Prośba o ulepszenie Gwint-a w Wiedzmin 4.

+
Prośbę swą motywuję tym że:
w Wiedzmin 3

1. Chciałem zobaczyć np. podczas misji zabawy na weselu z Olgierdem stolik i okazało się że jest to gra karciana.
Akceptowanie misji grozi grą karcianą.
Wycofanie się z gry przed rozdaniem bez kart grozi przegraną.

2. Zabrakło mi kart "podstawowych " i ani nie kupię już bo wszystkie wykupiłem, ani nie wiem czy znajdę jeszcze.

3. Akceptowanie gry bez kart " podstawowych " i wyjście przed rozdaniem grozi automatycznie przegraną.

4. Czasami za wyjście z gry karcianej przed rozdaniem grozi nie tylko przegraną, ale także utratą kolejnej karty "podstawowej".

5. Zadania poboczne z kartami leżą ani nie ukończone, ani ukończone.
po prostu " misja nie możliwa " :LOL: ( żartując )
 
Last edited:
Nie wiem, jaki masz problem z Gwintem. Ja wykupuję od handlarzy wszystkie karty, jakie tylko u nich znajdę, gram z każdym, kto tylko daje taką możliwość (przed grą na wszelki wypadek robię quick save) i nigdy nie miałem problemów z brakiem kart. Po praktycznie każdej wygranej partii (za pierwszym razem u danego przeciwnika) dochodzi nam jakaś karta specjalna lub mocna podstawowa. Wystarczy grać ze wszystkimi, a talia urośnie sama do takich rozmiarów, że pludry (a w późniejszych etapach nawet średniej mocy karty) się z niej usuwa, by nie brały udziału w losowaniu.
 
No i pewnie masz rację gdy zaczynasz w "Białym Sadzie ", ale nie koniecznie
- gdy próbujesz się uczyć grać w " księstwie Toussaint " i nie masz odpowiedniej talii by wygrać i Tobie karty znikają.
- gdy próbujesz podejrzeć talię w grze żeby zobaczyć czy już uzbierałeś talię, ale weszles do gry i musisz opuścić grę bo nie masz talii i znika Ci karta.

Chodzi o to że
1. żeby dało się podejrzeć talię w grze, zamiast przy wyjściu z gry.
2. że jeśli nie możesz grać, bo nie masz talii, to żeby te zadania znikały jako nie ukończone,
albo żeby chociaż te podstawowe dało się kupić i zacząć od Białego Sadu.
 
Last edited:
Cała seria zadań związanych z Gwintem zaczyna się w Białym Sadzie. Tam w karczmie otrzymujesz swoją talię startową, tam też u karczmarki możesz dokupić pierwsze karty. Następnie budujesz swoją talię w Vellen, Novigradzie, Oxenfurcie, Skellige, jedną z kart zdobywasz nawet w Wyzimie. Już w Białym Sadzie w Twoim ekwipunku ląduje "Cudowny przewodnik po Gwincie", który pomaga odnaleźć brakujące w talii karty. Jeśli chcesz wygrywać w Gwinta w Tussaint nie grając wcześniej w podstawce, to jakbyś chciał obronić pracę magisterską rozpoczynając studia od ostatniego semestru.
 
Na początku był jakiś poradnik. On gdzieś mi znikł.

Możliwe że problem nie tkwi w tym że te karty znikają , ale dlatego że nie potrafię obsługiwać interfejsu gry Gwinta.
W Wiedźminie 2 chyba było tak że miałem karty i grałem.
Tutaj mam okno z podziałem na dwie karty: na talię karty i karty do rozrywki
i nie kumałem że trzeba te karty sobie wybierać z dostępnej talii po lewej na prawą.
Nie rozumiałem czemu mam tylko usuń kartę i czemu znikały.
i czemu dodając kartę dodają się tylko specjalne.

Możliwe że przydałby się poradnik obsługi okna Gwinta że jak czegoś nie wiem to zerknę,
albo podpowiedzi. Nie wiem.
 
Jest bardzo szczegółowy samouczek, który prowadzi za rączkę jak przedszkolaka - ale na początku gry w karczmie w Białym Sadzie, gdzie Geralt zdobywa talię startową i uczy się zasad od pewnego oxenfurckiego profesora nadzwyczajnego.
 
Od siebie mogę dodać że lepiej zagrać najpierw w Gwinta w Velen, nie licząc Białego Sadu. Nilfgaardczyk w Wyzimie ma całkiem mocną talię i czasami trzeba próbować kilka razy zanim się z nim wygra, ale warto bo daje dobrego jak nie najlepszego dowódcę KP (róg na rząd oblężniczy)
Post automatically merged:

@tele1 W Gwincie masz karty po lewej i prawej stronie. Po lewej stronie masz karty, które posiadasz, ale nie są w talii. Żeby dodać je do talii kliknij na kartę którą chcesz dodać LPM i pojawi się po prawej stronie. Po prawej stronie masz karty, które masz w talii.
 
Top Bottom