Przedstawiamy zestaw dodatków Cena Władzy!

+
@Ely74: Ten fakt, że Albrich wzmacnia kartę IMHO nie jest warty płacenia dwóch punktów prowizji więcej. Raz, że wzmocnienie karty nie zawsze bywa korzystne, dwa, że jeśli karta nie jest jednostką to tracimy te dwa punkty. Według mnie nowa karta może z powodzeniem zastąpić Albricha we wszystkich jego zadaniach, a dodatkowe punkty prowizji możemy przeznaczyć na np. Affana.

EDIT: Ciekawostka, bo w teorii teraz będą dość łatwo dostępne trzy karty z takim efektem:

 
Last edited:
@Ely74: Dziękuję za zalinkowanie tego tweeta, bo dzięki niemu trafiłem na cały ten wątek:

Kilka "ciekawostek" z tego wątku:

- Karta z Cierpliwością nie resetuje wypracowanej do tej pory przez Cierpliwość wartości nawet gdy owa karta zejdzie z pola bitwy.
- Mandragora zresetuje kartę, ale nie zresetuje wartości wypracowanej przez Cierpliwość (jak dla mnie: dziwne).
- Mi osobiście to umknęło: Ta, Która Wie daje wytrzymałość karcie o największej sile bazowej, a nie aktualnej (może być niższa).
- Jeśli warunek Tej, Która Wie jest spełniony dla większej ilości kart to wytrzymałość nadawana jest poprzez losowanie.
- Pojawią się "jakieś węże" - czy to może oznaczać jakieś wsparcie dla Wippera? Bo do opisu kart ST węże mi jakoś nie pasują.
 
Last edited:
Nieścisłości/niedoprecyzowanie czegoś w Gwincie? Nowe, nie znałem.
Grunt (bo przejrzystości nigdy się nie doczekamy bez wydania przez REDów oficjalnego słowniczko-poradniko-faq), żeby koniec końców w grze pojawiło się jak najwięcej grywalnych (i nieprzesadzonych mocą w stosunku do innych) zagrań i kombinacji.
 
Mandragora zresetuje kartę, ale nie zresetuje wartości wypracowanej przez Cierpliwość (jak dla mnie: dziwne)
Ale chyba tak samo było z ładunkami ale zdarzyło mi się to raz i dawno temu ale o ile pamiętam ładunki na Priscilli przetrwały Mandragore.

Ogólnie Lexor nie ma sprawy na Molegiona trafiłem tydzień temu ale przypomniałem sobie dopiero dziś .
 
Bez tytułu.jpg
affan.jpg


Ja wiem, że te 2pkt jest losowe ale mimo wszystko te karty jak dla mnie dzieli zbyt wiele w kwestii opłacalności...
 
Last edited:
Nawiązując do swojej poprzedniej wiadomości dwie nie-gameplay'owe rzeczy, których brakuje mi w Gwincie i jego otoczeniu to taka wielgachna solucja z wyjaśnieniami co, jak, w jakiej kolejności działa (na przykładach) oraz wyszukiwarka talii w oparciu o posiadanie przez nie poszczególnych kart (tak jak to było w nieodżałowanym GwentDB, dzięki któremu mogłem optymalizować/sprawdzać różne wersje takich Rębaczy z Crinfirid itp. itd.).
 
@Lexor
Wiesz tak naprawdę dzisiejsze kombo NG daje coś takiego jak Novigardzka Sprawiedliwość... 11 pkt. Bo Mistrz Plag ściąga Zabójce tworzy Strażnika ... I masz już na dzień dobry 9 pkt z 9 pkt werbunku a jak zadasz 2 pkt ran to masz 11 pkt za 9
Wszystkie dotychczasowe karty odchudzające to było 8 siły za 10 werbunku albo Novigardzka 13 ale za 20 pkt
Oczywi ście jako kontra wpada Skurwiel i zmiata na dzień dobry całe 11 pkt co nie zmienia faktu ,że to jest najlepsze odchudzające kombo w grze
 
Dlatego jak wcześniej pisałem, dzisiejsze kombo jest bardzo potężne, bo bez większych wymogów robi 11 punktów w 3 kartach i uszkodzeniu. Nie dosyć, że nie ma karty 5 prowizyjnej, która da Wam tyle punktów na start i jeszcze odchudzi (11 punktów przy rozmieszczeniu to jedynie miałem przy dywizji Venendal, gdzie trzeba mieć masę taktyki w ręce), to rozłożone jest to na 3 karty, które są mało interesującym celem do zatrucia.

Nawet dla Skurwiela to słabe cele, bo są to karty 4-3-2. Poza tym Skurwiel to topowa karta, a my tutaj zagraliśmy 5 prowizyjny złom i pozbyliśmy się kolejnego 4 prowizyjnego, gdzie w większości frakcji 4 prowizyjne karty to zło konieczne, którego chcemy się pozbyć lub wtasować z powrotem do talii (karty lojalnościowe są jedynie wyjątkiem).

Dodatkowo, jeśli gracie przykładowo taktyczną decyzją, to te karty nigdy nie zepsują Wam dłoni, nawet jeśli jakimś cudem dociągniecie je na sam koniec. Obstawiam, że Kolgrim będzie nowym balem maskowym.
 
Jak dociągniemy maga zabójcę na łapę to zostaje jeszcze stary nowicjusz z Vicowaro. Czyli można będzie ustawić mistrzem plag jakiś gold, dobrać go nowicjuszem i "discardować" na top zabójcę.
 
Taka średnia szczerze powiedziawszy. Myślę, że kiedyś dostanie reworka. edit: może w 1 rundzie będzie błyszczeć.
 
Taka średnia szczerze powiedziawszy. Myślę, że kiedyś dostanie reworka. edit: może w 1 rundzie będzie błyszczeć.
Tez się dałem w 1 momencie nabrać na to, że to karta na r1 ale tak nie jest. On może wskazać siłę jednostki przeciwnika a wszystkie te karty są pod hyperthin. Co to oznacza to już chyba nie trzeba wyjaśniać. Ogólnie karta wydaje się poteżna ale musi się uchować na stole...
 
Myślę że ma bardzo wysoką prowizję. NG ma mało kart o silę większej niż 5-4. Z tego co rozumiem nie zadaje obrażeń tylko niszy kartę o takiej samej sile (?) . Jeśli ta siła musi być dokładnie taka sama to KP SK i ST właściwie każda frakcja będzie mogła łatwo go obejść. wystarczy odpowiednio poustawiać siłę kart które chcemy zachować. Wydaje się fajny pod cesarskiego golema ewentualnie 6 i 7 których już nie potrzebujemy.
Mam też mieszane uczucia co do rozkazu ponieważ z automatu odpadają nam talie "kolgrimowate" i nastawione na odchudzanie
Gdy po prostu zadawał obrażenia a nie niszczył byłby ok.
Ogólnie jak lubię ciekawe karty to myślę że tu REDzi mocno przekombinowali. Przerost formy nad treścią.
 
Rience tak średnio będzie wchodził za 10 (5 siły + 5 pkt removal). Z rozkazem ma szansę w 1 rundzie urosnąć do 19 pkt. W rundzie trzeciej już do 13. W trzeciej rundzie mamy mniej więcej 18 pkt zagranie. Nie jest źle, ale w porównaniu do tego co nieskontrowana "Ta która wie" może robić, to już jest gorzej. Coś czuję że big monstery i nagrody będą w następnym sezonie Tier 1.
Post automatically merged:

Myślę że ma bardzo wysoką prowizję. NG ma mało kart o silę większej niż 5-4. Z tego co rozumiem nie zadaje obrażeń tylko niszy kartę o takiej samej sile (?) . Jeśli ta siła musi być dokładnie taka sama to KP SK i ST właściwie każda frakcja będzie mogła łatwo go obejść. wystarczy odpowiednio poustawiać siłę kart które chcemy zachować. Wydaje się fajny pod cesarskiego golema ewentualnie 6 i 7 których już nie potrzebujemy.
Mam też mieszane uczucia co do rozkazu ponieważ z automatu odpadają nam talie "kolgrimowate" i nastawione na odchudzanie
Gdy po prostu zadawał obrażenia a nie niszczył może byłby ok.
Ogólnie jak lubię ciekawe karty to myślę że tu REDzi mocno przekombinowali. Przerost formy nad treścią.
Tyle że Rience jak przeniesie cesrskiego golema z 11 na cmentarz to po stronie przeciwnika też musi być karta z 11 siły, inaczej Rience jako removal wejdzie za 0. Najbezpieczniej jest jakąś 4 czy 5 odrzucić. Do tego NG nie może sobie tak łatwo ustawiać siły jednostek jak Skellige, KP czy Scoia'tael.
 
Mam też mieszane uczucia co do rozkazu ponieważ z automatu odpadają nam talie "kolgrimowate" i nastawione na odchudzanie
Rience tak średnio będzie wchodził za 10 (5 siły + 5 pkt removal). Z rozkazem ma szansę w 1 rundzie urosnąć do 19 pkt. W rundzie trzeciej już do 13. W trzeciej rundzie mamy mniej więcej 18 pkt zagranie.
Zmienia siłę dowolnej jednostki, nie siebie Panowie.
 
Zmienia siłę dowolnej jednostki, nie siebie Panowie.
Jeżeli tak to mamy potencjalnego finishera kolgrimowego. Z reguły Kolgrim odcedza się do 1 - 2 kart. Kolgrim + 3 mentorów to za mało. Trzeba jeszcze dopakować tą talię. :( Wątpię jednak czy znajdze prowizję. W Kolgrmie gramy Płotkę, Hajdawera + portal, który wyciąga 2 wiedźminów.
 
Jeżeli tak to mamy potencjalnego finishera kolgrimowego. Z reguły Kolgrim odcedza się do 1 - 2 kart. Kolgrim + 3 mentorów to za mało. Trzeba jeszcze dopakować tą talię. :( Wątpię jednak czy znajdze prowizję. W Kolgrmie gramy Płotkę, Hajdawera + portal, który wyciąga 2 wiedźminów.
Nie wiem czy się znajdzie miejsce na Kolgrima ale pasuje pod Hyperthin z Yeneffer Wróżba i Triss Merigold na taktycznej decyzji. W razie czego możesz sobie dociągnąć czarodziejki wczesniej ustawiajać mistrzem plag, ewentualnie Xarthisiusa.
 
Top Bottom