Project Wiedźmin-Fan Film

+
A nie lepiej zrobić miniaturę filmową na kanwie gry, zamiast od razu brać się za film pełnometrażowy? 2h materiału filmowego, jeśli ma być wysokiej klasy to już nie są przelewki. Może Wam zabraknąć tak środków, czasu, jak i doświadczenia w sprawnym prowadzeniu akcji pełnometrażowej produkcji. Projektowi kibicuję, gratuluję możnego patronatu, ale tak się zastanawiam czy taki mniejszy cel nie byłby bardziej realistyczny do zrealizowania. Lepszy krótki film i zrealizowany, niż długi który miałby pozostać tylko projektem.
 
Parachrist said:
A nie lepiej zrobić miniaturę filmową na kanwie gry, zamiast od razu brać się za film pełnometrażowy? 2h materiału filmowego, jeśli ma być wysokiej klasy to już nie są przelewki. Może Wam zabraknąć tak środków, czasu, jak i doświadczenia w sprawnym prowadzeniu akcji pełnometrażowej produkcji. Projektowi kibicuję, gratuluję możnego patronatu, ale tak się zastanawiam czy taki mniejszy cel nie byłby bardziej realistyczny do zrealizowania. Lepszy krótki film i zrealizowany, niż długi który miałby pozostać tylko projektem.
też tak myślę : na początek opowiadanie jakieś które nie było jakieś za bardzo trudne do realizacji
 
2h materiału jest na tę chwilę. Scenariusz jest nadal obrabiany, lekko zmieniamy,lekko obcinany. Po wszelkich obróbkach mamy zamiar zejść do 1,40 maksimum.
A sam film i tak pojawiał się będzie w częściach. Najpierw zobaczycie prolog z I aktem a następnie akt II i III wraz z prologiem :)
 
FlaQ123 said:
2h materiału jest na tę chwilę. Scenariusz jest nadal obrabiany, lekko zmieniamy,lekko obcinany. Po wszelkich obróbkach mamy zamiar zejść do 1,40 maksimum.
A sam film i tak pojawiał się będzie w częściach. Najpierw zobaczycie prolog z I aktem a następnie akt II i III wraz z prologiem :)/>
to kiedy pierwszy klaps?
 
michalek12345 said:
też tak myślę : na początek opowiadanie jakieś które nie było jakieś za bardzo trudne do realizacji

A to jak najbardziej tak :)
Coś takiego musi się pojawić wcześniej, żebyście mogli zobaczyć, czego się spodziewać, żebyśmy my zobaczyli, co nas czeka i żeby spodobało to się ludziom, którzy być może pomogą nam z całością :)
 
Wstępnie planujemy uwinąć się ze sprawami technicznymi do końca kwietnia i na majówkę/Boże Ciało/wakacje planujemy zdjęcia jak i do tego pierwszego, krótkiego intro/opowiadania jak i całości :)/>

Sądzę, że uwinęlibyśmy się wcześniej, jednak trzeba też wziąć pod uwagę pogodę. Musi się zrobić w miarę ciepło jak by nie patrzeć :)
 
Żeby wygrać ten konkurs Banku Milenium musicie zdobyć najwięcej głosów jeśli dobrze rozumiem, a te 250 to tylko do odblokowania kolejnych filmików. Jeśli można oddawać jeden głos dziennie, a zostało 20 dni to gdyby osoby z forum sumiennie codziennie wchodziły i głosowały to kilkaset głosów jako forum możemy dorzucić.
 
FlaQ123 said:
Wybraliśmy ścieżkę Roche'a demokratycznie xD
To mam nadzieję, że będzie ten krasnolud z obozu Henselta co lubił sobie czasem "most pontonowy p********ć przez rzekę" :)
Skoro pisałeś też o możliwości zdobycia scenariusza, to gdzie trzeba się zgłosić, żeby go otrzymać?
 
FlaQ123 said:
Baliśmy się ekranizować książkę, ponieważ każdy książkę wyobraża sobie inaczej. Nie ma jednego obrazu sagi Sapka.
Oczywiście. Ale zauważ, że nawet gry, które przecież nie są odtworzeniem książek, spotkały się z krytyką znawców uniwersum. Nieprzychylne głosy i tak Was dotkną, więc musicie być na to gotowi. Przygotujcie się psychicznie.

FlaQ123 said:
Poza tym na książce już się raz przejechali, bo fabuła nie była spójna etc.
Serial Brodzkiego był zrobiony na kanwie komiksu, bo scenarzyście i reżyserowi do głowy nie przyszło, by wziąć na warsztat książki. Był to plagiat do tego stopnia, że autorzy komiksu planowali pozwać Rywina, producenta serialu. Tak czy siak to nie zmienia faktu, że adaptacja czegokolwiek zawsze będzie osobistą interpretacją, która w pewnym momencie rozminie się z wyobrażeniami części widzów. To zupełnie normalne, bo ludzie są różni. :) No to jak, będzie można przeczytać gdzieś Wasz scenariusz?

FlaQ123 said:
A nie lepiej zrobić miniaturę filmową na kanwie gry, zamiast od razu brać się za film pełnometrażowy?
Dokładnie o tym samym pomyślałem. Nie chcę wyjść na niedowiarka i defetystę, ale to trochę tak, jakby zaraz po zdobyciu karty pływackiej próbować przepłynąć wpław kanał La Manche. ;)
 
Jednak nie wspomnieliście o 2 rzeczach - czy macie już może rudowłosą czarownicę?
No i oczywiście nasze kochane krasnoludy i ich "k**wasz mać!" - Film o Wiedźminie, w którym nie będzie przekleństw (o śmierci czy wisielcach na drzewach, od których widoku słabsze osoby będą miały w nocy koszmary też nie wspomnę) będzie nieco dziwny - jak do tej kwestii podchodzicie? Moim zdaniem muszą być, ale klimatycznie - by niebyło że K. na K. i K. pogania :p No i jeszcze ostatnia kwestia - nie potrzebujecie może Ghula czy innego paskudztwa - jak ludzie zobaczą moją twarz padną na zawał, a mam w tym doświadczenie - podkładałem głowę pod Ghula w pierwszym Wiedźminie...
 
PrzemoRi said:
Jednak nie wspomnieliście o 2 rzeczach - czy macie już może rudowłosą czarownicę?

Spytajcie Und, może się zgodzi xD


Ja mogę robić za Trolla (ew. Trolle) :p
 
Vojtas said:
Oczywiście. Ale zauważ, że nawet gry, które przecież nie są odtworzeniem książek, spotkały się z krytyką znawców uniwersum. Nieprzychylne głosy i tak Was dotkną, więc musicie być na to gotowi. Przygotujcie się psychicznie.

Dokładnie o tym samym pomyślałem. Nie chcę wyjść na niedowiarka i defetystę, ale to trochę tak, jakby zaraz po zdobyciu karty pływackiej próbować przepłynąć wpław kanał La Manche. ;)/>

Na krytykę każdy z nas jest przygotowany. Nie raz już się z nią spotkaliśmy. I w sprawie Wiedźmina jaki i w innych naszych przedsięwzięciach.
Kilku ludzi z którymi się spotkaliśmy po drodze, wyraźnie dawało nam do zrozumienia, że nie damy rady, że tego nie popierają a nawet negują. My się jednak nie poddajemy. Osiągnęliśmy już dużo i chcemy osiągnąć jeszcze więcej

Scenariusz pełny lub fragment mogę podesłać na maila. Chętni niech się zgłaszają na pw :)

Rudowłosa czarodziejka już jest Przekleństwa oczywiście będą. Nie wyobrażamy sobie Wiedźmina bez nich, prawda? xD Krasnoludy-jak na razie nie mamy nikogo obsadzonego w roli krasnoluda. Myślimy jednak nad tym, aby były to osoby krępe i niskiego wzrostu, żeby zminimalizować ilość tych efektów specjalnych w postprodukcji.
Mamy profesjonalnych charakteryzatorów, więc z upodobnieniem się do krasnoluda, ghula itp. nie będzie większego problemu.

Jak już wcześniej wspomniałem-przed premierą całości pojawi się krótki, kilkuminutowy film pokazujący głównie nasze możliwości i umiejętności, który pozwoli wam zobaczyć czego oczekiwać a nam pozwoli zobaczyć czego mamy się spodziewać robiąc coś WIĘKSZEGO. Sama całość, tj. film pełnometrażowy będzie podzielony na 2 czy nawet 3 części, w celu uniknięcia właśnie problemów typu-'wielkość tego projektu nas przerosła, wycofujemy się';'jest za dużo do sklejania, za dużo efektów';'o k***a, dzień się kończy a my mamy jeszcze 20 scen do zagrania w tym miejscu' itp.

Mało tego. Już niedługo, myślimy, że chwilę po nowym roku pojawią się krótkie, kilkuminutowe etiudy z nami w rolach głównych. Nie będą one nawiązywały bezpośrednio do Wiedźmina, ale już na nich będziecie mogli zobaczyć jakim sprzętem dysponujemy (jest naprawdę w porządku), jakie są nasze umiejętności aktorskie i czy poradzimy sobie z czymś większym. Etiudy powstaną dzięki współpracy z agencją reklamową Vibematters :) Będzie to : akcja,komedia,thriller,romans

Jeżeli ktokolwiek z was ma ochotę naprawdę uczestniczyć w projekcie to naprawdę zgłaszajcie się do mnie, piszcie co możecie zrobić. Przyda się każdy :)
 
Bardzo ciekawy projekt i jestem w pełni za.
Ale mam kilka ciekawych pytań
Czy aktorzy są podobni do tych z adaptacji gry czy też może są to ziomy po prostu dobrane jako że kumple ?
Czy aktorka grająca Triss Merigold jest gotowa odegrać intymną scenę czy może pomijacie tą scenę w filmie ?
Jak zamierzacie obrobić np smoka czy kejrana w filmie i inne potworki ?
 
Aktorzy są i będą dobierani na zasadzie podobieństwa do postaci z gry. Prowadzone będą, można powiedzieć swego rodzaju castingi, na które będą mogły przyjść osoby chcące grać konkretną postać itd.
Aktorka grająca Triss jest gotowa odegrać intymną scenę z gry :) Scena ta jednak będzie nagrana w sposób 'nie dużo widać-wiadomo o co chodzi'
Mamy kilku ludzi zajmujących się efektami specjalnymi w postprodukcji :) Ale nadal poszukujemy chętnych, ponieważ efektów będzie sporo i nie chcemy tego zwalać na powiedzmy tylko 2 osoby. :)
 
Jak już wcześniej szypek wspomniał, moglibyście założyć taki sam temat, ale na angielskiej wersji tego forum.
Mam nadzieję, że uda Wam się wygrać. I nakręcić film. Dobry film. I odnieść sukces.
 
FlaQ123 said:
Aktorzy są i będą dobierani na zasadzie podobieństwa do postaci z gry.
Myślę, że powinniście raczej pójść na kompromis między wyglądem a umiejętnościami aktorskimi. Co mi po podobnej i urodziwej Triss, skoro oglądanie jej w akcji będzie przyprawiało o ból zębów?

A jak z kostiumami? Wbrew pozorom to nie lada wyzwanie. Wybraliście już miejscówki, gdzie będziecie kręcić?
 
Top Bottom