Projekt Syzyf

+
Cześć. Mam dla was coś z serii "rozterki" casuala :D.

Ostatnimio, a nawet dawniej niż ostatnio, nie mam jakoś zbyt wiele czasu na granie oraz ogarnianie kilku frakcji na przyzwoitym poziomie i często robię to w tzw. międzyczasie. Gdy dołożyć do tego fakt, że bardzo podobają mi się rozgrywki sezonowe i lubię pograć czasem arenki, to wychodzi na to, że nie mam co myśleć o zabawie w utrzymanie w Pro Ranku, nie mówiąc już o walce o jakieś sensowne pozycje.

No i zacząłem się zastanawiać, czy można temu luźnemu pykaniu nadać jakiś "głębszy" <haha> sens, poza samą rozrywką sensu stricto. Efektem tego rozmyślania jest "Projekt Syzyf". O co chodzi? Co sezon będę składał jedną talię i będę nią grał od rangi 5 do Pro Ranku, po czym zaprezentuję tu talię oraz statystyki mojego grania. Po zakończeniu sezonu znowu spadnę do rangi 5 i tak w kółko, no chyba że mi się znudzi i/lub zacznę grindować, na co się obecnie rzecz jasna nie zanosi :D. Ewentualne zmiany w talii są jak najbardziej dopuszczalne, ale będą to raczej kosmetyczne rzeczy, a nie np. zmiana archetypu. Co sezon będę grał inną frakcją/dowódcą.

Jeżeli są tu osoby z podobnymi "problemami" i będą chętne do zabawy, to możemy sobie zrobić jakiś "wyścig żółwi" i porównać swoje wyniki :).

Przejdźmy zatem do konkretów!

Projekt Syzyf #1 - Sezon Żmii (maj)
Talia - Wzmocnienia Meve (Królowa Meve) - https://www.playgwent.com/pl/decks/guides/14935
Mecze - 69
Wygrane - 44
Przegrane - 22
Remisy - 3
Win Rate - 63,77%
Liczba dni od początku sezonu - 15
Średnia ilość gier na dzień - 4,6

Projekt Syzyf #2 - Sezon Magii (czerwiec)
Talia - Harmonia (Dana Meadbh) - https://www.playgwent.com/pl/decks/guides/18709
Mecze - 119
Wygrane - 68
Przegrane - 48
Remisy - 3
Win Rate - 57,98%
Liczba dni od początku sezonu - 14
Średnia ilość gier na dzień - 8,5

Projekt Syzyf #3 - Sezon Drakonidów (sierpień)
Talia - Wzmocnienia Meve v2 (Królowa Meve) - https://www.playgwent.com/pl/decks/guides/29455
Mecze - 66
Wygrane - 43
Przegrane - 21
Remisy - 2
Win Rate - 65,15%
Liczba dni od początku sezonu - 23
Średnia ilość gier na dzień - 2,87

Projekt Syzyf #4 - Sezon Driad (wrzesień)
Talia - Hyperthin Ardal, Aretuza (Ardal aep Dahy) - https://www.playgwent.com/pl/decks/e8909b4a6ad9f3479be7e84228c8bb2b
Mecze - 140
Wygrane - 77
Przegrane - 59
Remisy - 4
Win Rate - 55%
Liczba dni od początku sezonu - 15
Średnia ilość gier na dzień - 9,33
 
Last edited:
Fajny pomysł na urozmaicenie sobie rozgrywki. Chyba dołączę do wyścigu żółwi, zawsze to jakaś motywacja do wbicia pro zamiast testowania kolejnych decków na 4-5 ranku, bo od początku sezonu jakoś nawet nie spieszyło mi się do pro laddera wiedząc, że i tak się nie utrzymam ;)
 
To jest nic innego jak potrzeba pochwalenia się bilansem a nie żadne urozmaicenie rozgrywki...
 
A czemu niby pochwalenie się bilansem, masz jakieś dokładne statystyki talii w Gwincie tak jak w przypadku Hearthstone'a? No właśnie nie, jedynie masz to co wyda Aretuza - bez żadnych statystyk. Wątek może pomóc graczom wybrać deck z niezłym winratio, albo przeciwnie zobaczyć, że jakiś inny wcale tak dobrego nie ma. Jak dla mnie pomysł ciekawy :) Nic innowacyjnego, ale może się przydać.
 
A czemu niby pochwalenie się bilansem, masz jakieś dokładne statystyki talii w Gwincie tak jak w przypadku Hearthstone'a? No właśnie nie, jedynie masz to co wyda Aretuza - bez żadnych statystyk. Wątek może pomóc graczom wybrać deck z niezłym winratio, albo przeciwnie zobaczyć, że jakiś inny wcale tak dobrego nie ma. Jak dla mnie pomysł ciekawy :) Nic innowacyjnego, ale może się przydać.
Statystyki 1 gracza testującego dany deck nic mi nie dadzą, za dużo zależy od jego umiejętności i preferencji co do sposobu gry.
Dlaczego pochwalenie się bilansem? Sam autor nazwał ten pomysł na pokazywanie statów "wyścigiem". ;)
 
Ja gram jednym deckiem z braku czasu, dopóki wygrywa, jak zaczyna dostawać szukam innego =]
 
jak spadnę rangę =], a że od 2 miesięcy nie grałem prawie w cale, to w tej chwili nie mam kłopotów ze spadaniem :p
 
No nie można. Jak już wbijesz 15 rangę to przegrywając mecze nie spadniesz do 16,17 itd. Na tym poziomie spada się tylko i wyłącznie na zakończenie sezonu o 4 rangi w dół.
 
Obecnie to się chyba w ogóle nie spada nawet jak się jest na rangach najwyższych. Co prawda gram w tym sezonie przeraźliwie mało gier rankingowych, ale wydaje mi się, że raz czy dwa grając na rangach 8-12 miałem sytuację iż przegrałem mecz mając zero elementów witrażu, a jednak nie spadłem o rangę niżej.
 
Jak nie nie spaść, z 15 na 17 nie można?

Fragmenty witraża można stracić ale nie rangę. Jak spadniesz na danej randze do "pustego witraża" to już niżej nie zejdziesz.

Dlatego Twój sposób testowania talii nie ma sensu.
 
Cześć. Przedstawiam kolejną talię :). Tym razem trochę gorszy wynik, najbardziej popsuły go mecze z dużą liczbą mocno kontrolnych talii na 3 randze oraz Barnaba Beckenbauer :D.

Odnosząc się do niektórych postów, nie ma się tu czym chwalić, może to robić ktoś, kto wykręca fajny % na Pro Ranku. Tak jak pisałem, projekt ten ma być pewnego rodzaju urozmaiceniem i wyzwaniem, a to że gram tu jedną talią, nie jest objawem masochizmu. Pamiętajcie, że oprócz rankedów ogrywam pozostałe tryby, a po wbiciu Pro Ranku bawię się także innymi taliami, więc ani nudy ani bólu nie doświadczam :).

Koniec gadania, przechodzę do statystyk.

Projekt Syzyf #2 - Sezon Magii (czerwiec)
Talia - Harmonia (Dana Meadbh) - https://www.playgwent.com/pl/decks/guides/18709
Mecze - 119
Wygrane - 68
Przegrane - 48
Remisy - 3
Win Rate - 57,98%
Liczba dni od początku sezonu - 14
Średnia ilość gier na dzień - 8,5

Pozdrawiam i do następnego :).
 

Attachments

  • Harmonia.png
    Harmonia.png
    113 KB · Views: 71
Cześć. W poprzednim miesiącu, w związku z premierą dodatku, sprawdzałem różnych dowódców, więc siłą rzeczy nie nadawało się to do projektu. W sierpniu planowałem grać Nilfgaardem lub Syndykatem, no ale po ostatnim patchu nie mogłem się powstrzymać przed pograniem moim ulubionym dowódcą Królestw Północy... Także Meve powraca :D. Gra się nią jeszcze lepiej niż wcześniej, przynajmniej przed wejściem do Pro Ranku :p.

Projekt Syzyf #3 - Sezon Drakonidów (sierpień)
Talia - Wzmocnienia Meve v2 (Królowa Meve) - https://www.playgwent.com/pl/decks/guides/29455
Mecze - 66
Wygrane - 43
Przegrane - 21
Remisy - 2
Win Rate - 65,15%
Liczba dni od początku sezonu - 23
Średnia ilość gier na dzień - 2,87

Pozdrawiam i do następnego :).
 
Last edited:
Top Bottom