Przygotujcie się na Gorączkę Złota!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Przygotujcie się na Gorączkę Złota!



Walczcie na Arenie z największymi bohaterami wiedźmińskiego świata podczas Gorączki Złota! Od dzisiaj możecie wybrać Specjalny tryb Areny, w którym zbudujecie talię spośród samych złotych kart!

Ten tryb będzie dostępny do 22 maja do godz. 10:00. Powodzenia!
 
Last edited:
Taaak! Po dwóch tygodniach posuchy, po braku informacji oficjalnej o nadchodzącym patchu, bo dwóch tygodniach bez streamu, odzewu w sprawie postępu prac nad homecomingiem, po dwóch tygodniach gdy jedynym co się pojawiło był poradnik JAK GRAĆ POTWORAMI DLA UBERPOCZATKUJACYCH, po dwóch tygodniach ktore wybrałem jako okres bo jednak pod koniec kwietnia mieliśmy prawdziwe świeżostki - początek sezonu wenży w którym meta jest tak zasklepiona, że mam już ochotę pluć w twarz nie wszystkim scoia tylko tym co się bawią w szefów i stosują KOMBOBROUVERTASAKTANCERZOSTRZYFTWGETREKTEASY20RANK oraz koniec konkursu artystycznego, takie to ważne apdejty mieliśmy. I teraz wreszcie ten powiew świeżości. Koniec ma nastąpic 22 maja o 10, szkoda że za tydZień patch nie wjedzie punktualnie, bo ani o 10, ani 22go. Wszak PB napisał na tłtrze: If all goes well, 22.05

ZAUWAŻMY, iż rok NIE ZOSTAŁ PODANY. Confusedaf

Poza tym, IF ALL GOES.WELL. tu nic nie idzie well. Nawet moje posty mówiące: gud zob cdpred brawissimo zamienily się w to rakowe narzekanie. No bo umowmy się - jeśli na turniejki przeznacza sje takie srodki, to moze jednak warto sypnac groszem zeby studio mialo cczas i możliwości zadbax by gra w ktora na tych zakurczystych turniejaxh cisną prosi na zamkaxh i w kopalniach wśród rekwizytow leoszej jakosci niz te użyte do produkcji korony krolow była dopracowana, piękna, by miala co jakis czas wzbogacony soundtrack w menu, by składanie talii bylo przejrzyste, kolekcja kart posiadala wszystkie niezbedne filtry, by pojawialy sie miesieczne fixy balansujace wszystko co op i chore, by plansza byla przejrzysta a przestrzen na stole lepiej zagospodarowana? Może warto? Czy nie warto? :(

Bo niby wiem że za szesc miesiecy nas czeka wielkie wow i nikt nie bedzie wiedział co sie stalo z ich ukochana gra bo teraz jesst mniej rzedow kartom zmienily sie umiejętności, a frakcjendostsly tyle samo archetypow bo kurde MUSI BYC PO ROWNO. Ale chyba JEDNAK NIE O TO CHODZI. czy o to chodzi? :(

A i zapomniałem: HURRRAAAAAA! Gorączka złota! Lece wydropic Ciri, Gauntera, Yrden i regisa wampira wyzszego. Najlepże goldenki no rework needed
 
Ten tryb wymiata, szkoda że nie zostanie na stałe, bo jest jeszcze lepszy od Mimika. Ilość combosów jaką można wykonać jest przerażająca. Jaskier przechwałki za 46 punktów? Tylko tutaj.
 
czyli z top 100 nici jak aktualizacja 22. ale *** AKTUALIZACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Last edited by a moderator:
Mnie bardziej zastanawia co jest grane z tymi Waszymi datami w aktualizacjach? Dlaczego np. pod tą aktualizacją widnieje data wstawienia 10 maja skoro mamy 15? Poprawiacie sobie humor że niby częściej wstawiacie update'y czy co? To nie pierwsza taka sytuacja, tak jest z każdym newsem.
 
issith87 Dlaczego cię to triggeruje? Na wszystkich profesjonalnych stronach to normalne, że posty i newsy pisane są wcześniej a publikują się dopiero o odpowiedniej porze.
 

Guest 4136390

Guest
Tryb bardzo fajny, jednakże znowu jest błąd jak na początku wyjścia Areny. Vilgefortz, Tibor i pewnie cała reszta kart, które dobierają jeśli "coś", nie działa bo nie dobierają w ogóle. To jest irytujące, bo bardzo łatwo o te karty w tym trybie.
 
PanSzarata;n10925417 said:
Tryb bardzo fajny, jednakże znowu jest błąd jak na początku wyjścia Areny. Vilgefortz, Tibor i pewnie cała reszta kart, które dobierają jeśli "coś", nie działa bo nie dobierają w ogóle. To jest irytujące, bo bardzo łatwo o te karty w tym trybie.

Te karty dobierają brązy lub srebra, więc Tibor wejdzie za darmowe 25, a Vilge spali za darmo.
 
Ingen0000;n10925057 said:
Taaak! Po dwóch tygodniach posuchy, po braku informacji oficjalnej o nadchodzącym patchu, bo dwóch tygodniach bez streamu, odzewu w sprawie postępu prac nad homecomingiem, po dwóch tygodniach gdy jedynym co się pojawiło był poradnik

Nie będziesz miał informacji o homecoming przez ten okres, po co mają też robić stream jak nie będzie nowości ? Dopiero za 6 miesięcy coś ruszy.


Ingen0000;n10925057 said:
I teraz wreszcie ten powiew świeżości. Koniec ma nastąpic 22 maja o 10, szkoda że za tydZień patch nie wjedzie punktualnie, bo ani o 10, ani 22go. Wszak PB napisał na tłtrze: If all goes well, 22.05

Mam nadzieję, że patch wyjdzie na koniec miesiąca, a nie znowu tydzień przed jak w lutym, znowu w środku wbijania rankedów 0_o ? Mieli już tego nie robić.

Ingen0000;n10925057 said:
by składanie talii bylo przejrzyste

Akurat składanie talii jest najlepsze niż w jakieś innej karciance, nie trzeba po 20 razy klikać i przewijać stronek w księgach kart, czy jedna karta pasuje do drugiej z działaniem, paskiem przeciągam i mam co chcę i szybko sprawdzam, jedynie mogli by dodać małe cyferki, aby przejść do wartości siłowej karty od razu.

Ingen0000;n10925057 said:
kolekcja kart posiadala wszystkie niezbedne filtry
Powiedz mi jakich filtrów ci brakuje ?

Ingen0000;n10925057 said:
pojawialy sie miesieczne fixy balansujace

Tutaj się zgodzę, że blędy techniczne powinny być od razu łatany HOT fixami. Nie wszyscy może tak obserwują forum, lecz homcoming był już omawiany na początku roku, więc nie wiadomo kiedy tak naprawdę zaczęli przy nim pracę myślę, że jakoś w lutym wiedzieli już ta wersja będzie pogrzebana. Dlatego takie ślamazarne tępo po grudniu.

Ingen0000;n10925057 said:
przejrzysta a przestrzeń na stole lepiej zagospodarowana?
Tutaj nie wiem o co chodzi, jak o to żeby było wszystko czytelniej ładnie, to też się zgodzę =], albo żeby był wybór wyłączenia skórek frakcyjnych =], albo w ogóle opcja wybierania w przyszłości swojego ulubionego stołu.
 
Last edited:
Tryb nawet przyjemny, ale strasznie irytujący jest wysyp złotych pogód z bardzo małą ilością odpowiedzi. Fajnie również że w końcu takie karty jak Jaskier Przechwałki czy Tibor grają.
 
Pierwsze starcie, na początku przekonałem się, że Ciri: Erupcja mocy nie działa, a z racji tego, że miałem je aż 2 to sądziłem, że czeka mnie twarda porażka. Tak oto minęły 2 pierwsze przegrane mecze, ale potem... okazało się, że wygrałem 8 następnych i dzięki sporej pomyłce przeciwnika udało mi się zremisować kolejny mecz (wynik 0-0 w ostatniej rundzie, przeciwnik ma Shirru, a ja zabójstwo). Tak o to ponownie przystąpiłem do finałowego starcia, które już z łatwością wygrałem 2:0, mimo iż spasowałem wcześniej mając 2 Erupcje na ręce :D

Tryb areny niestety jest dla mnie nie aż tak ciekawy. Na dłuższą metę wolę zwykła arenę i jak dla mnie to ten event nie umywa się do poprzedniego mimika, który mimo iż irytował na dłuższą metę (szczególnie jak większość Twoich kart na ręce wchodzi za mniej niż 3 punkty) to jednak był dla mnie ciekawszym rozwiązaniem.

A wracając jeszcze do dobrych zagrań, bardzo opłaca się grać Sabata, większość przeciwników ma problem aby zdjąć go w rundę, a wraz z moimi licznymi kartami wzmacniającymi jak i ciekawym rozwiązaniem z Tojadem wykręcał ogromne ilości. Pomagał fakt, że posiadałem ich w liczbie 2. Tak samo bardzo taktyczną kartą jest Miód Przodków, świetne rozwiązanie na dłuższą grę, a także praktycznie jedyna sensowna kontra na pogodę. Również posiadałem ich w liczbie 2. Kolejną kartą jest Jaskier: Poeta (tak też miałem 2) mając pewność, że cały nasz deck jest złoty są to w praktyce darmowe 5 punktów. Podobne działanie można była wykorzystać dzięki Królewskiemu dekretowi, czy Dikstrze. Wbrew pozorom Jaskier: Przechwałki o ile nie został zagrany po moim pasie zawsze dostawał baty. Niemniej mimo wielu kontr na niego z pewnością będzie grany, tak samo jak i grany będzie Tibor, czy Vilgefortz, tak szczególnie ten ostatni. Nie wątpię także, że znaczącą kartą jest Shilard.

Takie są moje wrażenia po pierwszej arenie złotymi kartami, szczęśliwie wygranej.
 

Guest 4136390

Guest
ruuuis;n10925435 said:
Te karty dobierają brązy lub srebra, więc Tibor wejdzie za darmowe 25, a Vilge spali za darmo.

Racja, mój błąd. Przecież jest napisane, że dobierają brązową, zamuliłem.
 
MaRIB1;n10925471 said:
Powiedz mi jakich filtrów ci brakuje ?

:)

1. Karty zwykłe/rzadkie - kiedyś można je było rozdzielić, odkąd wleciał MWU - nie.
2. Kompletne/niekompletne - całe okno z paskiem liczby kart znikło po MWU. Co z tego, że w profilu pokopane podliczanie kart pokazuje mi, że mam wszystkie karty dla danej frakcji, skoro mam załóżmy tylko 2 oszluzgi zamiast 3? I chciałbym 'widzieć' jakoś ile premium mi brakuje, a nie wnioskować po kolejnym, w zasadzie niewidocznym pasku w profilu gracza.

https://www.windowscentral.com/site...11/gwent-collection-menu-01.jpg?itok=54aSGZsQ

BRING _ IT _ BACH!

MaRIB1;n10925471 said:
Tutaj nie wiem o co chodzi, jak o to żeby było wszystko czytelniej ładnie, to też się zgodzę =]

Chodziło mi o fakt, że w zapowiedzi Homecomingu REDZI narzekali na 'brak wyeksponowania artów' przez co zastanawiają się nad zmniejszeniem liczby rzędów. EKHEM EKHEM

http://oi67.tinypic.com/mr4i12.jpg

Zaznaczone przeze mnie obszary 'nie grają'. Cały ten syf po lewej stronie można zręcznie i sprytnie 'merdżnąć' (sorri)
1. wywalić te proporce, ikonkę od historii/użytkowników/wiadomości przesunąć tak, by menu wysuwało się po najechaniu myszką na lewą krawędź stołu
2. sławetnego coina przesunąć pod krawędź, to tylko wskaźnik ruchu którego kolor i tak zaobserwujemy nawet kątem oka, nie musi być tak dobrze wyeksponowany.
3. punkty mogą się wpisywać przecież w te skórki frakcyjne - jakieś trzy złote niteczki wiodące od punktów zebranych w poszczególnych rzędach do ogólnego wyniku punktowego, na pewno w ekipie są złoci graficy którzy by coś wykminili
4. korony na dobrą sprawę mogą być przesunięte WSZĘDZIE - obok liderów, po obu stronach coina

I już mamy więcej miejsca na rozciągnięcie planszy. Mnóstwo przestrzeni jest jeszcze po prawej stronie, ale możliwość podglądu karty jest konieczna, a po drugie cmentarz i talia moim zdaniem zasługują na lepszą ekspozycję, więc może tam udałoby się coś scalić albo sprytnie zmienić.

No i oczywiście OLBRZYMIE przerwy pomiędzy rzędami/połową planszy/ talią a planszą - jest przecież możliwość przy zachowaniu estetyki i przejrzystości wycisnąć kilkadziesiąt pikseli.

Pisząc to, mam nadzieję, że ten beznadziejny pomysł ze zmniejszeniem liczby rzędów to była zwyczajna podpucha, żeby zasygnalizować nam że tam faktycznie coś się dzieje, że ciągle ludzie kminią, ogarniają bazę, programują na asapie i rozgryzają twarde orzechy jak czekoladki.

I usprawiedliwię się - ok, oni ciągle pracują, ok, oni są nowi w temacie, ok, oni chcą teraz rozbić pulę i sprawić Homecomingiem by fani innych karcianek (są jakieś poza gwintem, tak btw? XD) z zazdrości wbijali do gwinta grać rakowymi taliami (nie istnieje coś takiego jak 'rakowa talia') i zniechęcać do tej gry resztę.

OK! Bardzo fajnie. Ale hem hem, zaraz stukną dwa lata od premiery, a upgradeów planszy było ile? 2? Słownie: DWA?

Podkreślam - chcąc zaistnieć w esporcie, przeznaczając... (tutaj przymiotnik pochodzący od łacińskiego słowa: 'curva') ilości hajsu na turnieje, trzeba pamiętać że fundamentem jest solidna, odpicowana, dopracowana gra. Którą w wielu aspektach GWINT jest. Ale również w wielu nie. (Ale również w wielu nie - maturzyści, polski ustny zdany? XD)

I mam właśnie złość o to - że poszli robić nie wiadomo co, bo nie ma ani ptr (ponoć będą, oby nie tak samo jak polskie streamy) ani żadnego info. PB pisał że potrzebują '6 months of UNINTERRUPTED work' - ja to komentuję: Y THO?

Bo chcą zaszokować cały świat? Czy może zniechęcić ludzi którzy wspierali ich produkt bez przerwy, a teraz zostają z jakimiś niejasnymi obietnicami i niedorobioną grą na pół roku?

Strategia bez sensu.

 
Ingen0000;n10946822 said:
I już mamy więcej miejsca na rozciągnięcie planszy. Mnóstwo przestrzeni jest jeszcze po prawej stronie, ale możliwość podglądu karty jest konieczna, a po drugie cmentarz i talia moim zdaniem zasługują na lepszą ekspozycję, więc może tam udałoby się coś scalić albo sprytnie zmienić.

Rozciągnąć to nic nie da bo karty będą prostokątne, tutaj masz takie coś szybko w paint'cie zrobiłem: https://giphy.com/gifs/gwint-cZ0TQf5...uPS/fullscreen trochę rozciągnąłem i schowałęm ręce i to wsio co można rozciągnąć. Tutaj masz link do postu https://forums.cdprojektred.com/foru...4#post10924454 możesz otworzyć grafiki w osobnych kartach i porównać je. Jeszcze środkowa linia trochę by dała jakby ją zmniejszyć i karty były by nawet trochę wieksze niż w HS, który ma 2 rzędy.
 
Last edited:
Szkoda, że kolejność nie taka. Wydarzenie powinno zacząć się od rozgrywki z brązowymi kartami, później srebrne a na koniec złote. Gorączka złota powinna być wyczekiwana. A tak jemy najpierw deser a zagryzamy ziemniakami.
 
mam pytanie czy za wygrana na arenie dostaje sie premium kartę czy zwykłą ? bo ja za każdym razem dostaje zwykła .Byc może to normalne , osobiście nie narzekam tylko tak pytam .
 
Może to błąd w takim razie ale dwukrotnie dostałem zwykłą a raz animowaną za ukonczenie areny.
 
Top Bottom