Przycinanie się W1 ER na GTX 660

+
Albo po prostu ściągnij instalkę DX 9,0c (chyba powinna być również na płytce z Wiedźminem). Wiem, że w W7 jest DX11, ale w niektórych przypadkach może to pomóc.
 
Podaj wersje sterownika karty graficznej.

Parachrist said:
Uparty jesteś co się chwali;) Sprawdź na starszych sterownikach do gpu.
W przypadku serii 600 im starsze sterowniki tym większe problemy w grach zwłaszcza w tych starych.
 
Sterowniki mam z Lutego 2013 z końcówką 311.06 Co prawda jest już nowy sterownik 314.22 ale na razie się z nim wstrzymam. A co do DirectX 9 to chyba jest już zainstalowany skoro Far Cry 2 miał go do dyspozycji :) Chyba że wersja 9 z literą c jest jakaś insza. Też możliwe. Popatrzę. A cofać sterów raczej się nie odważę. Teraz gram jeszcze równolegle w Dragon Age, Far Cry 2, Crisis, Left 4 Dead , Fallout 3, Shogun 2 oraz w Amnezję. I wszystkie te gry śmigają mi aż miło. Także dla jednego Wiedźmina nie będę ryzykował stabilności w/w gier :D Poszukam rozwiązania gdzieś indziej.
Pozdrawiam Panów !! Dzięki.
 
sebasec said:
Sterowniki mam z Lutego 2013 z końcówką 311.06 Co prawda jest już nowy sterownik 314.22 ale na razie się z nim wstrzymam. A co do DirectX 9 to chyba jest już zainstalowany skoro Far Cry 2 miał go do dyspozycji :)/> Chyba że wersja 9 z literą c jest jakaś insza. Też możliwe. Popatrzę. A cofać sterów raczej się nie odważę. Teraz gram jeszcze równolegle w Dragon Age, Far Cry 2, Crisis, Left 4 Dead , Fallout 3, Shogun 2 oraz w Amnezję. I wszystkie te gry śmigają mi aż miło. Także dla jednego Wiedźmina nie będę ryzykował stabilności w/w gier :D/> Poszukam rozwiązania gdzieś indziej.
Pozdrawiam Panów !! Dzięki.
Problem mikro ścinek w niektórych grach jest charakterystyczny dla tego sterownika, wgraj najnowszy 320.18 to powinno rozwiązać twój problem.
 
Sprawdziłem co ludzie piszą o nowych sterach (320) http://forum.dobreprogramy.pl/problem-sterownikami-geforce-320-t533664.html Nie zaciekawie... A u Was jak te nowe stery chodzą?
 
Jak nowe nie rozwiązują problemu spróbuj wgrać starsze jak to już ci Parachrist radził wcześniej.
 
sebasec said:
Sprawdziłem co ludzie piszą o nowych sterach (320) http://forum.dobreprogramy.pl/problem-sterownikami-geforce-320-t533664.html Nie zaciekawie... A u Was jak te nowe stery chodzą?
Siedzę na nich od ich premiery i żadnych problemów nie miałem, posiadam 660TI 3GB od gigabyte. Podczas instalacji odznacz 3D vision bo może powodować problemy i ten ich nowy wynalazek geforce experience bo też może sprawiać kłopoty.
sebasec said:
Jak nowe nie rozwiązują problemu spróbuj wgrać starsze jak to już ci Parachrist radził wcześniej.
Na najstarszych sterownikach do kart z serii 600 ten problem był jeszcze większy.
 
-Zuben- said:
Na najstarszych sterownikach do kart z serii 600 ten problem był jeszcze większy.

Nie zawsze tak jest. Czasem nie wiedzieć czemu zależy to chyba od konkretnego egzemplarza karty. W moim starym kompie mam GF 9600, który na najnowszych sterownikach dla tej serii działać za nic nie chce, a na starych, które były dołączone na płycie chodzi bez problemu. Więc skoro koledze na najnowszych sterownikach gra przycina, to co mu szkodzi spróbować wgrać starsze? Jak się poprawi, to dobrze, jak nie, to zainstaluje sobie z powrotem nowe.
 
Yakin said:
Nie zawsze tak jest. Czasem nie wiedzieć czemu zależy to chyba od konkretnego egzemplarza karty. W moim starym kompie mam GF 9600, który na najnowszych sterownikach dla tej serii działać za nic nie chce, a na starych, które były dołączone na płycie chodzi bez problemu. Więc skoro koledze na najnowszych sterownikach gra przycina, to co mu szkodzi spróbować wgrać starsze? Jak się poprawi, to dobrze, jak nie, to zainstaluje sobie z powrotem nowe.
Te problem pojawił się w pierwszych wersjach sterowników 300.XX(w najnowszych go rozwiązano) a tylko takie są dostępne dla 660, gdy miał np kartę z serii 500 to problem rozwiązało by wgranie sterownika z 200.XX.
 
Witam Panowie. Chyba znalazłem optymalne rozwiązanie problemu. W ustawieniach koligacji (jak mi któryś z Was wcześniej doradził) zacząłem sprawdzać jak gra chodzi na poszczególnych rdzeniach(mam tam wybór od 1-7 lub wszystkie na raz) Domyślnie zaznaczone było "wszystkie" i zacząłem grać kolejno na 1, później na 2 itd. I wygląda na to że na rdzeniach od 4-6(zaznaczanych osobno) gra chodzi coraz płynniej. Obecnie gram na rdzeniu z oznaczeniem 7 i wydaje mi się że przycinka występuje naprawdę sporadycznie, nawet dla takiego malkontenta jak ja. Także chyba zostanę w tym miejscu i w końcu zacznę czerpać przyjemność z gry. Ze sterownikami do grafy nie będę kombinował, bo tak jak napisałem wcześniej wszystkie inne gry chodzą gładko, więc jak to mówią dobrze jest nie trza psuć.
Panowie, jeszcze raz dzięki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam.
 
Doszedłem do 3 rozdziału, do Wyzimy Handlowej. Tam to się przycinka zaczęła, a mi kończy się dobra wola i cierpliwość :D (instalowałem directx 9 z płyty W1 SE, bez zmian). Na poważnie myślę o przeskoczeniu do drugiej części gry.
 
sebasec said:
Doszedłem do 3 rozdziału, do Wyzimy Handlowej. Tam to się przycinka zaczęła, a mi kończy się dobra wola i cierpliwość :D/> (instalowałem directx 9 z płyty W1 SE, bez zmian). Na poważnie myślę o przeskoczeniu do drugiej części gry.
A sterownik testowałeś ?
 
A próbowałeś wyłączyć vsync (synchronizacja pionowa, możesz wymusić z poziomu sterowników jak w opcjach nie działa)? Jak fraps pokazuje, że skacze z 50 na 60 i z powrotem, to może oznaczać, że vsync nie trzyma pełnych 60 i próbuje zejść na 30 (taka natura vsynca), nawet jeśli np. masz realnie 58, to i tak będzie schodziło do 30, co fraps pokazuje jako takie skakanie, niekoniecznie faktycznie schodzące do 30 jeżeli prawdziwa ilość klatek szybko potem wraca do 60 (fraps nie jest zbyt dokładny). Innym problemem jest to, że wyłączenie vsynca powoduje rwanie wizualne klatek na monitorach LCD, więc jeżeli problemem okaże się vsync, a bardzo ci to będzie przeszkadzało, to pobaw się wymuszaniem vsynca i potrójnego buforowania programem typu Direct 3D Overrider (jednocześnie, bo potrójne buforowanie nie działa bez vsynca, a służy właśnie do tego, żeby klatki przy vsyncu nie spadały od razu do 30 jeśli tylko zejdą poniżej 60) albo wymuszaniem częściowego vsynca w sterownikach (który wyłącza go jeśli wykryje spadek FPSów poniżej 60).

Innym problemem może być ilość RAMu albo słaby dysk twardy; jeżeli gra musi korzystać ze swapa, to będzie muliło okrutnie. Dogrywanie danych z kiepskiego dysku talerzowego to też niezbyt przyjemna sprawa.

Dalej, zainstaluj najnowszy sterownik, u mnie na GTX 570 nie ma żadnych problemów.

A, i wyłącz HT (hyper-threading) w biosie, on też czasem odwala takie rzeczy w grach. Zasadniczo, przy włączonym HT każdy rdzeń masz dodatkowo podzielony na dwa wirtualne, każdy i7 naturalnie tak ma. Jeżeli aplikacja o tym wie, to działa lepiej o kilka procent niż bez tego. Problem jest wtedy, jeśli o tym nie wie (a większość gier, zwłaszcza starszych, o tym nie wie), przez co korzysta tak naprawdę z połowy mocy jednego rdzenia, a do tego różne dziwne rzeczy mogą się dziać.
 
Top Bottom