)a gadac z toba krasnal nie chce bo widac przysluzyles sie jakos zakonowi co bylo nie na reke krasnalom np moze pomogles zakonowi w wybiciu na bagnach komanda "terrorystycznego" ugrupowania nieludzi ;)
 
OK, zgodze sie ze krasnolud mnie juz nielubi :) . Niestyty Kowal zakonu (ani jego pomocnik - sprzedawca) nie moga mi wykuc odgromnika, bo nie ma mozliwosci rozmowy o odgromniku, poprostu jakby watek odgromnika nie istnial!!
 
zdobylem 9 sefirow (wlacznie z tym z golema) ale okazuje sie ze nie mam tego z kuroliszka. nie wiem jak to sie stalo przysiaglbym ze jakby tam byl to bym go mial bo przeciez mialem z niego trofeum. zapewne nie mam juz mozliwosci zeby go zdobyc?
 
E coś nie tak... nie możesz mieć 8... możesz mieć 7... po dopiero po zabiciu golema otrzymujesz z jego ciała 1 a drugi od detektywa...
 
po tym jak Szefowej Ceglarzy powiesz, że druidzi nie porwali chłopca i pogadasz w sprawie Vodanoy - zlecenie od Szefa drwali.To musisz z nia zagadać jeszcze raz na temat wierzy Maga.Po pierwszej porcji danych ( prawdopodobnie już to słyszałeś ) musisz powiedzieć jej , że to nie cała prawda i że coś ukrywa, wtedy ona opowiwe ci całą legendę o Magu, Oddźwiernym - Golemie i da ci kartę tarota.Z tą kartą trza iść do Kalksztejna, a on ci resztę powie.A 10 sefirę znajdziesz albo przy zwłokach Raymonda, albo fałszywy Raymondo da ci ja osobiście ( zależy to od tego czy zanim podałeś Raymondowi/Azarowi swój i Kalkszteina szczwany plan wcześniej byłeś na cmentarzu.)
 
Proponuję sprawdzić ręcznie ilosć sefir. Dziennik pokazywał mi zemialem osiem choc mialem dziewięć sefir. Kiedy zdobyłem ostatnią w jaskini na bagnach, w dzienniku mialem informację że mam dziewięć sefir choć tak naprawdę mialem dziesięć. Być moze to jest jakiś błąd w grze.Czy ktoś miał jeszcze taką sytuację ?
 
Valdemar said:
Proponuję sprawdzić ręcznie ilosć sefir. Dziennik pokazywał mi zemialem osiem choc mialem dziewięć sefir. Kiedy zdobyłem ostatnią w jaskini na bagnach, w dzienniku mialem informację że mam dziewięć sefir choć tak naprawdę mialem dziesięć. Być moze to jest jakiś błąd w grze.Czy ktoś miał jeszcze taką sytuację ?
Masz racjęPo pozyskaniu dziesiątej dziennik informuje o 9 - najprawdopodobniej jest to nieścisłość wynikajaca z tego, że zadania sa zaliczane w opakciu o notatki Kalkszteina ( 9 miejsc )Redzi nie wzięli pod uwagę, ze od Melitele są dwie na raz.
 
ja tego questa zacząłem jak miałem już 4 sefiry (z ciekawości dałem co trzeba pomnikowi) a wcześniej jakoś mi w ręce wpadała ta sefira (i za kija nie wiedziałem co to jest, ale że siedziało w questowych to sie nie przejmowałem :D ) to zacząłem questa z 4 wsadzonymi w pomniki (po obeliskach też polatałem bo myślałem, że jak sie nazwy zgadzają to czemu nie :D ) i żadnego buga nie miałem... za to mam problem z panią jeziora ale to inna bajka.
 
Ja z kolei utknąłem w momencie kiedy mam zabić baraninę ( niestety uznałem Kalksteina winnym... ) . Brakuje mi osttaniej sefiry od raymonda,jednak problem polega na tym : przed drzwiami do domu Baraniny nie ma oprychów ,którzy mieli wpuścić mnie do środka,drzwi są zamknięte.Drugi problem : został mi jako podejrzany Vincent ,ale nie mogę udowodnić jego niewinności, ponieważ nie mogę wykonać zadania SZCZUR. Ten sam problem co wyżej : Colemana nie ma w karczmie ,a w dzienniku nie mam wogóle wpisu o takeij osobie. Rozmawiałem z Leuvaardenem,dałem mu broszki,zapłacił i podzielił się informacjami,że on również szuka Salamandry i że pomoże. Generalnie wszytsko wykonałem (poza obeliskami,ale nie mam ostatniej sefiry więc po co jeszcze ). Podchodziłem już kilka razy detektywa ( podejrzewam go ) ale wydaje mi się ,że nie da się zrobić nic bez przejścia tych 2 questów. ( męcze się z tym już chyba 3 dzień ) :| EDIT. Wiem,handlowałem z wiewiórkami i Coleman nie żyje,ale nie zmienia to faktu,że do Baraniny nie da się wejść :? :(
 
Ashnera said:
Ja z kolei utknąłem w momencie kiedy mam zabić baraninę ( niestety uznałem Kalksteina winnym... ) . Brakuje mi osttaniej sefiry od raymonda,jednak problem polega na tym : przed drzwiami do domu Baraniny nie ma oprychów ,którzy mieli wpuścić mnie do środka,drzwi są zamknięte.Drugi problem : został mi jako podejrzany Vincent ,ale nie mogę udowodnić jego niewinności, ponieważ nie mogę wykonać zadania SZCZUR. Ten sam problem co wyżej : Colemana nie ma w karczmie ,a w dzienniku nie mam wogóle wpisu o takeij osobie. Rozmawiałem z Leuvaardenem,dałem mu broszki,zapłacił i podzielił się informacjami,że on również szuka Salamandry i że pomoże. Generalnie wszytsko wykonałem (poza obeliskami,ale nie mam ostatniej sefiry więc po co jeszcze ). Podchodziłem już kilka razy detektywa ( podejrzewam go ) ale wydaje mi się ,że nie da się zrobić nic bez przejścia tych 2 questów. ( męcze się z tym już chyba 3 dzień ) :| EDIT. Wiem,handlowałem z wiewiórkami i Coleman nie żyje,ale nie zmienia to faktu,że do Baraniny nie da się wejść :? :(
Musisz przed "Sekcją Zwłok" albo przeczytać książkę o Owadach z Zerikanii ( u księgarza z 500 OR) lub wysłuchać historii od ogrodnika ( wystarczy dać mu coś do jedzenia)Później w czasie sekcji drążysz temat tak aby Shani zrobiła trepanację( zagadujesz odpowiednio 3 razy) - wtedy uniewinniasz wszystkich i przy pomocy informacji od Shani dochodzisz do słusznych wniosków.
 
albo poczekać aż się "bramkarze" baraniny respawnują :p jeśli nie uda ci się nic innego...
 
Jakimś cudem udało mi się udowodnić niewinność Vinca bez potzreby wykonywania Sczura, Wystarczyły same poszlaki, a później już potoczyło się samo
 
Czy mając zapełnione wszystkie miejsca na przedmioty fabularne jestem w stanie zdobyć ostatnią, losową sefirę ? I czy przedmioty fabularne można wyrzucić ? Mam na przykład dwa komplety kości...
 
Top Bottom