Przerwanie instalacji - błąd -10

+
Jeszcze 300 mb mi zostało, a pobieram od 12 godziny. Idzie całkiem szybko, ale, kurde, dziś są Juwenalia...
 
To ja dałem info na PurePC i PCLaba, nawet moje screeny dali i wymienili z imienia :p Może to nagłośnią i cdp.pl coś z tym zrobi.
 
dobrze zrobiłeś, na następny raz może będzie większa kontrola jakości, może dadzą jakiegoś delegata do sprawdzania płytek bo mają z tym problem, jakieś fatum
 
Ktoś napisał na innym forum coś takiego :
"Ja znalazłem rozwiązanie z uszkodzonymi nośnikami. U mnie był problem z dyskiem 2. Ale opcja jest taka: ściągacie program "RimhillEx" (do wyciszania napędów dvd - obniża prędkość odczytu [obrotów dysku]) ustawiacie prędkość na X4 - i kopiujecie z "uszkodzoniej" płyty pliki na hdd/ssd (pojedynczo). Mi za drugim razem udało się skopiować i potem podczas instalacji wskazałem mu pliki z dysku."

Nie wiem, czy na tym forum ktoś o takim rozwiązaniu wspominał. W każdym razie może to komuś pomoże.
 
Widzę, że problem jest globalny. (u mnie też CD 2)

Szczerze mówiąc, jestem zażenowany. Edycja kolekcjonerska a ja muszę przez internet ściągać? Żałosne. Oczywiście wsparcie techniczne CD Projectu wszystko zrzuca na sklep (cdp.pl w moim przypadku) i każe z nimi rozmawiać.
Reklamacja w cdp.pl jest na tyle skomplikowana, że szybciej przejdę grę i o niej zapomnę dostanę sprawną kopię.

A to przecież ewidentnie wina twórców skoro wszyscy mają ten sam błąd.

CD Project zamierza się wreszcie oficjalnie w tej sprawie wypowiedzieć, czy liczycie, że temat zostanie przemilczany? Postaram się aby nie był.
 
Witam, po raz pierwszy.
W związku z tą sytuacją, aż musiałam się zarejestrować. Mam problem z 3 DVD dosłownie nie mogę zainstalować ostatnich 30mb, z tej płyty. Przy kopiowaniu też pojawia się błąd, żadne programy nie pomagają, a CDCheck wykrywa błędy na płytce.
Jako, że zamawiałam preorder na cdp.pl, dzisiaj do nich napisałam, aby wymienili płytki na własny koszt - zobaczymy co odpowiedzą. Po prostu, aż żal o tym mówić, ale od wczoraj próbuje coś zdziałać i się już poddaje, a to nie jest raczej w moim przypadku wina napędu w moim laptopie (sprawdzałam na 7 PC...). Co najciekawsze w moim otoczeniu inni mają ten sam problem, a kupowali w empiku - niektórym pomogło skopiowanie plików na dysk.
 
Widzę, że problem jest globalny. (u mnie też CD 2)

Szczerze mówiąc, jestem zażenowany. Edycja kolekcjonerska a ja muszę przez internet ściągać? Żałosne. Oczywiście wsparcie techniczne CD Projectu wszystko zrzuca na sklep (cdp.pl w moim przypadku) i każe z nimi rozmawiać.
Reklamacja w cdp.pl jest na tyle skomplikowana, że szybciej przejdę grę i o niej zapomnę dostanę sprawną kopię.

A to przecież ewidentnie wina twórców skoro wszyscy mają ten sam błąd.

CD Project zamierza się wreszcie oficjalnie w tej sprawie wypowiedzieć, czy liczycie, że temat zostanie przemilczany? Postaram się aby nie był.

Reklamować musisz u cdp.pl z prostej przyczyny, to oni sprzedali Ci produkt, więc to oni mogą zwrócić Ci kasę czy też wymienić płytę. Dalej to sobie spółki wyjaśnią między sobą kto zawinił i kto poniesie koszt (na 99 % jest to wina cd projektu.) a co do ściągania przez internet, to lepiej mieć tą opcję niż nie mieć żądnej w ogóle.
 
jak wszyscy, to niech zwalają co się da na dysk i dociągność plik z tego wątku(bin 3) i instalować i w międzyczasie gnębić cdp.pl i tych przez których było kupowane
 
@4ka
Jedyne co mogę na ten moment poradzić to dać nieco odpocząć napędowi i włożyć od razu wadliwą płytkę i próbować kopiować jej zawartość na dysk. Dzisiaj się tym trochę pobawiłem i wygląda to tak jakby przy wyższej temperaturze napędu płyta przestawała pracować w pewnym momencie. Może dziwna teoria ale w moim przypadku prawdziwa. Dlatego wszystkim którym płyty nie działają polecam próby kopiowania "na zimno" bo zanim CDP wymieni płyty o ile w ogóle to trochę czasu minie.
 
Powiem tak, sciagnalem gre poprzez Galaxy no i okej, działa, gram.
Widze i czytam ze ludzie odpalaja jakos instalator manipulujac predkosc napedu i inne poganskie czary i dobra...gratuluje, ciesze i raduje razem z wami bracia wiedzmini.
Jednak obawiam sie ze jak tak dalej pojdzie to CDP sie na nas wypnie i powie ze wszystko jest ok tylko my zle instalujemy gre i stad nasze problemy =/
 
Próbowałam 2x kopiować - raz na zimno, raz na ciepło - za każdym razem wywalało w tym samym miejscu. No cóż spróbuje jutro rano ostatni raz.
O dziwo inni mają problem z 2 płytką, a u mnie wszystkie najnormalniej chodzą w napędzie, lecz gdy dochodzi do tego "tragicznego momentu" zaczyna warczeć napęd tak, że aż biurko mi drga... Jest problem z końcówką pliku 5.cab.
 
Wysyłka na reklamację zawsze odbywa się na koszt reklamującego. Problem w tym, że zgodnie z przepisami w przypadku uznania reklamacji koszt wysyłki w obie strony ponosi strona rozpatrująca wniosek. I tutaj CDP/CDPR popłynęło.
Nic podobnego.To nie jest zwrot towaru zakupionego na odleglosc i tutaj nie powinnismy ponosic zadnych kosztow.Gdyby mieli odrobine dobrej woli to by nie smiali nawet czegos takiego pisac ale we wiadomosciach ktore wysylaja do "klientow" wyczuwam jakby mieli pretensje i chcieli nas zniechecic do reklamacji.Żenada i skandal tylko te slowa przychodza mi na mysl.Oczywiscie bylem dzis w euro rtv agd i dowiedzialem sie ze musze isc do tego samego sklepu by sprobowac wymienic plyte.Tak wiec czeka mnie dodatkowy koszt dojazdu bo mieszkam w Sopocie a kupilem w euro w Gdansku.Mam jednak dziwne przeczucie ze i tak mi nie wymienia plyty "od reki" tylko bede musial skorzystac z rekojmi i czekac 14 dni.Dla przypomnienia informacja o bledzie przy instalacji plyty nr2 wyglada tak Przeprowadzilem takze test plyty nr 2 programem nero speed i widac ze nie przechodzi testu bo wyskakuje blad odczytu drugiej warstwy.Warto zrobic taki test i dolaczyc do skladanej reklamacji.
 
Ja to tak przekminilem że odpaliłem te cd 2 w lapku i przekopiowałem zawartość na pulpit tam śmigło ładnie bo na kompie sie nie dalo tak zrobić, a potem z lapka na kompa i dokończyłem instalacje
 
QUOTE=Trela46;1681456]Czesc dvd jest jakos dziwnie wytloczona i niekompatybilna z niektorymi napedami, jak juz pisalem wczesniej udalo mi sie skopiowac na starym lapku dvd 2 i teraz sobie normalnie juz gram , takze mozna by wlasciwie powiedziec ze plyta jest jakby w polowie zepsuta LOL ,ze sklepem(ktory i tak nie odp mi na maila) sie szarpac nie mam zamiaru zgrywam dvd 2 na swoja plyte i wbijam w reszte , a na przyszlosc NO PRE ORDERS !! dziwna akcja wyszla z tymi plytami bo one nie sa zepsute tylko trzeba miec odp naped jak widac na moim i innych przykladach, ale i tak cd projekt dal D a nie tlocznia bo to oni powinni pilnowac i kontrolowac swoj produkt.[/QUOTE]One wlasnie sa zepsute a dokladnie zle wytloczone o czym swiadcza bledy przy testowaniu w nero speed.Mam tu na mysli plyte nr 2 bo pozostale dopiero testuje.Wiem co pisze bo testowalem juz lacznie na 7 napedach i tylko jeden stary dal rade po wielu probach.
Przejrzałem z kilkadziesiąt stron dyskusji i sporo ludzi mocno przesadza.Ja kupiłem sobie pudełko, żeby mieć pamiątkowe pudełko, a gra to dodatek, choć fajny dodatek. Generalnie nie wiem jakie CDP Red ma QA, ale nie złapanie błędu, który zdarza się (powiedzmy) w 9 na 10 przypadkach, to jest solidne uchybienie. Ale co tam z GOG ściągnę sobie klienta, jutro będzie. Muzyki nie posłucham, bo muszę mieć płytę w napędzie, żeby ją odtworzyć... też trzeba będzie ściągnąć.Dla osób, które teraz się denerwują, to radzę ochłonąć. Obyśmy nie musieli tak samo ściągać Cyberpunka, a on pewnie jeszcze więcej będzie ważył ;)
No to ty kupiles sobie by miec pamiatkowe ale ja nie.I sporo osob tez nie wiec nie pisz ze ktos przesada bo nikt tu nie przesadza.To co zrobiono jest kpina a fakt ze nie zajmuja jasnego stanowiska i nie probuja tego naprawic jest skandalem.Moja rada jest taka by nikt nie ochlonal tylko kazdy niech sklada reklamacje bo to jedyny sposob by zmusic producentow do szanowania klientow.My placimy spora kase za te gry i powinni to docenic a na teraz wychodzi ze piraci maja bezproblemowe granie a my walczymy z czyms co nie jest nasza wina i nawet slowa przepraszam nie otrzymalismy.

---------- Updated at 08:02 PM ----------

UWAGA UWAGAProblem nie leży w płytach powtarzam problem nie leży w płytach , doszedłem do tego ponieważ razem z kolegą tego samego dnia kupilismy w tym samym sklepie o tej samej godzinie Wieśka on ma laptopa i zainstalował ją , ja natomiast meczyłem się całą noc doszedłem do wniosku że mogę zainstalować z jego płyty. A więc przynoszę płytę do domu wkładam płyte nr 1 wszystko git a tu nagle BANG jak poprzednio ten sam błąd "-10". Teraz kombinuje z instalacją wieśka wraz z programem "CD-BREMSE". Mam nadzieje że komuś pomogłem . Aaaa i żeby nie było nie usprawiedliwiam cdpr tylko jeszcze bd opi...am bo to nie tłocznia zrąbała tylko ich kijowa optymalizacja.
Problem jak najbardziej lezy w plytach.Testuje plyty od lat i wyniki nie pozostawiaja watpliwosci.Dvd2 ma bledy ktore nie pozwalajace odczytac drugiej warstwy plyty. Dvd3 przeszedl test bardzo dobrze wynik ponizej.
 
u mnie było to samo błąd 10 akurat na pierwszej płycie. Ale u mnie podziałało wrzucenie jeszcze raz tego samego firmware do napędu optycznego, co ciekawe sam producent zalecił wgranie go jeszcze raz gdyby napęd nie działał poprawnie.

generalnie przed wgraniem płyta niby była uszkodzona/nieczytelna w kilku sektorach, a po, działa cacy.
Nie chce tu też mówić że jest to rozwiązanie 100% skuteczne bo pewnie zależy to od podstawy problemu, u mnie był to faktycznie jakiś błąd z firmware (a napędu używam od trzech lat i był to pierwszy przypadek) więc jeżeli ktoś tego nie zrobił bądź pomylił firmware z softem czy sterami niech tego spróbuje może komuś też pomoże.

przypomnę że nie aktualizowałem firmware a jedynie nadpisałem tą samą wersją (gdyby ktoś tylko sprawdził że ma aktualny) !
 
Udało się... Słuchajcie... Zgrałem wszystkie płyty na HDD... No i hula Wiesiek :) jeszcze tylko jedno ale...

Mam GeForce GTX460 - niby nie spełniam minimalnych wymagań - ale śmigam na średnich ustawieniach i się nie tnie... Pozdrawiam i życzę szczęścia, które dziś się do mnie uśmiechnęło :):):)
 
Udało się zainstalować w końcu. U mnie wszystkie płyty okazały się sprawne prócz 2, gdzie uszkodzony był setup_the_witcher3_wild_hunt-3.bin i dzięki podłożeniu go plikiem od Master_Dandelion instalacja przebiegła pomyślnie. Nie musiałem nawet plików z płyt zgrywać na HDD, by instalacja poszła i to bez kombinowania zmiany prędkości napędu czy aktualizacji sterowników. Ogólnie cała sytuacja nie powinna mieć miejsca, ale już i tak mleko zostało rozlane. Życzę powodzenia z uporaniem się z problemem.
 
Oczywiscie dodam od siebie żę podobnie jak prawie 500 postów wyżej mam taki sam problem z płytką nr.2 - bład 10. Na tą chwile próbuje ściagnac uszkodzony plik który został udostepniony kilka postów wyżej. Dla mnie cała ta sytuacja to jakaś kpina ze strony CDP. Płytki kupowałem przez Agito, dzwoniłem do CDP - powiedzieli ze mam sobie firmware w napedzie zaktualizowac. W Agito wysłałi zapytanie do CDP i .... " czekamy na odpowiedz". CDP powinnien odrazu po zgloszeniu ze taka masa ludzi ma problem z odczytem plików z DVD udostepnić uszkodzony plik online na wszelkie mozliwe sposoby ( kilka mirrorów etc.) a nie partyzanka - jeden drugiemu udostepnia cichaczem.
 
U mnie ten sam problem niestety. Nie można skopiować na HDD partu 3. Płyty nie czyta (w pewnych momentach) na dwóch napędach (w laptopie i stacjonarnym). Zamawiałem w sklepie RTV Euro. Napisałem już dziś do nich wiadomość, ciekawe czy będzie dało to radę szybko rozwiązać. Proszę CDP poproście chociaż sklepy żeby sprawnie i szybko wymieniały nośniki. Mój internet nie należy do szybkich, będę to ściągał wiekami.

Wszyscy ludzie którzy macie ten problem, piszcie o tym niech CDP o tym wie, może jakoś bardziej zareaguje bo sciąganie przez GOG to nie rozwiązanie. Nie kupiłem pudełka tylko po to żeby mieć na nim nadrukowany kod, ale żeby mieć dostęp do gry w każdym momencie. :C
 
Top Bottom