Przedstawiamy zestaw dodatków Cena Władzy!

+
@Ely74: Według mnie to tu też "co chcesz" - tyle, że przy innych rzeczach niż wymienione nie ma dodatkowego efektu.
 
Myślę, że król rybak powinien zostać wzmocniony co najmniej do poziomu obecnego Albricha, żeby każda frakcja mogła swój silnik chronić tymi dwoma punktami wzmocnienia, jeśli nie chcą iść w lojalność. A co zrobią z Albrichem, jeśli w ogóle, to zobaczymy.
 
Dwie rzeczy związane z tą kartą, które mi się nasunęły:
1. Pozostałe karty NG (lub część) mogą być powiązane z Konstruktami (lub nimi być) - Cesarski Golem będzie częściej grany?
2. Cantarella może jeszcze częściej pojawiać się w metowych taliach.
 
Cesarski golem mógłby mieć zmniejszone obrażenia za każdy kontrolowany konstrukt. Ale buf konstruktów to myślę, że dalsza przyszłość.
 
Jeśli to będzie jakaś "dalsza przyszłość" to trochę trudno wyjaśnić mi połączenie omawianej karty ze Strażnikiem.
Rozumiem powiązanie "klimatyczne", ale mam nadzieję, że z tym się coś dalej jeszcze podzieje w następnych kartach.

Warto zwrócić uwagę, że NG tak samo jak SY, a w odróżnieniu od NR/Mo, póki co nie wprowadziło nowego słowa kluczowego, które potem przewijało się na kolejnych pokazywanych kartach. W SY tym słowem była "stara" Nagroda.
 
Last edited:
@piotr4440 Takie informacje sa podawane? Myślałem, że gracze sami te karty znajdują.
PS. Obstawiałbym, że następną kartą będzie złota-epicka.
 
Zagrana z ręki będzie słaba, natomiast jeśli przyzwiesz ją Blightmakerem to masz zagranie za 8+ strażnik i odchudzenie talii o 1, dobre pod Kolgrima. Z ręki powinny być 3 punkty obrażeń jak przypadkiem zostanie w ręce.
 
Na rozmieszczeniu sama w sobie jest tragiczna.
Po spełnieniu warunku nie jest w cale lepiej 4 pkt za 4 prowizji (o ile nie trafi w pancerz lub tarczę) plus odchudzenie talii. Niby ma synergię z poprzednią kartą ale no nie wiem. Wolałbym już chyba 4 pkt siły niż 2 + niepewne 2
 
To nie jest karta stworzona do grania z ręki, tylko ma uszkodzenia żebyś w razie w nie został z 2 punktowym śmieciem w dłoni. W kombo będzie bardzo mocna. To tak jakbyś chciał harcowników SG grać z ręki.
 
Ale to tak zawsze było czy tylko teraz podczas tego dodatku?
Tego nie wiem
PS. Pokaż mi oficjalną informację o tym, że to on podaje i że tylko w tym jednym miejscu. ;)
Oficjalnej informacji chyba nie było. Ja trafiłem na jego zapowiedzi na reddit. Dzisiaj tam chyba nikt się tym nie podzielił dlatego zapytałem tu.
Post automatically merged:

To nie jest karta stworzona do grania z ręki, tylko ma uszkodzenia żebyś w razie w nie został z 2 punktowym śmieciem w dłoni. W kombo będzie bardzo mocna. To tak jakbyś chciał harcowników SG grać z ręki.
Nie jestem przekonany czy tak bardzo mocna. To po prostu ciut lepsza wersja impery lub nagonki. Za 9 prowizji w najgorszym wypadku mamy 4pkt z blightmakera +3pkt token + 2 pkt z mage assassins w sumie 9 pkt za 9 prowizji. W Najlepszym wypadku 11 pkt za 9 prowizji. karty wspomniane wyżej dają nam 8 pkt za 10 prowizji. W sumie jesteśmy 1-3 pkt i 1 prowizję do przodu względem wymienionych wyżej kart.
 
Last edited:
@Gomola: Sęk w tym, że te losowe obrażenia nie są fajne - mogą trafić w pancerz, tarczę, "jedynkę", mogą nawet popsuć jakieś ustawienie stołu. Twoje jednostki z siłą 2 mogą też być wykorzystane przez przeciwnika do różnych celów. Jak przeciwnik gra talią bezjednostkową to również nie będzie fajnie. Przez to wszystko ta karta, jak dla mnie, jest zdecydowanie gorsza od Harcowników.
 
Last edited:
@Ely74: Według mnie to tu też "co chcesz" - tyle, że przy innych rzeczach niż wymienione nie ma dodatkowego efektu.
Tak masz rację ale i tak moim zdaniem Albrich w niektórych taliach lepszy bo wzmacnia o 2 . A ta nowa karta będzie moim zdaniem głównie pod trucie ustawiania bo jednak ten Zabójca magów jest słabą kartą
 
Top Bottom