Przedstawiamy Podróż — nowy system postępów w GWINCIE!

+
Po prostu dotychczasowe wpisy zawarli w dwóch rozdziałach. Dzisiejszy też jest wpis w II rozdziale.
 
Postanowiliśmy przedłużyć Podróż do końca czerwca! To oznacza, że macie dodatkowe 5 dni na wykonanie zadań i osiągnięcie swoich celów!

Podróż zakończy się w południe 30 czerwca.
 
Na początku każdego tygodnia zaprezentujemy nowy rozdział fabuły Podróży.

W czwartki chyba się zaczynają nowe zadania jak pamiętam, a jeszcze nie weszły 0_o
 
Są już, ale u mnie Bug w tytułach zadań. Są po angielsku i wyglądają jak nazwy zmiennych w kodzie xD
 
A to rozumiem czemu mnie z gry o range wywaliło... Skoro teraz weszły niedawno własnie. Gra mi się zawiesiła biały ekran z menadżera trzeba było zamknąć grę i znowu stracony mecz =] Dokończę tylko tę podróż i znikam z forum znowu szkoda nerwów i czasu na tego GwentBuga, a tym bardziej wkładania w to kasy. Od bety takich błędów nie było jak po premierze... Jest coraz gorzej jedynie, wolę się wspinać w grze, gdzie nei przegram przez błedy twórców i wolne ich łatanie. Teraz, aby wygrywać trzeba znać błędy w grze i je wykorzystywać :D
 
Ktoś ma jakiś pomysł jak wykonać misję rozszerzoną z tego tygodnia … Miły podarunek ?? wzmocnij jednostki szpiegujące w liczbie 5 ... grać np. KP i czekać aż się trafi Nilfgard ze szpiagami ??
 
Ktoś ma jakiś pomysł jak wykonać misję rozszerzoną z tego tygodnia … Miły podarunek ?? wzmocnij jednostki szpiegujące w liczbie 5 ... grać np. KP i czekać aż się trafi Nilfgard ze szpiagami ??
Odpuść i rób następną, bodajże z tymi jednostkami co wzmacniają sąsiadów. Ja to właśnie robię i zalicza. Nie wiem czemu w tym tygodniu od dupy strony zalicza zadania ale sam się z tym głowiłem. Stwierdziłem że zrobię taki przeskok i faktycznie wszystko działa. 👍
 
Ktoś ma jakiś pomysł jak wykonać misję rozszerzoną z tego tygodnia … Miły podarunek ?? wzmocnij jednostki szpiegujące w liczbie 5 ... grać np. KP i czekać aż się trafi Nilfgard ze szpiagami ??
Grałem dziś przeciwko komuś kto to robił
KP - szpiegów daj do talii - Księcia Vilema, Vernona Roche - zagraj Vysogotę i nim wzmacniaj tych szpiegów.
 
w sumie to się udało to zrobić w 1 rozgrywce sezonowej :) … KP vs Nilfgard … każde wzmocnienie na szpiega daje witalność i od razu zaliczyło mi całe zadanie
 
Dziwne.
Może im chodziło o jednorazowe wzmocnienie, jak np Dennis Cramer, w tym sensie, że wzmocnienie następuje natychmiast po wyłożeniu karty na stół, a nie po wciśnięciu Końca Tury
 
Nie babol, tylko anna po wzmocnieniu ma w opisie, że daje sąsiednim jednostkom, a werblista ma tylko jednostce po prawej, więc jak ma ci zaliczyć to zadanie?
 
Nie babol, tylko anna po wzmocnieniu ma w opisie, że daje sąsiednim jednostkom, a werblista ma tylko jednostce po prawej, więc jak ma ci zaliczyć to zadanie?

Niestety, umiejętność wyciągania wniosków z czytanej treści wymiera....A szkoda bo to przydatna rzecz.
 
@Przyjacie, @Emdzey: Rozumiem Wasz tok myślenia, ale uważam, że z treści zadania to jasno nie wynika.

Treść zadania (po polsku: "Zagraj 10 jednostek, które wzmacniają jednostki sąsiadujące." oraz na wszelki wypadek po angielsku: "Play 10 units that boost adjacent units.") została napisana tak, że można ją rozumieć też w sposób następujący "Zagraj 10 jednostek, z których każda wzmacnia jednostkę sąsiadującą.". Sposób użycia w treści dwa razy liczby mnogiej (jednostek / jednostki) nie oznacza, że każda z zagranych jednostek nich musi wzmacniać dwie, bo druga liczba mnoga może wynikać z pierwszej, a nie być warunkiem koniecznym do wykonania.

Podobnie np. w zdaniu "Otrzymałem dwa prezenty, które otworzyłem na dwa sposoby." - można rozumieć, że "każdy z dwóch prezentów otworzyłem na dwa sposoby" ale też jako "każdy prezent otworzyłem na jego własny sposób" więc też się zgadza, bo "w sumie na dwa".

Tak więc jeśli faktycznie autorom zadania chodziło o to o czym piszecie, to powinni dla jasności np. dopisać "dwie". Obecna treść nie mówi o tym jednoznacznie.
 
Nie można napisać w zadaniu: Zagaj 10 jednostek wzmacniających dwie sąsiednie jednostki ?
Wszystko akie ogólnikowe mało z precyzowane ciągle. Dwuznacznie można zrozumieć.

Teraz na szpiegach utknąłem. Zadanie wzmocnij 5 szpiegów. Wzmacniam i nic. Może chodzi o agentów ?

EDIT: tak trzeba wzmacniasz swoich szpiegów po stronie przeciwnikach (bezsensu), wcześniej ustawiałem szpiegów, aby przeciwnik ich wzmacniał, ale to nie działało =]
 
Last edited:
Top Bottom