Przeprosiny

+
Status
Not open for further replies.
Przeprosiny

Chciałbym zaprezentować tu krótką historię ze smutnym, ale pouczającym morałem.Kilka dni temu wraz z grupką starych forumowych wyjadaczy skrzyknęliśmy się w grupę na Facebooku. Jako że od dobrych paru lat bezskutecznie (i, jak się okazało, słusznie) próbowaliśmy powołać na forum jakiś temat, w którym panowałaby wolna amerykanka, to grupa na Facebooku wydała nam się idealnym miejscem do tego - brak moderatorów, luźna forma, wszystko pisane w konwencji (bez żadnego wyczucia dobrego smaku, ale zawsze) żartu.Okazało się, że wszelkie odmowy powstania takiego tematu na forum były naprawdę zasadne, otóż brak hamulców spowodował, że wzajemnie nakręcaliśmy się na zasadzie "kto następny powie coś bardziej obrazoburczego". Poza tym forma chamstwa wobec samych siebie nie służyła jakiemukolwiek powstrzymaniu się. Niestety...Szybko zaczęło się obrażanie osób znanych z forum, głównie Ketha, Flasha i Kozieka. Niektórzy z nas robili to w mniejszym, inni w większym stopniu, co jednak ma drugorzędne znaczenie. Do tego doszły jeszcze potem obraźliwe obrazki pod adresem wspomnianych osób.Obrażanie obrażaniem, ale co gorsza grupa nasza była otwarta dla każdego i każdy mógł się zapoznać z tym co tam wypisywaliśmy. Co jednak naprawdę było w tym najgorsze to to, że w nazwie grupy pojawiła się nazwa thewitcher.com czyli, jakby nie patrzeć, to co tam zamieszczaliśmy, przez osobę postronną skojarzone zostało zapewne z grą, o ironio, dzięki której się poznaliśmy, dzięki której spędziliśmy na forum po kilka lat z naszego życia i której jesteśmy fanami i nigdy świadomie nie chcielibyśmy narazić na szwank.Idiotyzm powiecie? Tak, bijemy się w pierś i chcielibyśmyBARDZO SERDECZNIE I SZCZERZE PRZEPROSIĆ:- Firmę CD Projekt RED za narażenie jej dobrego imienia na szwank, nad czym my sami, jako fani gry, ubolewalibyśmy. Zachowaliśmy się nieodpowiedzialnie i chcemy powiedzieć, że zachowanie takie nigdy w przyszlości się nie powtórzy.- Ketha, Flasha i Kozieka za słowną obrazę w ich kierunku oraz obrazki w nich godzące. Jest nam naprawdę przykro, zważywszy, że Wy w tej sytuacji zachowaliście się od nas dużo dojrzalej. Także po raz kolejny bijemy się w pierś.Podpisani:Agloval, Arwil, Firnomir, Socchi, Włooczykij
 

gower

Forum veteran
W pełni podpisuję się pod powyższymi słowami.Powtórzę także to, co prywatnie napisałem Alkowi. Mieliśmy szansę, dzięki naszej grupie, wypromować wiedźmińską Społeczność. Szanse tę jednak w niesłychany sposób spieprzyliśmy. Niektórzy z nas udzielali się wyraźniej, inni po prostu nie zareagowali w porę na coraz silniejsze odbieganie od pierwotnego zamysłu. Nie ma to jednak znaczenia, bo skutek okazał się odwrotny do zamierzonego. Zamiast prowadzić kulturalna i dojrzałą dyskusję, zasugerowaliśmy osobom postronnym, niezwiązanym ze Społecznością, że oficjalne forum gry Wiedźmin składa się z chamów i prostaków.Jest to dla mnie szczególne bolesne, bo przez ostatnie 3 lata robiłem, co mogłem, by promować markę Wiedźmin, a CD Projekt RED był dla mnie zawsze niedoścignionym wzorem. Dlatego też dołączam się do przeprosin i zapewniam, że wstrząsnęła mną świadomość, że w jakikolwiek sposób mogłem się przyczynić do zaszkodzenia studiu RED i całej firmie CD Projekt.
 
Ale wtopa.Ja bym Wam przydzielił 200 godzin prac społecznych. najlepiej w ośrodku dla osób starszych/hospicjum. Tam się wyrabia cierpliwość i głupoty nie przychodzą do głowy.
 
Aha? No cóż, nie wiem czy jak to Flash, Koziek, czy Keth to przeczytają to będą zachwyceni. Ale dobrze, że mieliście odwagę sformułować takie przeprosiny.
 

Keth

Ex-moderator
Doceniam przeprosiny, jak i pewnie wszyscy inni wyżej wymienieni, ale mimo to bez konsekwencji się raczej nie obejdzie - szczegóły są jeszcze omawiane.Wiem też, że Alek chciałby się odnieść do tej sytuacji, więc pewnie niedługo coś tu naskrobie.
 
Cześć wszystkim. Sytuacją z grupą na Facebooku byliśmy bardzo rozczarowani i zaskoczeni. Jednocześnie cieszymy się, że grupa przestała istnieć w takiej formie. Mamy też nadzieję, że jej podobne sytuacje nie będą się powtarzały - niezależnie czy pod banderą CD Projekt RED / THEWITCHER.COM czy jakąkolwiek inną - takie obrażanie innych internautów uważamy za wyjątkowo perfidne i będziemy z nim walczyć wedle dostępnych możliwości. Jednocześnie doceniamy przedstawione przeprosiny i mamy szczerą nadzieję, że osoby, które we wspomnianej grupie zostały po prostu niesmacznie obrażone, już je przeczytały.Odnośnie konsekwencji - zostaną one uzgodnione z bezpośrednio związanymi z całą sytuacją przez PW.
 

Keth

Ex-moderator
Już wszystko wyjaśnione z osobami zainteresowanymi. Osobiście mogę mieć tylko nadzieję, że coś takiego się więcej nie powtórzy.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom