Proszę o przejście Kejrana, Drauga, dowolnego miejsca w grze

+
Status
Not open for further replies.
phinix-mike said:
Dzis wieczorem bede zabijam kejrana i zobacze jak to jest.
Ale jesli bede musial zmniejszyc rozdzialke do 800x600 to beda jaja:) Ciekawe jak bedzie to wygladac na 27" monitorze.
Czyli porada jest taka, zmniejszyc rozdzialke przed walka z kejranem i tluc go w 800x600? Bo rozumiem ze zapisac gry sie nie da w czasie walki po odcieciu tych macek wiec trzeba cala walke zaczac juz w tej rozdzielczosci?

Przed samą walką masz przez grę zrobiony auto-save więc z tym problemu nie ma, możesz spróbować normalnie i dopiero jak zauważysz że nie da rady to wyjdź z gry i zmień rozdziałkę w konfiguratorze.
Pamiętaj jeszcze o jednym jak to pierwszy raz, cut scenka zaczynająca walkę zaczyna się już przy podejściu do krawędzi mokradła (byłeś tam z Triss przy okazji zdobywania śluzu Kejrana) więc w medytację wejdź trochę wcześniej i się naćpaj czym tam lubisz, ale Mangusta raczej obowiązkowa.
 
November said:
Przed samą walką masz przez grę zrobiony auto-save więc z tym problemu nie ma, możesz spróbować normalnie i dopiero jak zauważysz że nie da rady to wyjdź z gry i zmień rozdziałkę w konfiguratorze.
Pamiętaj jeszcze o jednym jak to pierwszy raz, cut scenka zaczynająca walkę zaczyna się już przy podejściu do krawędzi mokradła (byłeś tam z Triss przy okazji zdobywania śluzu Kejrana) więc w medytację wejdź trochę wcześniej i się naćpaj czym tam lubisz, ale Mangusta raczej obowiązkowa.

Jak mowisz... manguste mam, zrobilem z substytutu, nie lazlem tam po ten cieniocist czy cieniolist czy cos tam.. za duzo nekkerow, piora mnie w 10 sekund jak tam w te jaskinie wejde. Wiec jak piszesz, walne w kimono przed krawedzia i pociagne z lufki wszystkie grzyby jakie mam + manguste:) Kurde, jeszcze z 6 godzin w pracy zanim zaczne pykac.. Podekscytowany jestem jak piorun, fantastyczna gra. Nie bawilem sie tak w RPGa od czasow Baldura czy Neverwintera 1.
 
@phinix-mike

Cieniokost ;) I chłopie jak Ty będziesz tyle punktów doświadczenia odpuszczał to ja cię cienko widzę w II Akcie ;) ze 20 nekkerów + pierwsze spotkanie z trupojadem i zaliczenie questa? Nie odpuściłbym.
 
phinix-mike said:
Jak mowisz... manguste mam, zrobilem z substytutu, nie lazlem tam po ten cieniocist czy cieniolist czy cos tam.. za duzo nekkerow, piora mnie w 10 sekund jak tam w te jaskinie wejde. Wiec jak piszesz, walne w kimono przed krawedzia i pociagne z lufki wszystkie grzyby jakie mam + manguste:) Kurde, jeszcze z 6 godzin w pracy zanim zaczne pykac.. Podekscytowany jestem jak piorun, fantastyczna gra. Nie bawilem sie tak w RPGa od czasow Baldura czy Neverwintera 1.

Oj, jak masz kłopoty z kilkoma nekkerami, to przy Żagnicy szykuje Ci się długa nocka i lepiej sam też przygotuj dla siebie jakieś eliksiry (czyt. spirytualia) na uspokojenie ;)
 
No toscie mnie wystraszyli!:)
W takim razie co ja robie zle?
Ta misja z elfka, Milena czy cos takiego - powiedzialem ze sie zajme ta jaskinia, ale jak tam wlazlem to mnie nekkery zarzneli w klika sekund:( Ja sie tak nie bawie - powiedzialem i nie wchodzilem to tej jaskini wiecej. Jakos nie mialem problemow z nekkerami w lesie, ale te z czerwonymi lbami to sa straszne, w jaskini wychodzi ich z 2-3 i z 3 siwych i leze od razu... moze daltego ze nie uzywam olejow na mieczach czy tych eliksirow nie pije?
Czy one daja duzo? Jesli powininem ktores pic, czy mozecie mi podpowiedziec ktore?
7 poziom postaci, zbroja +10, miecz srebrny chyba 14-18 i nie moge dac sobie rady...
 
Oczywiście, że eliksiry i oleje ułatwiają walkę, ja stosuje je w ilościach przemysłowych.
Spróbuj zestawu "neutralnego" na początek - jaskółka + gawron + puszczyk/wilk i stosuj oleje, stosowny na stosownego potwora, a jak nie wiesz jaki to kipiel.

Ja do Kejrana zwiększam żywotność i jej regeneracje + mangusta.
 
Zrób kłopoty z Trollem w pełnej wersji, to znaczy z wygraniem w pokera łba trollicy, da ci za to przepis na zbroję łowcy, potem "doładuj" zbroję wzmocnieniami, jeżeli nie masz wgranego save z części pierwszej, żeby mieć porządny miecz srebrny, to kup u tajemniczego, runy ulepszające także, zgodnie z preferowanym stylem walki, ja akurat pakowałem na maksa w ulepszenia znaków, bo szedłem drogą miecza. Jak najszybciej rozwiń z drzewka miecza zdolność Garda, bez niej za każdym razem dostajesz 200% w plecy. Stosuj znak quen a reszta to już Wiedźmiński taniec z mieczem ;) A petardy i oleje tez się przydają, z bonusów z DLC masz 10 osełek, jak nie wiesz czego użyć bierz to, działa 20 minut wiec spokojnie dasz radę.
Generalnie to jaskółkę żlopię na okrągło, wspieram tym co w zależności się przydaje, na samego Kejrana to jaskółka i Mangusta, trzeci można właściwie olać, bo i tak jak cię klepnie to kaplica, a odporny na wszystko więc jego własciwie tylko QTE załatwia
co do jaskiń to Jaskółka wilk i gawron, dobry miecz, quen, petardy i przede wszystkim wiedźmiński taniec ;)
 
Ewentualnie może sobie na czas walki obniżyć poziom trudności, np. ja zmniejszyłem z normal na easy i faktycznie było easy :) nie robiłem triku z rozdzielczością, ale ponieważ jeszcze raz idę pierwszy akt to spróbuję na normalu w 800x600 - chociaż mój sprzęt spokojnie daje radę z praktycznie max detalami (bez ubersamplingu tylko) i klatek nie gubię.
 
kateracme said:
Ewentualnie może sobie na czas walki obniżyć poziom trudności, np. ja zmniejszyłem z normal na easy i faktycznie było easy :) nie robiłem triku z rozdzielczością, ale ponieważ jeszcze raz idę pierwszy akt to spróbuję na normalu w 800x600 - chociaż mój sprzęt spokojnie daje radę z praktycznie max detalami (bez ubersamplingu tylko) i klatek nie gubię.

No to nie masz po co robić kombinacji, ja nic nie zmieniam w konfigu i wszystko ładnie przechodzę ;) Jak ci komp nie tnie to i na Kejranie nie będzie problemu.
 
Dzieki za wyjasnienie. Widze ze trzeba zaczac uzywac tych wszystkich "dopingow":)
OK. W takim razie zanim poszarzuje na kejrana, to skocze do tej jaskini... Dam znac jak mi poszlo:)
 
Tak, zadanei z trollem wykonalem do konca i mam te zbroje, jest super, musze w nia tylko powciskac jakies ulepszenia, mam juz +2 do zbroi ulepszenie krasnalskie, ale musze cos inego dorzycic...

Poranek nastal a ja nawet nie zmierzalem w kierunku Kayrana;)
Postanowilem ze zalatwie sobie dobry miecz, te zebate ostrze czy cos takiego. No ale mam za malo zebow endriady:(
trzeba 15 a mam 9. mialem 5 ale skoczylem do Anyzki, ktora opchnela mi 4, niestety wiecej nei miala.
Pomyslalem sobie ze jak wyjde jej z chaty, siade na ganku walke kime z 2 dni to sie liczba dostepnych przedmiotow u niej odswiezy... Niestety nic. Moze powininem wybiec z wioski, pojsc w krzakach pomedytowac ze 3 dni to Anyzka bedzei miala wiecej zebow?:)
Problem w tym ze juz wybilem gniazda, krolowe i wszystko co zylo w lesie. Ostaly jeno motylki ;))
Tak to jest jak sie gra bez poradnika - zrobi sie pewne zadania ktore czasem odcinaja pewny dostep.
Znacie inne miejsce na zdobycie zebow endriad? W lesie juz probowalem siedziec po kilka dni przy ich satrych gniazdach, ustawialem przynety na nie od Cedryka, i dupa...
 
November said:
Zrób kłopoty z Trollem w pełnej wersji, to znaczy z wygraniem w pokera łba trollicy, da ci za to przepis na zbroję łowcy, potem "doładuj" zbroję wzmocnieniami, jeżeli nie masz wgranego save z części pierwszej, żeby mieć porządny miecz srebrny, to kup u tajemniczego, runy ulepszające także, zgodnie z preferowanym stylem walki, ja akurat pakowałem na maksa w ulepszenia znaków, bo szedłem drogą miecza. Jak najszybciej rozwiń z drzewka miecza zdolność Garda, bez niej za każdym razem dostajesz 200% w plecy. Stosuj znak quen a reszta to już Wiedźmiński taniec z mieczem ;) A petardy i oleje tez się przydają, z bonusów z DLC masz 10 osełek, jak nie wiesz czego użyć bierz to, działa 20 minut wiec spokojnie dasz radę.
Generalnie to jaskółkę żlopię na okrągło, wspieram tym co w zależności się przydaje, na samego Kejrana to jaskółka i Mangusta, trzeci można właściwie olać, bo i tak jak cię klepnie to kaplica, a odporny na wszystko więc jego własciwie tylko QTE załatwia
co do jaskiń to Jaskółka wilk i gawron, dobry miecz, quen, petardy i przede wszystkim wiedźmiński taniec ;)


Wielkie dzieki wszystkim za porade - wczoraj postanowilem wziac sie za te nekkery i super! dwa kielonki przed walka, gawron i jaskolka, pociagnalem moj mieczyk oselka i szlo jak burza!:) Tak sie rozpedzilem ze jeszcze pyknalem duchy w szpitalu!:) Niesamowita gra, scenerie sa przepiekne, super lokacje, zadania, cudo.
Takze w dzienniku zostaly juz mi tylko zadania z Kejranem. Z tego co czyatlem na forach to jeszcze jest jakies zadanie z roza, tylko musze poczytac jak te zadanie rozpoczac. Bo te zadanie o wspomnieniach to sie chyba zacznie po Kejranie, jak bede gadal z Rochem, jesli sie nie myle. Zebralem wszystkie papiery w ruinach szpitala, wiec powinno byc wszystko ok...
 
phinix-mike said:
Takze w dzienniku zostaly juz mi tylko zadania z Kejranem. Z tego co czyatlem na forach to jeszcze jest jakies zadanie z roza, tylko musze poczytac jak te zadanie rozpoczac. Bo te zadanie o wspomnieniach to sie chyba zacznie po Kejranie, jak bede gadal z Rochem, jesli sie nie myle. Zebralem wszystkie papiery w ruinach szpitala, wiec powinno byc wszystko ok...

Do końca aktu to Ty jeszcze masz sporo do zrobienia (Kejran to tylko epizod, ale może być bolesny). Zadania z różą na 100 % nie przegapisz ;)
 
nickstone said:
Do końca aktu to Ty jeszcze masz sporo do zrobienia (Kejran to tylko epizod, ale może być bolesny). Zadania z różą na 100 % nie przegapisz ;)

To super, bo juz sie balem ze drugi akt nadejdzie, potem trzeci o ktorym wszyscy mowia ze jest za krotki i bedzie koniec gry.
Musze poczytac o wszystkich zadaniach w akcie pierwszym zeby niczego nie ominac.
 
phinix-mike said:
To super, bo juz sie balem ze drugi akt nadejdzie, potem trzeci o ktorym wszyscy mowia ze jest za krotki i bedzie koniec gry.
Musze poczytac o wszystkich zadaniach w akcie pierwszym zeby niczego nie ominac.

I akt to dopiero się rozkręcił - jeszcze zdrowo się spocisz. Po zabiciu Kejrana radzę zrobić pancerz z jego skóry - może się przydać ;) .

Ja przed przejściem gry nawet nie oglądałem artbooka, żeby nie psuć sobie zabawy.
Graj uważnie zamiast czytać o zadaniach - w tym cała frajda żeby samemu je "rozwiązać".
 
nickstone said:
I akt to dopiero się rozkręcił - jeszcze zdrowo się spocisz. Po zabiciu Kejrana radzę zrobić pancerz z jego skóry - może się przydać ;) .

Jak zrobił zbroję Łowcy (prezent od Trolla) to szkoda czasu, statsy prawie identyczne a roboty sporo, ja w Zbroi Łowcy aż do momentu jak sobie Zbroję ze Smoczych Łusek w Vergen sprawiłem albo od Hanselta Zireael dostałem, szczególnie że zbroja to jedno, ale dobre wzmocnienia rzadkie już są, więc lepiej pociułać i pchać dopiero w naprawdę dobrą zbroję.
 
Dzieki wielkie chlopaki za wasze uwagi i pomysly.
Mam zbroje lowcy, najlepsza jaka mialem do tej pory. Wsadzilem w nia krasnoludzkie wzmocnienia +2 i cos tam jeszcze wiec jest super. Zrobilem sobie tez zebate ostrze z zebow endriad wiec mam fajny miecz na ludzi i mam tez wysmienity srebrny miecz wiedzminski, chyba tak sie nazywa. Na wsadzalem im runy i bardzo lubie teraz moj zestaw:)
trzepie olejki i mikstury, zbieram wszelkie ziola.. "na wlasny uzytek";)
Na ten moment mam jedynie Kejrana misje na liscie, wiec chyba zaczne sie w tam kierowac. Pewnie niedlugo cos innego wypadnie, bo jakos samemu nie moge nic zalapac.
 
Jak tego questa z kadzidłami zaliczyłeś i wyczyszczona tablica ogłoszeń to faktycznie, leć lać dużego, powodzenia ;)
 
November said:
Jak tego questa z kadzidłami zaliczyłeś i wyczyszczona tablica ogłoszeń to faktycznie, leć lać dużego, powodzenia ;)

Kadzidla? Tzn ten quest z sklepem z nielegalnymi pierdolkami? jesli to nei to to nie mam niczego takiego na liscie:(
GDzie to jest i co sie tam robi?

Jak dostalem ten przepis to go nei dalem kolesiowi, ten sie wkurzyl i powiedzial ze pozaluje. potem jak poszedlem na grzyby do lasu to ten wyskoczyl z kolegami, ale spralem ich od razu i temat sie zamknal.
Ludzie pisza ze jakies laboratorium mialo byc czy cos. Ja nic takiego nie mialem.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom