[przygoda] Maskarada

+
[przygoda] Maskarada

Maskarada jest przygodą kryminalną, nawiązującą klimatem do produkcji noir. Osią fabuły jest zabójstwo, a naszym zadaniem – wskazanie winnego. Akcja rozgrywa się na Podgrodziu. Natkniemy się tu na karawanę z Vengerbergu - pełną podejrzanych kupców i rubasznych krasnoludów oraz na dopplera, który w oczach miejscowej ludności jest niczym wrzód (winny wszelkiego zła i niepowodzeń, z zabójstwem włącznie). Czy rzeczywiście on jest mordercą?Cechy:
  • detektywistyczny wątek główny pełen dowodów, podejrzeń i zagadek,
  • kilka rozbudowanych wątków pobocznych,
  • specyficzny klimat Podgrodzia wywołany obecnością dopplera
  • ścieżka dźwiękowa stworzona na potrzeby przygody
  • nowe modele, m.in. nasza wizja dopplera.
Jest to projekt, który zaczęliśmy tworzyć jako pierwszy. To dzięki niemu zebraliśmy zespół. Przygoda powstaje więc już od wielu miesięcy. Podczas jej tworzenia wciąż się uczyliśmy i z każdym dniem nasze oczekiwania rosły. Jej kształt zmieniał się wielokrotnie. Oczywiście pojawiały się wątpliwości, czy cierpliwość graczy nie pęknie, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się nie iść na żadne kompromisy i stworzyć przygodę wciągającą, mroczną i dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach.A poniżej prezentuję kilka konceptów (wszystkie można obejrzeć w maksymalnej rozdzielczości):
 
jeeeeeeeej, Maskarada? Pierwsze słyszę!Zapytałbym w jakiej, wg Was, fazie jest przygoda, ale przecież była już kiedyś właściwie ukończona, więc chyba nie ma i po co pytać ;)
 
Na pewno nie wyjdzie w wakacje, bo mnie w sierpniu nie będzie przy D'jinnim. ;)@Agloval, powiem tak: jest bliżej, niż dalej. ;)Owszem, kiedyś była prawie ukończona, ale wtedy mieliśmy trochę inny pogląd na robienie przygód. Aktualnie każdy z twórców przygody wzbogacił swoją wiedzę, dlatego postawnowiliśmy dopracować fabułę, elementy 3D oraz 2D, no i całą stronę techniczną przygody. A to wiąże się z testami, aby gracze dostali jak najbardziej dopracowany produkt. :)
 
Wiedźmin też był w zaawansowanym stadium produkcji, kiedy RED stwierdził, że nie spełnia ich oczekiwań i zaczęli pracę od nowa.
 
doprawdy? Nie przypominam sobie tego. Była mowa o zmianie silnika na aurorę dosyć wcześnie, a potem o różnych koncepcjach fabuły (patrz filmiki z E3 z 2005/2004 nie pamiętam już ;)), ale jakoby gra miała być robiona od zera to nie słyszałem...@Death13 - to wcale nie jest bardzo pocieszające, bo zapowiadana była... noo, z rok temu to na pewno :>
 
Zdaję sobie z tego sprawę. Ale uwierz mi, że wolałbyś poczekać na tą wersję z poprawki fabularnymi, graficznymi oraz programistycznymi, aniżeli miałbyś grać w tą sprzed paru miesięcy. ;)
 
Poza tym, jako zespół, nigdy nie podawaliście żadnej daty/miesiąca/pory roku wydania Maskarady. Ktoś chlapnął bez zastanowienia i zostało ;) A w międzyczasie skończyliśmy dwie przygody. I pewnie zdążymy skończyć jeszcze jedną przed Maskaradą. Albo dwie 8)
 
Już nie moge sie doczekac kiedy wypuscicie Maskarade ale mam jedno pytanie a mianowicie czy dodacie jakies nowe bronie czy eliksiry?to z pewnoscia wzbogaciloby tą przygode
 

SaLi

Forum veteran
Projekt jest juz dawno zapowiedziany, ale nie pamietam czy podawaliscie ile (mniej wiecej oczywiscie) czasu zajmie nam rozgrywka z wykonaniem wszystkich pobocznych zadan?
 
Jeśli kiedyś podawaliśmy, to taka informacja jest od dawna przestarzała. Dodajemy właśnie zadania poboczne, dodatkowo gmatwamy sam wątek główny i... dopisujemy jeszcze jeden główny. Zasadniczą zmianą jest to, że dialogi są krótsze i konkretniejsze. Ale tak konstruowane, by uważnego czytelnika zająć na dłużej. Orientacyjny czas grania podamy, gdy już wszystko przekopiemy. Już teraz w przygodzie nie pozostała ani jedna "oryginalna" linia dialogowa, czy opis fazy zadania, a jeszcze nie grałem w nową wersję (praktycznie v2.0 ;)), więc nie wiem ile zajmie. Staramy się wykorzystać cały potencjał Podgrodzia, co wydłuży rozgrywkę. Jednocześnie nie tworzymy na siłę zadań pobocznych z niesamowitą fabułą i wieśniakami z ciekawą osobowością, co tej rozgrywki nie wydłuży ponad miarę.
 
Słucham? 8)Nie po to przerabiamy coś, co uznajemy za niewystarczająco dobre, żeby to wydać, aby tą starą wersję pokazywać :peace:
 
@Mku, a można spytać, po co?Będziesz chciał porównać jak duże zmiany zrobiliśmy? To powiem ci, że są one jak 1:1000. ;)
 
Top Bottom