Przerwanie instalacji - błąd -10

+
Masz rację, tylko ja chcę aby mi napisali wprost, że mam odesłać pudełko, bo jak narazie to wczoraj mi wysłali wiadomość z automatu. Problem dokładnie opisałam, poprałam screenami z błędem oraz z testami płyt na różnych programach. Do tego doszło uzasadnienie żądania pokrycia kosztów przesyłki przez sprzedawcę. Nie ukrywam, że również zażądałam dowolnej rekompensaty za stracony czas.
 
Miałem ten sam problem z błędem -10 podczas instalacji z płyt. Za pierwszym podejściem, błąd wyskoczył już na samym początku instalacji. Za drugim, błąd pojawił się na samym końcu instalacji (1% do końca instalacji). Trzecie podejście do zainstalowania gry to błąd 2 płyty. Nie poddałem się jednak. Dopiero przy czwartej próbie zatrybiły wszystkie płyty i instalacja gry się udała. Sama instalacja kosztowała mnie jednak dużo nerwów i czasu (7 godzin razem z dociąganiem patcha).
 
Masz rację, tylko ja chcę aby mi napisali wprost, że mam odesłać pudełko, bo jak narazie to wczoraj mi wysłali wiadomość z automatu. Problem dokładnie opisałam, poprałam screenami z błędem oraz z testami płyt na różnych programach. Do tego doszło uzasadnienie żądania pokrycia kosztów przesyłki przez sprzedawcę.

No i to rozumiem, reklamacja podparta dokumentacją. Ja akurat z płytami problemu nie mam, ale za to czekam od wtorku na odzew w sprawie figurki. Na razie nawet wiadomości z automatu nie otrzymałem.
 
Przepraszam jeżeli powtarzam pytanie ale już nie jestem w stanie patrzeć i szukać... po X krotnych próbach instalacji gry z płyt i wielogodzinnych bojach przegrałam z błędami z płyty 1 i 2. Próbuję skopiować zawartość płyty nr 2 jednakże kopiowanie zawiesza się na 49% i nie rusza dalej, czasem częstuje błędem. Czy jedyną alternatywą jest pobranie gry z goga? Mam wooden internet i starałam się ze wszystkich sił uchronić przed przymusem ściągania cyfrowej wersji..
 
Mam jeszcze jedno pytanie, wadę fizyczną o której w tym dziele mowa, czyli błąd 10 spowodowany uszkodzoną płytą cd nr 2, reklamuje się z prawa gwarancji, czy rękojmi? Będę reklamował produkt w sklepie, w którym zakupiłem i nie wiem czy wybrać gwarancję czy rękojmię za wady. Nie wiem, co wybrać, aby na koszt sklepu wysłać im produkt i odebrać nieuszkodzony.[h=4][/h]
 
Można pobrać pojedyncze pliki instalacyjne ze strony GOG i jeśli jest walnięta tylko jedna płyta lub plik na płycie to ściągniemy maksymalnie 8 GB a nie 27:)
u mnie na szczęście wszystko dało się bez problemu zgrać z płyt na dysk choć przez DVD4 była chwila grozy jak na chwile czytnik zaczął się dławić . ja ściągałem pliki (patche itp) z maksymalnym transferem teraz więc chyba źle już nie jest :) Aż byłem zaskoczony optymalizacją spełniam minimalne wymagania a gram na średnio-wysokich ustawieniach (beż żadnych dopalaczy NVIDIA itp) i nie ma ścinek :)
 
Wie ktoś co w przypadku kiedy wygrałem grę ale nie planuję jej jeszcze instalować? Inne sprawy, czekanie na lepszego kompa itd. Zwyczajnie nie chcę teraz rozpakowywać pudełka skoro możliwe że zagram dopiero za kilka miesięcy. Czy może być tak, że za kilka miesięcy się okaże że już to nikogo nie interesuje? Że skoro wygrałem i to już "dawno temu" to teraz to już mój problem? Są jakieś regulacje ustalające czas w jakim uszkodzony produkt podlega zwrotowi od chwili zakupu/innego legalnego wejścia w posiadanie?

Ma ktoś jakieś dane o tym ile faktycznie użytkowników ma problem z instalacją?
 
Mógł by mi ktoś powiedzieć z ilu plików bin składa się instalator? Pobieram właśnie felerny plik 3.bin, ale w wiadomości od cdp jest mowa o alternatywnej opcji zmiany nazwy plików. Wynika z tego, że plików bin jest 8, a no moich płytach jest ich 7. I tu moje pytanie czy osoba z cdp odpisująca na moją wiadomość pomyliła się, czy nagrano na ostatnią z moich płyt 1 plik zamiast 2.
 
A ja dziś byłem w media markt i powiedzieli mi, że płyty nie wymienią, bo ma ślady używania (rysy)
To ja Pani tłumacze próbowałem instalować wiele razy i na rożnych komputerach.
Pani powiedziała, że trzeba było od razu płytę oddać a nie próbować dalej.

Dostałem jakiś pismo od Pani, które dostała od red

"Problemy z odczytem płyty (twz. Błąd CRC) związane są wyłącznie z nieprawidłową pracą napędu optycznego, który nie radzi sobie z odczytem dwuwarstwowych płyt instalacyjnych DVD (ewentualnie jest zanieczyszczony lub uszkodzony) ciąg dalszy pisma jest, że mogę pobrać grę przez internet.

Czyli dokładnie wychodzi stanowisko red olać ludzi wmówimy im, że płyty są dobre.

A najlepsze jest to, że ta płyta w media też nie działała chyba mają zepsute DVD :)

Każdy mówi źle na Ubisot. Nie dawno kupiłem jakiś zestaw czterech pierwszych assassinscreed na pudełku było napisane wersją językowa polska. Byłem pewny, że cześć pierwsza jest z lektorem. Ale w tym zestawie były tylko napisy. Napisałem do uplay że mam taki problem to Pan mnie przeprosił i zaproponował dwa dodatki za darmo do 4 części. A Red ma jedną odpowiedz to nie jest nasza winna.
 
Dostałem jakiś pismo od Pani, które dostała od red
"Problemy z odczytem płyty (twz. Błąd CRC) związane są wyłącznie z nieprawidłową pracą napędu optycznego, który nie radzi sobie z odczytem dwuwarstwowych płyt instalacyjnych DVD (ewentualnie jest zanieczyszczony lub uszkodzony) ciąg dalszy pisma jest, że mogę pobrać grę przez internet.
Czyli dokładnie wychodzi stanowisko red olać ludzi wmówimy im, że płyty są dobre.
No najprawdopodobniej takie będzie podejście CDP RED.
Chociaż z drugiej strony czego my wymagamy?
Produkt sprzedany? no i to jest ważne dla CDP ! Ba! ... odważę się powiedzieć, że jest to najważniejsze.
Po co narażać się na dodatkowe koszty ponownego tłoczenia? Zawsze można zrzucić na to, że użytkownik ma jakiś biedny napęd LG za 50 zł ... zamiast XYZ za 200zł.
Podejście iście karygodne ale niestety w dzisiejszych czasach stanowi pewien standard ... tym bardziej w Polsce.
Kocham swój naród ... naprawdę ... ale nikt nikogo tak bardzo nie robi w ciula jak polak polaka.

Oburzające? No i co Z TEGO! Kim my jesteśmy? No właśnie ... odpowiedzieć sobie należy samemu ... choć z góry mówię, że nie jest to optymistyczna i motywująca odpowiedź.
 
No najprawdopodobniej takie będzie podejście CDP RED.
Chociaż z drugiej strony czego my wymagamy?
Produkt sprzedany? no i to jest ważne dla CDP ! Ba! ... odważę się powiedzieć, że jest to najważniejsze.
Po co narażać się na dodatkowe koszty ponownego tłoczenia? Zawsze można zrzucić na to, że użytkownik ma jakiś biedny napęd LG za 50 zł ... zamiast XYZ za 200zł.
Podejście iście karygodne ale niestety w dzisiejszych czasach stanowi pewien standard ... tym bardziej w Polsce.
Kocham swój naród ... naprawdę ... ale nikt nikogo tak bardzo nie robi w ciula jak polak polaka.

Oburzające? No i co Z TEGO! Kim my jesteśmy? No właśnie ... odpowiedzieć sobie należy samemu ... choć z góry mówię, że nie jest to optymistyczna i motywująca odpowiedź.

No tak ale po takim traktowaniu dużo osób może się odwrócić od nich.
Najgorsze jest to że oni wmawiają, że wszystko jest ok. Nie dawno instalowałem GTA 5 które jest na 7 DVD nie było problemu.
Mam nadzieje, że mi wyślą nową płytę i nadal będę im kibicował.
 
No tak ale po takim traktowaniu dużo osób może się odwrócić od nich.
Najgorsze jest to że oni wmawiają, że wszystko jest ok. Nie dawno instalowałem GTA 5 które jest na 7 DVD nie było problemu.
Mam nadzieje, że mi wyślą nową płytę i nadal będę im kibicował.
Odwrócić? mało istotne.
Przecież te same problemy były z Wiedźminem 2.
Temat zamieciony pod dywan ... a hype w TV, Internecie, w POLITYCE robi swoje.
Nie ważne jak nas się dyma ... my i tak się zgodzimy na kolejny numerek.
Po prostu "ciemnota ludu gwarancją cudu".
Będzie wcisk, że Wiedźmin 4 czy jakaś inna produkcja będzie reprezentować całkowicie zupełnie inny standard w grach RPG ... i to łykniemy.
Nawet jak w pudełku znajdziemy dorodne śmierdzące kupsko .

A co do wmawiania ... oczywiście że będą nam wmawiać.
Przecież to oni są fachowcami ... a w produkcji na taką skalę to ciężko się przyznać, że się dało ciała przy podstawie.
 
Proponuje wszystkim sprawdzić płyty za pomocą "Nero CD-DVD Speed". Ja sprawdziłem i mi pokazało, że Dysk 2 jest uszkodzony, a reszta ok. Teraz nikt mi nie wmówi, że płyta 2 jest dobra.

Ponawiam jednocześnie pytanie, mam zamiar reklamować produkt, z powodu wady fizycznej (uszkodzona płyta nr 2), czy należy powołać się na rękojmię, czy na gwarancję (grę odsyłam do sklepu, nie cdp.pl i chcę odzyskać ten sam produkt bez wady po prostu)?
 
Zrobiłem formata systemu. Po formacie od razu bez jakichkolwiek sterowników włączyłem instalacje wiedźmina, pliki z płyt 2 i 3 zainstalowałem z dysku przenośnego. Zainstalowało się bez problemu.
 
Emm....wypowiadałem się w tym temacie już wcześniej, jednak już jest tyle wypowiedzi że szczerze nie chce mi się szukać czy ktoś udzielił na to odpowiedzi. Mianowicie jak my poszkodowani gracze mamy się teraz zachować? Rozumiem że jak kupiliśmy grę w wersji pudełkowej, płyty nie działają, noszą ślady użytkowania (są porysowane) przez napęd ponieważ płyty były źle wytłoczone, to znaczy że teraz nie podlegają reklamacji? Aha........czyli kupiłem grę pułapkę? Nie dość że nie mogę jej zainstalować to teraz jeszcze zareklamować? Rozwiejcie moje wątpliwości, bo nie wiem czy ruszać do sklepu z reklamacją czy mnie wyśmieją.
 
Ja dzisiaj napisałem maila w tej sprawie i poczekam na odpowiedź. Póki co nie będę się gorączkować.
 
Top Bottom