Przerwanie instalacji - błąd -10

+
Po prostu brak słów.. Otrzymałam odpowiedź z cdp.pl dokładnie taką samą jaka była podawana kilka stron wcześniej. Będę do nich pisać , żeby ponosili koszty za wysyłkę. Próbowałam już wszystkiego z tą płytą,(DVD3) po prostu jest uszkodzona bo nie wierzę, że na 7 różnych napędach (i korzystaniu z różnych programów) była dobrze wytłoczona. Nie po to kupuję i dopłacam za wersję płytową, aby teraz pobierać. Łącze w żaden sposób mnie nie ogranicza, ale po prostu domagam się zgodności produktu. Będę teraz czekać chodźby miesiąc, żeby wymienili płytkę, a co mi tam czekałam tyle lat, zamówiłam preorder i dalej nie mogę normalnie grać.
Bezpośrednio do Redów nie wysyłam wiadomości, bo w sumie nie ma po co skoro automat odpowiada.
 
Witam, W przypadku wystąpienia błędu "-10" związanego z odczytem danych z nośnika instalacyjnego, sugerujemy skorzystanie z najdogodniejszej formy instalacji gry za pośrednictwem platformy GOG Galaxy:http://www.gog.com/galaxyInstrukcję rejestracji kodu i instalacji gry za pośrednictwem platformy GOG Galaxy znajdziesz pod tym adresem:http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/205419368 Jeśli instalacja za pomocą powyższej platformy GOG Galaxy nie jest możliwa ze względu na wolne łącze internetowe (radiowe, mobilne) sugerujemy skorzystanie z poniższych porad:1) Proszę się upewnić, że płyta nie jest zabrudzona lub uszkodzona. Uszkodzenia i zanieczyszczenia nośnika mogą uniemożliwiać odczyt danych z płyty. Widoczne na nośniku plamy, przebarwienia związane są z procesem produkcyjnym płyt i nie są w żaden sposób związane w ewentualnymi błędami instalacyjnymi.2) Instalacja gry z dysku twardego. W tym celu proszę skopiować metodą kopiuj-wklej zawartość płyty do wybranego folderu na dysku twardym, a następnie uruchomić z niego bezpośrednio plik Setup.3) Uruchomienie instalacji gry na komputerze działającym w trybie czystego bootowania: http://pomoc.cdp.pl/entries/21697086. Tryb czystego rozruchu pozwala na wyeliminowanie wpływu oprogramowania antywirusowego/zabezpieczającego, który może negatywnie wpływać na transfer danych z płyty na dysk twardy komputera.4) Aktualizacja oprogramowania sprzętowego (firmware) napędu optycznego. Stosowne pliki pobrać można ze strony wsparcia technicznego producenta urządzenia.Jeśli wykonanie powyższych czynności nie pozwoli prawidłowo zainstalować gry, proszę sprawdzić czy błąd powtórzy się na innym komputerze. W przypadku wybrania metody kopiowania plików (pkt. 2) do jednego folderu na dysku twardym komputera, można skorzystać z alternatywnej opcji zmiany nazw plików instalacyjnych, zgodnie z poniższym przykładem: Dysk 1:SETUP-TH.EXE -> SETUP.EXESETUP-TH.BIN -> SETUP-1.BINSETUP-T2.BIN -> SETUP-2.BIN Dysk 2:SETUP-TH.BIN -> SETUP-3.BINSETUP-T2.BIN -> SETUP-4.BIN Dysk 3:SETUP-TH.BIN -> SETUP-5.BINSETUP-T2.BIN -> SETUP-6.BIN Dysk 4:SETUP-TH.BIN -> SETUP-7.BINSETUP-T2.BIN -> SETUP-8.BIN Jeśli powyższe rozwiązania okażą się nieskuteczne bądź zostały już stosowane, to w takim przypadku sugerujemy skorzystanie z dwóch opcji złożenia reklamacji:1) Reklamacja w miejscu zakupu produktu wraz paragonem zakupu.Rozpatrzenie reklamacji przyjętej przez obsługę sklepu może ulec wydłużeniu. Proces rozpatrzenia reklamacji trwa do 14 dni roboczych.2) Wysłanie reklamowanego produktu do naszej firmy na adres:CDP.pl - Pomoc Techniczna W3ul. Jagiellońska 88, budynek 30U00-992 WarszawaW przesyłce powinny się znaleźć:1) Kompletne etui zawierające wszystkie nośniki dołączone do kompletu. Nie ma wymogu wysyłania pozostałych elementów zestawu takich jak medalion, opakowanie Edycji Kolekcjonerskiej, mapy, itp.2) Precyzyjny opis problemu związanego z instalacją gry3) Dokładny adres pocztowy oraz nr telefonu kontaktowegoW przypadku złożenia tego typu reklamacji koszt wysyłki do firmy CDP.pl jest w gestii Klienta. Natomiast kosz wysyłki rozpatrzonej reklamacji do Klienta leży w gestii firmy CDP.pl Uwaga! Należy mieć na uwadze, że podczas weryfikacji nośników na naszych komputerach testowych, może okazać się że nośniki są sprawne i takie zostaną odesłane do Klienta. Reklamacje nośników noszących ślady niewłaściwego użytkowania nie będą uwzględniane.Gwarantujemy, że w przypadku potwierdzenia reklamowanej wady, wszystkie uszkodzone nośniki zostaną na wymienione na nowe i wolne od wad. Statystycznie w nakładzie produkcyjnym zdarza się, że maksymalnie ok. 2% nakładu jest wadliwie wytłoczona. Pozdrawiam
Srry za brak formatowania tekstu, ale skopiowane z maila. Taką oto odpowiedź otrzymałem od CDP. Konsultowane z kierownikiem Empiku bo tam właśnie zakupiłem grę. Poprosiłem kierownika o wysłanie pudełka z płytami w celu weryfikacji czy nośnik faktycznie jest zepsuty.
 
Otrzymałam dokładnie tego samego maila. Problem w tym, że zamawiałam na cdp.pl i nie mam zamiaru ponosić kosztu przesyłki. Zobaczymy co odpowiedzą na kolejnego maila, w którym powołuję się na prawo rękojmi i prawa konsumenta.
 
Z tym samym spotkałem się w sklepie RTV. Czy któryś z tych sposobów wam pomógł? Bo mi jak na razie żaden. Jestem przy ostatnim i dam wam znać gdyby coś ruszyło. Swoją drogą trochę to jest kpina, że takie rzeczy robi tłocznia... Ale cóż miejmy nadzieję, że to wszystko da się jeszcze jakoś naprawić.
 
dalej nie rozumiem o co tyle szumu. plyta nie działa trudno masz kod ściągnij grę i po temacie.

przez gog'a można pobrać wersję backup. i sobie wypalić na płytki. pamiętać trzeba o jednym gra ma tyle bugów że i tak trzeba poczekać na wersję "finalną" i wtedy sobie zrobić backup. także ta instalacja dzisiejsza za pół roku będzie nic nie warta bo i tak liczba paczy będzie więcej ważyła niż gra podstawowa hahahahaha tak samo jest z wieśkiem 2.
 
Ja dostałam dzisiaj taką odpowiedź.

Dzień dobry,

Serdecznie przepraszam za problem, na który natrafiłaś!

Proszę o wyłączenie oprogramowania do emulacji dysków oraz programu antywirusowego, a następnie ponowną próbę instalacji.
Jeżeli to nie pomoże:

Polecam ściągnąć grę z http://www.gog.com/redeem używając kodu gry, który znajduje się na tyle instrukcji do gry. Najlepiej użyć do ściągnięcia gry aplikacji GOG.com Galaxy http://www.gog.com/galaxy , aplikacja sprawdza sumy kontrolne podczas ściągania, co pozwala zapobiec potencjalnym uszkodzeniom wynikającym z problemów z połączeniem.

Na chwilę obecną to najszybszy sposób na rozpoczęcie rozgrywki. Badamy problem, wszystkie nowe informacje będziemy podawać na bieżąco.

Pozdrawiam,
M.A.
 
mój bład, chociaż lepiej byłoby na bluray (kurde nawet to co się rzuca w oczy pierwsze choć jest na pc to musi być pierwsza konsolka tak by ci oczy wydłubało że już wersji na pc nie ma)
 
@zaodrze244: A no o to chodzi że niektórzy mają wolne łącze internetowe (radiowe, mobilne). I w dniu premiery (i następnych) zamiast cieszyć się rozgrywką muszą prosić o pomoc kolegów z szybszym netem.
 
dalej nie rozumiem o co tyle szumu. plyta nie działa trudno masz kod ściągnij grę i po temacie.

przez gog'a można pobrać wersję backup. i sobie wypalić na płytki. pamiętać trzeba o jednym gra ma tyle bugów że i tak trzeba poczekać na wersję "finalną" i wtedy sobie zrobić backup. także ta instalacja dzisiejsza za pół roku będzie nic nie warta bo i tak liczba paczy będzie więcej ważyła niż gra podstawowa hahahahaha tak samo jest z wieśkiem 2.
Powiem Ci tak ... zrozumiesz o co chodzi jak kupisz pudełkową wersję gry, którą byś chciał mieć na półce ... bo cenisz sobie dany tytuł.
Wtedy będziemy mogli porozmawiać na ten temat.
Kupując produkt chcemy po prostu aby był zgodny z opisem prawda? Jeżeli w dniu zakupu producent informuje nas, że otrzymamy nośniki a w raz z nimi możliwość instalacji gry ... to dobrze by było aby faktycznie klient miał taką możliwość.
 
  • RED Point
Reactions: 4ka
Witam,


Mam następujące pytanie. Kupiłem grę Wiedźmin 3: Dziki Gon i mam błąd 10, który jest wynikiem wadliwego Dysku 2. Pobrałem grę z GOG Galaxy przy użyciu klucza. Chciałbym reklamować jednak grę, ponieważ nigdy jej nie zainstaluje za pomocą płyt, a po to kupiłem wersję fizyczną.
Pytania:
1) Czy reklamację takiej wady gry mam posłać do cdp.pl czy do sklepu internetowego, w którym zakupiłem grę?
2) Czy reklamacja zostanie uwzględniona jeżeli, wykorzystałem klucz do GOG.com? Reklamuje przecież płytę, nie grę, ale czy mogę mi odmówić wymiany produktu/"płyty nr 2"?
 
1. W sumie w Twoim wypadku to obojętnie gdzie wyślesz bo w obu przypadkach to Ty ponosisz koszt wysyłki.
2. Reklamacja dotyczy samych nośników więc po stwierdzeniu wady na jakimś z nich przez CDP wymianie podlegają nośniki a nie kod.
 
W sumie w Twoim wypadku to obojętnie gdzie wyślesz bo w obu przypadkach to Ty ponosisz koszt wysyłki
źle
Kodeks cywilny
Art. 561(2). § 1. Kupujący, który wykonuje uprawnienia z tytułu rękojmi, jest obowiązany na koszt sprzedawcy dostarczyć rzecz wadliwą do miejsca oznaczonego w umowie sprzedaży, a gdy takiego miejsca nie określono w umowie – do miejsca, w którym rzecz została wydana kupującemu.
 
źleKodeks cywilnyArt. 561(2). § 1. Kupujący, który wykonuje uprawnienia z tytułu rękojmi, jest obowiązany na koszt sprzedawcy dostarczyć rzecz wadliwą do miejsca oznaczonego w umowie sprzedaży, a gdy takiego miejsca nie określono w umowie – do miejsca, w którym rzecz została wydana kupującemu.
Dokladnie.Dobrze ze w koncu jest ktos kto to rozumie.
Lepiej jednak kupowac w realnych sklepach a nie internetowych bo latwiej reklamowac.
Dzis ide walczyc o swoje do euro rtv agd czyli sprobowac wymienic plyte dvd2 a jak nie dadza to reklamuje z tytulu rekojmi.
 
Cieszę się, że są tu osoby, które umieją mi pomóc, dlatego zadam jeszcze 2 pytania.

1) Czy muszę wysyłać całą grę (4 dyski, ścieżka dźwiękowa, mapa etc.), czy wystarczy tylko dysk 2?
2) W tym pytaniu troszkę sam sobie odpowiem na poprzednie, ale ok. Czy mogę lub skąd mogę mieć pewność, że gdy zwrócą mi naprawiony dysk 2, nie okaże się, że 3 też jest uszkodzony (bo czytałem, że błąd 10, występuje przy 2 lub 3 dysku)? A nie mogę przecież sprawdzić jak idzie instalacja, przy dysku 3, skoro kończy się na 2.
 
Polecam Ci sprawdzić na jakimś programie do sprawdzania odczytu płyt czy pozostałe płyty działają poprawnie.
Ja dalej czekam na odpowiedź od cdp.pl, gdyż może jakoś wynegocjuje reklamację na koszt sprzedawcy - jak nie trudno wyślę na swój.:comeatmebro:

Z tego co wiem to reklamując na cdp.pl wysyłasz tylko kompletne etui z grą bez wszelkich gadżetów z kolekcjonerki, czy w moim przypadku steelbook'a. Lepiej najpierw to zgłosić żeby nie było nieporozumień - w każdym razie ja bym tak zrobiłą.
 
Last edited:
Polecam Ci sprawdzić na jakimś programie do sprawdzania odczytu płyt czy pozostałe płyty działają poprawnie.
Ja dalej czekam na odpowiedź od cdp.pl, gdyż może jakoś wynegocjuje reklamację na koszt sprzedawcy - jak nie trudno wyślę na swój.:comeatmebro:

To że wyślesz towar do reklamacji na swój koszt, to nie znaczy że nie możesz się domagać zwrotu poniesionych kosztów w przypadku jej uznania. Cytowany wyżej paragraf też nie oznacza, że sprzedawca ma np. pozwolić na odesłanie towaru do reklamacji w formie paczki pobraniowej, albo że ma przelać komuś pieniądze zanim zostanie odesłany towar, nie popadajcie w paranoję. Normalną praktyką jest odsyłanie towaru na reklamację na swój koszt, a w przypadku jej uznania oczekiwania zwrotu poniesionych kosztów, macie do tego pełne prawo. CDP, jak każdy inny sprzedawca, zobowiązany jest oddać Wam te pieniądze i nie widzę podstaw do zakładania, że tego nie zrobi. Ważne tylko żeby przesyłka była rejestrowana, np. list polecony (macie wtedy dowód nadania, kopię pisma reklamacyjnego, itd.). Jeżeli jednak będą problemy - zgłoszenie do UOKIK to prosta sprawa, a oni chętnie się zajmują takimi przypadkami. CDP głupie nie jest, nie podłoży się w ten sposób.

Piszę to z punktu widzenia zarówno konsumenta jak i sprzedawcy, bo na co dzień i nim jestem.

EDIT:
Weźcie tylko pod uwagę, że reklamację też należy stosownie zgłosić, opisać problem, określić dokładnie swoje żądania. Nie wystarczy odesłać płyty z karteczką "Nie działa, wymieńcie".
 
Top Bottom