Project Wiedźmin-Fan Film

+
Project Wiedźmin-Fan Film

Witam wszystkich.
Nazywam się Patryk Flakowicz i jestem jednym z założycieli grupy 'Project Wiedźmin'.
Na wstępie postaram się krótko opowiedzieć o nas i o naszym pomyśle.
Otóż jesteśmy piątką licealistów z Łodzi, których połączyły wspólne pasję: film, teatr i chęć zaprezentowania swojego talentu innym ludziom. Zaczęło się dosyć niewinnie. Na początku pierwszej klasy zorganizowaliśmy się i założyliśmy trupę kabaretowo-teatralną. Wystąpiliśmy kilkakrotnie w szkole, innych szkołach i na różnego rodzaju konkursach i nakręciliśmy kilka filmików krótkometrażowych na różne tematy. Były to jednak filmy kręcone zazwyczaj telefonem komórkowym, których jakość nie zawsze nas satysfakcjonowała. Ciągle czegoś nam brakowało.
Mniej więcej pół roku temu odkryliśmy, że łączy nas jeszcze jedna pasja-WIEDŹMIN. Książki,opowiadania, gry, ...film i serial. Na jednym ze spotkań zaczęliśmy rozmyślać, jak fajnie byłoby zekranizować coś własnego, dużego, na dużo większą skalę niż dotychczas to robiliśmy. Marzyliśmy o profesjonalnym sprzęcie, wyjazdach, zorganizowaniu dużej liczby ludzi i wgl.
W końcu marzenia zaczynały się nam wydawać coraz bardziej realne. W szkole podczas rozmowy o filmie na jednej z wolnych lekcji, usłyszała nas nasza nauczycielka od historii. Okazało się, że jest ona założycielką łódzkiej Fundacji Platan, która wspiera inicjatywy młodzieżowe. Uznaliśmy to za dobry początek. Pani nakazała nam się nie poddawać i stwierdziła, że wszystko jest możliwe.
Zaczęliśmy więc od powiększenia nieco naszej ekipy w celu podzielenia się obowiązkami.
Następnie ja, wraz z moim przyjacielem, z którym to wpadłem na pomysł ekranizacji Wiedźmina zabraliśmy się za pisanie scenariusza i scenopisu. Na dzień dzisiejszy oba są już gotowe.
W między czasie zaczęliśmy przygotowywać wstępny kosztorys, miejsca wyjazdów oraz oczywiście 'kogoś większego' , kto wspomógł by nas finansowo jak i medialnie. Nadal poszukujemy ludzi chętnych do uczestnictwa w projekcie.
Udało nam się jak na razie stworzyć w miarę profesjonalny scenariusz i scenopis z planowanymi miejscami wyjazdów, dostać się 'pod skrzydła' Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych-Platan, rozpisać budżet, stworzyć logo, znaleźć ludzi odpowiedzialnych za nasz własny podkład muzyczny do filmu, znaleźć profesjonalnych charakteryzatorów, którzy zgodzili się pomóc nam w filmie za darmo, nawiązać wsppółpracę z kilkoma rycerskimi bractwami łódzkimi oraz z ŁANem-Łódzką Akademią Fechtunku, znaleźć dwóch dużych patronów medialnych-Radio Eska Łódź oraz Gazeta Wyborcza i nawiązaliśmy ciekawą współpracę z agencją reklamowo-kreatywną Vibematters, która z pewnością nam pomoże. Ciągle poszukujemy sponsorów, czyli ludzi bądź spółek, która będą chętne dofinansować nasz projekt, oraz ludzi, którzy chcą w projekcie uczestniczyć. Jak na razie wszystko jest na dobrej drodze.
Teraz może trochę o samym filmie.
Otóż Film ma być z całą pewnością pełnometrażowy, nagrywany profesjonalnym sprzętem-nie komórką. Czas jego trwania przewidujemy na ok. 2 godziny.
Co do fabuły. Ma być to ekranizacja drugiej części gry-Wiedźmin 2 Zabójcy Królów. Otrzymaliśmy wszelkie niezbędne prawa autorskie od CD Project oraz pozwolenie na wykorzystanie muzyki, fragmentów gry, przerywników, nazwy itp,itd.
Podchodzimy do tematu jak najbardziej profesjonalnie. Absolutnie nie chcemy zawieść żadnego z fanów Geralta i obiecujemy, że możecie na nas liczyć ;)/>/> Nie mamy zamiaru zrobić niczego 'na odwal się'. Wszystko dopinamy na ostatni guzik. Współpracujemy z ludźmi, którzy na pewno nie pozwolą, aby film wyszedł słaby, nudny, prosty, głupi itd.
Myślę, że jak na razie to na tyle. Jeśli macie jakieś pytania, chcecie zagrać w naszym filmie, pomóc w jakiś sposób czy cokolwiek piszcie :)/>/>

Teraz tak:
Bank Millenium organizuje konkurs '3 kroki do celu'. Jest do wygrania 100tys zł. Konkurs wygrywa ten, który ma najciekawsze i najfajniejsze marzenie. Oczywiście my-Project Wiedźmin bierzemy w nim udział :)/>/>
POMÓŻCIE! Aby dostać się do finału musimy mieć odblokowane 3 filmy, opowiadające o naszym marzeniu. Każdy z filmów trwa 30sek, i aby odblokować kolejny, należy zagłosować na nasz pomysł 250 razy. Jeden użytkownik może głosować tylko raz dziennie. Mamy czas do 31 grudnia. Szans być może nie mamy wielkich, ale przecież warto spróbować, bo marzenie mamy ciekawe. Jeśli udało by nam się wygrać pieniądze na pewno w całości poszłyby na realizację naszego Wiedźmina.

LINK do naszego filmiku:

http://www.youtube.com/user/BankMillennium/?x=433

GŁOSUJCIE :)/>/>

Jak na razie możemy się wam pochwalić dwoma wywiadami, których udzieliliśmy.
U naszych patronów medialnych oczywiście :)/>

http://www.youtube.com/watch?v=9iZfap1gtb0

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,12675946,Licealisci_z_Lodzi_chca_nakrecic_film_o_Wiedzminie.html

Jeśli chcecie się skontaktować z nami prywatnie, piszcie na mail:
projektwiedzmin@gmail.com

A to nasz fanpage (też lajkujcie)
http://www.facebook.com/ProjectWiedzmin

Pozdrawiamy i czekamy na pytania :)/>
Project Wiedźmin
 
Za co ten minus?

Z tego co Patryk pisze, wynika, że celem zrealizowania projektu, zrobili naprawdę sporo, sami znaleźli sobie sponsorów itp. Podoba mi się takie zaangażowanie, bo z tekstu aż kipi entuzjazm, oraz podejście (kwestia praw autorskich itp.). Nie jest to też typowe "chcemy zrobić Wiedźmina" więc podajemy numer konta.

Wystarczy gdzieś tam rzucić głosem by zwiększyć szansę chłopaków na realizację.

Osobiście będę na Was głosował i życzę powodzenia, bo zrobienie 2h filmu, to już nie w kaszę dmuchał. :]
 
Powiem tak... pomysł piękny a wręcz zajebisty :) Widać profesjonalizm i wiele, wiele więcej... licze że uda wam się spełnić marzenie i wygracie konkursidło od Millenium, dokończycie film i dostanie się do kin, jako największe odkrycie :)

Pozdrawiam !!!
 
Pomysł mega. Mam nadzieję i życzę Wam, abyście wygrali konkurs millenium i nakręcili ten film. Fajnie by było wybrać się do kina i zobaczyć zwiastun wiedźmińskiego fan-filmu :)
Powodzenia
 
Zagłosowałem. Jeżeli jedno kliknięcie może Wam pomóc w realizacji pomysłu, to nie wiem, czemu community miałoby Was nie wesprzeć. Postaram się głosować codziennie :)/>.

Poza tym realnej konkurencji nie macie. Ostatni film był... no... był :p.
 
koziek said:
Szkoda, akurat potrzebowałem taksówki.

Dzięki za uwagę :) już poprawiłem błąd :)
I dziękuje wam wszystkim w imieniu całej naszej grupy, za wsparcie z waszej strony :)
 
Jestem za.

Ale mam jedno ale...
Jak pogrzebiecie w "Twórczości" to wykopiecie temat o podobnym projekcie sprzed roku. Po szumnych zapowiedziach o tamtym projekcie ni słychu, ni widu.


Czekam z niecierpliwością na dalsze informacje.
 
Chodzi Ci o 'gwynbleidd'? Tak wiem. Zapowiadało się całkiem ciekawie i sam czekałem na premiere ich filmów, a tu d**a ;/
Ale uczymy się na ich błędach i jak dotąd udaje nam się pokonywać mniejsze czy większe problemy :) Jak by nie nie mówić, na razie wszystko idzie gładko :)
 
@Ser-ek

Nie wydaje mi się by ten projekt, skończył w śmietniku... zrobili naprawdę sporo w kwestii filmu i są na dobrej drodze by go nakręcić.

Pozdrawiam !!!
 
Mała podpowiedź ode mnie: założenie identycznego wątku na forum międzynarodowym znacząco zwiększy wasze szanse na nabicie licznika głosów ;)
 
Ja mam pytanie odnośnie tego filmu. Pomysł bardzo mi się spodobał i będę na pewno głosował na Wasz filmik na tej stronce.
Jak pogodziliście fakt, że II akt gry dzieli się na ścieżkę Roche'a i Iorwetha (wybraliście jedną z nich, a jeśli tak to którą)?
 
D said:
Jak pogodziliście fakt, że II akt gry dzieli się na ścieżkę Roche'a i Iorwetha (wybraliście jedną z nich, a jeśli tak to którą)?
O, to jest bardzo dobre pytanie.

W sumie nie tylko tyczy się ten problem aktu 2, bo częściowo też 1 i 3 :p
 
Fabułę w ogóle będzie trzeba w jakiś sposób okroić... ale scenariusz podobno już napisany, więc ekipa musiała z tym już uporać.

Mała podpowiedź ode mnie: założenie identycznego wątku na forum międzynarodowym znacząco zwiększy wasze szanse na nabicie licznika głosów
+1.
 
Nawiązując do mojej wcześniejszej wypowiedzi to ciekawe jakie inne decyzje zostały wybrane (np. dotycząca Loredo) i przede wszystkim jakie będzie zakończenie? Mam nadzieję, że ten projekt zostanie zrealizowany.
 
Top Bottom