Problemy z wersją GOG Galaxy na Win 10 + FCR + Powrót na 2560x1080

+
Hej,

Ostatnio postanowiłem od nowa ograć Wiedźmina. Odpaliłem cyfrową wersję z Galaxy (najnowszą). Zainstalowałem FCR i Powrót Białego Wilka.
Gram w rozdzielczości Ultrawide 2560x1080.
Moje problemy:

- Gra nie wczytuje żadnych cutscenek na silniku, o ile nie ustawię w opcjach jakości oświetlenia na niskie (jak widać znalazłem workaround, ale nie jest optymalny).
- Powiadomienia o nowym obszarze albo aktualizacji zadania są widoczne tylko do połowy ekranu. Tekst urywa się dokładnie w połowie monitora (wkurzające, ale nie przeszkadza aż tak bardzo. Fajnie by było w ogóle wyłączyć te powiadomienia, ale chyba się nie da).

No i główny kłopot:

- Gra regularnie wiesza się podczas wczytywania cutscenek na silniku, taki jak pierwsza scenka z podgrodzia (z Karoliną, Alvinem i Barghestami). Po prostu w nieskończoność ładuje lokację. Jedyną opcją jest hard reset (soft nie pozwala na przejście do menedżera zadań).

Byłbym wdzięczny za pomoc. Daję jakoś radę grać, ale regularnie muszę restartować kompa na twardo. :(
 
Próbowałeś ustawiać rozdzielczość w formacie 16:9 lub 4:3? Ultrawide powoduje kilka przykrych bugów nawet w W2 i W3.
 
Póki co wygląda na to, że problemy ze zwiechami są generowane przez "Powrót", oczywiście w połączeniu z rodzielczością UW. Po odinstalowaniu moda i ograniczeniu się do FCR, ten problem zniknął. Poza tym mam wrażenie, że "Powrót" w UW powodował spore spadki FPS, a gram na w miarę mocnym sprzęcie (AMD FX 8350 4 GHz, GTX 970).

Przycięcie rozdzielczości do np 1080p na monitorze UW powoduje niestety rozciągnięcie ekranu, zamiast po prostu czarnych pasów po bokach.

W W2 i W3 gram akurat na projektorze 16:9, bo gram padem. W jedynkę jednak chcę grać na monitorze, więc chyba będę musiał sobie "Powrót" odpuścić, a szkoda. :(
 
Dziwne, pierwsze słyszę, żeby Powrót generował znaczne spadki FPS oraz problemy o których piszesz :O Być może gdyby odznaczyć w instalatorze nowe cutsceny i czcionki, problem by się rozwiązał, skoro z pierwszymi jest problem, a drugie mocno zależą od rozdzielczości.

Rozciągnięcie ekranu trzeba niwelować w ustawieniach monitora. U mnie również ustawienie rozdzielczości 4:3 na monitorze 16:9 powoduje rozciągnięcie ekranu, pomaga tylko ustawienie przyciskami na monitorze formatu 4:3.
 
@PATROL Myślę, że te spadki są spowodowane właśnie rozdzielczością UW. Właśnie ogarnąłem ustawienia monitora, trzeba wyłączyć skalowanie i wymusić to na grach i programach.

Ustawiam 1080p z paskami i odpalam od nowa Powrót. Dam znać, czy podziałało. :)

[E:] No i nic z tego. Wyłączyłem skalowanie w ustawieniach NVIDIA, zaznaczyłem, żeby pominąć skalowanie w grach, a Wiedźmin 1 nadal gracko sobie skaluje.

1529759426613.png


Czy ktoś wie jak to poprawnie ustawić?

[E2:] OK, poradziłem sobie. W "Wykonaj skalowanie na:" trzeba ustawić "Procesor graficzny" zamiast "Monitor". Teraz GPU po prostu wymusza odpowiednie ratio.
 
Last edited:
Chciałem tylko potwierdzić, że wszystkie problemy minęły po przełączeniu się na rozdzielczość Full HD (jak wyżej).
 
Top Bottom