[przygoda] Podstępy v2

+
[przygoda] Podstępy v2

Finalna wersja Podstępów / Deceits została właśnie umieszczona w ModDB (http://www.moddb.com/mods/deceits). Za kilka godzin powinien zostać udostępniony.Wprowadzenie:Geralt podróżuje do Lan Exeter na prośbę samego Esterada Thyssena. Po przekroczeniu gór Kestre trafia do małej doliny, gdzie rozegrają się pewne nieoczekiwane wydarzenia...Trochę autopromocji :)* Podstępy / Deceits to zwycięski mod w konkursie Szkoła Wiedźmińska.* STABILNA WERSJA - udało mi się rozwiązać największy problem I-szej wersji moda* ciekawa (chyba) fabuła * 7 questów, które wpływają na siebie nawzajem* 18 nietuzinkowych NPCów* nie-tak-oczywiste wybory do podjęcia* śmieszne i poważne dialogi* 2 wersje językowe (polska i angielska)Miłej zabawy :)
 
Czy ten mod jest kompatybilny z FCR? Czy początkowe rozdanie talentów ma znaczący wpływ na rozgrywkę?
 
dazz007 said:
Czy ten mod jest kompatybilny z FCR? Czy początkowe rozdanie talentów ma znaczący wpływ na rozgrywkę?
Nie sprawdzałem kompatybilności z FCR, ale myślę, że nie powinno być problemu. Jeśli chodzi o rozdanie talentów, to w modzie walczy się zarówno z potworami, jak i z ludźmi, więc ma to wpływ na rozgrywkę. Jak duży, zależy od poziomu trudności i stylu gry.
 
Pytam ponieważ na początku z zainstalowanym FCR miałem do rozdania tylko 5 brązowych i 2 srebrne talenty, które inaczej się rozdaje niż bez tego moda. Troszkę nie dużo, czyli postać można tam rozwijać? Czy jest to wina FCR takiej ilości talentów do rozdania? Jeszcze nie miałem czasu sprawdzić jak jest bez FCR. Jutro zerkne jak to się z tym ima.Pozdrawiam
 
Czy mieliście problemy z Pupilem Dershana w piwnicy? Z Gonem?Ja mam mnóstwo problemów z tym etapem, bo często się wywala grę.Win XP HE pojawia się nawet charakterystyczny niebieski ekran :/Czasem wypacza mi grafikę w tym miejscu do tego stopnia, że powiela mi obraz i nie wiem gdzie jest Geralt, a gdzie Gon.Czy jest jakiś sposób na demona w piwnicy?Dzięki za sugestie...
 
ghostgreg said:
Czy mieliście problemy z Pupilem Dershana w piwnicy? Z Gonem?Ja mam mnóstwo problemów z tym etapem, bo często się wywala grę.Win XP HE pojawia się nawet charakterystyczny niebieski ekran :/Czasem wypacza mi grafikę w tym miejscu do tego stopnia, że powiela mi obraz i nie wiem gdzie jest Geralt, a gdzie Gon.Czy jest jakiś sposób na demona w piwnicy?Dzięki za sugestie...
To ciekawe. Nigdy wcześniej nie zaobserwowałem takiego błędu. Mam wrażenie, że może to nie być wina samego moda, którego ostatnio naprawdę mocno zoptymalizowałem i przetestowałem. Przekłamania grafiki i blue-screeny to najczęściej efekt problemów z kartą graficzną (i w ogólności ze sprzętem). Sama walka z Demonem jest standardowa. Hint: uderzaj w niego Aardem :)
 
DebrenMagun said:
DebrenMagun said:
Czy mieliście problemy z Pupilem Dershana w piwnicy? Z Gonem?Ja mam mnóstwo problemów z tym etapem, bo często się wywala grę.Win XP HE pojawia się nawet charakterystyczny niebieski ekran :/Czasem wypacza mi grafikę w tym miejscu do tego stopnia, że powiela mi obraz i nie wiem gdzie jest Geralt, a gdzie Gon.Czy jest jakiś sposób na demona w piwnicy?Dzięki za sugestie...
To ciekawe. Nigdy wcześniej nie zaobserwowałem takiego błędu. Mam wrażenie, że może to nie być wina samego moda, którego ostatnio naprawdę mocno zoptymalizowałem i przetestowałem. Przekłamania grafiki i blue-screeny to najczęściej efekt problemów z kartą graficzną (i w ogólności ze sprzętem). Sama walka z Demonem jest standardowa. Hint: uderzaj w niego Aardem :)
DebrenSugestie pomogły i wszystko się jak narazie układa=działa.Myślałeś może nad dodaniem questów do tej przygody?Nie ukrywam, że jest zacna :)Dziękuję i pozdrawiam
 

Scani

Forum veteran
Wstyd się przyznać, ale dopiero teraz przeszedłem tą przygodę. Wrażenia bardzo pozytywne. Plusy
Bardzo dobrze wykorzystana lokacjaZnakomita dekoracja pomieszczeń (te dywany :D)Turniej pokeraCiekawa fabuła, co bardzo ważne angażująca od samego początku i logiczna.W miarę dobra stabilność (wywaliła się jedynie 3 razy, z tego raz przez skopanego save'a)
Minusy
Wbrew pozorom brak tutaj tej osławionej niejednoznaczności moralnej, na końcu dokładnie wiadomo czy postąpiliśmy słusznie.Mam też wrażenie, że potencjał postaci jest tutaj niewykorzystany - owszem dostajemy od nich ciekawe zadania, ale nie reagują oni na ich wykonanie, nie cieszą się, nie oceniają naszych czynów. Ważni NPC po zleceniu jakiegoś zadania, które sprawia, że dana postać przestaje już być główną siłą pociągową fabuły, nie mają już nic do powiedzenia. Ileż to razy chciałem podzielić z Leną tym co robię w sprawie jej ukochanego, lub powiadomić sołtysa, że wilki już nie są zagrożeniem - nie mogłem tego zrobić, brakowało opcji dialogowych, a to znacznie nadwyrężyło tzw. zawieszenie niewiary.No i brakuje mi też jakiegoś podsumowania przygody i podjętych wyborów w postaci artów tak jak w "Cenie Neutralności". Jestem na przykład strasznie ciekaw czy Roven rzeczywiście się zmienił... bo jeśli nie...
Jak najbardziej przygoda warta polecenia. Aż dziwne, że zrobiła ją tylko jedna osoba. Tym większe gratulacje!
 
Witam, z góry proszę o wyrozumiałość, bo jestem początkującym forumowiczem i niezbyt zaawansowanym graczem.Posiadam wersję ER Wiedźmina (wydawnictwo 2009 r.) gdzie Podstępy są bezpośrednio instalującym się dodatkiem. Niestety ale przygoda non stop się przycina, szczególnie przy próbie zapisu stanu gry. Czy mod, który jest podany w tym temacie jest nowszy niż to co mam wgrane obecnie z wersją 1.5? Jego wgranie rozwiąże problem?
 
Tak. Jest to nowa, poprawiona wersja przygody. Stabilniejsza od tej, która jest dołączona do wersji pudełkowej.
 
Dzięki za odpowiedź.Po pobraniu tego aktualnego moda, mogę go od razu zainstalować zgodnie z instrukcją podaną w tym dziale czy mam najpierw odinstalować tą wersję Podstępów, którą mam wgraną obecnie? Jeśli tak to w jaki sposób?
 
Przygód nie trzeba odinstalowywać. Wystarczy podmienić plik z przygoda na nowszy, czyli postępować według instrukcji zamieszczanej wraz z przygodą. :)
 
To jeszcze jedno pytanie - jak sprawdzić, które wersje przygód mam zainstalowane? Nie udało mi się znaleźć tutaj na forum specyfikacji przygód dołączonych do wydawnictwa z 2009r. Na marginesie w ogóle na tej stronie praktycznie ani słowa o tej edycji, wszystko odnosi się do edycji wcześniejszej.
 
Muszę podbić temat - jestem już pod koniec przygody. Zostały mi tylko zadania "Zbieg" i "Zawalony most". Ale niestety nie mogę dokończyc gry, gdyż zaginął mi Norris. Śledzenie wątku odsyła mnie do karczmy. W karczmie są wszyscy poza kapitanem. Próbowałam go szukać, ale zaginął trwale. Medytacje, powtórne wczytanie save nic nie zmienia.PS. Ta wersja jest dość stabilna, zawiesiła się tylko dwa razy. Ale po drugiej wizycie w karczmie zniknęło mi niebo i gram na czarnym tle.
 
Powyższe pytanie już pewnie nie jest aktualne, ale jeśli ktoś jeszcze miałby ten problem, to odpowiem, żeby szukać Norisa w karczmie około południa lub później. W godzinach porannych również miałem problem ze znalezieniem go - prawdopodobnie odsypiał nocną libację. ;)Co do przygody, to jest ona godna polecenia. U mnie działała bardzo stabilnie, nie zdążył się żaden bug lub crash. Grało mi się bardzo przyjemnie, a co do plusów i minusów, zgadzam się z mini recenzją, którą napisał kilka postów wcześniej Scani. Gratulacje i podziękowania dla autora.
 
Top Bottom