PrtScrn zawiesza grę

+
PrtScrn zawiesza grę

Przy próbie wykonania printscreena przeznaczonym do tego klawiszem PrtScrn gra staje dęba, ekran robi się czarny, nie da się przejść do pulpitu - nie da się nic zrobić, nawet "salut na trzy palce" nie działa. Jedyne rozwiązanie to twardy reset. Zrzutu ekranu oczywiście gra nie robi.

Win 10 x64 (uprade'owany z Win 7), i7-4770k (stock), 16 GB RAM @ 1600 MHz, GTX 770, SSD 240 GB.

A jak usłyszę od admina, że taki temat już jest i powinienem użyć wyszukiwarki, to nie ręczę za siebie - wyszukiwarka na tym forum jest totalnie nieintuicyjna i wynajduje wszystko za wyjątkiem tego, czego akurat się szuka.
 
U mnie PrtScr nie powoduje żadnej zawieszki. Problem musi chyba być wyjątkowo u Ciebie.

Swoją drogą, po co chcesz wykonywać rzuty ekranu za pomocą PrtScr? To już nie lepiej użyć Fraps, Msi Afterburner czy ShadowPlay?
 
[...]
Swoją drogą, po co chcesz wykonywać rzuty ekranu za pomocą PrtScr? To już nie lepiej użyć Fraps, Msi Afterburner czy ShadowPlay?

Staram się korzystać z najprostszych rozwiązań - po coś w końcu mam ten guzik na klawiaturze :). Instalowanie Afterburnera tylko do robienia zrzutów ekranu, to czysta perwersja ;).

Dopiszę tylko, że nie pamiętam, abym na Win 7 miał tego typu problemy.
 
A wiesz, że Fraps (jak również inny program) możesz podpiąć pod dowolny klawisz, w tym też PrtScr. Chociaż w Twoim przypadku radzę unikać tego klawisza jeśli zawiesza system. U mnie, jak już wspominałem, działa bez problemu, a siedzimy na tym samym OS'ie. Dodatkowo tak samo zdobytym.
 
A wiesz, że Fraps (jak również inny program) możesz podpiąć pod dowolny klawisz, w tym też PrtScr. Chociaż w Twoim przypadku radzę unikać tego klawisza jeśli zawiesza system.
Raczej nie jest to wina samego klawisza, tylko akcji, która jest wywoływana po jego kliknięciu. Więc unbind starej akcji, a potem przypisanie nowej (dla Frapsa), może pomóc. Warto spróbować :p
 
Serek, wiem.

Ale chodzi o to, że nawet w głupim Frapsie można sobie ustawić dowolny (jedne) klawisz, który będzie robił to samo co PrtScr. Nie widzę sztucznego robienia problemu.
 
Nie widzę sztucznego robienia problemu.

Ależ ja nie widzę w tym problemu, który wart byłby poświęconych mu do tej pory postów. Mogę z tym żyć i z mostu się nie rzucę. Po prostu chciałem wrzucić screena na dowód, że
Geralt jest wampirem wyższym, bo nie odbija się w lustrze stojącym koło drzwi garderoby Iriny Renarde za sceną teatru w Nowigradzie
:p
A tak, musiałem to zrobić w sposób opisowy. ;)

Niemniej za troskę składam najserdeczniejsze podziękowania. :respect:
 
Top Bottom