Przedstawiamy piąty dodatek do GWINTA, Pan Lusterko!

+
10 za 11... niby carryover ale sam na słabiutkie tempo. Nie widzę na razie zastosowań poza drypassem u przeciwnika.
Właśnie też nie widziałem na początku zastosowań, ale po namyśle widzę 2 funkcje:
1. Wzmocnienie kart, które korzystają z bycia wzmocnionymi - typu Anna Stegner lub ten krasnal z tarczą
2. Wzmocnienie kart, które mają mało siły i łatwo je zniszczyć np. piorunem, a zależy Ci na aktywowaniu rozkazu turę po wyłożeniu. W tym wypadku 5 a 7 pkt. siły robi kolosalną różnicę.

I sprawdziło się moje przypuszczenie, że będą odkrywać 3 karty dziennie - tylko raczej w godzinach popołudniowych, tak jak dzisiaj. I dopiero po pokazaniu wszystkich 3 na twitterze karty będą lądowały na oficjalnej stronie. Ciekawe czy każdego dnia wszystkie 3 karty będą należały do jednej frakcji - tak jak dzisiaj dostaliśmy tylko neutrale.
 
Last edited:
Dodatki w cenie gier AAA, hmm, poczekam na grę AAA :D.

ak ktoś chce wesprzeć Gwinta inaczej są bibeloty, pola - bitwy, rewersy, podróże. Takie wydatki do 30 zł na 4 miesiące przez rok dają 120 zł dla mnie jest ok =]. Ostatnie ostatni preordery tak jak ktoś pisał w cenie gry AAA dla mnie odpada. Jak kiedyś pisałem na RIOT samo LoL 500zl na 4 lata wydałem i dla mnie, to jest dla mnie znośna kwota za spędzoną rozgrywkę. Regularnie kupuje od nich co mi się spodoba, bo wiem( tak jak pisał @Lexor) że gra jest pewna na rynku, nic nie psuje rozrywki, wszystko jest szybko łatane i jeszcze dobry kontakt z klientem przez klienta (gry) :D.

Gwint właśnie dla mnie jest nie pewny, bo słabo idzie łatanie, ciągłe błędy, podróż łatana 2 miesiące, opisy nie zmieniane, zamkniecie wersji konsolowych, okrojony budżet na turnieje, a w becie tak pompowany. Teraz póki jest popularny po premierze na androidzie, w głównej mierze wysiłki idą w sklep i dodatki itd. zamiast naprawiać co jest popsute. W skrócie odrabianie szybko strat nawet kosztem jakości wydania. Tak to odbieram =]
Post automatically merged:

Fajnie że dopieszczają Gwinta i poprawiają jego czytelność graficzną, coraz lepiej wygląda =]
 
10 za 11... niby carryover ale sam na słabiutkie tempo. Nie widzę na razie zastosowań poza drypassem u przeciwnika.

Jeśli na weteranach da się zbudować ciekawy build to tam może się sprawdzić zagrany w 1 rundzie która byłaby oddawana by budować siłę na 2 i 3 rundę. Pozatym w Scoia i KP jest sporo kart które z tego mogą zrobić niezłe dodatkowe value.
 
10 za 11... niby carryover ale sam na słabiutkie tempo. Nie widzę na razie zastosowań poza drypassem u przeciwnika.
Ze wzmocnioną Płotką (+ dwie inne karty "na potem") wyjdzie na stół za 9.
 

Gyg

Forum regular
Tylko że ww. zagrania są dość niepewne. Płotka zadziała jak masz go na ręku w R1, potem to już robi się cegła. Nie mówię, że jest bezużyteczny, ale w mecie raczej się nie pojawi.
 
Co do Veil (Zasłony) - nie zdejmuje ona istniejących statusów, ale osłania przed zdobyciem nowych. Czyli jeśli nałożysz Zasłonę na Obrońcę wciąż będzie on Obrońcą, ale nie będzie go można np. zatruć.

Od razu wytłumaczę Echo, bo widziałam, że też się nad tym ludzie zastanawiali. Karta z Echem powraca do talii przed dobraniem kart i mulliganem, czyli jeśli zagracie np. Onejromancję w r1 to na 100% dostaniecie ją znowu do reki w r2 :)
 
Dzięki Ci stokrotne @Alicja.
Rozwiałaś własnie wiele z naszych niepewności.
Chciałem jednak dopytać, czy planujecie dołożyć umiejętność SYMBIOZA także wcześniejszym kartom ScoiaTael? Ciekawi mnie ile da się wykręcić z tych nowych drzewców ;)
 
Chciałem jednak dopytać, czy planujecie dołożyć umiejętność SYMBIOZA także wcześniejszym kartom ScoiaTael? Ciekawi mnie ile da się wykręcić z tych nowych drzewców ;)

Niektóre stare karty dostaną nowe słowa kluczowe, a aktualizacja wprowadzi też zmiany w balansie. Ale na Symbiozę bym na razie nie liczyła ;)
 
@Gyg @Falavandrel
Zapominacie o jednej rzeczy. Popatrzcie nawet na te kilka nowych kart...czyściciele cmentarza, pojawiają się karty co nadają tag przeklęty....nie będzie tak łatwo z tą onejromancją. A co do diabła to jest to jedyna karta, która może jednostki KP formować już na ręce. Jedyna taka w grze, więc zastosowań ma 10-ki
 

Gyg

Forum regular
No możesz Onicośtam wywalić z cmentarza zanim echo się odpali. Ale to się robi strasznie dużo tych techów - niszczenie artefaktu, oczyszczenie, wiewióra na czyszczenie cmentarza...
 
A co do diabła to jest to jedyna karta, która może jednostki KP formować już na ręce. Jedyna taka w grze, więc zastosowań ma 10-ki
Czytam to zdanie już chyba 10ty raz i go nie rozumiem. Jest jakiś ciąg logiczny z poprzednim zdaniem?
 
Czytam to zdanie już chyba 10ty raz i go nie rozumiem. Jest jakiś ciąg logiczny z poprzednim zdaniem?
Nie ma, ale jaki problem rozumieć je osobno?To było odnośnie wcześniejszej wypowiedzi @Gyg że ta karta nie ma zastosowań. Ma i to bardzo dużo i dopiero się przekonamy czy będą efektywne czy nie.

@luk757
No nie wiem. Myślałem że to echo przenosi kartę z cmentarza do talii, więc jeśli karta będzie miała to doomed, to nie będzie mogła być do talii przeniesiona, ale może źle to rozumiem.
 
No nie wiem. Myślałem że to echo przenosi kartę z cmentarza do talii, więc jeśli karta będzie miała to doomed, to nie będzie mogła być do talii przeniesiona, ale może źle to rozumiem.
Tak "echo" przenosi kartę z cmentarza do talii tylko, ze w tym wypadku będzie to karta specjalna, której nie możesz nadać statusu inną kartą.

Co do Wszechoboga to jest to kopia Jaskra z bety, który służył głownie do bufowania rębaczy w decku. Nie znamy wszystkich kart więc ciężko ocenić czy będą jeszcze jakieś synergie. Na ten moment widzę 3 zastosowania:
- w decku z Cerys na Lippym i to jest jak dla mnie najbardziej obiecujące
- w decku pod pasy i Vernona
- combo z Onejromancją
 
Last edited:
Nie ma, ale jaki problem rozumieć je osobno?To było odnośnie wcześniejszej wypowiedzi @Gyg że ta karta nie ma zastosowań. Ma i to bardzo dużo i dopiero się przekonamy czy będą efektywne czy nie.
No bo nie rozdzieliłeś zdań i wyszło jakby wszystko tyczyło się jednej wypowiedzi. Nie czepiam się dla czepialstwa. Komunikacja na forach jest dość specyficzna i niestety "skróty myślowe" są ciężkie do wychwycenia.

@luk757
No nie wiem. Myślałem że to echo przenosi kartę z cmentarza do talii, więc jeśli karta będzie miała to doomed, to nie będzie mogła być do talii przeniesiona, ale może źle to rozumiem.
Ta karta jest dość trudna do ogarnięcia na sucho, wszystko wyjdzie w praktyce. Ja rozumiem ją tak - jak zagram onejromancję to wyjmę sobie z talii dowolną jednostkę i dam jej fatum. Potem na początku r2 onejmomancja znów wskoczy mi na rękę przy doborze kart i znów będę mógł zagrac dowolną kartę z talii. Tutor idealny. Jedyne co to trzeba nie stracić jej z cmentarza, a tu z kolei mogą szkodzić wiewiórki, kusznicy z NG, Lemmens i wszyscy inni grzebiący w cmentarzu. Poprawcie mnie jeśli źle kumam.
 
Top Bottom