Przedstawiamy piąty dodatek do GWINTA, Pan Lusterko!

+
Myślę, że ilość nowych kart w każdej frakcji może być taka sama, a policzone przez Ciebie różnice wynikają z ilości tokenów.

Prawdopodobnie masz rację... Chociaż tokeny mają również prześliczne arty :love:
Ale serio nie rozumiem, dlaczego Syndykat ma taką nadwyżkę kart... Szczerze liczyłem na to, że tym razem nie dostanie ani jednej, żeby trochę zrównoważyć balans frakcji.
 
Ale serio nie rozumiem, dlaczego Syndykat ma taką nadwyżkę kart... Szczerze liczyłem na to, że tym razem nie dostanie ani jednej, żeby trochę zrównoważyć balans frakcji.
Każda frakcja ma mniej więcej jednakową liczbę kart tyle, że Syndykat nie ma talii startowej, stąd takie a nie inne liczby na pasku kolekcji kart.
 
Zerknąłem na polskie tłumaczenia i tak tylko wspomnę tutaj, że Rupture mogłoby dostać inną nazwę niż Rozdarcie, bo jednak nie powinniśmy powielać nazw - a jak wiemy istnieje karta Rozdarcie. Tak tak, wiem że to zupełnie co innego, ale jednak - to dobra zasada.

Zasłona jako tłumaczenie Veil wg mnie to takie 3/10, Osłona chyba byłoby lepsze (tym bardziej, że dosłownie chroni kartę przed uzyskaniem statusów).
 

Alicja.

CD PROJEKT RED
Ciekawi mnie, czy będzie możliwość kupienia samego skina pana lusterko.
Tak jak w przypadku innych skórek z dodatków pojawi się ona kiedyś w sklepie w nieco zmienionej formie ;)

No wszystko fajnie, tylko jak rozumiem to teraz zakupione beczki PL będzie można otworzyć dopiero 30 czerwca tak?
Tak, beczki będzie można otworzyć 30 czerwca, po premierze dodatku, ale bibelotów z pak przedpremierowych (rewers, skórka, tytuł) będzie można używać od razu po zakupie :)
 

Gyg

Forum regular
Rapture to taka trucizna na sterydach - niezbyt mi się podoba. A ten uniwersalny Tutor z echem to już zupełnie porażka. Ja rozumiem konsystencja, ale bez przesady.
 
Fantastyczny klimat, arty :D Pan Lusterko Lokim Wiedźminlandu, pomysł trafiony w sedno :p Ekspansja Nilfgaardu była więc spowodowana jego podszeptami...

Gwint ma w ogóle mnóstwo świetnych pomysłów rozszerzających uniwersum, marzeniem byłoby zobaczyć rozwinięcie niektórych kart w opowieściach, komiksach czy grach :p

Jedno pytanie: czemu Duny narysowany bez brody? A dodatek zapowiada się ciekawie

Też na to zwróciłem uwagę, niestety w każdej adaptacji Wiedźmina wydaje się, że twórcom to umyka :( Ale to samo pytanie mogłoby być o kolor włosów Milvy, czasem w procesie produkcyjnym takie szczegóły po prostu umykają.
 
Myślicie że jest szansa na rework areny? W końcu to pan lusterko jej tak jakby patronuje. Jak chcielibyście żeby to wyglądało?
 
Myślicie że jest szansa na rework areny? W końcu to pan lusterko jej tak jakby patronuje. Jak chcielibyście żeby to wyglądało?

Ogólnie zmiana areny jest w planach Redów - oficjalnie jest zapowiadana przez @SlamaTwoFlags od jakiegoś czasu. Na czym będzie to polegać, zobaczymy. Kto wie, czy nie dowiemy się tego przy okazji tego dodatku. Zapewne Redzi myślą też nad kolejnymi trybami - turniejami (także oficjalnie zapowiedziane, choć zdaje się, że przez stronę, a nie przez klienta gry, było na etapie "już prawie gotowe" w styczniu, teraz coś ucichł temat), a być może także nad - znanymi z innych karcianek - automatycznymi pojedynkami, choć nie wyobrażam sobie tego w Gwincie.
 
Szkoda, że jak zwykle nie będą animowane...
A nie jest przypadkiem tak, że jeśli karta animowana tworzy inną kartę (w tym tokena), ta stworzona również jest animowana? Działa to np. w przypadku Caranthira, który potrafi zrobić kartę animowaną z nieanimowanej.
 
Mnie ciekawi co takiego zadziało się że w drugiej połowie zeszłego roku za pakiet
Skórka + plansza + rewers + 25 beczek premium płaciłem 160-165 zł a obecnie za pakiet 25 beczek premium i skórkę mam zapłacić prawie 203 zł? Transport beczek na Jarudze podrożał? Trolle malarze zawiązały związki zawodowe i trzeba było im podnieść płace?
 
Bawiąc się troszkę liczbami:
- W sumie kart w dodatku jest 95 wliczając te zmieniające sie, a mówili o 70+, więc i tak nieźle. Pytanie, ile z nich będzie tokenami, ale to wciąż w pewnym sensie karty.
- Póki co pokazali 9 kart + 3 arty + 6 ruchomych artów w trailerze = znamy 18 / 95 obrazków
- To jest nadal 21 kart więcej niż Kupcy Ofiru, nawet wliczając ofirskie Manewry Bojowe, których było aż 12 :)
 

Lexor

Forum veteran
A nie jest przypadkiem tak, że jeśli karta animowana tworzy inną kartę (w tym tokena), ta stworzona również jest animowana? Działa to np. w przypadku Caranthira, który potrafi zrobić kartę animowaną z nieanimowanej.
Nie jest tak. Na przykład dlatego, że Caranthir nie tworzy tokenów.

Mnie ciekawi co takiego zadziało się że w drugiej połowie zeszłego roku za pakiet
Skórka + plansza + rewers + 25 beczek premium płaciłem 160-165 zł a obecnie za pakiet 25 beczek premium i skórkę mam zapłacić prawie 203 zł? Transport beczek na Jarudze podrożał? Trolle malarze zawiązały związki zawodowe i trzeba było im podnieść płace?
Nic nowego w wykonaniu CDPR. Kasa? Owszem, bierzemy. Przemyślane zmiany w kartach, balans? Co to to nie.

W sumie kart w dodatku jest 95 wliczając te zmieniające sie, a mówili o 70+, więc i tak nieźle. Pytanie, ile z nich będzie tokenami, ale to wciąż w pewnym sensie karty.
Mówili: 70+ kart plus tokeny. Póki co nie ma podstaw do napisania, że coś się w tych wcześniejszych zapowiedziach zmieniło.
 
Nic nowego w wykonaniu CDPR. Kasa? Owszem, bierzemy. Przemyślane zmiany w kartach, balans? Co to to nie.

Demagogia w Twoim wykonaniu nie ma końca. Akurat Gwint jest jedną z niewielu, jak nie jedyną karcianką, która nie wymaga od Ciebie wydawania kasy, a zakup paki z przedsprzedaży ma sens głównie dla dodatków. Co można zarzucać Redom to można, ale na pewno nie to, że są nastawieni tylko na kasę od graczy.
 
Pytanie mam - Echo będzie przywracać kartę na wierzch talii przed dobraniem w nowej rundzie?
 
Demagogia w Twoim wykonaniu nie ma końca. Akurat Gwint jest jedną z niewielu, jak nie jedyną karcianką, która nie wymaga od Ciebie wydawania kasy, a zakup paki z przedsprzedaży ma sens głównie dla dodatków. Co można zarzucać Redom to można, ale na pewno nie to, że są nastawieni tylko na kasę od graczy.
Przepraszam, ale w ile karcianek grałeś? Jaka obecnie wymaga od Ciebie wydawania pieniędzy? Nawet podczas grania w HS'a, poświęcają grze z 10-15 min dziennie co dodatek miałem na minimum 100 nowych pakietów. Oczywiście jak ktoś się uparł na pełną kolekcję to pewnie bez grindowania czy wydania $ byłoby ciężko. W TESLu też nigdy nie czułem potrzeby wydawania. W Gwincie preordery oczywiście że są nastawione na czysty $. Po pierwsze od początku gracze muszą prosić o tak oczywiste rzeczy jak choćby skalowalne preordery. Po drugie od początku gracze muszą prosić o tańsze opcje dla fanów bibelotów. Po trzecie sam CDPR jeszcze 2 lata temu ustami prezesów mówił, że preordery to tylko forma wsparcia twórców w ich grach, nie będzie preorderów które dają komuś coś czego nie ma po premierze, nie będą dzielić graczy itp. Gwint stał się jedynym projektem gdzie się z tego wyłamali. Po czwarte, masz powyżej przykład, jeszcze kilka miesięcy temu za to SAMO + jeszcze plansza i rewers płaciłeś 30-40 zł mniej. No rzeczywiście na biednego trafiło więc za więcej teraz trzeba dać mniej. Oczywiście nie chodzi o kasę, ale o miłość do graczy :) Przepraszam, ale bądźmy dorośli i patrzmy na świat jak dorośli. :)
 
Demagogia w Twoim wykonaniu nie ma końca. Akurat Gwint jest jedną z niewielu, jak nie jedyną karcianką, która nie wymaga od Ciebie wydawania kasy, a zakup paki z przedsprzedaży ma sens głównie dla dodatków. Co można zarzucać Redom to można, ale na pewno nie to, że są nastawieni tylko na kasę od graczy.

Ale czego by nie mówić ceny za pakiety Pana Lusterko to jakiś żałosny żart...
 
Ludzie, nie wiem jak wy, ale ja uważam że lepiej jak są płatne i drogie (nawet bardzo) bibeloty, niż jakby miały być tanie paki samych beczek dające zauważalną przewagę jak je kupisz. Mikrotransakcje w grach to czasem wielki problem który jest w stanie zniszczyć grę jeśli tylko twórcy są zbyt chciwi. Sądze iż w gwincie rozwiązali to dobrze.
P.S. @puszatek_kun nie jestem pewien ale chyba pisali że będzie możliwość późniejszego zdobycia tych bibelotów.
 
Ludzie, nie wiem jak wy, ale ja uważam że lepiej jak są płatne i drogie (nawet bardzo) bibeloty, niż jakby miały być tanie paki samych beczek dające zauważalną przewagę jak je kupisz. Mikrotransakcje w grach to czasem wielki problem który jest w stanie zniszczyć grę jeśli tylko twórcy są zbyt chciwi. Sądze iż w gwincie rozwiązali to dobrze.
P.S. @puszatek_kun nie jestem pewien ale chyba pisali że będzie możliwość późniejszego zdobycia tych bibelotów.

A niby jak w karciance miałbyś zyskać przewagę przez preorder? Wytłumacz bo nie wiem. Kwoty są z kosmosu i tyle. Mnie to ganz egal bo i tak bym nie kupił i tak. Raz: bo nie warto, dwa: nie wiem ile Gwint pociągnie. A wywalić kasę w niepewny projekt to dopiero by była komedia.
 
Top Bottom